Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako bi vam bilo ime, če bi bili nasprotnega spola?

Kako bi vam bilo ime, če bi bili nasprotnega spola?

Ste kdaj vprašali svoje starše, kako bi vam bilo ime, če bi bili nasprotnega spola?

Vam je to ime všeč ali ste si oddahnili, da ste to, kar ste?

Sandokan

Raziskuj kolikor te je volja:
https://www.behindthename.com/name/alexis

Izpeljank je več, ampak moje ime izhaja iz ženskega grškega imena Αλεξις (Alexis) ki pomeni “ta ki pomaga” ali “ta ki varuje”. Slednje pa je izpeljano iz grškega imena αλεξω (alexo) ki bolj doslovno pomeni “ščititi, pomagati” ampak iz tega so izpeljane vse oblike Aleksandrov.

Si vis pacem, para bellum.


Da,bio bi Fatima.
Basš sam vesel da sam Fikret.

janez ocvirk
Da,bio bi Fatima.
Basš sam vesel da sam Fikret.
[/quote]

…Tomaž, če bi bila fant.
Potem sta dobila še eno punco.

Zdaj je Tomaž moj sin. 😊

odkrito povedano, jaz sem imela ime za hčer izbrano že enih 5 let pred njenim rojstvom.
o fantu nikoli nisem razmišljala. celo tako je bilo, da sem najprej imela potrjeno nosečnost z dvojčki, pa se z možem nisva mogla odločit niti za eno drugo ime, kot tisto moje. ne dodatno za punčko, ne imena za dva fantka. izgleda je moralo tako bit.

Jure bi bila. Lepo 🙂

vladimir.Opažam, tako kot pri meni, da izbrano ime za punčko oz. fantka starši nikoli ne prilagodijo v različico moškega oz. ženskega spola. Izberejo nekaj čisto drugega. Npr. če so izbrali ime za punčko Tea, pa se jim rodi fantek, ta ne bo Teo ampak npr. Jaka. Tudi jaz nisem Vladimira, čisto drugo nesorodno ime imam, če bi bila fantek, bi pa bila Vladimir.

Martin.

Iztok.

To vprašanje velja po moje za tiste, ki so starejši od 25 let.Kajti potem so bili že ultrazvoki in zdravnik ti je lahko povedal spol pred rojstvom.Če bi bila fant, bi bila Dare.Tudi moje ime je predpotopno in takih ne delajo več…Sodi pa v rang Jožic, Mart, Olg3 in Štefanov….

Jaz bi bila Matija. Moji otroci pa tudi imajo alternative, čepra so vsi precej mlajši od 24 let.

Jaz bi bila Tilen.


Ti_len? :))

Raziskuj kolikor te je volja:
https://www.behindthename.com/name/alexis

Izpeljank je več, ampak moje ime izhaja iz ženskega grškega imena Αλεξις (Alexis) ki pomeni “ta ki pomaga” ali “ta ki varuje”. Slednje pa je izpeljano iz grškega imena αλεξω (alexo) ki bolj doslovno pomeni “ščititi, pomagati” ampak iz tega so izpeljane vse oblike Aleksandrov.
[/quote]
Alexis ni žensko ime oz. je žensko samo v angleško govorečih državah. V Grčiji je tako ime moškim.


Ti_len? :))
[/quote]
Očitn nisem bila jaki fuzbaler v trebuhu. Že takrat so mogl vedet, ja.

Jaz bi bila Matevž

Jaz bi bila Benjamin če bi bila fant, tako sta rekla :))

Ne vem, o res nisem nikoli vprašala.
Jas bi bila rada Aaron…meni je to tako zelo lepo ime.

Igor

Imam zelo redko ime za zgodnja 80.-leta. Če bi bila fant, bi bila pa Žiga.

, bi bila Marko.
Všeč mi je moje Ž ime.
Je pa mojemu nečaku ime Marko 😊
(po bratovi strani)

Oo:-) Aares? Steinbeck?

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Oo:-) Aares? Steinbeck?
[/quote]KWAAA, saj če te vprašam na kaj namiguješ me boš nahecal.

New Report

Close