Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Soseda me je prosila če bi lahko njen mož…

Soseda me je prosila če bi lahko njen mož…

Če bi lahko njen mož, ki je mednarodni avtoprevoznik in je bil cel mesec na vožnjah med Italijo in Francijo, zdaj ko pride za nekaj dni domov, prebival v stanovanju mojega pokojnega očeta, ki je prazno. Stanovanje je v istem bloku, kot moje in sosedino. On si domov si ne upa ker živijo skupaj s sosedino mamo, ki je 80+. Ne upa si čeprav nima simptomov ne temperature.
Zanima me, kaj bi storili vi ? Dovolili ? Odklonili? Kako razmišljate ob takem primeru ?

Dovolila.

V primeru, da je mož slučajno okužen, naj razkužijo stanovanje…

ZAKAJ TOLE PIŠEM ŽE DRUGIČ???

BO SPET KDO BRISAL????

če to dovoliš si totalno neumna, in boš sama kot žena prispevala k temu, da bo tvoj mož kot šofer še 1x bolj tretiran kot tretjerazredni državljan. sicer pa imajo šoferji bistveno manj stikov z ljudmi na nakladih/razkladih se izogibajo ljudem, itak so pa večino časa sami in še to v kabinah, kot ostali povprečni državljani, ki ravno te dni za vikend spet veselo vsepovsod naokoli hodijo kjer jim ni treba. Da si moja žena, bi te fliknu iz bajte ven.

Seveda bi dovolila.. le zakaj ne, če je stanovanje prazno.
Še vedno trdno verjamem, da se dobro z dobrim vrne…

Seveda bi dovolil. Razen, če je znan razbijač stanovanj.

Bi dovolila.

Imam prazno stanovanje, sem ga ponudila zdravstvenim delavcem.

Ja bi dovolila. Saj je itak prazno. Nekako raje kot pa rože in sveče pošiljala za mamo, če slučajno kaj domov prinese.

Ženska ima očitno dobrega moža, ki zaradi egota in svojega udobja pač noče ogrožat mame. Očitno se pač ni rodil kot sociopatski egomaniak, ki mu je vseno če ogroža svojo lastno družino. Verjetno razmišlja kot normalni ljudje, da bo lažje živel par dni v tujem stanovanju, kot pa nosil svečke na grob. Verjamem da se težko poiztovetiš. Empatije in odgovornosti se ne da v trgovini kupiti.

Zato se pa širi virus tako hitro, zaradi takih, ki ste tako lahkomiselni. A sploh kaj razmišljate tisti, ki bi dovolili, da je to skrajno neodgovorno in neuvidevno do vseh. Tak šofer bi moral v karanteno za 14 dni, ne pa domov, ali v tuje stanovanja, da še druge okuži. Domačih se ne upa okužit, a sosede pa upa? Virus z mikrodelci ostane na površinah še cca. 17 dni. A sploh veste ???

Trapa, saj se ne bi k sosedom vselil.

Za nekaj dni, kot je napisala. Čisto dovolj, da se tudi virus vseli. Ne bi dovolila.

In koga bo virus napadel v praznem stanovanju?!

Se ti, egoisticno in nerazgledano scene, sploh zavedas, da to, kar imas ti na krozniku in s cimer si rit obrises, pripelje ta moz, ki par dni nima kje varno spat, dokler je na pavzi med turami?!

absolutno bi dovolila

Pozabila pa sem vam povedat, da ima soseda hišo na deželi cca 50km stran, kjer je pozimi izklopljena voda in centralna. Tako, da lahko mož komot gre tja s flašami vode in pa se ogreje s kaloriferjem ter preživi par dni tam. In ni nevaren ne njegovim , ne nam.
Če bi vedeli to, a bi še vedno dovolili?

Svoje stanovanje veckrat odstopim v uporabo komu, ki potrebuje samo prespati v Lj, tudi nepoznanim, za katere kdo jamči. Menim, da s tem, ko drugim nesebično pomagaš, tudi sam dosti dobiš. Pa ne počnem tega iz taksnega vzgiba.

Sedaj bom jaz povedal , to je nepreklicno in na to ni možna pritožba. Možakarju DOVOLI začasno vselitev , zamisli si zadovoljstvo in hvaležnost njegove družine.

Če je Slovenec ne vidim razloga, da ne bi….

Ja, bi dovolila tudi v tem primeru.

Ne morem razumeti, imate možnost pomagati pa tega ne želite? Sram naj vas bo. Vas in vse podobno misleče.
Zdajšnja situacija bo razkrila kdo je kdo v resnici. Maske že padajo. In karma se že pripravlja na vračila. Dobro z dobrim, slabo s slabim.
Nekega dne boste v podobni ali hujši situaciji, kot je soseda zdaj.Naleteli boste na enakega, če ne hujšega brezsrčneža od vas. Karma pač.

Seveda bi dovolila.

Obema najbližjim sosedoma (sosednji hiši) bi dovolila takoj brez razmišljanja
Dolgo smo sosedje in jih cenim

A si ti ena tistih a….dejmo vse soferje v karanteno, pa da da vidimo koliko ritk bo prezivelo…trgovina, ne samo zivilska poganja svet. Ekonomija pa to. In kolikor imam stika s soferji, so, vsaj ti ki voziji za nas, opremljeni z maskami, rokavicami, razkuzili, na nakladih in razkladih zapustijo kabino samo toliko da odprejo in zaprejo prikolico. Papirje pogosto prevzamejo na nekem mestu, da ja ni stikov. Med potjo se probajo izognit cimvecim postajaliscem in drzijo dokler lahko. S tem da npr v italiji so ponekod nehali cistit sanitarije in samo upajo,da jih ne bo pritisnilo…glede na prvi podatek, bi jim ustregla. Glede na drugi podatek pa bi bila v dilemi. Zdj jz vem da bi raj sla na svojo lokacijo, kot od nekoga drugega. Bi pa jaz sla toliko prej tja, da se priklopi voda, segreje bajta in zalozi s hrano…aja kdo je ze okuzil toliko ljudi….zdravniki in ucitelji so bili prvi ….

Kaj za boga rine k drugim, če ni ziher a je okužen in če ima svojo hišo ! Nezaslišano!

Hisa je vikend, brez ogrevanja.
Tudi mi imamo vikend, ki ga cez zimo zapremo. Smo prav razmisljali, ce gremo na vikend ali ostanemo v mestu in ne, ne gremo, smo ostali in bomo ostali, tudi ce se razmere drasticno poslabsajo.

Ni vikend. Bajta je s centralno kurjavo, ki je trenutno zaprta.Se pa hitro ogreješ s kaloriferjem. Ne gre zato, da ne bi imel kje biti, je pa takole blizu, če bi bil pri nas seveda bolj udobno. Jaz in otroka kot stalni obiskovalci očetovega stanovanja, ki je preminil prav pred kratkim, pa bi svoje svoje zdravje s tem postavili na kocko.

New Report

Close