Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otroci se bodo pod mojo streho obnašali tako, kot se spodobi

Otroci se bodo pod mojo streho obnašali tako, kot se spodobi

Ne glede na to kdo pride k meni na obisk s svojimi otroki, se bodo obnašali spodobno. Če doma celo stanovanje razmečejo, pri meni tega ne bo. Če se doma derejo na 1000 decibelov, pri meni tega ne bo. Če doma skačejo po postelji, pri meni tega ne bo. Itd. Itd.

Pa me prav nič ne briga, če bodo starši kaj čivkali. Če imajo kaj proti, vedo, kje so vrata, in adijo. Pri meni razvajeno frocovje in starši, ki to zagovarjajo, nimajo kaj početi!

Tebi je pa nekdo na žulj stopil. Se pa v celoti strinjam s tabo.

Se popolnoma strinjam, ampak se sprašujem s kom se družiš, da imajo tako nevzgojene otroke?
Jaz še nikoli nisem imela obiskov s tako problematičnimi otroci.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz slovim med vaškimi otročaji kot “huda”, moji otroci se pa temu režijo 😉

Večkrat imamo na obisku prijatelje od mojih otrok. Presenetilo bi te, kako pridni in vljudni so lahko. Je pa prav da poveš kje so tvoje meje.

otroški obiski se ponavadi nekako obnašajo podobno otroškim gostiteljem. tako, da bi se hudo čudila, če bi bili tvoji otroci vzorčni primerki, gostje pa podivjana goveda… nekak to dvoje ne gre skupaj.

Se strinjam. Dve družini s tako nevzgojenimi otroki sem kar naravnost odslovila, ko niso upoštevali mojega reda za katerega sem jih prosila. Eno je normalna otroška igra, drugo pa skakanje po kavčih, celo na omare bi se preko stolov nekateri spravili in potem skakali na kavč, norenje, pretepanje, grizenje in ščipanje med sabo, kričanje, norenja, ni da ni.Ja pa nogomet bi tudi igrali v dnevni sobi, ja pa kaj še….Tortico in piškote seveda ne bi jedli za mizo, z pecivom v rokicah bi skakali po prostorih in kavčih, pa vse nadrobili in pomazali. Da ne govorim, da bi se jim lahko tudi zaletelo.Seveda so bili užaljeni in eni so mi kar naravnost povedali, da nimam živcev za otroke. Odgovorila sem samo, da za njihove pa res ne. Pa jih imam in otroke imam zelo rada ampak izključno samo tiste vzgojene. Imamo nekaj obiskov normalnih družin s katerimi se imamo fajn, drugih ne potrebujemo.Tudi moja znanka je imela podoben primer, 1x, 2x je potrpela, ob slovesu pa jim je nazadnje rekla, da pri njej niso več zaželjeni. Seveda je bila z nasprotne smeri huda zamera, a se znanka ne sekira. Prav ima.
Moj otrok je že od doma, imam pa živali. Ena od mojih sorodnic viha nos, ker jih imam v hiši, najbrž se boji, da bi se je kakšna pasja ali mačja dlakca kam prijela. Sem ji prijazno povedala, da naj nikar več ne hodi k nam, da ne bo revca v strahu pred dlako. V bistvu imamo pri nas veliko bolj čisto in 3x tedensko posesana ter pomita cela hiša, (živali mi ne hodijo po mizah, niti po pultih in omarah), kot pa pri njih čeprav nimajo nobene živali v hiši. To mi je povedal že marsikdo, tudi sama sem že opazila. Pa me ne briga kako imajo ampak se mi zdi neumno, da nad nami vihajo nos.
Tako je to, da so k nam povabljeni tisti, ki se znajo obnašati in, ki jih naše živali ne motijo, tudi mi ne hodimo nikamor, kjer ne bi bili zaželeni ali se ne bi dobro počutili. Tako je vse v najlepšem redu, za vse.

Sicer pa…pojdite v lokal ….v slaščičarno ali gostilno .Vsak naj plača svoje in vsak naj pazi na svoje….Ko pridete domov, bo pa pospravljeno.

Bogi otroci 🙂 a ni otroški smeh nekaj najlepšega za naša ušesa? Namesto vsega tega stresa, ki kar vre iz zapisov, bi bilo bolj pametno odpraviti se ven, v naravo, v hribe… kjer so otroci lahko OTROCI in vriskajo in piskajo, norijo in se zabavajo. Pa tudi odraslim ne bo škodilo, če se bodo za kakšno urico zabavali skupaj z njimi, se igrali in ustvarili nepozabne spomine.

Ne zapirajte se v hiše ljudje..

Ufff, imam 20 mesečnico in vidim, da marsi kje ne bi bila zaželjena.

Po postelji ne skače ampak kakšen piškot/kruh pa že nadrobi. Pa z mehko žogo se tudi žoga doma in pri babici v hiši.

(So mi pa zanimivi ljudje, ki imajo živali v hiši in trdijo da imajo čisto. Hahaha.).

in kaj zdaj? A boš to objavila kje, al kaj to nam govoriš? imaš kakšno vprašanje al si se ravnokar znebila nevzgojenih obiskov, pa se moraš zdreti?

V tak dom/hišo kjer mojim otromom recejo frocovje in se kaj nebi niti pod razno stopila, ste OCITNO brez otrok in z metlo v riti 🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂

Točno tako.

saj bi pa sem že malo prestara za skakanje z omare

Oj draga avtorica posta.. . Vidm da ze dolg nisi bila orng xxx. Saj ves kaj mislim. Rec descu, nej gre dons zvecer nate, namesto na sodelavko, pa bos koj manj zatezena.


Verjemi da marsikdo ki ima ma makar dva psa v hisi ima bolj cisto kot taki ki imajo majhne otroke.

Imam apartma ki ga oddajamo , ker sem bolj picajzlaste sorte ga vecinoma pospravljam sama .
Tudi goste z dvema marcinama raje sprejmem kot druge z enim majhnim otrokom. Dlake posesat in razkuzit stanovanje je mala malica napram ciscenju za otroci.
Pa nisem otrokomrznez, imam tri.

Za gosti s psom apartma v nulo pospravim v dveh urah. Ko smo imeli eno familijo z majnimi otroci sem drgnila 4 ure kot nora .
Sedezna od marmelade, odtisi rok po stenah , vse pretacano in popackano , bel tabure oz sedezni blazino sem lahko vrgla v smeti ker je tamalemu ” uslo” beri poscal jo je. Da kljub 5im deskam za rezanje ne omenim ,da so mi zrezali pult v kuhinji .
Naslednji gostje so bili brez zaves ker je tamal zaveso s karniso vret dobesedno odtrgal iz stene…

Od takrat dalje ne sprejmem vec niti ene druzine z majnimi otroci.

Pravilno. Tvoj dom, tvoja pravila. Pri nas hčerki praviloma nimata obiskov – zunaj delajte ‘kar cete’, vendar v mejah kulture in norm. Enako je z obiski – zgolj izjemoma. Js cem v domu mir.

Navadno poskušam biti prijazna v komentarjih, ampak tole…??

Razmečejo stvari, vpijejo, skačejo…saj je govora o otroci ane? Saj zato pa so otroci, mona! A to je zdaj nek novi svet, kjer se od otrok pričakuje da sedijo za mizo, so tiho in se smejijo odraslim šalam o politiki?
Kje eni živite ej, sej ne verjameš.

Tvoja streha bo vse kar ti bo za časa življenja ostalo. Na koncu bo šla za plenice v domu.


ki se s takimi komentarji znašajo nad otroke, tudi lastne… potem čez leta otroci odrastejo, oni ostarijo – in potrebujejo skrb – potem pa jih njihovi otroci recimo vzamejo pod svojo streho,da skrbijo zanje… Kaj bi taka mama rekla, če bi jej otrok začel – pod mojo streho so moja pravila in se boš obnašala tako kot bom jaz rekel…
… dam glavo stran da bi rekla,da je nespoštljiv, nesramen – kako to,da sama te svoje nespoštljivosti in nesramnosti ni prepoznala, ko jo je ona izvajala nad drugimi?

To poveličevanje lastnine in napihovanje lastnega ega za namene znašanja nad človekom je zame vsega obsojanja vredno.

Navadno poskušam biti prijazna v komentarjih, ampak tole…??

Razmečejo stvari, vpijejo, skačejo…saj je govora o otroci ane? Saj zato pa so otroci, mona! A to je zdaj nek novi svet, kjer se od otrok pričakuje da sedijo za mizo, so tiho in se smejijo odraslim šalam o politiki?
Kje eni živite ej, sej ne verjameš.
[/quote]

Koliko otrok ti pripeljem na obisk? 3, 5, 7? Da bodo razmetali tvoje tako lepo zloženo perilo iz predalov in dildotai, ki si ga kupila prejšnji mesec. Pravkar oprane cunje bodo razvlekli po vsem stanovanju, in tvojo davčno napoved in vse račune bodo raztresli po kuhinjskih tleh, in gor zlili tisto ogabno juho iz hladilnika, vmes bodo še poslikali stene tvoje dnevne sobe z voščenkami in za zaključek poskok na tvojo zakonsko posteljo, da bodo fedri ven leteli. In ti boš v devetih nebesih, ker oni so vendar otroci.

Koliko otrok ti pripeljem na obisk? 3, 5, 7? Da bodo razmetali tvoje tako lepo zloženo perilo iz predalov in dildotai, ki si ga kupila prejšnji mesec. Pravkar oprane cunje bodo razvlekli po vsem stanovanju, in tvojo davčno napoved in vse račune bodo raztresli po kuhinjskih tleh, in gor zlili tisto ogabno juho iz hladilnika, vmes bodo še poslikali stene tvoje dnevne sobe z voščenkami in za zaključek poskok na tvojo zakonsko posteljo, da bodo fedri ven leteli. In ti boš v devetih nebesih, ker oni so vendar otroci.
[/quote]

Pri nas jih je ponavadi vec kot 10, imamo veliko zlahto. In nikoli se ne zgodi karkoli od zgoraj nastetega. Ce ne znate vzgojiti normalnih otrok, potem vam pac ni pomoci.

Mene pa prav boli k…naj razmečejo, poflekajo tla in stene, al moji al sosedovi…naj se imajo fajn, stene se dajo prebelit, tla pobrisat, starši uživamo ta čas na balkonu za mizo, vse se pospravi in uredi- zakaj bi se zarad nekaj uric veselja otrok jaz sekirala- kamoli naganjala in gostom govorila, da niso več zaželjeni?! Pol pa jih ne vabit al pa nekan ven povabite, pa je stvar rešena 🙂 Jaz vedno spucam v nulo stanovanje pred napovedanimi obiski, pa vem, da bo potem razmetano- sicer ni flekov po stenah in če je kakšen košček hrane po tleh od 2 leti starega otroka, so fff….what?! 🙂 Pa spucam v nulo tud, ko obiski odidejo sam da se mamo fajn!! pa magari do 3-4-5- ali do 6 zjutri 🙂 Chill

Vsekakor vam svetujem, da obiščete terapevta (kliničnega psihologa oz. psihiatra). Temu se strokovno reče obsesivno-kompulzivna motnja s pridruženo mejno osebnostno motnjo. Menim, da ne znate obvladovati jeze in frustracij in zadeve na ta način kompenzirate. Lahko pa je tudi samo egoizem.
Otroci so ogrožena skupina v populaciji in ne glede na vzgojo do 18. leta nimajo tako razvitih obrambnih, kognitivnih in vedenjskih vzorcev kot odrasel človek, da bi se lahko toliko prilagodili (nekateri se lahko nekateri ne), kot se lahko vi, ki ste odrasla in legalno polnoletna odgovorna oseba.
Vso pravico imate, da je v vaši hiši, kakor vi želite, tudi prav je tako, a kompromisi, sploh v takšnih primerih, morajo obstajati… Saj vendarle govorimo o popolnoma neenakovrednem izhodiščnem položaju med otroki in vami. Vse ostalo, kar je izpeljano drugače, je s splošno dognanega vidika z vaše strani nesprejemljivo vedenje, ki potrebuje klinično obravnavo.


A zato, ker želi vzgojene otroke, je pa bolna?

New Report

Close