Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prepoved iz obcine

Prepoved iz obcine

Najbolj se ob tem odloku razburjajo tisti , ki so doma v vukojebinah. Tisti, ki so doma v vecjem mestu v tem ne vidijo tezave. Ravno ta odlok pa je pripomogel k zmanjsanju stevila okuzenih. Potrpljenje velja

Še doro, da je največ okuženih v ljubljanski regiji. Do vukojebin virus sploh ne pride! Vi se pa kar gibajte po vaši lepi Ljubljani. Pol ko vas bo obravnaval nekdo v UKC, ki je iz vukojebine …

Statistika te postavlja na laž. Efekt zapore občin: 0.

Zakaj?In k padcu potrošnje, kar zelo vpliva na gospodarstvo. Če greš v trgovino v drug kraj in se ravno tako držiš higienskih predpisov ( maske, razkužila, distanca), ne more narasti število okuženih zaradi tega, lahko se pa bistveno poveča potrošnja v državi.

Ustavno sodišče bi ta odlok že zdavnaj v celoti zadržalo, če bi le imelo podlago zato.
Ja, ja….vem, da še ni dokončno odločilo o skladnosti vsebine odloka z ustavo…
Zadevo namerno pušča, da se medi, ker za razliko od antijanša histerikov ve, da je upravičena (in zakonita…, če pa niso zakoni na podlagi katerih temelji odlok skladni z ustavo, je pa drug problem).

Naj že sprostijo to butasto omejitev. Potem pa tisti, ki jo zagovarjate, preprosto ostanite še naprej doma v karanteni. Nihče nikogar ne sili, da mora hoditi ven. Ostale pa pustite, da živijo naprej.

Problem je pri osebah, ki zivijo v manjsem kraju in ne dobis vsega. Celo hrane ne. Ce bi ziveli v vecjem mestu, kjer imas trgovin od A do Ž…potem tega problema nebi bilo. Jaz grem v drugo obcino, ker vsega pri nas ne dobim. Pa tudi starejsega psa imam, ki potrebuje posebno hrano. Ce je kaj takega prehod med obcibami ni problem. Neses kaksno dokazilo s seboj in no nobenega problema. Jaz nesem pasji pasaport.

Ne, tistim, ki so v vukojebinah se jim večinoma fučka za ta odlok. Pogledaš malo okrog, pikniki, mularija brca žogo, se vozi s kolesi, skiroji, stari klepetajo… Brez mask, brez distance. 😉

Zlasti je moteče, neprimerno in pretirano zapreti mejo med dvema majhnima občinama, kjer so ljudje takorekoč zemeljsko in sorodstveno tako povezani, da se sedaj počutimo v zaporu, ne v občinski zapori, ampak kot v zaporu.
Prej sem praktično vse opravil v sosednji občini, le bivališče imam po spletu okoliščin tukaj, kjer praktično samo prenočujem.
Sedaj pa se v prostem času in brez službe prav res ne znajdem, ne vem, kaj bi počel, kam bi šel in me dejansko dela zamorjenega.

Ampak idioti pa ste….v firmah se tako mešajo občine, da ni res. In to ne 30 minut v trgovini ampak 8 ur. In če nek skladiščnik, kihne, zakašlja na škatlo je to v roku 4ih ur v trgovini.

Hrvati jih bojo, zato, ker živijo od turizma, Švabi,… bodo hoteli na morje na Hrvaško skozi Slovenijo, EU bo pritisnila na nas. Torej samo Slovenci ne bomo smeli na Hrvaško zaradi zaprtih občin? To je res bedarija.

Italijanski parlament par dni nazaj o tem svetovnem nategu z nekim fantomskim virusom.

Sve je laž! 96 odsto ljudi nije umrlo od korone!

“Hajde da kažemo istinu, lažnim brojkama se terorišu Italijani. 25.000 ljudi je umrlo od srčanih udara ili raka, nemojmo ih koristiti da ponižavamo Italiju, da bismo davali građanima lažne vesti. Ovo je način da se teroriše Italija i da se uspostavi diktatura pristanka.”
(italijanski poslanik Vitorio Sgarbi, jedan od mnogih koji ne veruju u zvanične podatke -o številu mrtvih od Covid-19 v Italiji).

Vir: https://www.kurir.rs/planeta/3453923/italijanski-poslanik-besneo-u-parlamentu-sve-je-laz-96-odsto-ljudi-nije-umrlo-od-korone-video
https://youtu.be/jAZ8CmiTzU8


Saj ti si mestno drekalo, kaj se razburjaš , občinsko pravilo ščiti nas iz”vukojebine” pred vami kateri ste vsi okuženi, ne pizdimo mi, pizdite vi ker ne morete ven iz močvirja.


Saj ti si mestno drekalo, kaj se razburjaš , občinsko pravilo ščiti nas iz”vukojebine” pred vami kateri ste vsi okuženi, ne pizdimo mi, pizdite vi ker ne morete ven iz močvirja.
[/quote]

Potrebno je pogledati koliko je okuženih glede na število prebivalstva v občini oz v regiji in to je pravilen podatek, ne samo število okuženih.


Saj ti si mestno drekalo, kaj se razburjaš , občinsko pravilo ščiti nas iz”vukojebine” pred vami kateri ste vsi okuženi, ne pizdimo mi, pizdite vi ker ne morete ven iz močvirja.
[/quote]

Bolj ne bi moglo failat. :))) Jaz sem daleč od kakšnega mesta in še dlje od močvirja. ;)))

Ne vidiš, da je glavnini tukaj pisočih reklo “kar velja zame, mora za vse” zagotovilo, da ne sme bit nobenemu fajn, če sami ne znajo živet?

Problem je v tistih, ki te omejitve ne zagovarjajo. Tisti so že prej bili problematični in bi sedaj dalje okuževali. Zato je zaprto. Zaradi takih.

Res je, Mariborčani lahko gremo po celem mestu, vsakemu Mariborčanu je dostopno Pohorje, park, Piramida, Pekrska gorca..

Problem je v tistih, ki te omejitve ne zagovarjajo. Tisti so že prej bili problematični in bi sedaj dalje okuževali. Zato je zaprto. Zaradi takih.
[/quote]
[img]https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3AANd9GcQ2R8xuy7K-B1vjmajUyDv-ciDbxMiujtNIyvF8Y3727aV68w4x&usqp=CAU[/img]
“Smo jim rekli, da je prehajanje med občinami prepovedano. Smo jim rekli, da naj ostanejo doma. Če bi jim rekli, da naj doma stojijo na eni nogi, pa bi nas ubogali.”

Problem je v tistih, ki te omejitve ne zagovarjajo. Tisti so že prej bili problematični in bi sedaj dalje okuževali. Zato je zaprto. Zaradi takih.
[/quote]

Kako pa veš, da bi okuževali? Oziroma kako veš, da so kužni? Zdaj namreč poteka to zloglasno testiranje naključnega vzorca. Od vseh do zdaj testiranih (1037) je bil samo en pozitiven. In pazi zdaj to… Ta isti osebek je bil že enkrat prej pozitiven. Ti šment. Od vseh Slovenk in Slovencev se je v to raziskavo naključnega vzorca prikradel ravno tale modelček.

Zaprto je pa zaradi fake news, ki so jih organizirano razpihali novinarji.

DOkler jodlarji ne bodo, tudi naša vlada ne bo – naša vlada se ravna po jodlarjih….takšnih in drugačnih.Sicer pa – če ste zdržal do sedaj, boste pa še do konca prve polovice maja, no.

Problem je v tistih, ki te omejitve ne zagovarjajo. Tisti so že prej bili problematični in bi sedaj dalje okuževali. Zato je zaprto. Zaradi takih.
[/quote]

Če nekdo želi okuževati, lahko že zdaj. Naprimer grem v trgovino, ko noben ne gleda odmaknem masko kiham, pluvam okoli, si ližem prste in šlatam vse živo,… vse se da, noben ukrep ne more tega stoprocentno omejiti. Lahko pa ukrep, kot je ta, povzroči veliko gospodarsko škodo, ki jo sam ukrep še poglobi.

Evropejci že zdaj lahko gredo čez Slovenijo. Zakaj bi kdo pritiskal na nas?

DOkler jodlarji ne bodo, tudi naša vlada ne bo – naša vlada se ravna po jodlarjih….takšnih in drugačnih.Sicer pa – če ste zdržal do sedaj, boste pa še do konca prve polovice maja, no.
[/quote]

Itak, če smo zdržali do zdaj, bomo pa še dva tedna. Ej, ampak, če bomo ta dva tedna bomo pa še en mesec. Hmmm, ampak če bomo en mesec bomo pa tudi do avgusta.

Še dobro, da je to kontroliranje dokurčilo tudi policajem in jih ni več videti.

DOkler jodlarji ne bodo, tudi naša vlada ne bo – naša vlada se ravna po jodlarjih….takšnih in drugačnih.Sicer pa – če ste zdržal do sedaj, boste pa še do konca prve polovice maja, no.
[/quote]

s kolegom.

Če ne bo julija in avgusta v Slovenbiji dovoljeno normalno gibanje, potem bomo septembra poleg samomorov, družinskega nasilja, pisem vladi z belim prahom, itd, skoraj zagotovo imeli tudi ulico.

Še večji problem pa bo, ket se bo ta ulica sprevrgla v “Ruši Janšo”.

Janša, razmisli in ukrepaj, dokler je še čas. Čas pa beži…

Ali dokler nas v ukrepe ne “prisilijo” Avstrijci in Hrvati.

Ker mi bi se, očitno, še kar šli zapore, omejitve. In to ekaj let, če bi se dalo in če bo uscavno sodišče tako poscano in presrano, ter neodločno, kot je…

New Report

Close