Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zobni kamen

Zobni kamen

Opazam da se mi je nabral kar konkrwtno zobni kamen.
Kar zobozdravniko ne delajo,
Me zanima kaksna domaca preverjena metoda?

Redno in pravilno ščetkanje predno se ti nabere.

Zdrgnit vsaj tri dni zaporedoma sol in poper pomešano.
Bi tudi še z limono, toda v meji normale, da ne poškoduješ sklenino.

Ena varianta je še z sodo bikarbono.

nova
Uredništvo priporoča

Zobni kamen ti lahko smo zobozdravnik z mašinco odstraniti.. z raznimi domačimi pripravki si lahko preventivno zaščitiš dlesni, predno se kamen pojavi. Nobena ala soda bikarbona, limona itd ne bo “pojedlo” ta kamen ki se ti je že nabral, k večjemu si lahko samo dlesni poškoduješ

Ne piši bedarij.
Takoj za vsako stvar h dohtarju namesto po domačih pripravkih naših babic.
Za enkratno odstranjevanje malega sloja zobnega kamna si ne bi nič sklenine uničil.

Pa ti veš, da sol in poper mešanica grgranja zaščitiš krvaveče dlesni in tudi razkužiš
ustno votlino, preprečiš angine in boleče grlo.
Nekateri res nimate pojma, kako živeti z naravo.

Ne piši bedarij.
Takoj za vsako stvar h dohtarju namesto po domačih pripravkih naših babic.
Za enkratno odstranjevanje malega sloja zobnega kamna si ne bi nič sklenine uničil.

Pa ti veš, da sol in poper mešanica grgranja zaščitiš krvaveče dlesni in tudi razkužiš
ustno votlino, preprečiš angine in boleče grlo.
Nekateri res nimate pojma, kako živeti z naravo.
[/quote]

Za zobni kamen naj bi se 1x letno hodilo na pucanje, če bi ga bilo tako preprosto odstranit, bi si vsak to doma delal. Če se ti zob okruši ali plomba izpade si ga sam zaflikaš??? Če hočeš bit čez par let škrbasto, si dajaj 1000 pripravkov gor, briga me

Za zobni kamen naj bi se 1x letno hodilo na pucanje, če bi ga bilo tako preprosto odstranit, bi si vsak to doma delal. Če se ti zob okruši ali plomba izpade si ga sam zaflikaš??? Če hočeš bit čez par let škrbasto, si dajaj 1000 pripravkov gor, briga me
[/quote]Ni res.
Nimam zobnega kamna.
Za preventivo je potrebno nekaj naredit, ne pa imet v mislih, da to vsako leto namesto nas naredi zobar.

Dajte govorit bedarije. Če si nagnjen k zobnemu kamnu, nobena preventiva ne pomaga. Najglasnejši tisti, ki seveda niste in sploh ne veste, kako to izgleda.

Ni res.
Nimam zobnega kamna.
Za preventivo je potrebno nekaj naredit, ne pa imet v mislih, da to vsako leto namesto nas naredi zobar.
[/quote]

Pa saj to sem napisala glede preventive, poglej gor! Avtor pa sprašuje KO JE ŽE kamen na zobovju! Sicer pa eni so bolj drugi manj nagnjeni k zobnemu kamnu, zdaj če ga ti nimaš, ne pametuj da samo narava pomaga, ker ni res

Pa saj to sem napisala glede preventive, poglej gor! Avtor pa sprašuje KO JE ŽE kamen na zobovju! Sicer pa eni so bolj drugi manj nagnjeni k zobnemu kamnu, zdaj če ga ti nimaš, ne pametuj da samo narava pomaga, ker ni res
[/quote]Narava pomaga.
Moj kom. se nanaša na prvi komentar Mačku.
Sol in poper odstrani tanko plast zobnega kamna.
Še bolj soda bikarbona.
Ti se pa lahko na trepalnice postaviš, ker si dobro kiksnila v celi zadevi.
Seveda en lok čiščenj 50 eur ni malo za pol ure dela.
Si zobozdravnica morda? Boš Ob zaslužek?

Narava pomaga.
Moj kom. se nanaša na prvi komentar Mačku.
Sol in poper odstrani tanko plast zobnega kamna.
Še bolj soda bikarbona.
Ti se pa lahko na trepalnice postaviš, ker si dobro kiksnila v celi zadevi.
Seveda en lok čiščenj 50 eur ni malo za pol ure dela.
Si zobozdravnica morda? Boš Ob zaslužek?
[/quote]

Tebi so naravni pripravki že v možgane stopili vidim. kot prvič si ti mene napadlo, moj prvi komentar je bil namenjen avtorju, nisem na tvoj odgovor aplicirala. Kot sem že rekla eni so bolj, drugi manj nagnjeni k zobnemu kamnu, pa lahko je higiena še tako super. Če nisi v tej skupini ki se s tem spopadajo, ne pametuj. Očitno ne veš da redna uporaba sode bikarbone, limone zelo načne dlesni in si na koncu več škode kot koristi narediš. ..Ne nisem zobar in tudi ne bom ob zaslužek. Vem pa da tvojega glupega mnenja ne bi nikoli upoštevala, z zobmi se ni za igrat

Tebi so naravni pripravki že v možgane stopili vidim. kot prvič si ti mene napadlo, moj prvi komentar je bil namenjen avtorju, nisem na tvoj odgovor aplicirala. Kot sem že rekla eni so bolj, drugi manj nagnjeni k zobnemu kamnu, pa lahko je higiena še tako super. Če nisi v tej skupini ki se s tem spopadajo, ne pametuj. Očitno ne veš da redna uporaba sode bikarbone, limone zelo načne dlesni in si na koncu več škode kot koristi narediš. ..Ne nisem zobar in tudi ne bom ob zaslužek. Vem pa da tvojega glupega mnenja ne bi nikoli upoštevala, z zobmi se ni za igrat
[/quote]Pišeš gluposti.
Narava zdravi je napisala.
Tri dni zapored.
Kdo piše o redni uporabi? Tebi se blede.

Pred prazniki sem trla orehe. Ker je bilo teh luščin veliko, sem pogledala na internet, če so za kaj uporabne. In je pisalo, da prevretek iz orehovih luščin odstranjuje zobni kamen. Trikrat dnevno naj bi si zobe ščetkal 10 minut z orehovo vodo, ne vem več, koliko dni. Probala še nisem. Lahko probaš ti avtorica, če imaš te luščine.

New Report

Close