Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Vauvučurji, kako buš plaču, če nimaš

Default avatar

viharni jezdec

kaj naredit je napisal/a:
Zdaj bodo ponudbe začele deževat, verjetno tiskane reklame, na maile, vse živo bo. Tako da ni panike, boš kmalu na tekočem.
Default avatar

tako ja

bo hotelsko osebje poln zgodbic je napisal/a:
Tisti, ki imajo svoje apartmaje na morju gredo tja. V hotelih bo socialno dno.
Default avatar

viharni jezdec

tako ja je napisal/a:
A tisti so pa višji sloj? Aha. Bolj je domišljavo, večje kljuse je, vedno bilo in bo.
Default avatar

Sama ciganija

V glavnem pripravite se na letošnji dopust v sožitju s cigani. Ne bit presenečeni, ko boste v nekem hotelu skoraj sami s polovico ciganov kraljevali zastonj dopust letošnjega leta. Navadne ovce zarukane vse skupaj.
Default avatar

viharni jezdec

Sama ciganija je napisal/a:
Saj kolikoje razumet boš ti doma ostalo, tako da bo eno ciganče takoj manj, ne?😁
Default avatar

Mnmnmn17

Sem mislila na kakšno turistično kmetijo s temi boni, a bolj tole berem, bolj me mika v kak hotel. Da mi ne bo slučajno treba biti s prenapihnjenimi vzvišenimi kvazi bogataši.
S takimi, ki človeka, ki si običajno težko privošči hotel, že v naprej obtožujejo primitivizma.
Default avatar

Ajga ne vem kva dej

A z davčno prideš tja pa ti obračunajo? Kaj pa če poberem kakšnemu davčno? Če je prenosljivo med družino, kako bo ta vouvćerić legitimno potrjen?
Default avatar

viharni jezdec

Ajga ne vem kva dej je napisal/a:
Vavčer bo vezan na davčno številko, ne bo v fizični obliki, identificirat se moraš pa tako v vsakem primeru z osebnim dokumentom. Kako bo potekal prenos med družinskimi člani pa še niso pojasnili. Verjetno bo kako booblastilo z overitvijo.
Default avatar

dej nehi no

Katastrofa od turizma je napisal/a:

Ali lahko še bolj grdo napišeš?
Default avatar

Kul

viharni jezdec je napisal/a:
Aha, bo treba do notarja.
Default avatar

Monklja

O uporabi voucherjev so odločali tisti, ki imajo polne ritke. Pa jejte potico, če nimate za kruh, tako zveni odlok ljudstvu, ki zaradi Co krize nima denarja za dopust.
Turizem obsega tudi gostinstvo, ogled jam, muzejev, vožnjo s pletno, jahanje konjev, turistične kmetije..
Prav in pošteno bi bilo, da bi lahko slovenski uporabniki koristili na vrednotnice " brezplačno" tudi te storitve.
Trend današnjega turizma je, da se prilagaja potrošnikom z različnim budget- om.
Default avatar

vihravi rom

fešta bo na hotelski terasi
pujcek že pridobiva na teži
Default avatar

borza vaucerjev

kupujem vavčerje je napisal/a:
ja vavčerji so 60, te so najcenej, vaučeri so mal dražji....
vaucherji od fine gospode so pa najdražji za njih dobiš 260
vauvučurji so pa že ponaredki....tko da pazite kaj kupujete
Default avatar

seveda misliš

mislim isto je napisal/a:
Seveda misliš isto, saj si ista oseba pod tremi različnimi nicki.
Default avatar

Tudi mene moti

Monklja je napisal/a:
Da ti "podarijo" samo hotel in toplice. Meni ustrezajo enodnevni izleti z ogledom muzejev ali naravnih lepot. Zakaj bi se silila v hotel če mi ni do tega. Denar z veseljem pustim domačinom in ga tudi bom ko bo meni ustrezalo. Verjetno bo moj ostal neizkoriščen.
Default avatar

Kje

bo hotelsko osebje poln zgodbic je napisal/a:
V Sliveniji? Ja mogoče v Kampinskem in še kakšnem butičnem malem privat hotelu. Velika večina ostalih hotelov pri nas je povprečnih. Torej za jaro gospodo (to je za ljudi s povprečnimi dohodki, ki mislijo da so nekaj več).
Default avatar

Ma daj nehat

Monklja je napisal/a:
Dokler ležite cele dneve na plaži na hrvaškem in kuhate v največji vročini in zasmrajujete apartma, do takrat pojma nimate, kaj je turizem. Si pomislila, da se za nekaj dni stacioniraš na neki lokaciji, imaš nočitev z zajtrkom, si vsak dan ogledaš drugo znamenitost področja, končaš dan v dobri gostilni z domačo hrano in greš lepo utrujena in polna doživetij nazaj spat v svojo sobo. Brez da iščeš trgovine, razmišljaš kaj boš še skuhala, brez pomivanja posode v 15 kv apartmaju, brez skupnih sekretov. TO je turizem.
Socialni turizem je novodobna pogruntavščina, ko se horde ljudi zapodijo po cenenih namestitvah in si ne privoščijo več kot kak sladoled. Za njimi ni drugega kot kup smeti in obremenitev okolja.
Kadar ni denarja za dopust, pač ne greš. Jaz sem šla na morje prvič za lastno plačo. Pa se ne počutim nič manjvredno.
Default avatar

turist brez vaučerja

Ma daj nehat je napisal/a:
Eno je dopust na morju (kamp apartma, hotel, kopanje v morju), drugo pa potovanje (nočitev z zajtrkom, ogled znamenitosti, večerja ali kosilo v dobri domači restavraciji)
Za potovanje so primerni drugi meseci, manj vroči, predvsem pomladanski zaradi daljšega dneva, kot pa jesenski. Ne predstavljam, si da bi v kakšnem mestu pri 45+ hodil sredi razgretega betona, obiskoval muzeje...
Vse je ob svojem času, ob poletni vročini pa morje, plaža, senca... pozimi smučanje... vmes pa potovanja.
Default avatar

Veljavnost

turist brez vaučerja je napisal/a:
Oh oh tak svetovni popotnik, pa nima kje enga vikenda na tuje stroške porabit?
Default avatar

turist brez vaučerja

Veljavnost je napisal/a:
Sej ga tud ti nimaš. Sicer pa zakaj bi spreminjali naše navade.... no le spomladanskega potovanja ni bilo, bomo pa konec avgusta nadoknadili :)