Forum.Over.Net

Starševski čvek

Laminat za kuhinjo/jedilnico

Default avatar

Šnelca_

Pri podnajemnikih(ki bivajo zastonj), bi na njihovo pobudo nabavila laminat za kuhinjo z jedilnico.
Ne bi si delala nekih stroskov trenutno, ker moram jim nabavit posteljo, omaro ipd.
Tudi pa ne bi nekaj skart.
Prej je topli pod polozen.
Za moje pojme v kuhinjo sodijo ploscice, ampak ok.

V Merkurju se nisem bila osebno pogledat, vidim pa v letaku akcijsko ceno
6.30 €/m2.
Razred 32, debelina 8mm, poletni hrast.

A je to sploh primerno za kuhinjo z jedilnico. Meni se zdi 8mm premalo.

Po izkusnjah, kaj mislite?
Default avatar

f4ggg

Iz mojih izkušenj - kjerkoli je možnost, da se kaj polije, niti slučajno laminat. Sem imel enega dražjih, ker so me prepričali. Ko je padla dol posoda z juho, je bilo konec. V nekaj dneh je vse cvetelo.
Default avatar

Podnajemniki zastonj

A pridem še jaz bivat zastonj, bom zadovoljna s toplim podom.
Moj nasvet: Na svoje stroške naj si uredijo, kot jim paše.
Default avatar

On _

A je to sploh primerno za kuhinjo z jedilnico. Meni se zdi 8mm premalo.

Absolutno ne!

Položi ploščice bo za vedno mir.
Default avatar

10 let

Imam laminat tudi v kuhinji (pač je bilo najcenejše) že 10 let, pa se obnese čisto ok. Razen na parih mestih, ko mi je padel pekač z višine 160 cm, je čisto ok. Tudi polilo se je že marsikaj, pa nič ne cveti. Ni bil drag laminat (kaindl se mi zdi), je pa zgleda dobre kvalitete. Torej pri nas se obnese. Parket bi bil že totalno uničen, laminat pa je še vedno lep. Idealne bi bile ploščice v kuhinji, samo v tem primeru pa je potem obvezno talno gretje. P tudi ploščice se okrušijo če ti kaj težjega pade.
Default avatar

vinil plosce

Šnelca_ je napisal/a:
Vinil plosce so mi top za kuhinjo, res so drazje, a za daljse obdobje.
Za kratek cas pa tepih cez topli pod, tam kjer je oguljen, to je najcenejse in kaj vec od tega se ne splaca.
Default avatar

Šnelca_

On _ je napisal/a:
Ta del hise se bo konec leta morda ze prodajal ali leto kasneje, pa naj tisti dela po svoje naprej.

Unicen ni, star je cca 6 let. 4 leta je bilo prazno, oni so zdaj 2 leti notri. Njih moti zvok, hoja.

Torej bolje 10mm za kuhinjo in jedilnico??
Default avatar

Šnelca_

Podnajemniki zastonj je napisal/a:
Pridi.😊
Pa se na morje gres lahko.😀
Ce rabis za poleti je fraj soba s kopalnico, posebej vhod. To poletje bom eno kopalnico preuredila v kuhinjo. In bo komplet.
Vem ja kaj mislis...
Default avatar

ne bi menjala

Šnelca_ je napisal/a:
Brezplacen najem, pa se zvok jih moti...
Ne bi menjala nic.
Imam tudi sama najemnike in dobili so vse na pladnu, najemnina konkretno pod trzno ceno, zdaj bi pa oni se eno omaro, da jim kupim, ker imajo prevec oblek! Kaj se? Da jim hodim kuhat in pucat?!
Default avatar

mentalna_sirota

Laminat v kuhinji in jedilnici že 20 let. 2 milimetrski "praski", ko je kaj padlo dol. Sicer kot nov. Res pa nikdar "poplave" po tleh, le "normalno" čiščenje z vlažno krpo.
Mislim, da sama debelina plošč sploh ni pomembna. če je kaj pomembno je to le gornja plast, manj kot mm.
Default avatar

Šnelca_

Evo, narejeno. Juhuhu. 😀😀😀😀

Sem jih poslala vse na sprehod, kamorkoli. Pobelila kuhinjo z jedilnico jim. Beljenje obozujem, sem norc za beljenje.😆

Sama postavila laminat na klik. Spodaj filc. Letvic se nisem dala, ker jih nisem se kupila, drugo pa cetudi bi jih imela pa zaradi beljenja ne bi se dala.

Vzela sem kar sama, brez kaj vprasat, v Merkurju sem zagledala 8mm, hrast, pa se v akciji je 6,30 €. Na otip cisto okej.
Cisto zadostuje za jedilnico.

Kaksna uzivancija, ko se zenska spravi to polozit in "decke" poslje na sprehod.Namesto da bi bilo obratno.
Samo ce uzivas v tem...
😊
Default avatar

ooo duša

Šnelca_ je napisal/a:
Ti si pa res duša.
To pa so ljudje, ki ne znajo nič ceniti. Pa kakšen zvok to no. jaz sem v starem stanovanju, kjer imam res star topli pod. Ne vem kaj jih torej moti pri zvoku tako?
Default avatar

Šnelca_

ooo duša je napisal/a:
Ma meni panike delat, to rada.
Bolj me motijo bolezni, izcrpanost, to je navzkriz z delom.
Lacna sem sla domov, lahko bi mi kako malico naredili, ali kosilo. Ma ne, nic v zahvalo.
Dobro da sem imela s sabo banano in na vrtu par jagod vzela.
Hecam se...glavno da je narejeno.
200€ je slo iz mojega zepa. Pa se letvice moram nabavit. To pa naj sami dajo.
Default avatar

Šnelca_

ooo duša je napisal/a:
Po moje da ni ravno prav bil polozen.
Ker pokojna sorodnica je ta del stanovanja renovirala tik pred smrtjo. Tako da ta topli pod nima vec kot 6 let.

Zdaj sem polozila kontra, torej ce je bilo prej navpicno sem dala vodoravno.
Mene ne moti nic, nic ne poka. Lahko slon hodi po njem. 😆

Ce bodo se kaj slisali, potem imajo al prisluhe ali so duhovi v hisi. 😨😨😨😆😆😆