Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obala ali Nova Gorica z okolico

Obala ali Nova Gorica z okolico

Z možem sva blizu penzije in si namerava kupiti manjšo hišo nekje v okolici Nove Gorice ali na obali. Tja se bova preselila, saj bova našo (preveliko hišo) prodala. Obe lokaciji sta nama blazno všeč, goriška zaradi gričev (Goriška Brda), bližine hribov pa tudi morja (Italija). Na drugi strani pa obala z bližino morja. Obe pokrajini poznava kar dobro, sva nekje 60-40 za goriško.

Kaj bi vi predlagali, sploh tisti, ki živite na omenjenih lokacijah?

Brda so lepa, je pa res, da moraš skoraj za vsako stvar v Novo Gorico, morje imaš cca 25 km stran, gore pa cca 60 km stran. Verjetno je tudi cenovno ugodnejše kot naša obala, vsaj 15-20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. So pa Brici in Kraševci “ljudje posebne sorte”, moraš se jih navaditi in bodi pripravljena, da te ne bodo takoj sprejeli medse :-). Niso pa pokvarjeni in hinavski.

jaz bi šel v Brda ali na Kras.

Se strinjam, je pa iz Nove Gorice do morja (Sesljan) nekje pol ure. Prav tako je do Tolmina dobrih 35 minut (40km) kar so že gore praktično.

Ima Nova Gorica skoraj popolno lokacijo, nekje na stičišču gora in morja. Iz Brd je do morja nekaj več, je pa recimo Kolovrat, ki so tudi že “gore”, dobrih 15 minut iz Brd.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz imam oboje. Vikend na obali, bivališče na Goriškem. Če imata možnost, priporočam. Na Obali je dovolj manjše bivališče za čez poletje (morje) ali vikende, definitivno lepše vreme in narava pa bivanje nasploh med letom na Goriškem. Vse je seveda stvar življenskega sloga, a poznam veliko ljudi, s katerimi smo si enakega mnenja glede tega.

Imaš vikend na slo obali? Ker slo obala iz Nove Gorice ni tako blizu. Od začetka se ti še da voziti več kot eno uro do vikenda, z leti pa verjemi da je še to preveč. V bistvu vse kar je več kot pol ure je preveč.

Avtorica, če misliš Novo Gorico, moraš dobro poznati ITA obalo, ker je ta blizu NG.

Imaš vikend na slo obali? Ker slo obala iz Nove Gorice ni tako blizu. Od začetka se ti še da voziti več kot eno uro do vikenda, z leti pa verjemi da je še to preveč. V bistvu vse kar je več kot pol ure je preveč.

Avtorica, če misliš Novo Gorico, moraš dobro poznati ITA obalo, ker je ta blizu NG.
[/quote]

Nikoli se nisem vozila več kot 45min. Čez italijansko stran je bližje. Meni odtehta trud. Se odpeljem v petek in vračam v nedeljo, dovolj da si vmes spočijem od vožnje.

Nikoli se nisem vozila več kot 45min. Čez italijansko stran je bližje. Meni odtehta trud. Se odpeljem v petek in vračam v nedeljo, dovolj da si vmes spočijem od vožnje.
[/quote]

V 45 minutah iz Nove Gorice do slo obale? Nemogoče. Do Barkovelj mogoče pa še to moraš noret po cesti.

V 45 minutah iz Nove Gorice do slo obale? Nemogoče. Do Barkovelj mogoče pa še to moraš noret po cesti.
[/quote]

lahko, če gre po italijanski strani si npr. v Ankaranu ali Debelem rtiču v 45. minutah, brez norenja.

lahko, če gre po italijanski strani si npr. v Ankaranu ali Debelem rtiču v 45. minutah, brez norenja.
[/quote]

Daj ne laži, sem šel najmanj 200x to relacijo, Nova Gorica – Škofije, če je bilo res mirno sem prišel v slabi uri.

To je isto kot ko ljudje govorijo da pridejo v manj kot eni uri do obale iz Ljubljane. Ja če vklopiš štoparico v Brezovici in izklopiš na Črnem Kalu.

Daj ne laži, sem šel najmanj 200x to relacijo, Nova Gorica – Škofije, če je bilo res mirno sem prišel v slabi uri.

To je isto kot ko ljudje govorijo da pridejo v manj kot eni uri do obale iz Ljubljane. Ja če vklopiš štoparico v Brezovici in izklopiš na Črnem Kalu.
[/quote]

Nobene potrebe ni, da bi ti lagal, kdo si mi ti, da bi čutil potrebo, da ti nekaj dokazujem. Jaz vem, da običajno rabim za to pot cca 45 min. +/- kako minutko, seveda ne ob konicah in vrhuncu turistične sezone. Iz Mirna do Ankarana….

Daj ne laži, sem šel najmanj 200x to relacijo, Nova Gorica – Škofije, če je bilo res mirno sem prišel v slabi uri.

To je isto kot ko ljudje govorijo da pridejo v manj kot eni uri do obale iz Ljubljane. Ja če vklopiš štoparico v Brezovici in izklopiš na Črnem Kalu.
[/quote]

Hja, potem si šel 200x zelo počasi ali pa si nekje delal brezpotreben ovinek. Ker tudi mi vedno hodimo po tej poti in je 45 minut čez glavo dovolj, da pridemo tja. Brez nekega hitenja.

Nobene potrebe ni, da bi ti lagal, kdo si mi ti, da bi čutil potrebo, da ti nekaj dokazujem. Jaz vem, da običajno rabim za to pot cca 45 min. +/- kako minutko, seveda ne ob konicah in vrhuncu turistične sezone. Iz Mirna do Ankarana….
[/quote]

No potem je vse jasno. Miren ni Nova Gorica. Pa še to moraš izjemno hitet in imet res srečo da ni prometa, kar je na tej cesti redkost.

Hja, potem si šel 200x zelo počasi ali pa si nekje delal brezpotreben ovinek. Ker tudi mi vedno hodimo po tej poti in je 45 minut čez glavo dovolj, da pridemo tja. Brez nekega hitenja.
[/quote]

Vem jaz dobro kako to gre, vas je veliko takih tatičev, ki pridete vsako relacijo 20 minut prej. Ko začnete štopat že ko se vozite izven mesta, končate pa tudi že prej preden pridete v urbano področje.

Iz Nove Gorice (recimo iz Gradnikovih) do Ankarana recimo na parkirišču ob morju pa ne prideš v 45 minutah, pa če se na glavo obrneš tukaj pred mano.

Niti pod razno ne prideš v 45 minutah.

Si na pol poti do vsega, 1h vožnje čez Italijo dol do slovenske obale še malo manj italjanske. in 1h dobro malo manj 45minut do Doline Soče-hribov, Julijskih Alp, Soče, Nadiže,Tolminke, Tolmina, Kobarida………

No pa po stari cesti (Nova Gorica- Branik-Štanjel-Divača-Sežana……) do Črnega Kala in hop na AC si tudi hitro proti morju. Rinit pa po avtocesti Nova Gorica- Ajdovščina-Nanos-Sežana-Koper je pa brez veze, ker je dlje pa več km. Zguba časa.

Gorica ima popolno lokacijo, klimo, naravo, okolico in še kaj. Je pa res, da nikoli v zgodovini ni imela sreče. Vedno neko stičišče bojev/sporov. V času Slovenije je pozabljeno mesto. Italijanom do stare Gorice pa prav tako ni mar, je še eno izmed njihovih starih pozabljenih mest. Prav tako s podjetji nikoli ni bilo sreče v tem okolju, slaba turistična infrastruktura.

Gorica/okolica je imela v zlati dobi več kot 100.000 prebivalcev, pa bi danes bilo to danes lahko eno najlepših mest, je pa žal bolj tako tako.

Kaj pa kakšen Komen,

Ima zdravstveni dom, lekarno, osnovno trgovino. Do IT ali SLO obale je pa hitro.
Po večjih nakupih pa v Gorico ali Sežano.
Podnebje je super.

V 45 minutah iz Nove Gorice do slo obale? Nemogoče. Do Barkovelj mogoče pa še to moraš noret po cesti.
[/quote]

Napisala sem iz Goriške, ne Nove Gorice. Več faktorjev je pomembnih. Predvsem ura odhoda, da se izogneš gužvi in počasnelam. Nikoli nisem šla več kot 10km/h prek omejitev. Tudi na viamichellin mi pokaže 50min, torej normalna vožnja. Zagotovo je razlika Nova Gorica, Solkan, Brda, …ali Šempeter, Miren, Vrtojba.. Že sam dostop do avtoceste oz koliko porabiš do tja ( v NG zna biti semaforjev in pešcev, krožnih,…za 15min več da se izvlečeš iz mesta).

Kakorkoli, point je, da je v urci ali manj lahko na morju. Do Sistiane niti pol urce.

Napisala sem iz Goriške, ne Nove Gorice. Več faktorjev je pomembnih. Predvsem ura odhoda, da se izogneš gužvi in počasnelam. Nikoli nisem šla več kot 10km/h prek omejitev. Tudi na viamichellin mi pokaže 50min, torej normalna vožnja. Zagotovo je razlika Nova Gorica, Solkan, Brda, …ali Šempeter, Miren, Vrtojba.. Že sam dostop do avtoceste oz koliko porabiš do tja ( v NG zna biti semaforjev in pešcev, krožnih,…za 15min več da se izvlečeš iz mesta).

Kakorkoli, point je, da je v urci ali manj lahko na morju. Do Sistiane niti pol urce.
[/quote]

Sistiana ni ne tič ne miš.
Domačini od tam uporabljajo ime SESLJAN!!!

Sistiana ni ne tič ne miš.
Domačini od tam uporabljajo ime SESLJAN!!!
[/quote]

Kakor za koga. Za en skok v morje po službi čisto dovolj. Voda je pa itak umazana v celem Jadranskem zalivu.

Kaj pa soška dolina? Meni je prelepa. Hiše so pa tudi kar cenovno ugodne.

cene so na obali vsaj 1x visje kot na goriškem, tako da ce vama je vseeno je odlocitev dokaj lahka. V NG je poletna vrocina pogosto neznosna, tudi ponoci se ne ohladi, kar jaz poznam domacinov se od junija do sept. skrivajo notri na klimi.

Nižji del Soške doline se bori z ekološkimi problemi. Polno je tega v medijih. Če pa greš v zgornji del, pa je ena ura do NG.
Pa bi bilo fajn, da se nekateri ne kregate o nekih KM gor in dol, pa Miren, pa Gradnikove…, ker potem se sploh vsebine ne da brat. Pejte se drugam kregat.

V nižjem delu soške doline ni ekološkega problema. Bil pa je pred leti, ampak takrat so bili vsi tiho. Zdaj pa je očitno nekaj političnega vmes, ker se oglašajo tisti zdravniki, ki so bili dolgo tiho, pa so vedeli za azbest.
Poznam ljudi, ki živijo v nižjem predelu in imajo častitljivo starost 90, 92 let.

New Report

Close