Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek razbijanje srca

razbijanje srca

Pred dvema mesecema se mi je pričelo to razbijanje srca, neenakomerno bitje. Bila dem pri zdravniku, poslal me je na urgenco. Vse so pregledali. Nič posebnega, nič narobe ( kri, ekg, ščitnica…). Dobila sem napotnico za kardiologa. Imam ga šele po 20. maju. Nekaj časa je bilo dobro, sedaj se mi to spet pojavlja. So kakšna domača zdravila, kaj pomaga? Mogoče aspirin. lekadol, kak vitamin? Glede na to, da je enako, kot je bilo pred dvema mesecema, upam, da ni kaj hujšega. Ne bi sedaj hodila okrog zdravnikov, če se stvar ne poslabša.

Koliko si pa stara…., pa utrip na minuto…,

Magnezij. Ta uravna srčni utrip.

đumbir-sladki krompir se menda po slovensko reče.

Kako pa kaj psiha? Lahko je tudi živčnega izvora tole tvoje močno bitje srca. Sicer pa, za prvo silo magnezij. Dobiš ga v prašku pri svojem zdravniku in sicer na recept. Ker tiste šumeče tablete v trgovinah…ne vem no…če kaj nucajo.

Če je na psihični osnovi, globoko zajemi zrak, se napni, kot da hočeš izpihniti zrak, vendar drži usta zaprta za nekaj trenutkov. Ponavadi se srce umiri.

Đumbir je ingver.

glede na to, da so vsi fizični testi okej, je kriv nemir v srcu. torej je rešitev da najdeš mir v srcu/v sebi, pa bo. 🙂

Đumbir je ingver.
[/quote]

aja ingver ja, odlična zadeva, jaz ga kar v sok zmiksam pa med dodam.

Đumbir je ingver.
[/quote]

Ne vem, če je ingver proti razbijanju srca? Prvič slišim. Magnezij pa je. Diasporal direkt. Ali pa olje za kožo. Ne vem, katero je bolj učiknovito. Diasporal se vzame le eno vrečko dnevno /kar se zdi malo/, koliko pa se tega spreja rabi? Mogoče bo kdo vedel.

Za umiritev so dobre baldrijanove kapljice.

ce znas anglesko si poglej na youtube york cardiology in na fb isto + dr. sanjay gupta 🙂

Stara zeliscarka s.Hildegarda, oa Marija Treben tudi, pravita, da je za mnemirno srce” odlično peteršiljevo vino. Pogugljaj.
Sama sem imela dve tri leta hudo aritmijo, s pulzom preko 200, ki je trajalo po več ur. Sem bila na urgenci, pa na vseh preiskavah srca… niso našli nobene anomalije. Imam stresno službi in nekaj stresov v privatnem življenju, a sem mislila da dobro obvladujem vse to.
Potem sem zasledila recept za peteršiljevo vino, si ga pripravila, naredila tri mesečne kure v enem letu, pa še občasno ponovim, aritmije (Bogu hvala) nimam več. Čeprav imam nekaj let več, nekaj teže več… Še vedno isto službo in še vedno rešujem družinske probleme.
Poleg pripravka iz vina, poizkušam nekajkrat tedensko hitro hojo od pol do ene ure.
Recept:
1 l vina ( rdečega ali belega) jaz delam običajno z rdečim (refošk, frankinja) zapreš, dodaš vsaj 10 vej peteršilja (kar zajeten šop) in 2 žlici kisa. Počasi vreš 10 minut. Po točno 10 minutah dodaš 30 dag medu in počasi kuhljaš še točno 4 minute. Odstaviš, precediš, naliješ v sterilno steklenico, zapreš, zaviješ da se počasi ohladi. Ko je hladno hraniš v hladilniku. Uživaš 3 X na dan eno veliko žlico pripravka.
Pomaga tudi pri oslabelem srcu, obremenjenem srcu zaradi stresa, ali povečanega tlaka, priporoča se starejšim za krepitev in mlajšim za pomiritev. Zeliscarki trdita, da nikomur ne škodi, temveč le koristi. Sama bi dodala, da morda kdo, ki ima težave s trebušno slinavko naj morda tega ne uživa.
Je zelo dobrega okusa. Včasih šilce ponudim kakšnemu posebnemu gostu kot napitek dobrodošlice. Večini je všeč. Je kot nek liker.

Meni se je razbijanje srca začelo pojavljati večkrat dnevno zaradi stresne službe. Pozdravila sem z rednim tekom.

aja ingver ja, odlična zadeva, jaz ga kar v sok zmiksam pa med dodam.
[/quote]

joj no, se greš ”super food” iz tropov, a na vrtu ti hren raste, za džabe…. ampak ne, ti bi raje wasabi, je bolj fency…. pa lepše barve…. ;)))

Razbijanje srca je lahko tudi hormonsko pogojeno. Si v predmenskem obdobju?

Za nekrat so izvidi v mejah normale. Včasih sem imela ščitnico na meji-malenkost čez (preveč delujočo). Zadnjič so mi merili, je bila čisto normalna vrednost, srce je razbijalo. Torej ni od ščitnice. Stres, mogoče? Občutek imam, da nisem v nekem stresu, a je možno. Pomaga mi vsakodnevna hoja-po ravnem ali malo v hrib. Sem 63.
Slišala sem, da pomaga D vitamin, Magnezij. Če ima še kdo izkušnje, naj pove.

joj no, se greš ”super food” iz tropov, a na vrtu ti hren raste, za džabe…. ampak ne, ti bi raje wasabi, je bolj fency…. pa lepše barve…. ;)))
[/quote]

Če ne bi bla tok žleht, bi že zdavnaj vedela, da v mojih nebesih tudi đumbir odlično uspeva. In hot eko bio super druper nature iz mojih rodnih krajev hrena bi si lahko domov odnesla, je za mojo mirno naravo itak premočan.

Saj vem saj vem, hočeš biti prva na vasi, sam jaz mojih treh ljubic ne dam in ne prodam!

Tudi vitamina D ti niso predpisali?

Tole slovensko zdravstvo j eres zmedeno.Očitno res držijo trditve,da je slovensko zdravstvo najslabše?


Imela sem enake težave. Meni je pomagala tinktura bele omele. (Iz knjige ‘Zdravje iz božje lekarne’ od Marije Treben) Uravna vse povezano s srcem in žilami, kot tudi sadkor v krvi. Dobila pa sem jo pri zeliščarki v pokriti tržnici v btc-ju.


Imela sem enake težave. Meni je pomagala tinktura bele omele. (Iz knjige ‘Zdravje iz božje lekarne’ od Marije Treben) Uravna vse povezano s srcem in žilami, kot tudi sadkor v krvi. Dobila pa sem jo pri zeliščarki v pokriti tržnici v btc-ju.
[/quote]

Bela omela? Če se je pravilno ne uporablja, lahko celo škodi. Jaz sem glede nje malo skeptična. Eni jo zelo hvalijo.

Jaz sem imela lansko leto res težke težave, skoraj izguba doma, mi je dva meseca razbijal srce, pritisk normalen..po dveh mesecih se je umiril srce. Sem pa res ogromno hodila po naravi z psom.

Bela omela? Če se je pravilno ne uporablja, lahko celo škodi. Jaz sem glede nje malo skeptična. Eni jo zelo hvalijo.
[/quote]

Ja, točno. Zato sem napisala tinktura in ne čaj. Tinktura je meni res pomagala, pa še bolj enostavno je od priprave čaja; jemala sem 3 x dnevno 15 kapljic in to le en mesec, nato se naredi premor. Omela mora rasti tudi na točno določenem drevesu, da je prava, kolikor me spomin ne vara, na brezi… Čaja se pa ne sme kuhati. Zvečer se namoči suho listje, zjutraj pa se le malo pogreje in popije, ne sme zavreti. Jaz imam raje tinkturo.

Kuhan oves. Brala sem , da pomaga pri premočnem delovanju ščitnice in umirja srčnii utrip. Če je kaj na tem?

Če ne bi bla tok žleht, bi že zdavnaj vedela, da v mojih nebesih tudi đumbir odlično uspeva. In hot eko bio super druper nature iz mojih rodnih krajev hrena bi si lahko domov odnesla, je za mojo mirno naravo itak premočan.

Saj vem saj vem, hočeš biti prva na vasi, sam jaz mojih treh ljubic ne dam in ne prodam!
[/quote]

ob tvojih besedah mi pride na misel Ezopova basen O škorpijonu in žabi….

New Report

Close