Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Registracija avta

Registracija avta

V pon mi poteče registracija avta. Kaj naj ali se to prestavi

Vsekakor podaljšaj zavarovanje (vsaj obvezno)!!! – pokliči zavarovalnico, da ti dodelijo zavarovanje na daljavo.
Kolikor vem, je veljavnost tehničnega podaljšana z ukrepom vlade … preveri pri AMZS.

DO 16. APRILA 2020 NI MOŽNO OPRAVLJATI POSTOPKOV V ZVEZI Z REGISTRACIJO MOTORNIH VOZIL. VELJAVNOST PROMETNIH DOVOLJENJ, VKLJUČNO Z ZAVAROVANJEM MOTORNIH VOZIL, SE PODALJŠA DO 16. MAJA 2020. Ukrep je sprejela vlada z Odlokom, v katerem je začasno prepovedala izvajanje tehničnih pregledov in drugih postopkov v zvezi z registracijo motornih vozil ter delo v tahografskih delavnicah v Republiki Sloveniji zaradi zajezitve in obvladovanja epidemije COVID-19.
https://e-uprava.gov.si/podrocja/promet/vozniki-in-vozila/registracija-vozila.html

nova
Uredništvo priporoča

Danes sem po elektronski pošti uredila, obnovila obvezno Avt. zavarovanje pri zavarovalnici.
Prav tako se lahko izvede elektronsko nakazilo.
Vse papirje sem prejela že na dom,
Zavarovalnica triglav. Prijazni.
Lahko pa uredijo tudi na AMZS po elektronski pošti.

Tehnični res ni mogoče urediti prej. je dovoljeno z odlokom, sicer tudi zavarovanje avta, so mi svetovali, da uredim sedaj, ker bo potem velika gneča.

Kaj pa kasko? Na lepe oči?
Pa prenos lastništva?

Ti res nimaš osnove samostojnega razmišljanja?
Sem sodi tudi kasko, če ga seveda imaš.
Torej tebi bolj podrobno.
Polico, ki jo imaš, ( Avt. Zavar plus kasko) lahko zavaruješ z klicem na tvojo zavarovalnico in se pogovoriš kako bosta izpeljala zavarovanje.
Po elektr. Pošti ali kar po navadni pošti. Nobenih tezav.
Še ni jasno?
Prenos lastništva pokličeš nato primerno mesto.
Res mi ni jasno da se nekateri v tej dobi tehnologije ne znajdete.
Do tja je samo en klik ali klic.


Pa kaj enim res logika ne dela če piše vse je to vse, mar vam res mora človek kot v vrtcu vsako stvar posebej povedat , ja pa kasko, ja pa obvezno, ja pa delni kasko, bedaki !
Kar se pa prepisov tiče ja tudi prepisi , ne ne da se jupiti, ne ne da se prodati, ne ne da se gum scentrirati, ne ne da se nič !
Nama bi zelo prav prišlo, žena je prejšnji petek nabasalla srno in avto je zbit, pa oba še delava, tako da sedaj morava kombinirati z enim, drugega si pa zraven malo sposojava …


Pa kaj enim res logika ne dela če piše vse je to vse, mar vam res mora človek kot v vrtcu vsako stvar posebej povedat , ja pa kasko, ja pa obvezno, ja pa delni kasko, bedaki !
Kar se pa prepisov tiče ja tudi prepisi , ne ne da se jupiti, ne ne da se prodati, ne ne da se gum scentrirati, ne ne da se nič !
Nama bi zelo prav prišlo, žena je prejšnji petek nabasalla srno in avto je zbit, pa oba še delava, tako da sedaj morava kombinirati z enim, drugega si pa zraven malo sposojava …
[/quote]
Upam, da se sicer v reali z ljudmi ne pogovarjaš v takem tonu… Žalostno, res.
Logika mi kar dobro dela. Če se da kasko zavarovanje podaljšati prek spleta, tehnično gledano lahko kasko zavarujem totalko kot vozilo v brezhibnem stanju. Ene slike, ko je bila zadeva še cela, tudi ni problem poslati. Dvomim, da bi zavarovalnice dopustile to možnost. Prenos lastništva vozila pa ne pomeni nujno “prodaje” ali “nakupa” vozila. Prav tako ob prenosu lastništva ni vedno potreben tehnični pregled. Skratka, so stvari, ki bi se jih dalo urediti, pa se jih ne da niti na daleč.


Upam, da se sicer v reali z ljudmi ne pogovarjaš v takem tonu… Žalostno, res.
Logika mi kar dobro dela. Če se da kasko zavarovanje podaljšati prek spleta, tehnično gledano lahko kasko zavarujem totalko kot vozilo v brezhibnem stanju. Ene slike, ko je bila zadeva še cela, tudi ni problem poslati. Dvomim, da bi zavarovalnice dopustile to možnost. Prenos lastništva vozila pa ne pomeni nujno “prodaje” ali “nakupa” vozila. Prav tako ob prenosu lastništva ni vedno potreben tehnični pregled. Skratka, so stvari, ki bi se jih dalo urediti, pa se jih ne da niti na daleč.
[/quote]Vidiš zato, ker nam kaj takega na misel ne pride.
Ker je vse po protokolu in stopi v veljavo, ko bo odlok o epidemiji mimo, ker vse te zadeve veljajo pravno do preklica.
Očitno z zadevami nisi seznanjena, seznanjen pišeš take neumnosti.
Gre zato da po sprostitvi epidemije ne pride do celotnega sesutja, ker je stala cela Slovenija.
Vse je dokazljivo tudi tvoja totalka z goljufijo.

Sprašujem se, si res upate v Novi Svet umazani?

Vidiš zato, ker nam kaj takega na misel ne pride.
Ker je vse po protokolu in stopi v veljavo, ko bo odlok o epidemiji mimo, ker vse te zadeve veljajo pravno do preklica.
Očitno z zadevami nisi seznanjena, seznanjen pišeš take neumnosti.
Gre zato da po sprostitvi epidemije ne pride do celotnega sesutja, ker je stala cela Slovenija.
Vse je dokazljivo tudi tvoja totalka z goljufijo.

Sprašujem se, si res upate v Novi Svet umazani?
[/quote]
“Moje” totalke ni bilo nikoli in upam, da je tudi nikoli ne bo. Glede na goljufije, ne samo zavarovalniške, se mi pa zdi tak način zavarovanja na nadaljavo kar tvegan. Moje mnenje pač. Saj niso zavarovani samo avtomobili.

V vseh letih, kar sem imela avto kasko zavarovan, sem zavarovanje uredila prek spleta oz. telefonsko in nikoli ni nihče pogledal, če je avto cel.

New Report

Close