Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kuhinjski molji in vaba

kuhinjski molji in vaba

Lani sem kupil past za kuhinjske molje proizvajalca Effect – na lepilnih ploščah je nameščena tableta s hormonskimi vonjavami. Ko sem zadevo dal zraven molja je kar ponorel.
Te dni sem zopet kupil par enakih vab pa se molji sploh ne zmenijo. Rok uporabe je junij 2022.
V čem bi lahko bil problem?

Druga učinkovina ali znižan {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}

Iz lastne izkušnje: bo treba kar celo shrambo in vso hrano pregledati, prečistiti čisto vse kote in kotičke, police in tudi znotraj začimb poglej;) Ko začneš tako čistko: najprej vse zneseš na balkon, potlej vse presesaš in prebrišeš notri vse površine spodaj zgoraj spredaj in zadaj, še na balkonu odpreš prav vsako embalažo s hrano, hrano prestaviš v steklene, plastične posode in šele nato odneseš nazaj v shrambo. Noro, kje vse se redijo!

Saj vaba ne lovi ličink, ampak samo žive. Kot pravi Olivč, zavrzi vse dvomljivo iz kuhinjskih omar (moka, testenine itd), nato čistka.

Kot kaže je tisti ki je prvi napisal odgovor edini ki je prebral temo.

Morda v tem, da vaba privablja samo samce?

Ampak edini, ki za rešitev problema ni naredil nič. Te vabe so bulšit in ne naredijo čisto nič. Metanje denarja stran. Ne glede na to, koliko moljev se nalepi nanje. Privabljajo molje tudi od zunaj. Edina šansa, da se znebiš moljev je – da najdeš vir okužbe, preostalo pa pomečeš, pospraviš v hladilnik ali daš v neprodušne posode. In še potem se naknadno marsikje razvijejo molji, tudi če je izgledalo neokuženo. Odkar dajem vse v steklene posode, opažam tudi, da že marsikaj prinesemo domov okuženo.

Mislim da je zunaj veliko manj moljev kot v hiši, poleg tega imamo mi odprto le ko se zrači da se ne stalno nabira prah od zunaj.
Lani se je na eno vabo prilepilo 20 moljev in več.
V teh dveh tednih kar imam nastavljene 3 vabe pa se ni prijel niti en molj, čeprav fizično obračunam vsaj z dvemi na dan…nekaj dokazov imam tudi na stenah.

Pomislil sem na to da temperature še niso dovolj visoke da bi se gonili. Ali pa so se obstoječi molji šele skotili in še niso v puberteti. Ampak veliki so pa že.

kakšnega pol leta so mi pili kri molji. Nimam nobenega pripomočka, ko sem jih videla
ob cca pol desetih zvečer prilimane na zid, sem s koso kakšnega časopisa, revije
šla na lov. In prečesala element za elementom, pregledapa živila, pazila na rok uporabe.
Le sum, da so se pojavljali v istem kotu, mi je dal misliti, da imejo nekje vir. Pregledala
sem celo kis in olje. Enkrat pa krem nad čaje in kozarčke začimb.Imam več vrst čajev, včasih jih ne popijem in je bil pretečen rok, pa v kozarčkih začimb, ki so imeli še rok uporabe, to je
bilo živo. Vse je letelo v smeti in tudi moljev ni več.

Mogoče so bile samice tiste, ki so ravno mimo letake. Kakor vem se prilepijo samcki, ali sem v zmoti. Mogoče se je pa presusila tabletka in premalo hlapi. Se je meni tudi že zgodilo čeprav so v foliji. Tretja možnost bi pa bila, da niso kuhinjski moli ampak tisti, ki se v volni zaredijo.

*molji in *letijo

Ampak edini, ki za rešitev problema ni naredil nič. Te vabe so bulšit in ne naredijo čisto nič. Metanje denarja stran. Ne glede na to, koliko moljev se nalepi nanje. Privabljajo molje tudi od zunaj. Edina šansa, da se znebiš moljev je – da najdeš vir okužbe, preostalo pa pomečeš, pospraviš v hladilnik ali daš v neprodušne posode. In še potem se naknadno marsikje razvijejo molji, tudi če je izgledalo neokuženo. Odkar dajem vse v steklene posode, opažam tudi, da že marsikaj prinesemo domov okuženo.
[/quote]

Točno. Te vabe polovijo mogoče 5-10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} moljev. Ostali se veselo množijo naprej.
Ko je bilo meni dovolj, smo pretaknili vse omare. Prav ne moreš verjeti kam vse so se zaredili. Oprali smo vsaj 6-7 strojev raznih cunj (večinoma plaščev, ki se niso veliko uporabljali).

Iz shrambe vsa hrana v steklene ali plastične posode, ki dobro tesnijo. Po čistilni akciji je bilo veliko bolje. Občasno se je še kak našel, a ne več tako kot prej, ko jih je bilo polno vsak dan.

Vabe niso učinkovite, ker prilepijo le samce. Medtem pa “breje” samice ležejo vedno znova in znova in se spet izlegajo samci in samice ter se parijo, dokler spolno zrel samec spet ne obtiči na lepilu.

New Report

Close