Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A sem jaz edina ki vidi dobro v Viharnem?

A sem jaz edina ki vidi dobro v Viharnem?

Ob branju njegovih postov gre za prvi pogled res za človeka ekstremov, ampak po moje je to samo kamuflaža in obramba pred notranjo bolečino, pred pomanjkanjem ljubezni…
Kaj, če ga forumska skupnost poskusi rešiti? Kaj če ga obdamo z ljubeznijo, tako neprebojno, da bo omagal v svoji ihti in se prepustil. Kaj če se enkrat zberemo za skupinsko molitev ali meditacijo in mu pošljemo svetlobo in ljubezen? Vsakega človeka je mogoče rešiti, ljubezni ni nikoli preveč.

Jaz že vsak večer molim zanj in mu pošiljam svetlobo. Na vsako njegovo neprijaznost bom odgovorila samo s še več ljubezni. Ne bom obupala nad njim….

Mene zelo moti vulgaren jezik. Čeprav se vidi, da obvlada slovenščino, mi gre na živce, da kuje vulgarne besedne zveze. Drugače mi je pa ok.

Osebno nimam nič proti, mi pa ni všeč njegova retorika, sploh takrat, ko prične žalit vse povprek, predvsem preko multinickov. Prav tako mi je smešno, ko ga ljudje razkrnikajo, se prične potem sklicevat na raznovrsten pravice, ko pa on to počne drugim je pa za njega zabava.

nova
Uredništvo priporoča


Meni je fajn. Sem imela podobnega sodelavca, vem da so takšni ljudje ponavadi zelo dobri po srcu… niso pa ravno vešči v izražanju tega 🙂

Ti boš s takim razmišljanjem še zelo trpela v življenju.

Toda zate bo vedno kriva usoda.

Si vis pacem, para bellum.

ta molitev ne bo uspela, če ne bo Majde iz leta 1948 molila z njenim župnikom. Modropoparniviharni je v bistvu on…

https://media1.fdncms.com/riverfronttimes/imager/u/zoom/2946572/10544675.0.jpg


Meni je fajn. Sem imela podobnega sodelavca, vem da so takšni ljudje ponavadi zelo dobri po srcu… niso pa ravno vešči v izražanju tega 🙂
[/quote]

Se ne strinjam. Taki, ki sejejo sovražnost, niso prav nič dobri po srcu, razen, če so tako narcisoidni, da sami sebe prepričajo v svoj prav. Taki sodelavci delajo samo zgago. Pa ne leti to direkt na viharneža.

Ma on je ena nesrečna duša.
Ti samo moli :))

Ma niti približno nisi edina patološko motena osebnost, ki v raznih psihopatih, alkoholikih, narkomanih, nasilnežih, parazitih in drugih deviantnežih vidi perspektiven človeški material, ki se ga da z ljubeznijo odrešit od tega, da se redno zaletavate v vrata kopalnice in padate po stopnicah.

Men je on zelo vredu človek. Pa ne zato,ker se velikokrat postavi na mojo stran,ampak ker velikokrat res vidi gnojnico ki se tukaj preliva in vas vse stera nekam. pa ne kar vse,ve se tiste hajene katere so zlobne,podtalne,jeguljaste.. vam pravi “multinično” 😀 😀
jaz mislim,poznam ga ne,da je to dejansko izobražen gospod,z nekim delom od doma,mogoče ima s.p. in je čist ok. tak fajn karakter men deluje 🙂

"Življenje in Svoboda"

Omg, med naivnostjo in neumnostjo je samo en korak. Dej, nastavi mu še drugo lice, mati božja. Jaz bom molila zate, ker tebe bodo tipi še metali v steno.

Zakaj se torej ne bi intimno spoznala z njim? Taki izobraženi gospodje, delavni in fajn karakterji danes ne rastejo za vsakim vogalom.

Se ne strinjam. Taki, ki sejejo sovražnost, niso prav nič dobri po srcu, razen, če so tako narcisoidni, da sami sebe prepričajo v svoj prav. Taki sodelavci delajo samo zgago. Pa ne leti to direkt na viharneža.
[/quote]

Je treba znat z njimi, pa se stopijo v tvojih dlaneh kot kocka ledu sredi poletja. Raje direkten, pokaže in pove kaj in kako misli, čeprav na tak način, kot hinavci z masko, ki ti ga zabijejo ob čisto vsaki priložnosti in to tako, da niti ne veš kaj te je doletelo in od kod je priletelo… tihe vode z rušno močjo. S temi pa imam problem ponavadi..

Jaz sem svojega sodelavca takrat na hitro “ukrotila” s srčnostjo… in vedno je imel poseben respect do mene, čeprav tega ni ravno javno kazal, mi je pa z dejanji pokazal, da sem mu prirasla k srcu. Veš, včasih je vračanje z dobrim, edino kar človeku pomaga, ker taki so predvsem izgubili zaupanje v sočloveka. Jim je treba pokazati, da nismo vsi isti in povrniti upanje v človeštvo in vrednote, katere sami zelo cenijo.
Vsako leto mu pripravim nekaj sadik za v vrt in po skupnem prijatelju pošljem, saj je že dolgo upokojen.. enkrat me je vprašal za sadike, da bi jih kupil, ker ve da imam domače seme, pa sem mu jih prinesla in še domač sirup zraven. Je vprašal koliko je, sem rekla da ne prodajam, da so iz srca podarjene in naj mu rastejo. Pa je šel do mojega avta in skozi odprto okno dal not 20eur (vrednost sadik, če bi jih kupil ne bi bila niti 5) in vztrajal, da vzamem. Od takrat vsako leto “kupi” moje sadike in vsakič računam še nanj pri sajenju ter jih posebej lepe izberem, da bo ponosen name in moj izdelek. (Je bil moj mentor pri delu in veliko mi je svetoval glede vrtnarjenja, ko sva imela čas za klepet) . No, z njegovo ženo sva se srečali na eni delavnici za upokojence in mi reče :”.. aaa ti si tista, ki mojega moža lupi za sadike!” Medtem ko sem ji hitela razlagati, da nikoli nisem želela denarja, da mi ga vsakič dobesedno vsiljuje in se “kregava” zaradi tega, je rekla da ve in da se heca, da njen mož dobi vse sadike za vrt brezplačno, saj ima hči vrtnarijo in nikoli mu ni bilo treba kupovati sadik, temveč on želi ravno moje, da vsakič ko jih zagleda, se spomni name in ima nekaj mojega.

Vedno je bil strog, resen, zatežen, zahteven, a verjamem, da me je hkrati ravno on največ naučil. Tako o delu, odnosih, pa tudi o vrtnarjenju … Ne bom rekla, da je lepo ko te okrega, večkrat me je z besedo tako prizadel, da sem na wcju jokala in naslednji dan z muko šla delat, a vse je imelo svoj zakaj. No, to vem danes…po vseh teh letih. Ja, lahko bi drugače a če kaj vem po vseh teh letih dela z ljudmi je to, da moraš ljudi imeti rad za to kar so in ne za to, kar si želiš da bi bili… jaz imam ljudi rada, od vsakega se kaj naučim in vsak je zanimiv, unikaten. Nekateri me jezijo, drugi krepijo, tretji mi gredo včasih na živce, a tudi sama sem daleč od popolnega in marsikomu moj stil ne leži… pa nič zato. Svet je ravno zato lep, ker je tako raznolik!

Je treba znat z njimi, pa se stopijo v tvojih dlaneh kot kocka ledu sredi poletja. Raje direkten, pokaže in pove kaj in kako misli, čeprav na tak način, kot hinavci z masko, ki ti ga zabijejo ob čisto vsaki priložnosti in to tako, da niti ne veš kaj te je doletelo in od kod je priletelo… tihe vode z rušno močjo. S temi pa imam problem ponavadi..

Jaz sem svojega sodelavca takrat na hitro “ukrotila” s srčnostjo… in vedno je imel poseben respect do mene, čeprav tega ni ravno javno kazal, mi je pa z dejanji pokazal, da sem mu prirasla k srcu. Veš, včasih je vračanje z dobrim, edino kar človeku pomaga, ker taki so predvsem izgubili zaupanje v sočloveka. Jim je treba pokazati, da nismo vsi isti in povrniti upanje v človeštvo in vrednote, katere sami zelo cenijo.
Vsako leto mu pripravim nekaj sadik za v vrt in po skupnem prijatelju pošljem, saj je že dolgo upokojen.. enkrat me je vprašal za sadike, da bi jih kupil, ker ve da imam domače seme, pa sem mu jih prinesla in še domač sirup zraven. Je vprašal koliko je, sem rekla da ne prodajam, da so iz srca podarjene in naj mu rastejo. Pa je šel do mojega avta in skozi odprto okno dal not 20eur (vrednost sadik, če bi jih kupil ne bi bila niti 5) in vztrajal, da vzamem. Od takrat vsako leto “kupi” moje sadike in vsakič računam še nanj pri sajenju ter jih posebej lepe izberem, da bo ponosen name in moj izdelek. (Je bil moj mentor pri delu in veliko mi je svetoval glede vrtnarjenja, ko sva imela čas za klepet) . No, z njegovo ženo sva se srečali na eni delavnici za upokojence in mi reče :”.. aaa ti si tista, ki mojega moža lupi za sadike!” Medtem ko sem ji hitela razlagati, da nikoli nisem želela denarja, da mi ga vsakič dobesedno vsiljuje in se “kregava” zaradi tega, je rekla da ve in da se heca, da njen mož dobi vse sadike za vrt brezplačno, saj ima hči vrtnarijo in nikoli mu ni bilo treba kupovati sadik, temveč on želi ravno moje, da vsakič ko jih zagleda, se spomni name in ima nekaj mojega.

Vedno je bil strog, resen, zatežen, zahteven, a verjamem, da me je hkrati ravno on največ naučil. Tako o delu, odnosih, pa tudi o vrtnarjenju … Ne bom rekla, da je lepo ko te okrega, večkrat me je z besedo tako prizadel, da sem na wcju jokala in naslednji dan z muko šla delat, a vse je imelo svoj zakaj. No, to vem danes…po vseh teh letih. Ja, lahko bi drugače a če kaj vem po vseh teh letih dela z ljudmi je to, da moraš ljudi imeti rad za to kar so in ne za to, kar si želiš da bi bili… jaz imam ljudi rada, od vsakega se kaj naučim in vsak je zanimiv, unikaten. Nekateri me jezijo, drugi krepijo, tretji mi gredo včasih na živce, a tudi sama sem daleč od popolnega in marsikomu moj stil ne leži… pa nič zato. Svet je ravno zato lep, ker je tako raznolik!
[/quote]
Ta argument me sploh ne prepriča oz. mi nikoli ni jasno, zakaj se ljudje raje ne potrudijo narediti kaj lepega za ljudi, ki so dobri in prijazni. Ker vse prepogosto ljudje plešejo in se približujejo žlehtnobam in egocentrikom in jim delajo usluge. Po drugi strani pa nekateri v redu ljudje naredijo veliko dobrega, pa bolj malo dobijo nazaj – ker seveda najbolj pogosto pomagajo sebičnežem.

Pač oba psihična bolnika. Logično, da sta si všeč. Gnojnice pa največ prelije kar on in par njegovih somišljenikov.

Ti ni še nikoli povedal, da si butasta polnorita zblojena baba? Kako to? Temu se čudim.
A on ve, da si ti biseksualna? Ko bo to izvedel, boš takoj ena zbojena, perverzna in zmešana baba, ki sama ne ve, kaj bi rada…
Aja, pa seveda si tudi suha veja, da ne pozabimo njegove priljubljene zmerljivke za čoknjene babe brez otrok.

Mene njegov način izražanja ne moti. To je pač on, naš Viharni.
Pod tem nickom je ta stil, pod drugimi je drugačen, a ga prepoznaš.

Lahko bereš, ali ne.
Lahko preskočiš njegove komentarje ali pa se mu postaviš kontra.
Imate izbiro.

Moram pa priznati, da bi osebo s takim izražanjem v reali takoj odklenkala.
Papir vse prenese👍.


Ta argument me sploh ne prepriča oz. mi nikoli ni jasno, zakaj se ljudje raje ne potrudijo narediti kaj lepega za ljudi, ki so dobri in prijazni. Ker vse prepogosto ljudje plešejo in se približujejo žlehtnobam in egocentrikom in jim delajo usluge. Po drugi strani pa nekateri v redu ljudje naredijo veliko dobrega, pa bolj malo dobijo nazaj – ker seveda najbolj pogosto pomagajo sebičnežem.
[/quote]

Ne diskriminiram in delam dobro vedno, če je le možno in če se počutim dobro. Imam pa tudi jaz svoje muhe in dneve, ko mi ne uspeva najbolje. Dobra sem do vsakega, dokler mi ne da razloga, da ne bi bila…”štupida in naivna mogoče ja, mona pa ne” pravijo pri nas.

Jaz ne predalčkam in obsojam, ker sem doživela marsikaj in bila tudi sama v fazah, ko sem izgubila spoštovanje in ljubezen do človeštva. Pride tako obdobje… in nisem ponosna na svoje obnašanje v tem času. A ko ti je hudo, na druge niti ne moreš pomisliti. Si vpet v svoj problem. Zato lahko razumem vse. Vsako obnašanje ima svoj zakaj in ponavadi je vedno nek dogodek ali oseba v ozadju zgodbe, ki je ustvaril to masko. Ta lik. Ne rečem, da so vsi, ki so žleht tudi dobri, a moj primer to potrjuje. Vsak pa je dolžen poskrbeti zase in postaviti mejo tam, kjer je treba.


Ta argument me sploh ne prepriča oz. mi nikoli ni jasno, zakaj se ljudje raje ne potrudijo narediti kaj lepega za ljudi, ki so dobri in prijazni. Ker vse prepogosto ljudje plešejo in se približujejo žlehtnobam in egocentrikom in jim delajo usluge. Po drugi strani pa nekateri v redu ljudje naredijo veliko dobrega, pa bolj malo dobijo nazaj – ker seveda najbolj pogosto pomagajo sebičnežem.
[/quote]

Se strinjam. Pa ta zgodibca na trenutke meji na osladnost in vzbuja vprašanja ali je res resnična. Sicer, pa če je nekdo strog, to še ne pomeni, da je tudi zaheban. Hruške in jabolka.

Se strinjam. Pa ta zgodibca na trenutke meji na osladnost in vzbuja vprašanja ali je res resnična. Sicer, pa če je nekdo strog, to še ne pomeni, da je tudi zaheban. Hruške in jabolka.
[/quote]

(Eye roll)

Če te tak način izražanja ne moti, zakaj bi avtorja v reali takoj odklenkala?

(Eye roll)
[/quote]

Misliš, eye rolling?

“Eye-rolling has been identified as a passive-aggressive response to an undesirable situation or person. The gesture is used to disagree or dismiss the targeted person without physical contact.[1”

Misliš, eye rolling?

“Eye-rolling has been identified as a passive-aggressive response to an undesirable situation or person. The gesture is used to disagree or dismiss the targeted person without physical contact.[1”
[/quote]

Ne. Mislim na eye roll.

“An eye roll is one of the most common forms of non-verbal communication. Someone says something sarcastic or does something annoying, and you just can’t help yourself – you have to roll your eyes. … That’s because until just 50 or 60 years ago, eye-rolling was more commonly used as a form of flirting!”

Mojo prijaznost je viharni vedno poplačal z neznanskim plazom žaljivk. Tako da o njem nimam kaj dobrega za misliti.

Ne diskriminiram in delam dobro vedno, če je le možno in če se počutim dobro. Imam pa tudi jaz svoje muhe in dneve, ko mi ne uspeva najbolje. Dobra sem do vsakega, dokler mi ne da razloga, da ne bi bila…”štupida in naivna mogoče ja, mona pa ne” pravijo pri nas.

Jaz ne predalčkam in obsojam, ker sem doživela marsikaj in bila tudi sama v fazah, ko sem izgubila spoštovanje in ljubezen do človeštva. Pride tako obdobje… in nisem ponosna na svoje obnašanje v tem času. A ko ti je hudo, na druge niti ne moreš pomisliti. Si vpet v svoj problem. Zato lahko razumem vse. Vsako obnašanje ima svoj zakaj in ponavadi je vedno nek dogodek ali oseba v ozadju zgodbe, ki je ustvaril to masko. Ta lik. Ne rečem, da so vsi, ki so žleht tudi dobri, a moj primer to potrjuje. Vsak pa je dolžen poskrbeti zase in postaviti mejo tam, kjer je treba.
[/quote]
Seveda ljudje niso črnobeli in nekdo je lahko za nekoga, v neki zgodbi, dober in v drugi popolnoma slab. Toda nasilje (četudi po sili razmer zgolj verbalno) do praktično vseh žensk pa ni ravno lastnost, glede katere bi normalen človek zamižal na eno oko – te sanjarijo o tem, kako je ženske treba fizično kaznovati, so nedopustne.
No, in da o tem, da Viharni doslej še nikoli ni pokazal niti trohice samokritičnosti in da so za vse, kar ga pesti (in pesti ga marsikaj) vedno krivi drugi… To je lastnost, ki jo lahko kot začasno muho spregledaš trinajstletniku, ne pa odraslemu moškemu.

New Report

Close