Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek MERCATOR ONLINE

MERCATOR ONLINE

Še tukaj objavim, morda bo kdo videl.

Skratka,zelo razočarana nad spletno. Enostavno so ukinili dostavo v okolico lj, kar tako, kar čez noč. Marsikaj drugega bi lahko naredili v teh izrednih razmerah, npr določili dneve dostave za določena območja, ali omejili nakupe po uporabniku na enkrat tedensko, ker nas veliko že lep čas sploh ni zraven prišlo. Ali pa uvedli več drive in točk, ne rabi bit nekaj fensi, dovolj bi bilo če se lahko z avtom mimo skladišča zapelješ. Mah, nerode blesave.

SPAR tudi, bi lahko več naredil, vsaj uvedel več drive inov tam kjer je prostor za do skladišča pridet. Vse urediš na spletu, izbereš robo, jo plačaš in izbereš poslovalnico kamor prideš dvignit. A je to raketna znanost?

Očitno je raketna znanost.

penzionerjem se vedno dostavljajo, pa na primorskem in notranjskem tud

Če bi bili Mercator, Spar, Tuš družbeno odgovorni bi dostavo zelo pojačali, ne pa da omejujejo spletno trgovino.
Očitno jim je vseeno za zdravje ljudi.

??? A v tem je fora? Kje pa označiš da si penzionist?

Al to misliš tisto ko prostovoljci dostavljajo?

Za kr in okolico tudi piše, da dostava na ta konec trenutno ni možna. Še več, iti Klik in dvig ne deluje več.

Vse lepo in prav, morda tako piše zaradi zasedenih terminov, vseeno pa bi bile lahko informacije malo bolj konkretne, ne pa, da se sprašuješ, kaj se sploh dogaja. Je ukinjeno, zasedeno?

…da bo v enem momentu vse tako kot prej, se bridko motijo. Sem ziher da se bo ne glede na razmere vedno več ljudi odločalo za spletni nakup, jaz sem že ena taka, ker mi prihrani čas in energijo. Sigurno se da to bolje zorganizirat, če ne drugače vsaj z več drive in točkami.

Denarja se branijo očitno. Ljudje bo kupili, pa se ne da. Že tri tedne popoln kolaps sistema. Ob nobeni uri se ne da naročit, nobenih informacij. Ne rečem, da šteka par dni, ne pa tri tedne? Nesposobni do konca, mnogo strank bodo izgubili. Taka priložnost za zaslužek, pa tako zavozijo. Ne samo, da se ne da naročiti, ko parkrat probaš se enostavno izprazni košarica, ki si jo pol ure nabiral ker pač vse šteka. Naj zaprejo, če niso sposobni porihtat svojih strank kot se gre.


No, tudi v šparovi spletni trgovini se dogaja podobno.. Moraš razumet da to je pretirano velika gneča ljudi.. in da kot ne gre v fizično taka gneča ne gre tudi v spletno. Bi bilo fajn da blokirajo tistega ki je že naročil in spustijo tistega ki še ni. Dokler se krog ne sklene.

Ej to s košarico tudi mene besni, vsak dan jovo na novo jo polnit. Pa še spiske imajo omejene, da ne moreš imeti shranjen spisek in ga dati v košarico, neeee, vsakič moraš vse iskat, grrrrrr

P ri Sparu se to ne dogaja, ampak naročit pa vseeno ne moreš (((((((


No, tudi v šparovi spletni trgovini se dogaja podobno.. Moraš razumet da to je pretirano velika gneča ljudi.. in da kot ne gre v fizično taka gneča ne gre tudi v spletno. Bi bilo fajn da blokirajo tistega ki je že naročil in spustijo tistega ki še ni. Dokler se krog ne sklene.
[/quote]

Lahko bi omejili nakup na enkrat na teden, ali celo na 10 ali 14 dni. Ali pa uvedli dneve za področja, npr ponedeljek za smer proti Kranju, torek za smer proti Vrhniki itd. Pa še vedno bi bili polni..

Mene še vedno zanima kako nekaterim še vedno očitno uspe naročit, ker očitno nekaterim uspe ko pa je vse zabasano. V čem je fora, zmogljivejši računalnik, boljša povezava, kake prednosti pri nakupu? Ni mi jasno, točno ob uri se mercator in par sesujeta…

*spar

Mhm, meni so tudi veze prišle na pamet. Ob polnoči se vse sesuje, ko pa probaš spet, ko se postavi nazaj, ti izprazni vozek, če pogledaš termine, vsi polni.

Tocno, samo veze vlecejo očitno … ob 21.59 tudi na sparu zablokira vse. In se obmovi čez 2 uri, ko je vse zasedeno. Ne rabijo denarja očitno.

Na-a, potem še dve uri obnavljajo cene, se pravi navaden smrtnik 4 ure ne more nič.

Na-a, potem še dve uri obnavljajo cene, se pravi navaden smrtnik 4 ure ne more nič.
[/quote]

Mogoče pa bi bilo tole treba prijavit inšpekciji da malo razišče? Trgovine so po zakonu dolžne prodajat vsem pod enakimi pogoji.

Res se tezko pride do njih, vendar moramo razumeti tudi to, da njihova spletna stran ni bila namenjena takemu navalu, kot je sedaj v teh razmerah. Verjetno tudi nimajo toliko vozil in dostavljalcev tako na hitro. Ni lahko kar od danes na jutri dobiti nova vozila, zaupanja vredne in usposobljene dostavljalce in seveda zmogljivejšo spletno stran in dobavljati vse v enormnih kolicinah in primerno skladisciti. Ko bo to mimo bo pa prodja prek spleta znova drasticno padla. Ne branim Mercator ali Spar…., ampak ni niti njim lahko, tako kot tudi nam ni.

Prodaja jim bo drastično padla če ga ne bodo nehali takole srat. Jaz sem na začetku bilo navdušeno kako to funkcionira in bi se tega tudi v bodoče posluževalo še naprej, ker mi prihrani veliko časa in energije. Ampak tudi oni bi morali nekako odreagirat, morda res omejit prodajo kot je bilo zgoraj omenjeno, da bi nekako le vsi prišli na vrsto, ne pa tako kr neki. Ali pa res da odprejo več prevzemnih mest, vsaj začasnih, kamor prideš samo dvignit robo, vse ostalo urediš na spletu, tudi plačilo. Noben mi ne bo dopovedal da se to ne da naredit.

Oooo, Spar ima virtualno čakalnico, kjer vidiš koliko ljudi je pred tabo. Bomo videli kako bo to funkcioniralo.

Nesposobni so. Evo, zastonj predlagam resitev. Naredite pakete A, B in C. Bo manj dela v trgovini za spakirat, mozno veliko vec ljudi oskrbet z osnovnim in rudi dostava bo hitreje in enostavneje delala. Ce pa se pakete standardiziras vrednostno, si pa zmagal.

Sam, res, a je res tako zaposlit recimo 60 studentov, ki non stop polnijo vrecke za osebni prevzem. Mislim, v pol ure student verjetno lahko zakljuci nakup, potem z vozickom do prevzemnega mesta in v avto. Cena je v naprej znana, placas prek mobilnega POSa, ali v naprej. Termini bi bili lahko maks 10 minut na avto. Pa recimo 10 prevzemnih mest. To je 60 strank na uro, v 10ih urah 600 strank.

Kje si konkurenca? Leclerc Je imel vcas prevzem na Letaliski. Skladisce in prevzem. Tako bi se lahko na hitro organiziral en kup trgovin. Tudi ce je malo drazje. Z veseljem odpikam enourno visenje v trgovini.

LOL, to je samo blokada, da jim naval ne sesuje serverja. Ko pa prideš na vrsto so čakalna okna zasedena.

LOL, to je samo blokada, da jim naval ne sesuje serverja. Ko pa prideš na vrsto so čakalna okna zasedena.
[/quote]

Ja no,, torej je to treba nadgradit v pravo čakalno vrsto, to je da enkrat pa le prideš na vrsto. Ker če nas je pollno ki tudi po 14 dni nikakor ne moremo naročit, to pomeni da verjetno stalno eni in isti bezecajo online štacuno. Ker čisto cela Slovenija pa tudi ne navali tja.

New Report

Close