Forum.Over.Net

Starševski čvek

za materinski dan nič od niča

Default avatar

kajdelamnarobe

Imam 5 otrok. Vse še v srednjih šolah ali osnovnih šolah. Samo en otrok mi ej danes voščil. Čeprav so se za mizo z očetom o tem pogovarjali.

Itak, da boli. Veliko sem z njimi, veliko hodimo na izlete. Skrbim za otroke, družino. Vse svoje želje, sanje, sem pustila, da sem se posvetila družini. Zdaj pa niti stisk roke ne? Pa nismo nič skregani ali kaj. Pač. Ni jim. Očitno.

Prijaletljica mi že 3 leta govori, naj že enkrat zase poskrbim, pa ne gledam skoz samo na moža in otroke.

Nekje sem očitno zasrala.
Default avatar

Dejdejdej

Ne vem no, meni je to en tak brezvezen uvožen praznik. Ko sem bila otrok smo "praznovali" 8.marec in mi je še vedno ljub, ker ne reducira žensko na maternico. Materinski dan pa praznujem na rd mojih otrok, ko sem postala mama.
Default avatar

MonaCoin

če imaš tudi sicer občutek, da te v familiji noben ne porajta te razumem ... drugač pa sploh ne :-) se strinjam z zgornjim komentarjem ...
Default avatar

vedno en korak naprej

Ker si bla očitno "mašinka za ražđanje": ko bodo otroc polnoletni, s zna zgoditi, da te ne bodo šljivi kaj dosti. Če te že sedaj ne... Samo povem, da potem ne boš prveč razočarana. Život je ćupav i dlakav :P
Default avatar

Dredbkm

Nisi edina, ko si pozabljena....Ni prijetno se pa scasoma nekak sprijaznis. Drzi se.
Lep materinski dan ti želim ❤🌹🌹🌹
Default avatar

kajdelamnarobe

Dredbkm je napisal/a:
Hvala! Enako!!! :-D

Ja, kakšen je že polnoleten. Saj ubogajo. Ampak voščijo pa ne.

Pa ja, ko kaj potrebujejo sem zelo priljubljena. :-)

Gremo dalje!
Default avatar

Miki miško

Si pač zgolj še ena več, ki se razplodila zgolj zato, da si boš lahko na potomcih filala lastno lažno samopodobo.

Skratka nič od ženske, še manj od žene, še najmanj pa od matere. Srečen tisti, ki te je zgrešil!
Default avatar

Samospoštovanje

Saj si že sama ugotovila - premalo se ceniš. Tako malo, da te prijateljica že cela 3 leta na to opozarja!
Kako naj te torej mož in otroci spoštujejo, če še se sama ne?!
In ne govorim ti tega kar iz zraka; sem vložila veliko v ozaveščanje samospoštovanja in realiziranje tega v praksi...

Mene je zjutraj poklicala hčerka in mi voščila. Bila sem zelo prijetno presenečena, ker sem pozabila, da danes praznujemo. Popoldne pa mi je sin, tudi že polnoleten, vendar še živi doma, študent, spekel pecivo. Pač iz trenutno razpoložljivega. Pa sicer ni ravno mojster kuhinje.
Resnično sta me osrečila moja velika otroka!! ❤️💙
Default avatar

Vhdjie

Ene ste res mučenice. Stavim, da če bi to vedele, raje ne bi rodile te nevzgojene bande. Škoda daniste mele vpliva na vzgojo.
Default avatar

Miki miška

Miki miško je napisal/a:
O Bog kaj ste eni zmožni v umu ustvarit, čisto zlobo, ti ranjena duša, le kdo te je zlorabljal kot otroka?
Default avatar

jebal vas materinski dan

kajdelamnarobe je napisal/a:

Ja, ženske drage, jebal vas materinski dan (pa tudi Valentinovo in podobne oslarije!!!)!!!!

Če ne bi bil FB poln tega sranja, sploh ne bi vedela, da je danes kao materinski dan!
Resno!

Pri nas je 8. marec dan žensk, pa ne zato, ker sem žena in mama, ampak zato,ker se vsako leto spomnimo, da nam žeskam pravice niso bile sami po sebi dane ali nam padle z neba, ampak smo si jih izborile in 8. marec je zame dan, ko se spomnim, kako močne in sposobne smo ženske.
Rožice? Ma, kaj mi bodo rože za dan žena, en dan v letu, potem pa da pometajo z mano?!

Moji trije mi tudi niso voščili materinski dan, je pa zato en pekel kruh, drugi kual, tretji pa pospravil kuhinjo po vsem tem. Tudi drugače zdaj že skoraj 3 tedne (fakse sozaprli že en teden pred šolami) gospodinjijo doma in mi marskaj odtehtajo - to je poklon materinstvu, n pa jebeno voščilo!
Default avatar

Pri meni pa tako

Pri meni pa malo manj ubogajo oziroma se znajo sami pravilno odločat o stvareh, voščijo pa od srca. Najstniki so mi danes v karanteni (prvič) sami spekli tortico.
Default avatar

25032020

jebal vas materinski dan je napisal/a:
Se strinjam!!! Zame je praznik 8. marec.

Za materinstvo sem se odločila sama in ne potrebujem nekega kvazi praznika.

So pa moji moški vzgojeni v tem duhu, da se nikomur ne podarja nekaj samo zato ker je to "zapovedan " dan.
In tako velikokrat dobim magari prvi zvonček ali pa kupljen cvet - kar tako, ker je pač četrtek in je lep dan.
Default avatar

t o

Evo, to delaš narobe.
Default avatar

Nasst2

Mene je sin zelo lepo presenetil danes. Mi je pa zanimivo opazovati kako so lahko tudi mladi zgled starim. Zadnja leta se mi zdi da je mož dosti bolj pozoren do svoje mame kot je bil preden sva imela otroke. Očitno zdaj bolj dojema pomeni starševstvo, kaj pomeni mama.
Default avatar

Kamal

Lej jaz sem redko mami nosil rože ali kaj drugega, ker je bilo vse samoumevno. Vendar sedaj, ko je že starejša in tudi bolna poskrbim, da ima pomoč (prevoz, naročanje za preglede itd. brez, da bi me prosila). Vse poteka avtomatsko, ona sploh ne ve npr. da imam dopust ali delam prilagojeno zaradi nje, ker to ni njen problem ali moj oz. je vse samoumevno.

Lahko bi tudi jaz sedaj govoril, da moram poskrbeti za sebe. Če z nekom živiš ali imaš stike se pač prilagajaš brez neke prisile po pozornosti, ki ne odraža dejaskega stanja skozi celotno skupno bivanje.
Default avatar

resnicag

ti pa imaš probleme.
Default avatar

Beb

Razmisli. Otrok je ogledalo mame. Če otrok ne čuti PRAVE ljubezni, jo tudi ne bo vrnil.
In to da imaš 5 otrok in si dala vse živlenje da si jih stregla še ne pomeni da so občutili pravo materinsko ljubezen.
Default avatar

Miki miško

Miki miška je napisal/a:
A ti še zmer name mokriš?

In kaj sem bistveno drugega napisal kot avtorica sama; "za materinski dan nič od niča"?

"nič od niča" je pač zgolj logična posledica vzroka, ki sem ga opisal...

A pa da sem bil zlorabljen v otroštvu? A res al kaj? A čmo mal jokcat v nedogled?
Default avatar

Umetno

Meni je pa ta "praznik" tako umeten kot valentinovo. Bedno in brezvezno. Ko sem bila majhna, tega nismo poznali, odkar sem mama, pa poznam to samo zato, je so v vrtcih to forsirali. Meni ne pomeni ta dan nič. 1000x več mi 8. marec, pa še to ne v smislu ene bedne rože, ampak vsak dan sproti. Mi je pa prav neverjetno kakšen cirkus ste ene zmožne narediti zaradi tega uvoženega praznika. :-) Ubogi otroci.