Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pica doma

Pica doma

Koliko časa se jo peče pri koliko stopinjah ?

kaj narediti, da robovi ne bodo preveč trdi ?

Hvala

Kaksen picopek si ce tega ne ves 😀 Peces na 200stopinj dokler ni pecena, nekje 15min. Da ne bos imel mehurckov v testu, le tega napikaj z vilico po celem(pred pelati seveda). Ce zelis mehki rob, ga lahko nadevas z skuto ali sirom. lp

Peči na maximalni temperaturi ki jo tvoja pečica premore, max 10 minut.

15 minut je preveč, tvoji zobje so verjetno blazno srečni ali pa delaš pEco s testom na 4cm mere.

Pica, tista normalna, tanka je fertik v 7-9 min.

Si vis pacem, para bellum.

15 minut je preveč, tvoji zobje so verjetno blazno srečni ali pa delaš pEco s testom na 4cm mere.

Pica, tista normalna, tanka je fertik v 7-9 min.
[/quote]
Nevem, govorim za velik pravokoten pladenj. Zobje so srecni, ko hrustajo!


Jaz jo dam na 250 stopinj in pecem cca 8 – 10 min nikoli ne gledam ja uro ampak pizzo lahko tudi zapicis vilico v testo in vidis.. Ali barvo.


Nevem, govorim za velik pravokoten pladenj. Zobje so srecni, ko hrustajo!
[/quote]

Pa velikost pladnja nima veze v božjo mater !
[img]https://pics.me.me/angry-meme-face-blank-template-imgflip-52784249.png[/img]

It is da thicknes of dough that counts. 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼

Si vis pacem, para bellum.

Naredi bolj mehko testo .

Pa velikost pladnja nima veze v božjo mater !
[img]https://pics.me.me/angry-meme-face-blank-template-imgflip-52784249.png[/img]
It is da thicknes of dough that counts. 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼
[/quote]

Poznaš tisti vic, ko Tonč kliče k Julči in naroči eno pizzo na dom.
“Vam jo razrežemo?” vprašajo.
“Ja, lahko. Na 6 kosov – 8 jih doslej še nisem uspel pojest!”

Poznaš tisti vic, ko Tonč kliče k Julči in naroči eno pizzo na dom.
“Vam jo razrežemo?” vprašajo.
“Ja, lahko. Na 6 kosov – 8 jih doslej še nisem uspel pojest!”
[/quote]

Klass 😅🤣

Si vis pacem, para bellum.


robovi morajo hrustati!

Pa velikost pladnja nima veze v božjo mater !
[img]https://pics.me.me/angry-meme-face-blank-template-imgflip-52784249.png[/img]

It is da thicknes of dough that counts. 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼
[/quote]
Pomiri se, saj je le pica!


Pomiri se, saj je le pica!
[/quote]

No, U !

Si vis pacem, para bellum.

Pica napoletana, 230 z ventilacijo in maks 3-5 minut, odvisno kakšno zapečenost hočeš in s čim jo obložiš. Pečemo eno po eno.

Ključ je v testu!


Ključ je v pečici. Doma nima nihče takih peči kot v pizzerijah , do 400 ali 500°.


Ključ je v pečici. Doma nima nihče takih peči kot v pizzerijah , do 400 ali 500°.
[/quote]

Drži do neke mere, ampak z dobrim testom in kvalitetnimi sestavinami je razlika v okusu minimalna. Dokaz sledi 😉

Drži do neke mere, ampak z dobrim testom in kvalitetnimi sestavinami je razlika v okusu minimalna. Dokaz sledi 😉
[/quote]

Jaz ti tudi ne verjamem preveč. pokaži po pečenju dno in rob pice, če se ti da, da vidimo. 😀

Jaz ti tudi ne verjamem preveč. pokaži po pečenju dno in rob pice, če se ti da, da vidimo. 😀
[/quote]

Izziv sprejet – v naslednji rundi, ampak opozarjam, moje foto spretnosti so vezane na telefon.


Ključ je v pečici. Doma nima nihče takih peči kot v pizzerijah , do 400 ali 500°.
[/quote]
Imamo , imamo, samo ti tele ne zastopiš, vsaka pečica s pirolizo zmore tako temperaturo, edino tisto varovalo je potrebno odstraniti, ampak kaj bi to tebi razlagal.

Izziv sprejet – v naslednji rundi, ampak opozarjam, moje foto spretnosti so vezane na telefon.
[/quote]

ok, velja

Treba bi blo vedt kaksno debelino pice imas ponavad. Mi imamo testo 1, 5 cm ponavad debelo, oblozena ni s svezo zelenjavo, salama, mezga, sir in pecemo na 250 cca 18 min….gledam pa predvsem dno pice in barvo sira. Sir mora bit malo zapecen, dno pa zlatorjavo….tanjse pice, pa jim niso tako vsec. Se v gostilni tamali ki bo zdaj 4 let star, pa mocno upam da natakr ne bo vprasal ce je blo v redu, bo tamal reku: ne moja mami pece boljse pice….nekak noce razumet da to ni vljudno ce jim to rece….

New Report

Close