Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nihče se ne gre niti prezračit

Nihče se ne gre niti prezračit

Imam sina, 16 in hči, 14,5 let stara. Dopoldan naredita za šolo, delata sproti, jaz in mož delava od doma. Tako lepo je zunaj, oni se pa fliknejo vsak na svoj stol/kavč in jim niti pod razno ne pride na misel, da bi šli malo ven. Imam jih poln kufer, zdajle sem sama spokala ven, ker smo se zaradi tega zelo skregali. TKo sem jezna. Pa živimo ob robu gozda, bi šli komot skupaj na sprehod. Ampak, ne, je ja karantena!

Lepo sta vzgojena, spoštujeta avtoriteto 🙂

Res skoda, mi in ljudje v okolici se posluzujemi lepega vremena in se srecujemo zunaj, in to na potkah, kjer še do nedavna ni bili prakticno nikogar .. . Jap, ocitno manjkajo trg.centri, fitnesi, kafane … Druge razlage ni.

Napiši, kje bi se rada sprehajala…

Jaz jih pa ne sprašujem, ampak ukažem, pa so podobnih let kot tvoji. Vsak dan 2-krat ven, brez debate, dopoldne krajši 20 minutni sprehod, popoldne 1-2 uri sprehoda. Pika, brez pardona!

Z možem sva celi dan zunaj, lepo na soncu. Sprehodi s psom, kavica ali pivo, zunaj pred hišo, otroci so že veliki in v tujini.

[img]https://image.shutterstock.com/image-photo/fat-guy-sleeping-on-couch-260nw-241260808.jpg[/img]

2019: LENČINA / GNOJ / FUKS LENI

2020: VZOREN DRŽAVLJAN :)

Si vis pacem, para bellum.


Ne razumem, zakaj te to toliko sekira. Ti si želiš ven, oni pač ne. Stari so vsi dovolj, da so se zmožni sami odločiti, kaj jim odgovarja in kaj ne. Ti si pa tudi dovolj stara, da znaš (bi morala znati) iti na sprehod tudi sama, brez druge družbe, ko si tega želiš.

Eno je, da družino lepo povabiš na sprehod in jo malo animiraš (začenši z možem), nekaj drugega pa, da od njih nekaj takega zahtevaš in jim kar odrejaš, kako in kaj, ter se potem še skregaš z vsemi, ko ni po tvoje.

Malo bolj diplomatska bodi, pa se boš vsaj z možem kaj dogovorila. Če se pa kar skregaš, pa verjamem, da nič ne dosežeš. Če bi mene partner v nekaj takega silil in se potem še razburjal, ko ne bi bilo po njegovo, ne samo da ne bi šla z njim tisti dan, ampak bi mu direktno rekla, da če se misli tako obnašat ne bom šla z njim na sprehod še cel naslednji mesec.

Lepo ti priporočam, da se malo zamisliš nad svojim načinom komunikacije z drugimi družinskimi člani, ter da si poskušaš predstavljati, kako bi se ti odzvala, če bi bila situacija obrnjena. Samo sprehod v tem primeru zamenjaj z neko drugo aktivnostjo, ki tebe ne privlači preveč.

Mi do kosila delamo za šolo in službo (en dan je en od naju z možem doma, drug dan drug, kak dan so sami par ur ). Popoldan, ko je lepo pa na vrt delat, dvorišče in sadovnjak spucat, ta vikedn je treba rožje ven znosit z gorice, potem skrbijo za živali ipd. Vmes kolo, rolerji, košarka, odbojka. Sedaj ko bo bolj toplo laptop pa ven na teraso šolsko delo delat. Imamo 3metrsko mizo zunaj.
Tako, da smo kar dosti zunaj, gremo pa ven vsi.
Te zadnji dni seveda ne, ker je mrzlo.
Samo na kak sprehodiš po 15-30 min.

Tib da grejo tamali ven da bse lohka pajselna s tastarim. s tecna zarad orgazmkarantene.

Tvoja otroka sta bolj pametna ko ti. Utupi si v glavo, da motas ostati doma.

Pri nas je polno stanovanje in veliko živčnosti. Vsi bi radi nekaj drugega, nekaj drugače in tudi meni so popustili živci, ko se vsi vtikajo v moje delo, svojega pa ne vidijo.
Tako napeto vzdušje, da je že nevzdržno, težke besede, nobenega soglasja in grdo obnašanje. Ni za prenašat.
Brez dela, brez šole, brez denarja, brez zraka, še dihati se ne da.

Tako vsaj vidite realno slike samih sebe ,za katero prej niste vedeli ,ker ste živeli eden mimo drugega.

to hočejo s temi ukrepi … da se pokoljemo med sabo!

ne pusti se! imej jih rada!

Ven ni prepovedano hodit, to jim le povej. Razen, če to uporabljajo za izgovor za svojo lenobo ali pa čakajo, da jih Jašna pošlje ven, da izda ukaz. Eni so tako narejeni, samo čakajo povelja po Tv. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Kdo te je to nasral? Joj in potem taki o pameti drugih, me kr srat prime, dobro da sem ravno z wc-ja. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Moji se ama ne ganejo ven. Lepo jih pregovarjam, jih vabim, nič. Po parih dneh ukažem, tako, kot ena pravi, nič. Skregamo se. Nazadnje grem sama ven, v bistvu mi še bolj paše, da sem sama s svojimi mislimi.

Tej ne težžžžžž, mat tečna, no 😀 ( sarkazem on)…

daj pusti jih pri miru; bodo že – ti pojdi sama, se nadihaj. Mogoče pa nočeta še tvoje družbe na sprehodu, imat že znotraj je dovolj :). Ja, je težko, bo treba zadržat 🙂 Sta pač vzorna državljana, kaj češ -spoštujeta odloke :). Bosta že zmigala riti,ven na sprehod ko se jima bosta dvignili, brez skrbi.

Tej ne težžžžžž, mat tečna, no 😀 ( sarkazem on)…

daj pusti jih pri miru; bodo že – ti pojdi sama, se nadihaj. Mogoče pa nočeta še tvoje družbe na sprehodu, imat že znotraj je dovolj :). Ja, je težko, bo treba zadržat 🙂 Sta pač vzorna državljana, kaj češ -spoštujeta odloke :). Bosta že zmigala riti,ven na sprehod ko se jima bosta dvignili, brez skrbi.
[/quote]
Največji problem pa niso samo otroci, tudi mož gre bivakirat v službo, ko pa pride domov, je pa ita toooooolk zmatran, da sam dol pade, do drugega dne, čez vikend pa tudi počiva in gleda tv. Res nnnnaaaajjjnnnaaajjjjnujneše naredi (plača položnice, opere avto, pogreje kosilo potem je pa že adakta).

Če nočejo ven, prav. So cunje za zlikat, prah za pobrisat, gotovo imata vsak svojo sobo malo za pospravit, hladilnik je za počistit, kopalnica za zgloncat, pajčevine so po kotih, rože za zalit, metli je že pošteno dolgčas, posoda tudi že čaka, pa večerja za skuhat…… Telefoni in tablice pa zaplenjeni. Boš videla, kako hitro bodo v tistem gozdu.


Čakaj, tega pa ne razumem.Kakšna vzgoja pa je to? A če gredo ven, da bo mati srečna, potem jim ni treba doma opraviti nobenih gospodinjskih del? Če ne gredo ven, dobijo pa “za kazen” še dodatno delo, čeprav so že opravili tisto, kar je bilo dogovorjeno?

Kako družinski člani preživljajo svoj prosti čas, je njihova stvar in imajo do njega vso pravico. Če tega časa ne želijo preživeti v gozdu, ga pač ne bodo, niti ga niso dolžni.
Kako je družina dogovorjena za opravljanje domačih opravil, je popolnoma druga tema. Normalno je, da v družini obstaja nek jasen red, katere so obveznosti in odgovornosti posameznega družinskega člana, ter da se vsi člani tega držijo. Ni pa normalno, da želi eden kar razpolagati s časom drugih, kakor se mu tisti trenutek zazdi.

Kdo te je to nasral? Joj in potem taki o pameti drugih, me kr srat prime, dobro da sem ravno z wc-ja. 🙂
[/quote]

::)))))

Ma ste teror nad terorjem. Ja, pejt ven. 1x na teden grem v štacuno in se odrasli niti pod razno ne znate v času karantene obnašati. Saj mata prav. A ste jih pred karanteno kdaj v kak moving podili? Naenkrat vas skrbi, ker sami sebe komaj prenašate. Če prej nisi imela za mar, se skipaj sama ven.

Ti boš pa sedaj v karanteni vse nadoknadila menda. 🤣😂😂😂 A seksate sedaj kaj več?

New Report

Close