Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Agencija noče preklicati potovanja

Agencija noče preklicati potovanja

Konec aprila bi morali iti na enotedensko potovanje v Španijo. Bili smo prepričani , da bo agencija odpovedala potovanje ampak niso. Rekli so nam, da po 16.4. ne bo več izrednih razmer in , da lahko potovanje prestavimo za eno leto…
Seveda nikakor ne bomo šli zdaj aprila in, če odpovemo nam tudi vsega denarja ne bodo vrnali. Kam se lahko obrnemo? Na zvezo potrošnikov Slovenije? Ali obstaja kakšen mail ali tel.št? Tisti denar bi že preboleli sam tega pa ne, da so tako neodgovorni in vnaprej govorijo kdaj bo konec izrednih razmer saj tega nihče ne ve.

Pa prestavite za eno leto, ane…
Kdaj točno ste pa vplačali? Ko ste že vedeli, da bodo težave?

zveza potrošnikov, zavarovalnica, odvetnik…

Seveda vam morajo vrniti denar, obrnite se na tržni inšpektorat.

https://www.racunovodja.com/Clanek/11189

Denar ti morajo vrniti, ker je epidemija, zato vztrajaj pri tem. Nič se ne pusti prepričevati, da bi prestavila potovanje na drug termin.

Kolikor berem, odpovedujejo celo lete, ki so rezervirani v juniju.
Celotno letalstvo je na tleh in bo kar lep čas tako tudi še ostalo.

Jaz bi počakala še par tednov. Takrat bo jasno, da izrednih razmer še zdaleč ni konec in bodo tudi vaše potovanje odpovedali sami od sebe.

Mi smo imeli potovanje pri agenciji, ki je najprej odpovedala samo marčevske termine, šele pred kratkim tudi aprilske…

Bo prihranjenih veliko živcev, če počakate, da odpovedo oni.

https://www.zps.si/index.php/potovanja-in-prevozi/turizem/10174-koronavirus-pravice-potnikov

Ne razumem kakšno potovanje v Španijo, če so vsi hoteli, restavracije, trgovine…zaprti in so morali vsi turisti do25.3. zapustiti državo. Čez en mesec , hmmmm, se bojim, da bo še slabše.



Oni ne vedo do kdaj bodo izredne razmere in danes nismo 16.4.2020, temveč 26.03.2020.

So lepo zadnjič z ministrstva za zunanje zadeve povedali, da je v Sloveniji epidemija, v svetu pa Pandemija Covid-19 in da agencije nimajo nobene osnove za tovrstne odločitve, to pomeni da je agencija PRIMORANA prekinit pogodbo, če ne je ona sama v prekršku.

Če bodo kaj sikal, jim zagrozite s tržno inšpekcijo ter mediji – slednji bodo takoj zagrabili dotično zgodbo.

Z drugimi besedami poskušajo te nategnit.

A boste kolesarili v Spanijo…ne vem ce bo kaksno letalo poletelo iz Slovenije kamorkoli..


so vam pač ponudili alternativo po njihovih možnostih.
Vprasajte jih, ali so finančno zmožni povrniti vplačilo ali je bolje, da sprejmete njihovo ponudbo za odlog do enega leta.
btw: vasih pravic vam niso okrnili
V teh razmerah se je pač potrebno dogovarjati in se prilagajati.
Če vas bo veliko zahtevalo vračilo vplačila, bo agencija propadla in boste dobili vrnjeno nekaj blizu nule.

V vsakem primeru ne boste dobili nazaj niti ficka. Tudi če vam obljubljajo za drugo leto, vedi, da drugo leto te in vseh ostalih agencij ne bo več in ne bo koga terjati za karkoli. Saj je jasno, da bodo potovalne agencije propadle, pa prevozniki, pa letalske družbe, ker potovanj še dolgo ne bo, oni pa nimajo rezerve denarja za poslovanje, plače, itd. Vaša odločitev je bila zelo slaba, ampak vsaka šola nekaj stane.


so vam pač ponudili alternativo po njihovih možnostih.
Vprasajte jih, ali so finančno zmožni povrniti vplačilo ali je bolje, da sprejmete njihovo ponudbo za odlog do enega leta.
btw: vasih pravic vam niso okrnili
V teh razmerah se je pač potrebno dogovarjati in se prilagajati.
Če vas bo veliko zahtevalo vračilo vplačila, bo agencija propadla in boste dobili vrnjeno nekaj blizu nule.
[/quote]

Bolje da vztrajajo/ vztrajate na vracilu vplacanega, ker kdove, ce bo ta firma se ziva takrat….jaz ne bi pristala na enoletno zadevo…in ja verjetno bodo res sami odpovedaki, 16/4 je blizu, Španija pa se niti blizu vrhunca izbruha ni….cudo res da se niso odpovedali…

Kaj, a to so vas mislili peljati z avionom? Ryanair je že davno povedal da bodo na tleh do junija.

Če vas mislijo pa peljat sedaj kar z avtobusom pa zahtevaj denar nazaj ker nisi dobila obljubljene storitve.

Prestavitev za eno leto? Turistični sektor bo v tej krizi najbolj nasrkal. Prav lahko se zgodi da te agencije čez eno leto ne bo več.

Mogoce kdo ve, placan imamo apartma na Hrvaskem. Ali lahko ta znesek zahtevamo nazaj? Ocitno letos ne bo nic z morjem.

pa kakšno potovanje zdaj, pa Španija?? vse stoji, meje zaprte, letala prizemljena, meni so že odpovedali junijski let, celotna evropa v karanteni, vi pa sanjate o dopustu čez tri tedne.Oziroma vas agencija neteguje, da mogoče bo pa takrat že OK..letos mislim, da vse odpade, še poletje je vprašljivo, nam so let odpovedali za konec aprila že konec februarja.
Absolutno zahtevaj denar nazaj, zdaj se bodo vsi oklepali vsakega evra in prestavljali potovanja, razni dobropisi itd.

Katera agencija pa je to? Neodgovorna agencija. V Španiji so začeli pozno z ukrepi, stanje imajo katastrofalno. Tudi če se čez mesec stanje nekako umiri, je velik riziko. Ko je Kitajska prehitro spustila zavore, se je virus začel spet bohotiti.

Sama imam sicer že od januarja plačano za konec avgusta za Hrvaško. Rekli so, da če bi bilo tako stanje, da mi vse povrnejo.

Zps ti bo zastonj svetoval le z nasvetom, v ostalem se boš morala včlaniti, če boš želela konkretno njihovo pomoč.

Ti moraš počakati, da agencija odpove potovanje. Dobil boš vrnjen vsak cent. Glede na ternutno stanje in napovedi, se bo to tudizgodilo 🙂

Če pa ti odpoveš potovanje, pa veljajo splošni pogoji glede odpovedi, ko si podpisal pogodbo.

Verjetno si je marsikdo med prvomajskimi počitnicami rezerviral kakšen izlet, potovanje….rezervacije so bile pred korono.Nobeden si ni mislil, da bo prišlo do takšnega sranja …

Ti moraš počakati, da agencija odpove potovanje. Dobil boš vrnjen vsak cent. Glede na ternutno stanje in napovedi, se bo to tudizgodilo 🙂

Če pa ti odpoveš potovanje, pa veljajo splošni pogoji glede odpovedi, ko si podpisal pogodbo.
[/quote]

Verjetno jim je hotel že odpovedal in sploh turisti in tujci ne smejo vstopiti v Španijo:

The UK government warns: “From Monday 23 March, for an initial period of 30 days (although it could be extended), only Spanish citizens or those who can prove they are resident in Spain, will be allowed to enter Spain through airports, ports or land borders


Z agencijami,ki se ne obnašajo korektno,je bolje ne poslovati.
To,da ti nočejo vrniti denarja je nesprejemljivo.
Obrni se na zvezo potrošnikov.
Sama sem imela dobre izkušnje pri vrnitvi plačila kupnine za letalsko karto pri Turkish airlanes,čeprav so sprva tudi oni želeli,da prestavim termin.
Sicer te pa ščitijo evropske potrošniške pravice.
Imaš lepo obrazloženo vse na strani evropskega potrošniškega centra.

Sem spregledala naslov, za katero agencijo gre.

Ravno danes je Španija podaljšala izredne razmere do 12.4..

Čez eno leto niti oni ne vedo, kaj bo, če še mesec nazaj nihče ni vedel, da bo svet v karanteni. Zahtevaj denar ali jim prijazno napiši, da se jim v nasprotnem oglasi odvetnik. Napiši, da pričakuješ vračilo v roku tedna dni,

Sem spregledala naslov, za katero agencijo gre.

Ravno danes je Španija podaljšala izredne razmere do 12.4..

Čez eno leto niti oni ne vedo, kaj bo, če še mesec nazaj nihče ni vedel, da bo svet v karanteni. Zahtevaj denar ali jim prijazno napiši, da se jim v nasprotnem oglasi odvetnik. Napiši, da pričakuješ vračilo v roku tedna dni,
[/quote]

Obrni uporabniško ime avtorja – Palma ta = TA Palma…..

Obrni uporabniško ime avtorja – Palma ta = TA Palma…..
[/quote]

Saj sem prejle napisala, da sem spregledala naslov.
Ponavadi berem vsebino, in ne, kdo je pisec.

V ostalem pa, do 12.4. imajo izredne razmere, tako da se bo tudi palma peljala do tja zgolj s prstom po zemljevidu.

New Report

Close