Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nakupi v trgovini – 5. članska družina

nakupi v trgovini – 5. članska družina

Za živila damo na teden cca 80eur, meni se zdi ogromno.
Pa so otroci še majhni, stari 2, 5 in 7.

Mi pa 150, ker so trije najstniki. Pred korono je bilo povprečno 130.

Ja, bogi revcki!
Skoda, da matere in tasce ne pridelajo se sladkorja in plenic na vrtu!

nova
Uredništvo priporoča

?

Ne delate nič drugega kot da se bašete s hrano?

?

Ne delate nič drugega kot da se bašete s hrano?
[/quote]

S 30€ na osebo na teden se pa res sam bases!
Ja, se dobro, da mame in tasce kaj primaknejo, ce ne bi bili vsi lacni!

Kupujemo vedno isti nabor najljubših izdelkov in res nisem opazila, da bi se kaj podražilo…

150-200/teden za 5 članov (mi2 z možem + mladina 20, 18, 14)

pa nam še v redu. Nas je sedem, od tega trije najstniki, dva ves čas lačna, pa se mož pritožuje, da na dva tedna pusti 200 ojrov tam.

Smem vprašat, kaj potem jeste, da tako malo zapravite?
Pri nas pač ne gredo jedi na žlico. Edino to lahko skuhaš za 10€ (ali manj, če notri ni mesa).
Pa makarone seveda za min. evrov.
Vse ostalo pa kar nanese.

10 evrov na dan za 5 ljudi ni tako veliko.Jesti je treba .Kaj šele bo, ko bodo začeli jesti kot kobilice…ko bodo roke in noge rastle cez kavč v dnevni…

Nas je 5, otroci 5-10-13. Kuhamo min 1x, sedaj 2x dnevno + samopostrezni zajtrk in malica. Vikende enako. Kruh pečemo doma. Tedensko v trgovino znesemo cca 120 eur s kakšnim čistilom. Je in ni veliko.

Izjemno so se podražila holistična zelišča v kapsulah. Tudi za več kot 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
Meni pomagajo.
Žal bom po novem, za isto “holistično zdravilo” dala skoraj 1/3 več od prejšnje cene.
Upam, da ne bo prišel dan, ko si tega ne bom mogla več privoščiti.

Od začetka korone se je vse k9nkretno podražilo. Mi smo 4-je in h lahkoto pustim v trgovini 80 eur/ nakup. Pa tk ni dovolj za 1 teden. Res pa, da kupujemo meso, ribe, ne dobimo ničesar. Očitno bo raznovrstno prehranjevanje postalo elitno, žal. Dobro so nas oprali, banditi.

Moram rect, da tega zapisa glih ne razumem. 10 eur za vso hrano na dan za 4-5 ljudi? In to je drago? V soli malica in kosilo za enega otroka stane cca 3 eur. Pa je se doma vsaj zajtrk in vecerjo. Najstnik pa sekaj. Pa mislim, da je cena solske hrane cist ok.
Pa da so se stvari zdaj podrazile? Nisem opazila, a nekdo kar nalaga al sem pa slepa.


Nekako tako tudi mi.
Pravzaprav še kakšnih 50 € več na mesec, ker kupujemo borovnice, ki jih imajo najstniki zelo radi.
Pa to je brez čistil, izdelkov za osebno higieno itd..


Kaj pa jeste, da zmečete 150 e na teden???? A ste stroji za predelovanje hrane in non stop mečete vase?
Pa še na mestu bi bilo vprašanje – koliko kg imate?


Kaj pa jeste, da zmečete 150 e na teden???? A ste stroji za predelovanje hrane in non stop mečete vase?
Pa še na mestu bi bilo vprašanje – koliko kg imate?
[/quote]
Nekatera hrana je draga.
Meso npr..
Ribe.
Evo, višina in teža.
Mož 191 cm, cca 84 kg.
Jaz 173 cm okoli 60 kg.

Hči 178 cm, 55 kg.
Sin 175 cm tudi malo čez 50 kg.
Sin 148 cm, 31 kg.


Kaj pa jeste, da zmečete 150 e na teden???? A ste stroji za predelovanje hrane in non stop mečete vase?
Pa še na mestu bi bilo vprašanje – koliko kg imate?
[/quote]

Ja če kupuješ vsaj malo kvalitetnejšo hrano si takoj tam nekje. Poceni so edino smeti a la čipsi, juhe iz vrečke in plastični sokovi.

Ja če kupuješ vsaj malo kvalitetnejšo hrano si takoj tam nekje. Poceni so edino smeti a la čipsi, juhe iz vrečke in plastični sokovi.
[/quote]
najbrž so salame zate kvalitetna hrana, ker sem ziher da jih imate polne hladilnike.
Pa ravno to so drage stvari – plastični sokovi, in čipsi in juhe iz vrečke.


najbrž so salame zate kvalitetna hrana, ker sem ziher da jih imate polne hladilnike.
Pa ravno to so drage stvari – plastični sokovi, in čipsi in juhe iz vrečke.
[/quote]

Ne, salame zame niso kvalitetna hrana. Poglej malo koliko stanejo žitarice v nepredelani obliki, meso, ribe, da o sadju in zelenjavi ne začnem.

smo 4-je, dva osnovnošolca, za hrano dam nekje 50-60 eur na teden. Kuham doma, toliko zapravim recimo v hoferju, ko grem v nakup.

Mi smo v treh, tedensko gre več kot 100 eur za hrano. Meni se ne zdi toliko, oba z možem delava še od doma, hči je še majhna, a je kosilo doma in ne v šoli.
Ne vem, kako nekaterim uspe porabiti tako malo.
Greš v trgovino, kupiš jugurte so po euro (pri nas grejo tudi trije vsak dan), mleko je več kot euro liter, povprečje je spet euro na dan. Zelenjavo (solato imamo z vrta), kupim pri lokalnih kmetih (kupim šopek špargljev je 5 eur, jagode 3 eure), češnje so domače.
Se ne preseravamo, jemo sezonsko. Kupujem pa pretežno nepredelano hrano, obroke skuham (Sem se pohvalila eno nedeljo, da smo jedli polento in jajca za kosilo, padel je tak rafal kritik … Ja, včasih jemo tudi take preproste jedi. Predvsem, ko mi zmanjka časa, zaradi dela zunaj.)

Ne, salame zame niso kvalitetna hrana. Poglej malo koliko stanejo žitarice v nepredelani obliki, meso, ribe, da o sadju in zelenjavi ne začnem.
[/quote]

ne vem kaj je zate tako drago – moj zdrav zajtrk – ovseni kosmiči -pol kg je v lidlu hoferju 0,50 c, pa imam za kar nekaj časa to; celo laneno seme, ki ga sama meljem cca velika žlica na en obrok, 200 g imam za kar nekaj obrokov stane 0,70 c, potem zraven ali jabolko narežeš notri – kila cca 1 evro in litrski tekoči jogurt 1 evro…
torej: 5 oseb ima vse to za 3 dni najmanj če ne še več, razen jogurta recimo porabijo 3xliter, … torej je to recimo za 3 dni znesek vse skupaj: 0,5+0,7+1+3=5,2 e za tri dni zajtrka za 5 oseb. Zdravega.


To je meni nekje normalna poraba.



Midva sva 2, pa toliko zapraviva na teden. Pa skromno jemo. Včasih, par let nazaj, sem pa komaj zbrala za 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popust v S paru – nakup za 30 eur. Ja, hrana se zelo draži. Poglej samo banane, prej so bile pod 1 eur, sedaj 1,30 (so najbolj prodajan artikel).

New Report

Close