Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj se ne prekužimo prostovoljno?

Zakaj se ne prekužimo prostovoljno?

Čisto enostavno vprašanje.

Ker si ne upamo tvegati, ker ne vemo ali ta teorija v tem primeru sploh deluje in ker ne vemo če zadeva pri posameznih skupinah pušča kakšne dolgoročne posledice.

Tisti, ki to hočete, se z enim okuženim zaprite v veliko hišo in počakajte na učinke. Zraven pa prek notarja oddajte dokument, da nočete, da bi vam kdorkoli zdravniško pomagal. Samo ne hodite ven …

nova
Uredništvo priporoča

Čakam tudi odgovor tistih, ki pravijo, da je vse skupaj le nateg in nedolžen virus, da se združijo in svetu dokažejo svoje trditve!

[hashtag=skupaj]#skupaj[/hashtag] za vas

1. Se bomo s cepivom
2. Ker je respiratorjev premalo
3. Ker traja tam 3 tedne, da zboliš in preboliš, na respiratorju si do 6tednov
4. Ker kljub temu, da bi se sam prostovoljno javil, se tisti, ki bi jih potencialno lahko okužil niso
5. Karantena bi vseeno veljala za prostovoljce in neprostovoljne, ki bi morali biti ločeni.

Podpiraš pa orožja,posilstva,avtomobile,alkohol,alkoholizirane voznike,narkomane,dilerje,vojne,kemikalije…?

Se strinjam z napisanim.Smrt je vedno bila.Živimo v nevarnih časih,uporabljamo strupena čistila,uporabljamo nevarne stvari,ljudje umirajo zaradi plina ko pušča,…

Se pravi tiste smrti vojne,poboji,zastrupitve,ko pijanec ti ubije otroka in dobi pogojno zaradi neprištevnosti,…so dovoljene,spoštovane,zaželjene,umreti zaradi virusa KATERI NI EDINI,KI JE KRIVEC SMRTI pa ni dovoljeno?
[/quote]

Brihta, delaš neumne primerjave… zaradi naštetih zadev nobeno zdravstvo ne kolapsira, niti ni nič “dovoljeno”, le države (vlade) nimajo možnosti preprečiti posameznih dogodkov, medtem ko na prehitro širjenje virusa lahko vplivajo.
Ampak ti še vedno ne razumeš, čemu karantene in omejitve, kajne? Boš ti zgradilo bolnice in sčaralo ventilatorje pa še zdravstveno osebje zraven?

Čisto preprosto: Nihče ne pozna dejanske smrtnosti, niti posledic.

De omnibus disputandum..

Podpiraš pa orožja,posilstva,avtomobile,alkohol,alkoholizirane voznike,narkomane,dilerje,vojne,kemikalije…?

Se strinjam z napisanim.Smrt je vedno bila.Živimo v nevarnih časih,uporabljamo strupena čistila,uporabljamo nevarne stvari,ljudje umirajo zaradi plina ko pušča,…

Se pravi tiste smrti vojne,poboji,zastrupitve,ko pijanec ti ubije otroka in dobi pogojno zaradi neprištevnosti,…so dovoljene,spoštovane,zaželjene,umreti zaradi virusa KATERI NI EDINI,KI JE KRIVEC SMRTI pa ni dovoljeno?
[/quote]
z tiste smrti jim dol visi. Smrt od korone je več vredna kot ostale smrti… ampak pazi to-veliko teh smrti je povzročene od človeškega faktorja, tu pa dvoličijo, ker je virus nalezljiv (kar je čisto običajno dejstvo za vsak virus) in jih je prpa stisnila (tu nimajo sindroma boga kot tam ko vozijo za ritjo itd z miselnostjo-nihče mi nič ne more, meni se ne bo nič zgodilo)..

Do prekuzenosti ne more priti, ker je cel svet v karantenah. Virus ne more slabeti. Lahko se mutira zaradi tega, do zdaj ni, ker smo vsi doma ali zaviti v plastiko. Da, svinjarija je velika. Mediji in politika je ljudi na kolena spravila kot v vojni nasprotnik, oni zdaj z virusom. To je najboljša strategija do zdaj.

Čisto preprosto: Nihče ne pozna dejanske smrtnosti, niti posledic.
[/quote]

Vsi od skoraj tristo tisoč pozdravljenih, nima nobenih posledic tudi prvi ljudje z okuzbo..šest mesecev nazaj. Na svetu imaš precej ljudi, ki lažejo ves. O virusu kroni, so začeli pisati dejstva, ki so čista laž. Bi moral vedeti, kako so šle ameriške volitve, same laži od obeh kandidatov. Tudi pri nas. Jaz zdajle napišem nekaj o kroni in trideset procentov, mi bo od prve verjelo.

Ker so ljudje slabiči. 90 procentov njih. Jaz vsaj upam, da molijo za ljudi,ki so prostovoljci za cepivo. Da ne molijo samo za smrt soseda. Jaz.. virus mene ne okužiti, jaz sem doma, nič ne pijem, nič ne kadim, pusti me prosim, prosim. Daj naj drugi umrejo. Svet je pokvarjen zaradi teh ljudi. Zelo pokvarjen.

Brihta, delaš neumne primerjave… zaradi naštetih zadev nobeno zdravstvo ne kolapsira, niti ni nič “dovoljeno”, le države (vlade) nimajo možnosti preprečiti posameznih dogodkov, medtem ko na prehitro širjenje virusa lahko vplivajo.
Ampak ti še vedno ne razumeš, čemu karantene in omejitve, kajne? Boš ti zgradilo bolnice in sčaralo ventilatorje pa še zdravstveno osebje zraven?
[/quote]

Ti pa si zmeden.

Nima vpliva na lakoto,nizke pokojnine,plače,bolezni,ropanja,…?

A simap oprane možgane ali se sam iz sebe norčuješ?Ni mi jasno.


z tiste smrti jim dol visi. Smrt od korone je več vredna kot ostale smrti… ampak pazi to-veliko teh smrti je povzročene od človeškega faktorja, tu pa dvoličijo, ker je virus nalezljiv (kar je čisto običajno dejstvo za vsak virus) in jih je prpa stisnila (tu nimajo sindroma boga kot tam ko vozijo za ritjo itd z miselnostjo-nihče mi nič ne more, meni se ne bo nič zgodilo)..
[/quote]

Uau.
Kje spiš, da te ne ukradejo?

Jaz ne grem delat samomora, hočem še živet, sem šele na “polovici” živkjenja in šle sedaj mi je luštno – imam avtoimune bolezni drugače in sem iz tega razloga kar rizična oseba gede okube s Covid19. Torej….. Ti pa si pošlji “rusko ruleto” v glavo, kolikor si hočeš, pa se pojdi okužit.

Vprašaj Islandce, kolikokrat je ta virus mutiral v kratkem obdobju in s treh različnih žarišč Anglije, Ita in Aut.
Ne, nič ni treba vprašat, ker so že sami zapisali, le prebrati bi bilo treba, če bi se sploh znalo poiskati ustrezne izsledke. Anede.
Ko že trdiš, da ni mutiral.

Opažam trend, da so tisti, ki so najbolj “zarotniško” glasni v drugih temah, netipično tiho?

Zakaj?

Zakaj se ne javite?

Jaz ne grem delat samomora, hočem še živet, sem šele na “polovici” živkjenja in šle sedaj mi je luštno – imam avtoimune bolezni drugače in sem iz tega razloga kar rizična oseba gede okube s Covid19. Torej….. Ti pa si pošlji “rusko ruleto” v glavo, kolikor si hočeš, pa se pojdi okužit.
[/quote]

Verjamem, da tega ne boš vzela kot dobro novico, ker pač nočeš in hočeš verjeti v apokalipso: sodelavka z avtoimuno boleznijo preboleva korono oziroma zdaj je verjetno res že mimo, zbolela je med prvimi, in pravi, da ni bilo nič hudega.
Aja, ni se okužila v službi.

Zgleda, da eni ne razumete enostavnega vprašanja ali pa je vprašanje nepopolno zastavljeno.

Ne sprašujem o odrekih vlade, temveč zakaj se “prostovoljno” ne javimo in prekužimo? Sploh tisti, ki pravite, da virusi ne obstajajo in če že obstajajo, so le ena majhna nedolžna nadloga.

Zaradi zelo enostavne matematke. Če ne bi storili nič, bi imeli v Sloveniji v obdobju treh mesecev 1 do 1.2 milijona bolnikov. Od teh bi jih 100 tisoč potrebovalo bolnišnično zdravljenje, 50 tisoč bi jih pristalo na intenzivni negi, 25 tisoč pa umrlo.

Ker teh številk naš zdravstveni sistem ne prenese, smo se odločili, da to obdobje treh mesecev raztegnemo na leto ali več.

Okuženih bo enako, v bolnišnicah in na intenzivni negi jih bo enako, samo preživelo jih bo malo več. Zdravnikom se ne bo potrebno tako pogosto odločati koga poslati na intenzivno in koga ne.

Je pa tak pristop z narodno gospodarskega stališča slabši. Gospodarstvo je dlje časa blokirano, meje dlje časa zaprte, imunost množice počasneje raste, pojavljajo se vedno novi lokalni izbruhi, bolni osemdeset in devetdeset letniki še vedno vlečejo penzije in obremenjujejo zdravstveni sistem ….

Tega si enostavno ne moremo privoščiti.
Glej Ameriko, Nizozemsko, Švedsko in še koga, ki so se to šli. Ne zmorejo, niso kos, niti niso ustrezno pripravljeni, v resnici nimajo ničesar, s čimer bi ga obvladali, razen karantene, ki je že preizkušen instrument.

Virus in njegovo delovanje je tako različno, hitro mutira, je popolnoma različen od kraja do kraja okužbe, da mu je težko slediti. Ni šans, dokler se ne umiri sam, ker se ne bo več mogel širiti.

Drugi vzrok je v neprecenljivi nacionalni katastrofi, kjer je niti jedrske vojne ne bi dosegale.

Zaradi zelo enostavne matematke. Če ne bi storili nič, bi imeli v Sloveniji v obdobju treh mesecev 1 do 1.2 milijona bolnikov. Od teh bi jih 100 tisoč potrebovalo bolnišnično zdravljenje, 50 tisoč bi jih pristalo na intenzivni negi, 25 tisoč pa umrlo.

Ker teh številk naš zdravstveni sistem ne prenese, smo se odločili, da to obdobje treh mesecev raztegnemo na leto ali več.

Okuženih bo enako, v bolnišnicah in na intenzivni negi jih bo enako, samo preživelo jih bo malo več. Zdravnikom se ne bo potrebno tako pogosto odločati koga poslati na intenzivno in koga ne.

Je pa tak pristop z narodno gospodarskega stališča slabši. Gospodarstvo je dlje časa blokirano, meje dlje časa zaprte, imunost množice počasneje raste, pojavljajo se vedno novi lokalni izbruhi, bolni osemdeset in devetdeset letniki še vedno vlečejo penzije in obremenjujejo zdravstveni sistem ….
[/quote]

Gospodarstvo si ne bo opomoglo, če umre, naenkrat izgine populacija od 30 do 49let.
Samo to je vzrok vseh teh naporov povsod po svetu in nič drugega.
Otroci in starejši ne štejejo, niso pomembni, niti sami ne morejo preživeti.
Zbolevajo pa največ ravno najpomembnejši.

Gospodarstvo si ne bo opomoglo, če umre, naenkrat izgine populacija od 30 do 49let.
Samo to je vzrok vseh teh naporov povsod po svetu in nič drugega.
Otroci in starejši ne štejejo, niso pomembni, niti sami ne morejo preživeti.
Zbolevajo pa največ ravno najpomembnejši.
[/quote]

Poglej si statistiko – umirajo večinoma 70+ letniki, mlajših je le nekaj procentov umrlih.

Aja ne moreš ker te penzionisti ovirajo.

Verjamem, da tega ne boš vzela kot dobro novico, ker pač nočeš in hočeš verjeti v apokalipso: sodelavka z avtoimuno boleznijo preboleva korono oziroma zdaj je verjetno res že mimo, zbolela je med prvimi, in pravi, da ni bilo nič hudega.
Aja, ni se okužila v službi.
[/quote]

Jah, niso vse AI enake, kajne? Naprimer 12-letni dečko s psoriazo v tujini je umrl. Brez pridruženih znakov… Tako da…. Vsak organizem, vsak imunski sistem odreagira ob napadu korone različno. Nekega pravila niti za osebe pri okuževanju s Covid19 z AI boleznimi ni….

Kdo ti brani?

New Report

Close