Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Krka v prvem četrtletju: Prihodki +22{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, dobiček +21{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}; rast posledica korone 

Krka v prvem četrtletju: Prihodki +22{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, dobiček +21{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}; rast posledica korone 

Krka je dokazala, kaj pomeni, če delaš vsak dan med koronakrizo in se ne ubadaš s čakanjem na delo in delom od doma.

Tako so dosegli najboljše četrtletne rezultate v zgodovini podjetja, kljub temu, da je bil neugoden tečaj rubelj-evro. Lahko jim samo čestitamo in zaželimo takšne rezultate še naprej.

smo pač navajeni živet od dela.

Tudi na Cikavi, so delali tekom cele epidemije, niti za dan se niso ustavili, so prevzeli del trga tujcem in sedaj imajo še več naročil.

Stali sta samo tovarni v lasti tujcev (Francozov): Revoz in Adria

Novo mesto bi lahko bilo slovenska Silicijeva dolina, v kolikor bi naredili 3. razvojno os in zahodno novomeško obvoznico.

Mislim, da nas načrtno blokirajo v Ljubljani, da bi onemogočili razvoj mesta, ker bi to pomenilo, da bi bilo manj ljudi zaposlenih v Ljubljani in bi jim še dodatno padel standard, ki bo sedaj že tako ali tako zelo trpel, ker je bila Ljubljana zelo odvisna od turistov.

ne rabiš biti genij, da ugotoviš, da se med zdravstveno krizo močno poveča poraba zdravil
sploh paracetamol, ki ga na veliko prodajajo, ker so ibuprofen, ki je lahko zamenjava za paracetamol in ki so ga močno odsvetovali.

povpraševanje po paracetamolu je bilo tako veliko, da so lekarne OMEJILE nakup na eno škatlo po glavi. kar pomeni, da so komaj uspele robo nabavljat.

da ne govorim o tem, da je že pred koronakrizo razsajala huda gripa, ki je imela za posledico, da so bila zdravila, kot je daleron v sirupu za otroke praktično razgrabljena.

če bi pa krka v teh treh mesecih slabo poslovala, bi bilo pri njih pa RES nekaj narobe.

Dolenjci smo izjemno pridni ljudje, dopoldne delamo doma, popoldne pa v službi ali obratno, ni počitka za nas in rezultati so tu.

Kakor sem jaz opazoval so podobno delavni tudi Gorenjci, vsi ostali so bolj sredna žalost.

Tako se to dela in tudi Krka je dvignila celotno slovensko borzo za 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ker je dosegla njena delnica najvišjo raven po letu 2009.

Novo mesto bi lahko bilo slovenska Silicijeva dolina, v kolikor bi naredili 3. razvojno os in zahodno novomeško obvoznico.

Mislim, da nas načrtno blokirajo v Ljubljani, da bi onemogočili razvoj mesta, ker bi to pomenilo, da bi bilo manj ljudi zaposlenih v Ljubljani in bi jim še dodatno padel standard, ki bo sedaj že tako ali tako zelo trpel, ker je bila Ljubljana zelo odvisna od turistov.
[/quote]

Ja, itak, Ljubljana je kriva, da ti ne dobiš babe, pa moraš drkat curo cele dneve.

Ni ga čez Krko, močno sportno društvo, dobra plača, veliko nagrad, lepe sodelavke, z eno sem se že kresnil in mi ni žal, res super ženska.

Škoda, da pred leti ni pokupila LEK-a namesto Novartisa.

Nekoč sem bil delničar tako LEK-a kot KRKE; zdaj samo še KRKE in par drugih firm.

Zakaj lazes????🤦‍♀️Vesel oce

Farmacija je specifična branža, ki je z zavarovalnicami in zdravniki tako povezana, da ne more propasti. In situacije, kot je korona, farmaciji dodajo dodatne dobičke.

Farmacija bo zdaj šele zacvetela, tale rast je samo začetek, bo kmalu Krka več vredna kot vse ostale slovenske firme na borzi.

Kdor ne bo kupil njene delnice, si je sam kriv, tudi dividende so izjemno lepe.

Tole ne bi bilo možno. Krko je takrat nadzirala druga struja znotraj prenoviteljev.

Tole ne bi bilo možno. Krko je takrat nadzirala druga struja znotraj prenoviteljev.
[/quote]

Krka je že presegla vrednost izpred korona krize in sedaj bo šla samo še navzgor, jaz menim, da je fair value pri nikje 100€ na delnico, če gledaš ameriški trg pa vsaj 150€ na delnico.

Spomnimo se, da je delnica vrh dosegla leta 2008 pri 130€.

Krka je že presegla vrednost izpred korona krize in sedaj bo šla samo še navzgor, jaz menim, da je fair value pri nikje 100€ na delnico, če gledaš ameriški trg pa vsaj 150€ na delnico.

Spomnimo se, da je delnica vrh dosegla leta 2008 pri 130€.
[/quote]

Kakor rečejo naši južni bratje: Bog ti pozlatio rječi!

Delnica pa bo šla gor za cca 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, če bo šla več, bo to cel eldorado! 🙂

Ja, to je taprav kapitalizem: kemične tovarne strup proizvajajo, delnice rastejo, narod pa za rakom crkuje. Da pa ne bi resnice videli, se mažejo oči folku z zgodbicami o komunističnih povojnih pobojih. A je Krka že odkrila kakšno zdravilo proti korona virusu ali kakšni drugi bolezni? Kje je kakšna realna vrednost njenim delnicam?

Kakor rečejo naši južni bratje: Bog ti pozlatio rječi!

Delnica pa bo šla gor za cca 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, če bo šla več, bo to cel eldorado! 🙂
[/quote]

Sem kar pravilno napovedal, magična meja 100€ je že na dosegu roke in zna se zgoditi, da že prihodnji teden tudi pade.

https://borza.finance.si/?id=KRKG

pa boš imel-a dividende poleti!

pa boš imel-a dividende poleti!

Krka bo selila proizvodnjo v Vietnam, ker si ne more privoščiti povišanja minimalne plače. Komunista Janša in Počivavšek nista normalna.

Ko bi vsaj zlezle na 160 kot pred 2008

Bodo zlezle, sicer je pa Krkin rekord okoli 120€ iz leta 2007, mislim da bo kmalu padel ta rekord. Jaz bom zdaj še nakupil, pred dividendami, ker vsako leto poraste vrednost, nato prodam, počakam da malo pade po dividendah in nato all in.

Sem kar pravilno napovedal, magična meja 100€ je že na dosegu roke in zna se zgoditi, da že prihodnji teden tudi pade.

https://borza.finance.si/?id=KRKG
[/quote]

Hehe… Super! Jaz sem jih kupoval po ceni od 48€ do 53€. 🙂
Zdajle nakup KRKG ni najbolj smiseln, je bolje kupiti ZVTG, TLSG in NLBR dokler so še pod lanskim povprečjem. ZVTG zna imeti fino delnico, ker lani zaradi covid-19 oz. po priporočilu ECB niso izplačali dividend.
Verjetno bom KRKG prodal in kupil kaj od zgoraj naštetega.

Težko, ker takrat je šlo za balonček… Balonček je počil pa dvakrat, najprej ob bančni krizi, nato ob vojni v Ukrajini… Ko pride Biden na oblast, se znajo karte spet konkretno premešati…

New Report

Close