Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prehlad ali korona

prehlad ali korona

Kako naj vem, če gre za prehlad ali korono?

Počutim se slabo, tako kot da se mi nekaj pripravlja, grlo me hoče bolet, pa neha, pa spet kao boli, špikne me kdaj v ušesih, nos zaenkrat prehoden, temperatura blizu 37, ni pa čez, boli me vrat zadaj, danes me je bolela glava, sem spila Lekadol…

Samoizolacija 14 dni, Lekadol + Angal in, to je to. Če pa boš slabša, te bodo po potrebi hospitalizirali in te testirali. That’s it, baby. Next!

Welcome to the club. S tem, da je bil moj nos tri dni zabasan, da joj. Operil je malo omilil, to je pa to. Kašlja še ni, kiham pa. Vročina tam okrog 37 – do 37.3 največ. Kot je napisala – 14 dni bolniške in samoizolacija.

Saj sem rekla-zaradi panike boste vsak prehlad zamenjal za korono.
In kako lahko sploh en prehladek zamenjate za tako strašljivo korono ki je svet ustavila?
Če nisi ziher se pejd testirat… a ja, ne moreš se , ker ti ne bodo dovolili in vi jih slepo ubogate v vsem, kljub vsem plačanim prispevkom v zavarovalnice…

Ma, ne serji! Imam nek virus (ne vem kateri, testirajo pa je ne, ker nisem rizičen) in zato, ker bi se tem ogrožal sodelavce, pa res ne bom pametoval in se delal, da mi nič ni in slučajno ogrozil življenje sodelavcev (in mogoče tudi sebi, ker je moj imunski sistem trenutno načet). Bom pa potrpel doma teh 14 dni. Ja, bi se takoj testiral, pa vem, da imajo trenutno ogromno dela s tem. Še hujše pa še pride. Dokler bom imel samo te znake, bom pač doma! In isto naj velja za vse, četudi samo zaradi prehlada!

Ma, ne serji! Imam nek virus (ne vem kateri, testirajo pa je ne, ker nisem rizičen) in zato, ker bi se tem ogrožal sodelavce, pa res ne bom pametoval in se delal, da mi nič ni in slučajno ogrozil življenje sodelavcev (in mogoče tudi sebi, ker je moj imunski sistem trenutno načet). Bom pa potrpel doma teh 14 dni. Ja, bi se takoj testiral, pa vem, da imajo trenutno ogromno dela s tem. Še hujše pa še pride. Dokler bom imel samo te znake, bom pač doma! In isto naj velja za vse, četudi samo zaradi prehlada!
[/quote]
Probi ti brez sranja paničar.. .. nek virus imaš? In od vseh virusov ki obstajajo, boš ravno na korono pomislil. Pa si kdaj pomislil na to, kaj je rasajalo januarja, ko je bilo veliko otrok po šolah odsotnih in veliko ljudi na bolniških? Aha, le da to ni bilo medijsko podpihano…

In spet-če ne testirajo vseh in jih tudi ne bodo ne morejo trdit, da se bodo vsi okužili.
No-kaj so imeli v januarju? nek virus ane… hehehe….

Welcome to the club. S tem, da je bil moj nos tri dni zabasan, da joj. Operil je malo omilil, to je pa to. Kašlja še ni, kiham pa. Vročina tam okrog 37 – do 37.3 največ. Kot je napisala – 14 dni bolniške in samoizolacija.
[/quote]

Ok, razumem, torej verjetno je običajni prehlad, a zaradi korone se samoizoliram in sem previdna.
Kaj pa domači?
Mi smo vsi doma že 14 dni, karkoli imam jaz, sem jim že dala naprej. Ne razumem, v čem je smisel, da se ljudje zaprejo v sobo in popolnoma izolirajo od domačih, če smo itak že ves čas skupaj?

Sicer pa, baje če kihaš, ni korona,je prehlad.

Živim z nekom, ki je rizičen in že navaden prehlad zanj ni ok, tako da itak, ko je kdo doma prehlajen, vse razkužujemo.
Ta korona virus je pa v bistvu zanj še toliko bolj nevaren, tako da JA, se sekiram!

Živim z nekom, ki je rizičen in že navaden prehlad zanj ni ok, tako da itak, ko je kdo doma prehlajen, vse razkužujemo.
Ta korona virus je pa v bistvu zanj še toliko bolj nevaren, tako da JA, se sekiram!
[/quote]
Vsi lahko živimo s kom ki je rizičen ni res?
Sekiranje ti stanja ne bo izboljšalo ampak le poslabšalo. To je dejstvo. Dokazano. Medtem ko to da se bomo vsi okužili s korono ni, saj niso vseh testirali niti jih ne bodo (za tako trditev bi morali), le predvidevajo, predvidevanja pa niso nujno resnica, povečini niso. Tebe bi morali recimo, že zato, da te rešijo te panike in pomirijo.

Da pa ne veste ali je covid ali le prehlad in da zato stoji ves svet, da smo prisilno doma in prisilno ne smemo na delo in kmalu še v trgovino ne brez skafandrov, ker že s temi maskami paničarite in vsiljujete tisto razkužilo na vratih ki se ga je tikalo kaj pa s kakšno umazanijo roka (je moja 1000x bolj čista kot tisto držalo razkužila pri vratih trgovine)…….. je pa višek viškov.


Probi ti brez sranja paničar.. .. nek virus imaš? In od vseh virusov ki obstajajo, boš ravno na korono pomislil. Pa si kdaj pomislil na to, kaj je rasajalo januarja, ko je bilo veliko otrok po šolah odsotnih in veliko ljudi na bolniških? Aha, le da to ni bilo medijsko podpihano…

In spet-če ne testirajo vseh in jih tudi ne bodo ne morejo trdit, da se bodo vsi okužili.
No-kaj so imeli v januarju? nek virus ane… hehehe….
[/quote]

Nisem noben paničar. Sem doma zato, ker se obziren do ostalih, kapiš? Meni zaenkrat ni nič kaj hudega, ampak ker pa ne vem, če to vseeno ni korona virus (ki pa ni nekaj nedolžnega, pa če se še tako slepite), bom pa že potrpel doma. Ne, od ostalih članov družine se ne umikam, ker nima smisla in imajo oni verjetno isto (ker imajo tudi enake simptome, samo vročine še ne), ne bom pa trosil tega drugim. Niti velepametnjakovičem, ki vsakega obzirnega označijo za paničarja!
Januarja so moji otroci zboleli (in pol šole), mene in mojo drago je samo oplazilo (dan, dva slabo počutje, vročina in to je bilo to). Pa tudi takrat tega nismo zavestno trosili naokoli, ampak smo bili doma. Kaj ostali počnete, je pa itak jasno in dovolj žalostno.

Še to – pri nas vsakega, ki se kakorkoli slabše počuti, obvezno pošljejo domov. Z vročino pa niti v stavbo ne moreš. Torej kaj misliš, da bi moral narediti po tvoje? Nič, ker je itak samo prehlad in bi ga pač širil dalje drugim? A to pravi egoističen, požrešen delodajalec, ki mi dol visi za svoje zaposlene? Si to ti? Ali samo egoističen, požrešen delavec?


Vsi lahko živimo s kom ki je rizičen ni res?
Sekiranje ti stanja ne bo izboljšalo ampak le poslabšalo. To je dejstvo. Dokazano. Medtem ko to da se bomo vsi okužili s korono ni, saj niso vseh testirali niti jih ne bodo (za tako trditev bi morali), le predvidevajo, predvidevanja pa niso nujno resnica, povečini niso. Tebe bi morali recimo, že zato, da te rešijo te panike in pomirijo.

Da pa ne veste ali je covid ali le prehlad in da zato stoji ves svet, da smo prisilno doma in prisilno ne smemo na delo in kmalu še v trgovino ne brez skafandrov, ker že s temi maskami paničarite in vsiljujete tisto razkužilo na vratih ki se ga je tikalo kaj pa s kakšno umazanijo roka (je moja 1000x bolj čista kot tisto držalo razkužila pri vratih trgovine)…….. je pa višek viškov.
[/quote]

Ti si ena budala. Sicer res nikomur ne privoscim, da fase kakrsnokoli bolezen. Ampak noro super bi bilo, ko bi enkrat prisel virus, ki bi bil nevaren samo takim butastim primitivcem kt si ti. Svet bi bil lepši.

Ti si ena budala. Sicer res nikomur ne privoscim, da fase kakrsnokoli bolezen. Ampak noro super bi bilo, ko bi enkrat prisel virus, ki bi bil nevaren samo takim butastim primitivcem kt si ti. Svet bi bil lepši.
[/quote]Ne more nehat, zakaj pa misliš da je samska suha veja? Ker je bolna v betico in še žleht povrh.


Vsi lahko živimo s kom ki je rizičen ni res?
Sekiranje ti stanja ne bo izboljšalo ampak le poslabšalo. To je dejstvo. Dokazano. Medtem ko to da se bomo vsi okužili s korono ni, saj niso vseh testirali niti jih ne bodo (za tako trditev bi morali), le predvidevajo, predvidevanja pa niso nujno resnica, povečini niso. Tebe bi morali recimo, že zato, da te rešijo te panike in pomirijo.

Da pa ne veste ali je covid ali le prehlad in da zato stoji ves svet, da smo prisilno doma in prisilno ne smemo na delo in kmalu še v trgovino ne brez skafandrov, ker že s temi maskami paničarite in vsiljujete tisto razkužilo na vratih ki se ga je tikalo kaj pa s kakšno umazanijo roka (je moja 1000x bolj čista kot tisto držalo razkužila pri vratih trgovine)…….. je pa višek viškov.
[/quote]Zartrose, ni mi ok.
Toda tu ima popolnoma prav.
Takšno panicarjenje za maskami je nesprejemljivo.
Oglašajo se itak samo tisti, ki so jih sebično pograbili sam zase.
Prihaja čas alergij, zdej boste ponoreli sam da bo kdo naredil apciha, ga boste že skandirali za obolelega. Absurd.

Živim z nekom, ki je rizičen in že navaden prehlad zanj ni ok, tako da itak, ko je kdo doma prehlajen, vse razkužujemo.
Ta korona virus je pa v bistvu zanj še toliko bolj nevaren, tako da JA, se sekiram!
[/quote]

Kaj ima da je prehlad zanj problem? Rak,
Prosim me resno zanima.

Spet se je pojavil nakladač teorije zarote, ki mu (še) ni jasno kaj je pandemija. Eni rabijo več časa za dojemanje (povedano olepševalno),…sreča je le ta, da je tovrstnih filozofov malo, drugače bi bila bolezen še težje obvladljiva zaradi tovrstnih neodgovornih “brainstormerjev”.

ne. znaki korone, glavobol, težko dihanje, kašelj dalj časa, mogoče tudi driska, mili simptomi so v bistvu mrzlica in boleče telo.

Zartrose, ni mi ok.
Toda tu ima popolnoma prav.
Takšno panicarjenje za maskami je nesprejemljivo.
Oglašajo se itak samo tisti, ki so jih sebično pograbili sam zase.
Prihaja čas alergij, zdej boste ponoreli sam da bo kdo naredil apciha, ga boste že skandirali za obolelega. Absurd.
[/quote]
Zato jo pa nihče ne mara, ker je neprebavljiva, ti si enaka ali pa ista pod multinikom. Ja, tudi prehlad se prenaša in nimaš kaj okuževat drugih. Da pa ona ne bi upoštevala ukrepov, ki jih trenutno izvaj več kot dve miljardi ljudi na svetu in ne verjame, se trka po prsih in vse zmerja za paničarje, ker je pač tumasta kot kic, je pa nihče ne bo vprašal. Za take je pač potrebna policija in represija, če bi bili vsi ljudje razumni , je ne bi bilo treba.

ne. znaki korone, glavobol, težko dihanje, kašelj dalj časa, mogoče tudi driska, mili simptomi so v bistvu mrzlica in boleče telo.
[/quote]

Da. Toda iz milih simptomov, ki trajajo pet dni in ponavadi se tu bolezen zaključi, telo premagal po domače, virus…če ne…. lahko prerastejo v težje kot je napisano. Kašelj, vročina, glavobol, težko dihanje. Žal zadnje ima vedno več ljudi mladih in starih.

Mogoče poskusi eno preprost test, ki ne stane nič. Vzemi kakšen claritine. Stvari na polno cvetijo. Meni je pomagalo, čeprav ponavadi nimam kakšne alergije.

Nisem noben paničar. Sem doma zato, ker se obziren do ostalih, kapiš? Meni zaenkrat ni nič kaj hudega, ampak ker pa ne vem, če to vseeno ni korona virus (ki pa ni nekaj nedolžnega, pa če se še tako slepite), bom pa že potrpel doma. Ne, od ostalih članov družine se ne umikam, ker nima smisla in imajo oni verjetno isto (ker imajo tudi enake simptome, samo vročine še ne), ne bom pa trosil tega drugim. Niti velepametnjakovičem, ki vsakega obzirnega označijo za paničarja!
Januarja so moji otroci zboleli (in pol šole), mene in mojo drago je samo oplazilo (dan, dva slabo počutje, vročina in to je bilo to). Pa tudi takrat tega nismo zavestno trosili naokoli, ampak smo bili doma. Kaj ostali počnete, je pa itak jasno in dovolj žalostno.
[/quote]
Seveda si. Dvoličnost pa kažeš že v samem odzivu na pohod nekega virusa v januarju in pohod danes. To da si doma je že okej, ampak da pa misliš da imaš pa okužbo z korono ker te nje nek virus napadel, pa je nesmislelno. Tudi jaz sem doma, zdrava, ker je vlada ukazala zapret podjetja. In ne dvoličim ker že prej nisem folka s svojimi bacili okuževala in sem druge vedno opozarjala na nehigieno rok trosenje bacilov v druge itd… tole sedaj je pa preseglo vse meje. Tako da si o meni spet totalno seknil mimo.
Zberte se-nek virus ni nujno korona. In ker te testiral ne bodo, tudi ne boš vedel kaj je.

Ti si ena budala. Sicer res nikomur ne privoscim, da fase kakrsnokoli bolezen. Ampak noro super bi bilo, ko bi enkrat prisel virus, ki bi bil nevaren samo takim butastim primitivcem kt si ti. Svet bi bil lepši.
[/quote]
Pa saj vem da si, hvala da si se tako lepo opisal še ostalim.
Definitivno bi brez vas svet bil lepši, se strinjam.
🙂


Seveda si. Dvoličnost pa kažeš že v samem odzivu na pohod nekega virusa v januarju in pohod danes. To da si doma je že okej, ampak da pa misliš da imaš pa okužbo z korono ker te nje nek virus napadel, pa je nesmislelno. Tudi jaz sem doma, zdrava, ker je vlada ukazala zapret podjetja. In ne dvoličim ker že prej nisem folka s svojimi bacili okuževala in sem druge vedno opozarjala na nehigieno rok trosenje bacilov v druge itd… tole sedaj je pa preseglo vse meje. Tako da si o meni spet totalno seknil mimo.
Zberte se-nek virus ni nujno korona. In ker te testiral ne bodo, tudi ne boš vedel kaj je.
[/quote]
Pa kaj ti možganske celice štrajkajo? Sam mislim, da nimam korone (da imam samo malo hujši prehlad), ampak ker nimam dokaza za to (ker imam simptome, ki so komot enaki koroni), bom ostal doma. Se boš požrla zdaj? Ti kar,samo ostani za rešetkami vseeno!

Zartrose, ni mi ok.
Toda tu ima popolnoma prav.
Takšno panicarjenje za maskami je nesprejemljivo.
Oglašajo se itak samo tisti, ki so jih sebično pograbili sam zase.
Prihaja čas alergij, zdej boste ponoreli sam da bo kdo naredil apciha, ga boste že skandirali za obolelega. Absurd.
[/quote]
pa seveda je nesprejemljivo paničarjenje.
mene pa izključi iz tega-pa boste ponoreli, ga boste skandirali-ne sodim v to skupino, če ti ni jasno po mojem pisanju.

Mene je skrbelo, ker sem bila na obisku pri starših. Imela vročino, 37,5 dva dni, mrzlico, bolečine v kosteh in zato poklicala na številko, ki so jo objavili za pomoč pri navodilih za virus. So mi rekli, da naj grem domov. Naj ne ostanem pri starših. Starša sta ok, zdaj. Rekli so mi, če po 14 dneh simptomi ne izginejo predvsem vročina, naj pokličem svojo zdravnico. Sem vprašala ali imam, so rekli, da ne vedo, so pa simptomi tipični, vendar nimajo vsi teh simptomov. Zato, da nekdo govori, da ima corono in ni bil testiran je največja oslarija. Dela škodo sebi. Tudi jaz ne vem ali sem imela ali ne, ker je bilo po štirih dneh, petih, šestih dobro. Vročina izginila, bolečina, mrzlica.

New Report

Close