Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Meni je tu nekaj zelo sumljivo – zavetišča za živali

Meni je tu nekaj zelo sumljivo – zavetišča za živali

Že nekaj časa se doma menimo, da bi posvojili kakšnega mucka iz zavetišča za živali. Smo iz osrednje SLO, zato smo gledali razna zavetišča, predvsem tri. Mačja hiša, Zavetišče Gmajnice, Ljubljana in Zavetišče za živali Kočevje.

Gmajnice in Kočevje praktično nimata nobenega omembe vrednega števila mačk za posvojitev (samo nekih par), medtem ko ima Mačja hiša res veliko mačk!

Zdaj me pa zanima, zakaj je tako. To, da Mačja hiša postavlja zahtevne pogoje za posvojitev, vem. Ampak ali imajo zaradi tega tako veliko število mačk??? Ne verjamem. Prišlo mi je na misel, da Mačja hiša ne vozi mačk na usmrtitev k veterinarjem, medtem ko ostala zavetišča počnejo točno to! Kakšen mesec imajo mačko, če je nihče ne posvoji, pa hop na evtanazijo!

Recite mi, da se motim:((

Odgovora na tvoje vprašanje ne vem. Lahko ti povem edino, da na spletni strani od Gmajnic niso vsi mački, ki jih imajo tisti trenutek.
Mi smo našega dobili tam. Izbirali smo lahko med vsaj 30mački.

Soseda je delala v enem od teh zavetiscc
Male muce sparaji
Stare od 3leta naprej sploh ce so grde in je prepolno zavetisce
Jih dajo spat.
Med tem casom k se odlocajo traja kak teden jim jest ne dajo. Ker je sk9da hrane

Bojim se, da se ne motiš kaj dosti. V nedogled živali ne morejo hraniti. Sploh starejši, manj lepi in bolni gredo še prej pod injekcijo.

Mačja hiša da na evtanazijo samo neozdravljivo bolne. So precej zateženi, ampak mačk ne pobijajo!

V določenih zavetiščih ob imenu živali tudi piše, koliko dni je v zavetišču, ali pa datum najdbe.


Ja kaj ti ni jasno , si vzelo ven 100 mačkov, ne nisi, ker nimajo kam z njimi so jih potamanili, kot se je izrazila ena doktorica, res ne vem kaj je tu groznega, saj je še dolfe humano pobijal s ciklonom, namesto vsakega posebej s puško. Rusi v katinskem gozdu so bili pa nehumani.

Zavetišče Horjul ima tako napisano. Vse pohvale!

Gmajnice imajo bistveno več živali, kot jih oglašujejo.
Moja soseda je posvojila mačka, ki je bil star par let in je bil tam pol leta.
Živali dajejo v posvojitev na območju LJ in okolice še Društvo Lajka, potem društvo za zaščito živali Kranj (če ni predaleč), Horjul trenutno nima posvojitev zaradi korone. Sicer pa zdaj prihaja sezona mačjih mladičev, če počakate dva meseca ali tri, jih bo na voljo malo morje po vseh zavetiščih.

Najprej obsodi človeka, ki za žival ne skrbi in zaradi njega žival konča v zavetišču.

V Gmajnicah je trenutno in že dlje časa zelo veliko mačk. Objavljenih je enih par, še zdaleč pa ne vse. Jih je preveč. Še večje število je tistih v karanteni, te še niso za oddajo.

Društva in zavetišča ne dajejo v posvojitev živali po regijah. Posvojitelji so tisti, ki se jim dostikrat ne da po žival dlje kot do prvega vogala.

To je pa škoda, da Gmajnice ne oglašujejo vseh mačk, ki so na voljo za posvojitev. Res škoda. Veliko ljudi gleda predstavitev na spletu, od Gmajnic predstavitev mačk bi lahko bila veliko boljša! Od Mačje hiše je ful lepa in zanimiva predstavitev mačk, vse pohvale.

Zakon dovoljuje uspavanje zapuščene živali v 30-ih dneh, v kolikor se ne najde zanjo posvojitelja. Zavetišča imajo ponavadi svoje veterinarje ali pa pogodbene.

New Report

Close