Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako pištola (kot igrača) vpliva na otroka?

Kako pištola (kot igrača) vpliva na otroka?

Kaj menite? Ali to pripomore k tveganju, da bo otrok, ko bo odrasel, uporabil pravo pištolo?

Glede da smo v moji generaciji vsi imeli tako ali drugačno pištolo/puško za igračo, nas je bilo kasneje dokaj malo uporabnikov orožja.
In pa: “prepovedan sad je najslajši”

Prav neverjetno, tolikšna propaganda nenasilja, nasilja pa toliko kot vedno (če ne celo več). Tako imenovana svoboda govora in “vzori” tudi navišjih “avtoritet” so pač pripeljajli do tega, da je zmerjanje del vsakdana, od tam do fizične realizacije je pa tudi le še droben korak.

Saj niste resni. Cslo otroštvo smo se preganjal s pištolami, puškami, loki, streljali z zračno puško, pa ne poznam nobenega od prijateljev, da bi sploh imel orožje doma, kaj šele uporabil.

nova
Uredništvo priporoča

Odvisno, kako ga vzgojiš. In kaj naj bi tvoj otrok delal s pištolo igračo v roki? Kupi mu raje Peg perego Gaucho.

Pa mu kupi Barbiko.

Nobenega negativnega vpliva ne bo, ne se sekirat in ne poslušaj preveč “pametnih nasvetov” raznih filozofov in vzgojnih terapevtov. Otrok bo tak, kot ga boš vzgojila, kot je nekdo že napisal.

Vsi, ki smo stari 40+, zlasti fantje, smo se celo otroštvo igrali lopove in policaje, ali partizane in Nemce ter kavbojce in indijance…in guess what, bilo je manj nasiljakot danes in tudi mi smo manj nasilni kot sedanja mladina.

Neodgovorno.

Pištola ni igrača nikoli ne bi smela biti smatrana kot igrača, četudi je kvazi namenjena igri.

Starš, ki mirno gleda otroka kako z repliko ali celo zračno pištolo na plastične pelete (airsoft) meri v ljudi in živali je zrel za psihiatrijo.

Si vis pacem, para bellum.

Pri nas igrač v obliki orožja ne odobravamo. Enkrat mu je tako na penaste metke kupila babica, pa ni bila dolgo zanimiva. Sva se pa pogovorila o nevarnostih orožja in tudi zasegla sem mu jo že, ko je neprimerno ravnal z njo. Sedaj ve, da se je nikdar ne usmerja v ljudi. Vodne pištole za špricanje pa dovolimo.

Neodgovorno.

Pištola ni igrača nikoli ne bi smela biti smatrana kot igrača, četudi je kvazi namenjena igri.

Starš, ki mirno gleda otroka kako z repliko ali celo zračno pištolo na plastične pelete (airsoft) meri v ljudi in živali je zrel za psihiatrijo.
[/quote]

Fajn, lahko gresta skupaj, na psihiatrijo.
Potem tudi punčka Barbika ni igrača, ker predstavlja živo bitje, človeka in človek ni igrača. Pa še triletni otrok jo lahko sleče in vidi nakazano zadnjico, beri:rit, mamma mia, dejmo otroke v celofan pa v skrinjo na -20, da počakajo na lepše čase. Vzemimo mu mobilnik, tablico, telefon, ne sme gledati Viasat Histrory, pa Geo Wild, ker vidi lovca.

VSE JE STVAR VZGOJE, očitno se nekdo ne počuti sposobnega otroka vzgojit, zato je za prepovedi.

Fajn, lahko gresta skupaj, na psihiatrijo.
Potem tudi punčka Barbika ni igrača, ker predstavlja živo bitje, človeka in človek ni igrača. Pa še triletni otrok jo lahko sleče in vidi nakazano zadnjico, beri:rit, mamma mia, dejmo otroke v celofan pa v skrinjo na -20, da počakajo na lepše čase. Vzemimo mu mobilnik, tablico, telefon, ne sme gledati Viasat Histrory, pa Geo Wild, ker vidi lovca.

VSE JE STVAR VZGOJE, očitno se nekdo ne počuti sposobnega otroka vzgojit, zato je za prepovedi.
[/quote]

Zarad mene si lahk najde metlo ali neko cev in se pretvarja da ima puško. Jaz otroku replik orožja ne bi kupoval. Če bi bil starejši bi mu pustil igrati airsoft ali paintball kjer so igralci zaščiteni, pravila so jasna. Sicer pa naj si take zadeve sam financira.

Si vis pacem, para bellum.

Nimam predsodkov. Imamo doma kar nekaj teh s penastimi naboji in ne malokrat se igramo z njimi cela družina (seveda zunaj).
Potemtakem je tudi barbika na meji. Saj ima nerealno ozek pas in nezdravo vpliva na punce. Imaš po svetu kar nekaj primerov, ko se operirajo toliko časa da so skoraj kopije barbik in Kenov.
Glavna je vzgoja. Včasih so šli fantje v vojsko, sedaj tega ni. Pištole bi jim prepovedali, risanke ala Tom and Jerry itd. Po drugi strani pa je nasilje v porastu med mladimi in posledično tudi samomori. Imamo strogo zakonodajo za orožje, tako da kar tako je ne bo imel. Dvomim pa da bo imel interes, sploh pa ne zaradi igrače.

Zarad mene si lahk najde metlo ali neko cev in se pretvarja da ima puško. Jaz otroku replik orožja ne bi kupoval. Če bi bil starejši bi mu pustil igrati airsoft ali paintball kjer so igralci zaščiteni, pravila so jasna. Sicer pa naj si take zadeve sam financira.
[/quote]

OK, pa pustimo podrobnosti, zanima me nekaj konkretnega, npr. otrok hoče biti za pusta ošemljen v kavboja, vojaka, policista??? A bi mu dovolil, glede na to, da je orožje eden od glavnih rekvizitov? Pač saj obstajajo tudi vojaki kuharji, samo po moje bi malo smešno zgledalo, da bi prišel v šolo/vrtec v uniformi in z zajemalko v roki.

Namesto pištole ime domišljijo, iztegnjen kazalec “puf, puf, puf” pa strelja…

Glede na to kakšna vprašanja postavlja njegova mama Na MON-um obstaja velika verjetnost, da jo bo nekoč uporabil.

OK, pa pustimo podrobnosti, zanima me nekaj konkretnega, npr. otrok hoče biti za pusta ošemljen v kavboja, vojaka, policista??? A bi mu dovolil, glede na to, da je orožje eden od glavnih rekvizitov? Pač saj obstajajo tudi vojaki kuharji, samo po moje bi malo smešno zgledalo, da bi prišel v šolo/vrtec v uniformi in z zajemalko v roki.
[/quote]

Pištola ni modni dodatek za povzdigivanje samozavesti na osnovi strahospoštovanja. Poleg tega pa preveč resna pustna maska nima nobene fore oz. gre samo za pozerstvo.

Si vis pacem, para bellum.

Pištola ni modni dodatek za povzdigivanje samozavesti na osnovi strahospoštovanja. Poleg tega pa preveč resna pustna maska nima nobene fore oz. gre samo za pozerstvo.
[/quote]

Ok, tvoje videnje, ni pa nujno da to splošno drži. Pač vsak zase. Jaz imam 17 letnega sina in orožje doma (več pištol), sin tudi kdaj strelja z mano. Ampak je tako vzgojen in poučen o vseh nevarnostih nepravilne ali kaznive uporabe orožja, da niti slučajno ne bo tega uporabil drugje, kot na strelišču, pod nadzorom. Kot majhen fant pa je imel celo kolekcijo plastičnega orožja, pa ni zaradi tega nič bolj ali manj nasilen od vrstnikov. Več nasilja in se dogodi s hladnim orožjem ali celo brez orožja (kuhinjski pripomočki)

Zarad mene si lahk najde metlo ali neko cev in se pretvarja da ima puško. Jaz otroku replik orožja ne bi kupoval. Če bi bil starejši bi mu pustil igrati airsoft ali paintball kjer so igralci zaščiteni, pravila so jasna. Sicer pa naj si take zadeve sam financira.
[/quote]Mlečnozobec, ne bi se raje vprašal, zakaj se nisi normalno razvil in imaš vse sorte neupravičenih strahov ? Včeraj si izrazil strah pred borilnimi veščinami, danes strah pred igračami v obliki orožja?

Ok, tvoje videnje, ni pa nujno da to splošno drži. Pač vsak zase. Jaz imam 17 letnega sina in orožje doma (več pištol), sin tudi kdaj strelja z mano. Ampak je tako vzgojen in poučen o vseh nevarnostih nepravilne ali kaznive uporabe orožja, da niti slučajno ne bo tega uporabil drugje, kot na strelišču, pod nadzorom. Kot majhen fant pa je imel celo kolekcijo plastičnega orožja, pa ni zaradi tega nič bolj ali manj nasilen od vrstnikov. Več nasilja in se dogodi s hladnim orožjem ali celo brez orožja (kuhinjski pripomočki)
[/quote]

Pozer

Si vis pacem, para bellum.

Pozer
[/quote]

Zakaj že?? Ker sem slučajno zaposlen tam, kjer imamo orožje?? Ker vzgajam svojega sina v normalno osebo, ki uporablja svojo pamet? Ne bom šel na tvojo osebno raven, pač misli si kar hočeš, tvoje mnenje šteje toliko kot podatek s trenutni temperaturi v Kampali. BTW ali sploh imaš otroke, da si tako vehementen?

Pozer
[/quote]
Glej, nekaj je narobe s tabo, kakorkoli obrneš. Včeraj si tudi pisal o strahovih pred borilnimi veščinami.

Teorije niso nič, važni so REZULTATI. Kjer je več smrtnih žrtev? Od orožja ali prometa? Par dni nazaj je en mladoletno zbil na robu ceste, torej bi starši morali pogledat svoj avto z večjo grozo kot pištolce.

Zračno puško smo imeli doma v 90tih ampak danes nimam nobenega orožja. Obožujem pa Harleye in hodim v Pattayo, tak da jaz se ne bi smel s peciklom in barbikami igrati. Pa tudi ne bi smel mafijske filme gledat ker zdaj puham cigare…

Zakaj že?? Ker sem slučajno zaposlen tam, kjer imamo orožje?? Ker vzgajam svojega sina v normalno osebo, ki uporablja svojo pamet? Ne bom šel na tvojo osebno raven, pač misli si kar hočeš, tvoje mnenje šteje toliko kot podatek s trenutni temperaturi v Kampali. BTW ali sploh imaš otroke, da si tako vehementen?
[/quote]

Da se ne boš razpočil. Saj menda veš, da ljudje s kratkim fitiljem niso ravno primerni za posedovanje takih reči.

Si vis pacem, para bellum.

Da se ne boš razpočil. Saj menda veš, da ljudje s kratkim fitiljem niso ravno primerni za posedovanje takih reči.
[/quote]

Zato jih pa ti ne poseduješ, ane 🙂

Zato jih pa ti ne poseduješ, ane 🙂
[/quote]

Prepusti se domišljiji.

Si vis pacem, para bellum.

Meni je stric kot majhni punčki prinesel za rojstni dan pištolo, ki je pokala ko hudič. Potem smo se igrali kavbojce in indijance ali nemce in partizane. No, danes hodim na tekmovanja v streljanju. Še raje imam puške.

New Report

Close