Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vsi isto

Vsi isto

Dnevno slišimo “grožnje” kako bomo šli po poti Italije, Španije …, če se ne “hiberniramo” (torej ne jemo, ne plačujemo najemnin, se ne zdravimo ….).
In res je, večina Evrope (in sveta) je na isti poti. Tako da, razumemo. Vlada dela tako, kot vsi okoli. Razumljivo in logično.
Toda. Nekje, na severu, je vlada, ki pravi in vztraja, da so to strokovne zadeve in ne politične. In so uvedli (na osnovi strokovnih kriterijev) bistveno manj restrikcij kot ostala evropa.
Glede, da je nevarnost realna, bi človek pričakoval, da “jim bo virus že pokazal! “.
A glej čudo! Seveda imajo obolele. Imajo tudi umrle. A še vedno bisteno manj (na mio. prebivalcev) kot mnoge dežele, z mnogo restiktivnejšimi ukrepi, v bistvu res “v hibernaciji”.
Kot kaže je res, da marsičesa ne razumemo 🙁

Zdravje ni zgolj telesno, to je le delček celotnega zdravja.
Večina sveta se je usmerila v trenutno telesno zdravje, ki ga bodo kasneje spet zanemarjali, kot so ga pred tem, kar je posledica dušnega nezdravja. Folk si rok ni umival pred korono, tudi po njej si jih ne bo… ne zavedajoč se koliko klic se prenaša na ta način……… itd itn…………

Pa saj, če si jih ti umiješ, kje je potem tvoj problem? Vrh glave imam vseh naredi to, naredi ono, ne naredi tretjega. Pejte se srat vsi skup.

nova
Uredništvo priporoča

Moj (pokojni) oče je imel navado reči (ko mi je ponudil korenček direkt iz zemlje, morda malo “ob hlače obrisan”) – “Pravi kmet mora pojesti vsaj kilo zemlje na leto, da bo odporen” :-). Morda trenutni razmah raznoraznih alergij pritrjuje njegovi tezi – življenje v aseptičnem okolju ni zdravo!

Pa saj, če si jih ti umiješ, kje je potem tvoj problem? Vrh glave imam vseh naredi to, naredi ono, ne naredi tretjega. Pejte se srat vsi skup.
[/quote]
Izražam svoje mnenje. In to je da preveč dvoličijo zaradi korone, ko pogledamo dejanja pri drugih zadevah za zdravje in varnost.
In žal sem kljub temu da skrbim za svojo varnost in zdravje vpeta v to norost sveta. Ki se bo ob vsakem ponovnem zagonu virusa(ne bo izginil) zadeva ponovila.


Izražam svoje mnenje. In to je da preveč dvoličijo zaradi korone, ko pogledamo dejanja pri drugih zadevah za zdravje in varnost.
In žal sem kljub temu da skrbim za svojo varnost in zdravje vpeta v to norost sveta. Ki se bo ob vsakem ponovnem zagonu virusa(ne bo izginil) zadeva ponovila.
[/quote]

Ko bodo cilji doseženi (čreda obvladana, ukročena) zadev ne bo potrebno več ponavljati. (malce “teorije zarote”, a nekako res nimam druge razlage za popolno iracionalnost ukrepov)

Moj (pokojni) oče je imel navado reči (ko mi je ponudil korenček direkt iz zemlje, morda malo “ob hlače obrisan”) – “Pravi kmet mora pojesti vsaj kilo zemlje na leto, da bo odporen” :-). Morda trenutni razmah raznoraznih alergij pritrjuje njegovi tezi – življenje v aseptičnem okolju ni zdravo!
[/quote]
glede na to, da se preko umazanih rok prenašajo virusi in bakterije, je pravilno in redno umivanje rok še kako smiselno…. glede na to da za najbolj umazane predmete veljajo denar, kljuke, stikala, otroška igrala, nakupovalni vozički in košarice, daljinci, tipkovnice telefoni, miške………………………………….. tja gor so pa te zadeve prišle preko umazanih rok.
V vrtcih in šolah je recimo vsako leto naval glist, katerih se seveda okužijo tudi starši…. in če nehigienske navade ohranjajo dalje, so gliste njihov stalni prebivalec, le te pa povzročajo tudi upad imunskega sistema in različne tegobe, bolezni…. tablete niso dovolj za odpravit jih, sploh če jih vzame samo otrok.

Ko bodo cilji doseženi (čreda obvladana, ukročena) zadev ne bo potrebno več ponavljati. (malce “teorije zarote”, a nekako res nimam druge razlage za popolno iracionalnost ukrepov)
[/quote]
Samo večina si še vedno ne bo rok umivala, še vedno bo za ritjo in v rdečo luč vozila, še vedno neodgovorno seksala vsepovprek itd……. Zdravje ni samo ena stvar v kar se je cel svet trenutno zapičil in samo začasno….. zdravje je celota, ki jo je treba upoštevat v vseh smereh in vedno. zato pa pravim da dvoličijo okoli te korone vsi ki so zdravje prej zanemarjali in postavljali v nevarnost…..


Samo večina si še vedno ne bo rok umivala, še vedno bo za ritjo in v rdečo luč vozila, še vedno neodgovorno seksala vsepovprek itd……. Zdravje ni samo ena stvar v kar se je cel svet trenutno zapičil in samo začasno….. zdravje je celota, ki jo je treba upoštevat v vseh smereh in vedno. zato pa pravim da dvoličijo okoli te korone vsi ki so zdravje prej zanemarjali in postavljali v nevarnost…..
[/quote]

“še vedno bo za ritjo in v rdečo luč vozila”
Smo nekje 30 let nazaj delali v Turčiji, in so nas starejši in izkušenejši učili:
“Nikar ne ustavi na semaforju ob rdeči! Oni za teboj namreč ne bo! ” 🙂

“še vedno bo za ritjo in v rdečo luč vozila”
Smo nekje 30 let nazaj delali v Turčiji, in so nas starejši in izkušenejši učili:
“Nikar ne ustavi na semaforju ob rdeči! Oni za teboj namreč ne bo! ” 🙂
[/quote]
Ahaaaa, turška miselnost velja pri nas…….. 😉

Pusti Švedsko – ima drugačno podnebje, drugačno kulturo in drugačne bivanjske razmere. Številke bomo lahko primerjali ko se bo pandemija polegla – do takrat pa upam da ne bo zmanjkalo respiratorjev za kakega tvojega bližnjega.
Karanteno imamo – ali bomo nanjo gledali kot na dopust ali zapor, pa ne bo spremenilo ne stanja, ne cene.

P.s.
Pa te številke “smrtnih žrtev” in obolelih za Covid so samo tiste, ki so jih testirali in imele pozitiven rezultat.

Poleg tega imajo več kot 3x več smrtnih žrtev za Covid kot mi (na milijon prebivalcev).

Nikakor ni bil moj namen trditi da je njihov pristop pravi in naš napačen. A morda je vredno on teh statistikah vsaj pomisliti ?
Recimo, recimo da se pandemija poleže. In se gre pregledovat rezultate. In če bodo pri njih rezultati v rangu držav, ki si bodo/so si uničile družbo, bodo le-ti zelo težko trdili – bilo je edino možno, drugače žal ni šlo.
Če pa bi vsi, tudi Švedi, sprejeli te drastične ukrepe, potem ne bi bilo “referenčnega primera”. Tako da menim, da jim gre zahvala v vsakem primeru. No, pa še Belorusijo imamo, tudi ti bodo pokazali/dokazali, ali so drastični ukrepi res nujni.
Te kaj moti, da obstaja možnost, da se ustreznost ukrepov “evaluira” tudi na te načine ?
Ali bi raje, da bi vsi ravnali enako in se potem trepljali po ramah: “Hlev je sicer pogorel, živina pa ni zgorela – žal se je pa utopila”

Moj (pokojni) oče je imel navado reči (ko mi je ponudil korenček direkt iz zemlje, morda malo “ob hlače obrisan”) – “Pravi kmet mora pojesti vsaj kilo zemlje na leto, da bo odporen” :-). Morda trenutni razmah raznoraznih alergij pritrjuje njegovi tezi – življenje v aseptičnem okolju ni zdravo!
[/quote]
V vrtu so mačji dreki, v mačjih drekih je toksoplazmoza, zdaj pa guglaj kaj pomeni, če nosečnica ali otrok do drugega leta starosti stakne to svinjarijo!
Pa pridi potem sem povedat, če še misliš da je kila zemlje na leto tako zelo ok.

Moj (pokojni) oče je imel navado reči (ko mi je ponudil korenček direkt iz zemlje, morda malo “ob hlače obrisan”) – “Pravi kmet mora pojesti vsaj kilo zemlje na leto, da bo odporen” :-). Morda trenutni razmah raznoraznih alergij pritrjuje njegovi tezi – življenje v aseptičnem okolju ni zdravo!
[/quote]

Zelo se strinjam s tem pogledom – oz. mislim, da je imel zelo prav.

Ko bodo cilji doseženi (čreda obvladana, ukročena) zadev ne bo potrebno več ponavljati. (malce “teorije zarote”, a nekako res nimam druge razlage za popolno iracionalnost ukrepov)
[/quote]

Logičen sklep – če gledaš vse ukrepe, kot enotno in domišljeno zadevo.

Sam pa mislim, da je realno precej bolj impulzivno in parcialno – končni rezultat pa pride kot seštevek večih valovanj.
Če tako pogledaš – je rezultat sicer enak, a razumevanje bistveno drugačno. In večina teorij zarote odpade.


V vrtu so mačji dreki, v mačjih drekih je toksoplazmoza, zdaj pa guglaj kaj pomeni, če nosečnica ali otrok do drugega leta starosti stakne to svinjarijo!
Pa pridi potem sem povedat, če še misliš da je kila zemlje na leto tako zelo ok.
[/quote]

Sem pred kratkim opazil en ameriški članek – kako so otroci iz 60-ih sploh preživeli. No, popravimo – morda niso vsi, smo pa v veliki večini. In opiše skoraj 30 dejavnosti, ki so bile tedaj povsem normalne, danes bi pa starše klicali na CSV zaradi njih.
Sem bil pač vzgojen, da popolna sterilnost ni zdrava. (Pa tudi da so kakci “fuj” 🙂 ). Morda napačno, a je pač tako, da, kar se ti vcepi v mladosti, ostane v tebi.
Sicer pa – življenje je polno nevarnosti, Na nas prežijo na vsakem koraku, Lahko se ti zgodi to, lahko ono. In če si dovolj premožen lahko dandanes celo živiš “v zlati kletki”. Z filtriranim zrakom, v okolju povsem brez mikrobov …. Toda, ali je potem to sploh še življenje. Ker kljub temu tam okoli 80-ih, 90-ih umreš :-(. In “zamudiš” v bistvu življenje.

Sem pred kratkim opazil en ameriški članek – kako so otroci iz 60-ih sploh preživeli. No, popravimo – morda niso vsi, smo pa v veliki večini. In opiše skoraj 30 dejavnosti, ki so bile tedaj povsem normalne, danes bi pa starše klicali na CSV zaradi njih.
Sem bil pač vzgojen, da popolna sterilnost ni zdrava. (Pa tudi da so kakci “fuj” 🙂 ). Morda napačno, a je pač tako, da, kar se ti vcepi v mladosti, ostane v tebi.
Sicer pa – življenje je polno nevarnosti, Na nas prežijo na vsakem koraku, Lahko se ti zgodi to, lahko ono. In če si dovolj premožen lahko dandanes celo živiš “v zlati kletki”. Z filtriranim zrakom, v okolju povsem brez mikrobov …. Toda, ali je potem to sploh še življenje. Ker kljub temu tam okoli 80-ih, 90-ih umreš :-(. In “zamudiš” v bistvu življenje.
[/quote]
Vidim da nimaš blage veze kaj toksoplazmoza je in kako uniči življenje tistemu, ki jo stakne. Včasih so otroci oglušeli, oslepeli, se rojevali vodenoglavi ipd. pa so to bogu pripisali in sprejeli. Na srečo danes vemo od kje to pride in kako to preprečit.

Tudi korona je nevarnost pa se, čeprav ne verjamemo najbolj v njo, vseeno držimo osnovnih higienskih pravil.

Naučite se prvo, sprejemati drugačno mnenje, ne da takoj začnete nezrelo groziti in krivdo valiti.

Počakaj še malo s tole Švedsko, potem povej…npr. 2-3 tedne. Bo zanimivo slišati.


Vidim da nimaš blage veze kaj toksoplazmoza je in kako uniči življenje tistemu, ki jo stakne. Včasih so otroci oglušeli, oslepeli, se rojevali vodenoglavi ipd. pa so to bogu pripisali in sprejeli. Na srečo danes vemo od kje to pride in kako to preprečit.

Tudi korona je nevarnost pa se, čeprav ne verjamemo najbolj v njo, vseeno držimo osnovnih higienskih pravil.
[/quote]

Sam vprasam: imas izkusnje s tokso?


V vrtu so mačji dreki, v mačjih drekih je toksoplazmoza, zdaj pa guglaj kaj pomeni, če nosečnica ali otrok do drugega leta starosti stakne to svinjarijo!
Pa pridi potem sem povedat, če še misliš da je kila zemlje na leto tako zelo ok.
[/quote]

Toxoplasma gondii še skoraj najmanj nevaren od parazitov, ki so v zemlji. Tam lahko čakajo tudi jajčeca svinjske trakulje, goveje trakulje, male pasje trakulje in še 100 drugih, od katerih lahko človek dobi neozdravljive ciste v jetra, možgane, mišice, pljuča, čeprav se ti zajedalci imenujejo po svojih najbolj pogostih živalskih prenašalcih.

Odvisno samo od tega, kateri mesojedec oz. plenilec, ki je jedel okuženo meso, se je nekoč pokakal v to zemljo.

New Report

Close