Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Folk dajte mi prosim nekaj povedat

Folk dajte mi prosim nekaj povedat

Razsvetlite me prosim, zakaj se v svojih avtomobilih vozite z maskami, večinoma sami???
Baje se nekateri celo sprehajate z maskami po naravi, kot mi je danes poročala kolegica, ki ni mogla verjeti svojim očem.

Danes sem pa sama srečala pacienta, ki je vozil z lateks rokavicami?! Voznik BMW-ja X5 (mogoče mi je to še najbolj jasno, pač glede na marko avta, ROFL).

Pa do takrat, da pridete do štacune ali kamorkoli že pač, je ta vaša maska že fuč! Pismo no, vsi bi maske, noben se pa ne potrudi, da bi jih uporabljal PRAVILNO! Z nepravilno uporabo je samo še več škode, a to ste namenoma spregledali, al kako?

Ker je fensi. Da bodo lahko potomcem pripovedovali junaške zgodbe, kako grozno stanje je bilo in da smo morali imet stalno maske gor. A veš Mihec, še iz hiše nisi smel, če nisi imel maske…..

Ker so bedaki in ker je bedakom korona scvrla možgane. zadnjič grem v trgovino, je bila prazna, pa rečem trgovki: nimate gužve. Ona pa meni: ja, hvala bogu je prazno.

Mislim, očitno so tudi trgovke čisto posrane in res mislijo da je to neki ful virus in da so smrtno ogrožene od strank. Ali kako naj si to razlagam.

nova
Uredništvo priporoča


Ti nimaš pojma, kaj je moda in še sosedom pokazati: Mi imamo, vas pa baše!
A zdej veš??

ja bojijo se da so od zunaj prinesli virus s sabo v avto in da ga bodo vdihnili med vožnjo vase….
Imej razumevanje noooo……………………;))))

Nekaj si pozabila, eni osli se z maskami vozijo tudi s kolesi. Nekaj dobrega pa je pri vsem tem sranju: pri epidemiji (pandemiji) in glede na odzive nanjo, človek šele vidi, kaj vse koraka med nami in se kar ustraši koliko je primerkov butcev, škodoželjnežev in psihačev. Skeri, stari…

Saj nimamo mask zato, ker je varneje, ampak zato, ker jih znotraj moramo imeti po zakonu. Komu se pa da to nonstop gor in dol dajat.

Mene bolj zanima to, OD KOD TEMU FOLKU TOLIKO MASK???

Ce se sprehajajo z maskami, vozijo z maskami in vse ostalo z maskamu, koliko na dan jih zamenjajo in od kod jim toliko mask?
Pri nas jih ima vecina tiste za enkratno uporabo, pri platnenih ze razumem, da se operejo.

Maska je obvezna v zaprtih javnih objektih. Kar tvoj avto ni. Ko masko predihaš in jo zmočiš, je pa neuporabna. In potem greš tak lepo v trgovino. Super. Z morilci zmerjate pa tiste, ki si upamo samo izraziti dvom o zadnjih ukrepih, pa se jih kljub temu držimo. Še bolj super.

vidim tipa, ki teče po gozdu na Pohorje, z masko na frisu

taki, ki vozijo z maskami opozarjajo tiste zunej v njihovi bližini, da gredo ven med vožnjo čez auspuh tudi njihovi prdci, ne samo izpušni plini goriva, ki poganja njihov avtomobil….

Tudi jas sem danes šla v trgovino in na parkingu je ena ženska zlagala v avto stvari (mela rokavice gor) in potem se je vsedla v avto bil je Renault, tako da verjetno ni fora v znamki avta, in si razkužla roke ampak rokavice je mela še kar gor pa še po volanu si je pošpricala haha za crknit res.

da razkuži tudi penis, preden ga pogoltne?

Ma ne vem.

Jaz se v tej situaciji ne posmehujem nikomur in ničemur. Vsak zase ve, kaj in kako bo naredil, dokler meni ne škodi, naj se vozijo v spodnjih gatah, zaradi mene, s košaro na glavi v gozdu…karkoli.
Zadnjič so eni mladički po trgovini paradirali s sončnimi očali.
Tudi prav, mene niso ovirali.

To vsak ve, kako imaš umazano tipkovnico računalnika.
Tako vam sline pršijo iz ust…..kjerkoli.
Čist uredu, da imate goflje za maskami. Pa magari za enim cekret papirčkom na elastikah!

To ni neka kirurška zaščita – je pa, da glih ne pošpricah fse.
Pa tace umivat!!

Rokavice še razumem, ampak maska je pa totalno brezveze, ker ventilacija itak zrak vleče skozi filtre.

Rokavice so fajn, ker jih doma samo vržeš v kanto in večalimanj je to bolje za kožo kot pa dnevno izvajat šokterapijo z razkužili, ki škodijo koži.

Si vis pacem, para bellum.

Zelo preprosto: Greš na več lokacij in ne jemlješ dol, ker s tem vsakič izpostaviš sebe. Npr iz službe grem z masko in rokavicami, ker grem po službi še tankat imam oboje gor, ko pridem domov gresta maska in rokavice v smeti, vse kar sem se v avtu dotaknila pa za sabo razkužim (imam razkužilo v avtu pri roki). Če bi pri odhodu iz službe v avtu snela masko in rokavice, bi morala ful paziti kam oboje odložim in še bolj kako ju snamem. In nenazadnje uporabiti nove. Zato ostane na meni. Govorimo pa o času uporabe pod dve uri.

Nikar si ne komplicirajte življenja tam kjer ni potrebno.

Mene bolj zanima to, OD KOD TEMU FOLKU TOLIKO MASK???

Ce se sprehajajo z maskami, vozijo z maskami in vse ostalo z maskamu, koliko na dan jih zamenjajo in od kod jim toliko mask?
Pri nas jih ima vecina tiste za enkratno uporabo, pri platnenih ze razumem, da se operejo.
[/quote]

Veliko ljudi o maskah itak nima pojma, ne koliko časa so sploh uporabne, ne kako se jih pravilno uporablja, itd. Veliko ljudi ima masko gor večkrat, vedi ga kolikokrat in po koliko časa.

Druga možnost je, če se spomniš, kako so ob prvih govoricah o virusu začele maske hitro zmanjkovati. Nekateri so jih že takrat kupovali, pa tudi zdravniško osebje jih je veliko znosilo domov, prijateljem, sorodnikom,…… ker pojma še nismo imeli, kaj nas čaka in sedaj seveda jamrajo, da mask ni.

Tretja možnost pa je, da jih vsaj nekaj imajo ljudje doma. Jaz sem jih imela en paket, ker sem imela doma dojenčka in sem zbolela, pa sem imela masko med boleznijo.

Zato, ker če greš iz ene trgovine v drugo (ker določenih artikov pač ne dobiš v tem času), ne snemaš maske…

Jst jo se doma nosim, da manj jem

;)))

(Še najpametnejši razlog…)

Zato, ker če greš iz ene trgovine v drugo (ker določenih artikov pač ne dobiš v tem času), ne snemaš maske…
[/quote]

Jaz srečujem ljudi, ki se vozijo z maskami po naselju, torej že ko gredo od doma, danes je eden peljal v smeri proti naselju, v smeri, kjer def ni nobenih trgovin in drugih takih stvari. Skratka, nekateri se vozakajo tako kar v tri dni.

Zato, ker če greš iz ene trgovine v drugo (ker določenih artikov pač ne dobiš v tem času), ne snemaš maske…
[/quote]

Normalno. Samo eni tega ne bodo dojeli še naslednje tri mesece.
Enkrat na dva tedna, mesec dni greš po opravkih, plus nabavo z eno masko, enim parom rokavic in to je to.

V 12milijonskih mestih si pa za misliti ni, da bi lahko kje bil brez. Samo to tudi ni jasno vsem v naši državi.
Histerija teh, ki so prisiljeni izvajati napotke sedanje vlade, kar bi morala uvesti že prejšnja, pa nima mere. Do prvega obolelega v njihovi familiji. Potem pa bo.

Pri nas ni za dobit mask in ta teden slisim za primer, da ima masko (veckrat), ki jo je imel lani za skroplenje. Malo rabljena, ampak za v trgovino pa OK, ker v nabavo tudi mores it.

Potem pa primer, ko ima eno masko partner/partnerica oz. glede na to kater jo rabi, ker brez njej ne spustijo v trgovino.

Sedaj pa naj se zamislijo tisti kateri so dali v zakon, da moras imet obvezno masko, kupit jo pa nimas nikjer. Kaj je bolj higienicno?

Kako nikjer, polno je že raznih mask, veliko je tudi pralnih. V naši občini je objavljen naslov kjer dobiš material in navodila za jo naredit, v nekaterih občinah jih CZ deli, pa na spletu jih je polno, za enkratno uporabo in pralnih za večkratno. So že bili linki tulaj v eni temi, poišči.

New Report

Close