Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Espejevci jamrajo, da jih bodo rubili, da odgovarjajo s premoženjem

Espejevci jamrajo, da jih bodo rubili, da odgovarjajo s premoženjem

To je pač kapitalizem! najboljši mogoči sistem! Zagovarjali ste ga, ko ste služili in delavce nategovali, zagovarjajte ga še zdaj. Pa ne mi zdaj srat, kako boste brez strehe nad glavo ostali, ker niste plačali dvakrat po 400 evrov prispevkov. A je vaša streha nad glavo vredna dvakrat 400 evrov? Še vaše svete solze več koštajo v prosti prodaji. Koliko so pa audiji vredni? a ja, niso vaši? kdo jih pa odplačuje, ki elektrike ne more?

Kolk je pa teb fleten, ko ti nihče nima kaj vzet, a ne?

Kdo je služil in kakšne delavce nategoval? A ti sploh veš, kdo so večinoma s.p.? To so novinarji, lektorji, frizerji, maserji, prevajalci, kozmetičarji, računalničarji, šoferji, ki vozijo za podjetja? Ti ljudje njimajo nobenega delavca in nobenega velikega denarja ne služijo. V normalnih časih nekrutega kapitalizma bi bili ti ljudje redno zaposleni, niso pa zato, ker je za podjetja ceneje, da jih tako najema. To so novodobni sužnji.

nova
Uredništvo priporoča

Kje pa ti delaš, da se tako varnega počutiš in misliš, da ti bo nebo večno kakalo denar na račun?

Eh, spet nekdo, ki uživa, ko se folk prička, deli in vladaj na mikro nivoju.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...


vsakemu, ki ima dobro stoječe podjetje in ni samozaposlen- torej edini zaposleni kot lastnik, ampak ima tudi zaposlene, svetovala, da odpre d.o.o., najbrž, če ima kolikor toliko veliko podjetje, da ima zaposlene, ima tudi toliko za osnovni kapital kolikor je potrebno- to je 7500 evrov… s tem pridobi tudi to,da je potem tudi sam zaposlen in ima vse pravice kot ostali zaposleni torej tudi npr. do bolniške do 30 dni, ki je kot s.p. nima, pa seveda ključno, če gre kaj narobe je njegovo osebno premoženje varno… kar pri s.p.-ju ni in lahko gladko ostane brez doma.

Aaaa, ti si po novem za kapitalizem. Ti bi zdaj rada premirje med organiziranim delavstvom in kapitalom?


vsakemu, ki ima dobro stoječe podjetje in ni samozaposlen- torej edini zaposleni kot lastnik, ampak ima tudi zaposlene, svetovala, da odpre d.o.o., najbrž, če ima kolikor toliko veliko podjetje, da ima zaposlene, ima tudi toliko za osnovni kapital kolikor je potrebno- to je 7500 evrov… s tem pridobi tudi to,da je potem tudi sam zaposlen in ima vse pravice kot ostali zaposleni torej tudi npr. do bolniške do 30 dni, ki je kot s.p. nima, pa seveda ključno, če gre kaj narobe je njegovo osebno premoženje varno… kar pri s.p.-ju ni in lahko gladko ostane brez doma.
[/quote]

Google translate?

Google translate?
[/quote]

Tebi noben prevod ne bo pomagal. Ni kapacitet na podstrehi.

Google translate?
[/quote]
kaj pisariš? kak google translate? Očitno nimaš pojma kaj je napisano.

In kaj ima družba od teh novodobnih sužnjev? Če si kaj študirana, je bilo vedno suženjstvo nek sramoten status, proti kateremu se svobodni ljudje borijo. V literaturi je bilo tako. Tukaj se pa svobodni in izobraženi ljudje pritožujete, da padate v sužnost. Očitno vam to paše.

Tebi noben prevod ne bo pomagal. Ni kapacitet na podstrehi.
[/quote]

Še dobro, da imaš ti toliko kapacitete, da boš kmalu slavna, priznana in polna denarja, kar je tudi mami zate hotela, a ne, princeska?

Ja, kakšni reveži smo privatniki. Kako bolje bi nam bilo, če bi bili navadni delavci v proizvodnji za minimalca, pa nam ni dovoljeno. Kako bi uživali v železarni za plavžom… Komunisti so nas prisilili v privat fabrike! Reveži smo!!!

Aaaa, ti si po novem za kapitalizem. Ti bi zdaj rada premirje med organiziranim delavstvom in kapitalom?
[/quote]

Tudi slučajno ne. Samo jasno mi je, kaj je v ozadju tovrstnih provokacij.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Jaz ne razumem edino tega, zakaj bo država v času koronakrize krila prispevke zaposlenim v drugih podjetjih, ne pa tudi tistim, ki so zaposleni pri s.p.jih. a to so drugorazredni delavci ali kaj?
Bodo pa vsi zaprli espeje, pa da vidimo kaj bo potem ostalo do gospodarstva.

Ja, vsi bomo zaprli espeje, ker nimamo vsega zastonj, pa bo država videla. Odprli smo jih tudi zaradi države, ne zaradi sebe.


vsakemu, ki ima dobro stoječe podjetje in ni samozaposlen- torej edini zaposleni kot lastnik, ampak ima tudi zaposlene, svetovala, da odpre d.o.o., najbrž, če ima kolikor toliko veliko podjetje, da ima zaposlene, ima tudi toliko za osnovni kapital kolikor je potrebno- to je 7500 evrov… s tem pridobi tudi to,da je potem tudi sam zaposlen in ima vse pravice kot ostali zaposleni torej tudi npr. do bolniške do 30 dni, ki je kot s.p. nima, pa seveda ključno, če gre kaj narobe je njegovo osebno premoženje varno… kar pri s.p.-ju ni in lahko gladko ostane brez doma.
[/quote]

Razen, če se kdo gladko ne zmisli, da je tega preveč, da se omejena odgovornost izkorišča, z dekretom pozapre taka podjetja, dolgove pa z zakonom prevali na ustanovitelje družb.
Zveni znano? Vsaj nekaterim a ne?

Meni dol visi, kje bo država našla denar zame, jaz sem davkoplačevalec, ki me še kako zanima, zakaj država troši za javno upravo in socialce. Jaz sem espe, jaz sem upravičen do socialne pomoči, ker plačujem davke!

New Report

Close