Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 200 eur pa ne brezposelnim , barabe

200 eur pa ne brezposelnim , barabe

eno leto iščem job, pa ga ne dobim. Pišem vloge in niti ne odpišejo. In seveda ne morem peljat otroka na dopust. Zdaj pa bodo dobili keš uni ki ze itak imajo dovolj, mi pa bomo izviseli. Ja kul. Dajte mi sluzbo, saj ne rabim 200 eur. Samo ne delajte takih razlik.

niti obljubljenih kriznih 150 ne bo…

V vsej tem talanju denarja nisem dobila niti centa!

Pa me to ne moti.
Moj (ne)dohodek se ni nic spremenil, ce je karantena ali ne, imam nulo.
Ampak talanje denarja vsem vsepovprek, se mi ne zdi prav!
Kaj se je spremenilo za upokojence? Kaj se je spremenilo za socialce? Kaj za studente?

Dodatek bi morali dobiti le tisti, ki se jim je zmanjsal dohodek ali so ga izgubili in to 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nadomestilo, pa vsem tistim, ki so delali v stiku z ljudmi, bi morali dati vsaj 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dodatka!
Vse ostalo je kraja drzavnega denarja!

nova
Uredništvo priporoča

Od prvega dne delam, niti ure dopusta nisem mogla vzeti, še dobro da so bili trije podaljšani vikendi. Vmes je obnemogla še mama in smo šli še hišo urejat, vrt obdelat, hodimo mamo rihtat. Mislim, pa brez zamere vsi ostali, da si ta denar zaslužimo samo tisti, ki ves čas delamo, pa še kakšen dan dopusta bi nam lahko primaknili.

Zakaj pa, če imate polno plačo? Kakšne dodatne stroške imate zaradi korone?


Janša ščije po revežih. Na naslednjih volitvah bo odfrčal kot knof na gatah, če ne še prej.

Janši nikoli ni bilo mar za reveže, ker jih prezira.
Seveda ni edini. Zato ima toliko podpore pri tistih, ki z užitkom pljuvajo po tistih, ki nimajo nič in jim nabijajo občutek krivde.

Podobna situacija. Zame karantene ni bilo. Ves čas delali ( avtomobilska industrija), od začetka epidemije par tednov celo brez ustrezne zascite in razkuzil, razdalja med nami pa pol metra do metra na delovnem mestu. Dopusta ti niso odobrili, edina opcija bolniška in tisti odpisani manj zanesljivi so odšli na čakanje.
Ce kdo si mi zaslužimo precej vec dodatka kot smo ga delezni. Tisti ki so doma brez dela se znajdejo po svoje, predvsem pa ne tvegajo zdravja.

Janša naj prisluhne narodu in nikomur naj ne da nič! Tudi na tem forumu kot na drugih “mali ljudje”, “mali poštenjaki” samo tekmuje v teorijah, zakaj si vsi drugi ne zaslužijo dodatka. Torej, če združimo mnenja malih ljudskih poštenjakov, si praktično nihče ne zasluži dodatka. Razen njih. Ampak tudi za njih se najdejo drugi mali pošteni ljudje, ki jim ne privoščijo. In za te spet tretji. Torej bi predsednik vlade najbolj modro in po ljudski volji ravnal, če nikomur ne bi dal nič.

A niste dobili solidarnostni dodatek? Kaj bi še sedaj radi???

A niste dobili solidarnostni dodatek? Kaj bi še sedaj radi???
[/quote]

sem brezposlena, ne dobivam socialke niti nadomestila na zavodu, iščem zaposlitev. Od države nisem dobila niti centa, čeprav sem bila tudi sama oškodovana, saj je bilo iskanje zaposlitve nemogoče v tem času, poleg tega je močno upadlo tudi število potreb. Nisem dobila in ne bom dobila niti centa.
Tisti, ki dobivajo socialko bi naj dobili 15 e, a ga še niso, če ga bodo res sploh, bomo pa še videli… marsikaj je obljubljala ta vlada.

sem brezposlena, ne dobivam socialke niti nadomestila na zavodu, iščem zaposlitev. Od države nisem dobila niti centa, čeprav sem bila tudi sama oškodovana, saj je bilo iskanje zaposlitve nemogoče v tem času, poleg tega je močno upadlo tudi število potreb. Nisem dobila in ne bom dobila niti centa.
Tisti, ki dobivajo socialko bi naj dobili 15 e, a ga še niso, če ga bodo res sploh, bomo pa še videli… marsikaj je obljubljala ta vlada.
[/quote]
* 150 e…

sem brezposlena, ne dobivam socialke niti nadomestila na zavodu, iščem zaposlitev. Od države nisem dobila niti centa, čeprav sem bila tudi sama oškodovana, saj je bilo iskanje zaposlitve nemogoče v tem času, poleg tega je močno upadlo tudi število potreb. Nisem dobila in ne bom dobila niti centa.
Tisti, ki dobivajo socialko bi naj dobili 15 e, a ga še niso, če ga bodo res sploh, bomo pa še videli… marsikaj je obljubljala ta vlada.
[/quote]

Pa povej potem, iz kakšnega razloga ne prejemaš finančne podpore?
Mislim da nisi povedala vsega…

Zakaj pa, če imate polno plačo? Kakšne dodatne stroške imate zaradi korone?
[/quote]

Polno plačo imajo zato, ker DELAJO in so si jo ZASLUŽILI.
In kakšne dodatne stroške v času korone imate brezposelni??

sem brezposlena, ne dobivam socialke niti nadomestila na zavodu, iščem zaposlitev. Od države nisem dobila niti centa, čeprav sem bila tudi sama oškodovana, saj je bilo iskanje zaposlitve nemogoče v tem času, poleg tega je močno upadlo tudi število potreb. Nisem dobila in ne bom dobila niti centa.
Tisti, ki dobivajo socialko bi naj dobili 15 e, a ga še niso, če ga bodo res sploh, bomo pa še videli… marsikaj je obljubljala ta vlada.
[/quote]
Študentje so dobili.

Takole pa lahko razmišlja samo oseba, ki cel ljubi dan preživi na kavču in na internetu.

Takole pa lahko razmišlja samo oseba, ki cel ljubi dan preživi na kavču in na internetu.
[/quote]

In kako razmišljaš ti za šankom?

Sej za to ker delaš dobiš plačo. Zakaj bi ti kdorkoli mogel še kaj dati. Delam od doma, učim in čuvam otroke, rihtam očeta in kaj potem??? Otroci so moja skrb, prav tako oče, v službi pa dobim plačo. Zakaj bi mi mogel se kdo kaj dati?

Kaj je zdaj lenuhi, vi bi samo jemali, prispevali pa nic. Prav je tako. Zaslužijo si samo tisti, ki DELAJO, jASNO? Ostali pa zaprite goflje, ker ste do zdaj se preveč dobili. Kdor ne delan aj ostane doma, ostali si zaslužijo, da gredo na dopust.


Ko je bil pred dnevi govor o javnih delih ste vsi v en glas vpili ne delat ne gremo, mi pa vemo za pregovor, !Brez dela ni jela !
Jakrepe vlade podpiram, kaj kur_ac lenuhi jedni, 80 000 vas je bilo na borzi delat pa ni hotel nihče.

Sej za to ker delaš dobiš plačo. Zakaj bi ti kdorkoli mogel še kaj dati. Delam od doma, učim in čuvam otroke, rihtam očeta in kaj potem??? Otroci so moja skrb, prav tako oče, v službi pa dobim plačo. Zakaj bi mi mogel se kdo kaj dati?
[/quote]

Pa so se začele mone grebsti za medalje. Pri vsem tem delu imate še kup časa za mon ……..


Ko je bil pred dnevi govor o javnih delih ste vsi v en glas vpili ne delat ne gremo, mi pa vemo za pregovor, !Brez dela ni jela !
Jakrepe vlade podpiram, kaj kur_ac lenuhi jedni, 80 000 vas je bilo na borzi delat pa ni hotel nihče.
[/quote]

Lani je bilo 80.000 lenuhov na borzi, ki bi samo vlekli socialo, 100.000 tujcev so morali pa uvoziti, da so se zapolnile potrebe po delovnih mestih.

Vseh teh 80.000 si ne zasluži niti centa, pa tudi teh dodatnih 10.000, ki so prvi odpadli v zadnjih mesecih ni ravno slovelo po pridnosti, ker zapomnite si, delodajalec se bo na vse pretege trudil, da obdrži dobrega depavca, za slabega delavca, ki lenari na delovnem mestu, bi koristil samo bolniške in izkoriščal sistem, pa mu ni mar in takih je že 10.000 odpadlo.

Kdor ima sedaj delo, je upravičen do vsakega centa dodatka, brezposelni bi pa lahko šli pomagat kmetom, ampak to ste pa samo pljuvali, da se vam ne da delati, da za 5€ na uro ne greste itd.

Lani je bilo 80.000 lenuhov na borzi, ki bi samo vlekli socialo, 100.000 tujcev so morali pa uvoziti, da so se zapolnile potrebe po delovnih mestih.

Vseh teh 80.000 si ne zasluži niti centa, pa tudi teh dodatnih 10.000, ki so prvi odpadli v zadnjih mesecih ni ravno slovelo po pridnosti, ker zapomnite si, delodajalec se bo na vse pretege trudil, da obdrži dobrega depavca, za slabega delavca, ki lenari na delovnem mestu, bi koristil samo bolniške in izkoriščal sistem, pa mu ni mar in takih je že 10.000 odpadlo.

Kdor ima sedaj delo, je upravičen do vsakega centa dodatka, brezposelni bi pa lahko šli pomagat kmetom, ampak to ste pa samo pljuvali, da se vam ne da delati, da za 5€ na uro ne greste itd.
[/quote]
ko bodo plačali dela tako, da bo človek, ki dela imel zaslužek za preživetje in ne minus, potem, se pa oglasi. sem brezposelna in sem takoj bila za to,da grem delat v kmetijstvo – samo kaj ko tam ni klasične pogodbe o zaposlitvi, delaš enako .- ampak pravic pač nimaš enakih, ne dobiš niti minimalca, ne dobiš povrnjene malice in predvsem ne tudi prevoza… torej lahko za s plačo, ki jo dobim za delo pokrijem samo prevozne stroške, da se pripeljem tja in nazaj… ti je jasno zakaj ne grem delati takega dela??? zato, ker delam zato,da si zaslužim denar za preživetje, ne pa zato,da sem v minusu na koncu, po opravljenem delu, ker so stroški večji… zraven se pa še ubijaš pri težaškem delu in reskiraš svoje zdravje… zato da si na koncu v minusu…
pojdi pa ti delat tako delo, jaz pa bom vzela tvoje dostojno plačano delovno mesto…
ok…
glasni ste taki, ki bi zase zahtevali vse, drugi pa naj mezde opravljajo kot sužnji ane… zakaj uvažajo tujce, ker delavca pošteno ne plačajo zato.

Moja mama se po ne vem koliko letih veseli dopusta, je v penziji, 300 in nekaj EUR. Pa verjetno ne dobijo. Je pa dobila seveda ta dodatek zdaj, vsaj nekaj. Ampak je šlo za dolgove. Na srečo jaz delam in dobim regres, pa sem se odločila da mamo na dopust peljem, čeprav mi bo za nohte šlo, ker čist sama za vse skrbim. Sočustvujem tidi z vsemi, ki ne dobite službe.


Ko je bil pred dnevi govor o javnih delih ste vsi v en glas vpili ne delat ne gremo, mi pa vemo za pregovor, !Brez dela ni jela !
Jakrepe vlade podpiram, kaj kur_ac lenuhi jedni, 80 000 vas je bilo na borzi delat pa ni hotel nihče.
[/quote]
Jaz nisem bil na borzi, blesavo multinično.

New Report

Close