Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kriza in kvaliteta – primer Lidl

Kriza in kvaliteta – primer Lidl

Kriza se očitno pozna tudi pri kvaliteti izdelkov. V Lidlu takole:
– WC papir (recikliran, 8 rolic): prej je bil čisto ok, zdaj je trd kot v času komunistične YU
– koruzni kruh: samo barva od koruze, okus in struktura kot čisto navaden bel
– krompir: velikost manjšega kivija, pol vrečke za v smeti
– cene na videz neopazno zvišane pri mnogih izdelkih

Še kakšno opažanje?
Povejmo, da nas bodo (mogoče) nehali goljufati!

Ta trši sekret papir je pa ja boljši. Ne vem ali so ga imeli že pred krizo, ker sem prej jemal pakiranje 10 rol, ampak upam da ga bodo imeli tudi po krizi.

V našem Mercatorju je zelenjava izpred časa krize 🙁

Iz Sparov bi pa morali odstraniti oblačila in drugo podobno blago, ker se folk tam “pase”, namesto da bi bil prostor za kupce hrane.

nova
Uredništvo priporoča

Glede skret papirja: hmm, navadnega suheha zelo malo porabim doma; ker cse vedno obrišem z enim tamokrim sret papirjem, potem pa še bide opravi svoje – bide po vsaki uporabi pri meni.
Koruznega kruha ne kupujem, praktično nobenega napečenega kruha v teh štacunah, kjer je dopeka na prodajnem mestu več – ker mi preprosto ni več dober ( se mi peha gor po njem).

krompir – kupim slovenskega drugje, ( obožujem sorto Maris bard, samo to še jem) ne tega večinoma iz Egipta pri diskontarjih

cena pa se višajo zadnjih 10 let pri diskontarjih – zelo.

Osebno najraje nakupujem določena živila in potrebščine kar v Tuš Cash&Carry – ga imam relativno v bližini, zato se mi izplača.Se cenovno na en nakup tudi precej že pozna v primerjavi z diskontarskim nakupom Lidl/Hofer – pa ne kupujem drugače najcenejšo robo.

Jaz sem cca pol leta nazaj pri prijateljici v Nemčiji jedla zelo okusen sir. Mi pove, da je iz Lidla – ne spomnim se imena, tak zelen paketek. Na splošno nisem neka ljubiteljica sirov, ampak ta je bil res okusen.

Ga ob priliki kupim v domačem Lidlu, ista pakunga, okus pa daaaaaaaaaaaaaleč od istega. Že sama kompaktnost ni bila primerljiva, tale moj je kot en sam kup maščobe.
Tako da ja….že tako nam uvalivajo najslabše od slabega kaj šele v teh razmerah.

Ampak izgovor je najbrž tak kot vedno: za okus Slovencev, so preštudirali da je tale zmazek od sira najboljši. Nekaj podobnega kot trdijo za poljsko Nutello.

A je Čedar sir?
Meni se tudi zdi, da pri nas ni tako dober.

Lidl že od nekdaj prodaja ničvreden šrot.

A je Čedar sir?
Meni se tudi zdi, da pri nas ni tako dober.
[/quote]

Chedar je, točno.

V Lidla ne hodim že več kot leto, ker tam nimam kaj kupiti. Pri sirih je problem, da so vsakič drugačnega okusa, enkrat premalo slani, drugič preveč, okus drugačen…. brezveze.
Raje plačam euro več in dobim sir, ki po okusu ustreza svojemu imenu. Enako je s Sparovo znamko S budget, tudi tam dajejo sam šrot v prodajo. Pa Hoferjeva Milfina…. to je vse en navaden odpadek, ki bi ga morali uničiti, ne pa prodajati.

Trenutno je najboljši pakiran sir danski Esrom. Proizvaja ga firma Leckerrom.
Imajo ga več vrst. Pikantni zorjeni sir je odličen, le smrdi, kot sto hudičev.
Za v službo ga ravno ni za nosit :)))

New Report

Close