Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Jaz ne zdržim več doma

Jaz ne zdržim več doma

Res ne, ne morem več. Še kdo ne zdrži tega več?

V čem je problem? Saj greš lahko ven.

Pa ne se zajbavat. Ne morm v službo, kjer mam super kolegice, ne morm s frendicami za vikend na pjačo, ne morm v šoping, ne morm nč, zmešal se mi bo!!!

nova
Uredništvo priporoča

Tud men se že počas fuzla. Bla dons pri sosedi na kavi, pa sva se skrivali, da naju ne bi sosed vidu. Groza, kam smo prišli.

Pa nekaj koristnega delaj doma, boš pozabila na šopig in pijačko. Pijačko lahko spiješ tudi doma in pokličeš prijateljico po telefonu. Če se ti bo pa zmešalo pa nič hudega. Ne boš edina zmešana.

Šla bi h frizerju, na manikuro, na masažo, v šoping, na pjačo, na žur, v knjižnco, h zobarju!!!… kaj nej pa doma delam??? Gnijem!!! Vse, kar lahko je, da tečem, ta mesec sem pretekla že 140 km, še nikdar tolk, vse me že boli, pa ne vem, a od teka, al od ležanja. Grozljivka je bit doma, jaaa!
Saj pride frizerka in kozmetičarka na dom, sam ni isto!!!

Kakšne probleme imate eni, neverjetni ste. Zato pa so stvari take kot so, ker ne zdržite niti par dni brez potrošništva, službe …

Kar navadi se. Še vsaj dva meseca, bolj realno pa tri boš doma. Pravijo strokovnjaki.

Ste pa res naivni tisti, kateri ste mislili da bo to trajalo samo 14 dni. Jaz sem že od začetka predvideval da bo trajalo vsaj cel marec, april in tudi maj.

Ja, eni dejansko radi hodimo v službo in zdej imamo to prepovedan. Za znort! Tisti, ki se hodte v službo po jajcih ćohat in na uro gledat, tega ne morte razumet!!!

Začni živeti sam s sabo, to kar bi moral storiti že zdavnaj. Zato zdaj trpite ekstroverti, željni pozornosti in odvisni od dihanja drugih.

Riti razvajene

Si vis pacem, para bellum.

Ja, zaradi omejitve gibanja trpijo samo ekstroverti, good joke 😀

Kako hude probleme imate nekateri. Res hude.

Pomisli na nas, od vseh pozabljene, bolne, ki smo doma v izolaciji že 10 in več let…
Takoj ti bo lažje…

Bolje ne bi mogla povedati. Ljudje stalno bežijo v družbo – pred seboj. Če bi ostali sami s seboj, bi si morali pogledati v oči, zazreti vase in pogled jim ne bi bil preveč všeč.

Kaj pa če bi se začela malo ukvarjati s tem, kaj je pod fasado?

Ljudje ste preveč razvajeni. Nekoč so znali potrpeti, vztrajati, se organizirati, sedaj pa zgleda, da tega ni nikjer več.
Doma lahko delaš vse mogoče. Lahko bereš, meditiraš, ustvarjaš ročna dela, lahko se naučiš kvačkat. Lahko se učiš tujega jezika. Telovadiš. Čistiš, zorganiziraš stvari v stanovanju…
Morje stvari si lahko človek izmisli in dela, jaz v tem ne vidim prav nobenega problema.


Namesto, da razmišljaš o tem, kako si uboga, začni razmišljati, kako lahko dano situacijo izkoristiš v svoj prid! Sedaj je idealen čas za učenje česarkoli, za usvajanje novih veščin. Recesija se je začela, biti bomo morali še bolj konkurenčni in pri tem nam bo vsako novo znanje nam prišlo prav.

PS: Če si čez pol leta slučajno kdo misli drzniti jamrati tu na forumu, da je zaradi recesije ostal brez dela in ne dobi novega, ker ne zna nemško, nima potrebnih računalniških znanj ali kaj podobnega, naj se namesto tega zdaj pobriga in začne pridobivati potrebna znanja!
Velja seveda za tiste, ki imajo sedaj manj obveznosti kot sicer. Ne za tiste, ki delajo od doma polne delavnike, so zboleli, skrbijo za bolne svojce in podobno.

Narava vrača človeštvu brezbrižno obnašanje in pohlep. Nihče mi ni verjel, da se bo to zgodilo, nihče mi danes ne verjame, da bo denar postal le papir brez vrednosti. Vile, jahte, luksuzni avtomobili, ves luksuz bo postal ničvreden. Narava je vrnila človeštvu za ves pohlep. To je ta vaš opevani kapitalizem in globalizacija.


Vidiš,tudi sama menim,da narava vrača udarec.
Morda ni naklučje,da je izvor trenutnega zla na Kitajskem.
Ko vidiš kako nemaren odnos imajo Kitajci do planeta,ki ga z vsemi mogočimi industrijami,med katerimi je močno zastopana tekstilna, onesnažujejo, se ne čudiš ničemur več.
Glavni naročniki te industrije,pa so velike evropske multinacionalke ,ki se onašajo ignorantsko do okolja in jim je važen samo dobiček.

A na koncu mnogim ,še tako velika količina denarja ne bo mogla kupiti zdravja.

Ha ha ha, evo vam ekstroverti vaš lažni lajf in nesposobnost biti sam s sabo.

Kar se mene tiče, lahko imamo do konec leta karanteno, ker vsak dan najdem nekaj lepega in sem hvaležna za drobne stvari. Hvaležnost čutim že, ko pomislim, da imam streho nad glavo, vodo, svoj prostor, moko in kvas, da si laho spečem kruh…. se lahko poglobim vase in se še bolj spoznavam, najboljše od vsega pa je, ko vidim, da sem si všeč takšna kot sem…… ljudje, zdaj je čas, da se zopet naučimo skromnosti, ponižnosti in se zavedamo, kako smo majhni ……

Nobene poniznosti ne bom obcutila cez 6 mesecev, ko bom na borzi. Se vecjo paniko kot jo imam zdaj.
Clovek se je prevec namnozil po svetu, nas je kot podgan v srednjem veku. Ta virus je nula proti tistim, ki se sledijo. Prisel bo tisti pri katerem bodo 30 letniki umirali, popolnoma zdravi. Narava se nas je zacela otresat. Sami smo si krivi.

a ne bos iskala dela? Ali pa si kar zadovoljna z lenuharjenjem in jamranjem? Pa poglej mogoce cez kako mejo…naj mi nihce ne laze, da je nujno lezat 6 mesecev na borzi, ce noces. Ce pa ti to pase, hja, potem pa kar bodi , pa mogoce se 6 naprej

Ne zdržis biti sama s sabo??? Kaj šele, ko boš prišla ven iz karantene.. A si ziher, da boš zdržala z ljudmi? Usedi se, globoko zadihaj in poglej vase…umiri se in vsemi situacijo sebi v prid:)

New Report

Close