Forum.Over.Net

Starševski čvek

Iskanje službe v tem času

Default avatar

Łukasz Pedalski

Lenobe ne bomo podpirali je napisal/a:
Ja samo kdo pa nas bo za to plaču?
Default avatar

Bivša

Res je res je napisal/a:
Kako eni mislite, da ste gospodje samo zato, ker posedujete diplomo. Zakaj pa mislite, da vam morajo delo kar ponuditi? Poiskali bi si ga lahko sami, saj zato pa ste se šolali. Mar vas na fakultetah niso naučili osnovnih veščin komunikacije z ljudmi vaše stroke? Mar si ne znate v javnih občilih poiskati oglasov, ki bi ustrezali vašemu profilu izobrazbe in narediti dobro predstavitev vaših znanj in sposobnosti? Danes se ne pišejo več klasične papirnate prošnje, danes si ambiciozni ljudje naredijo video prezentacijo, ali pa kar spletno stran in pošljejo link delodajalcu! Pokaži, kaj znaš, kaj misliš da boš v službi za okras? Na portalih kot je mojedelo.com in podobno mrgoli oglasov za izredno zanimiva delovna mesta, kjer je zahtevana visoka izobrazba. Čudim se, kako to, da diplomiranci jamrate, da ne morete najti primerne zaposlitve. Res ste nesposobni, nekateri. Ves čas študija ste pravzaprav stran vrgli, namesto da bi šli raje takoj po končani SŠ delat in bi imeli sedaj dovolj delovnih izkušenj in bi lahko celo napredovali do delovnega mesta, katerega sedaj mislite, da si kar na lepe oči zaslužite. Vendar ni še vse izgubljeno. Spustite svoje grebene in pojdite delat v proizvodnjo z upanjem, da sčasoma napredujete. Morda boste imeli mene, srednješolsko izobraženo osebo, za šefa. Sem prijazna, nič bat :)
Default avatar

Res je res

[quote=Bivša post_id=13424044 time=1585074060]
[quote="Res je res" post_id=13423536 time=1585055720]

Mi smo v Sloveniji, ko mi bodo ponudli delo ustrezno moji diplomi potem grem tud z bulo na njivo delat.
[/quote]
Kako eni mislite, da ste gospodje samo zato, ker posedujete diplomo. Zakaj pa mislite, da vam morajo delo kar ponuditi? Poiskali bi si ga lahko sami, saj zato pa ste se šolali. Mar vas na fakultetah niso naučili osnovnih veščin komunikacije z ljudmi vaše stroke? Mar si ne znate v javnih občilih poiskati oglasov, ki bi ustrezali vašemu profilu izobrazbe in narediti dobro predstavitev vaših znanj in sposobnosti? Danes se ne pišejo več klasične papirnate prošnje, danes si ambiciozni ljudje naredijo video prezentacijo, ali pa kar spletno stran in pošljejo link delodajalcu! Pokaži, kaj znaš, kaj misliš da boš v službi za okras? Na portalih kot je mojedelo.com in podobno mrgoli oglasov za izredno zanimiva delovna mesta, kjer je zahtevana visoka izobrazba. Čudim se, kako to, da diplomiranci jamrate, da ne morete najti primerne zaposlitve. Res ste nesposobni, nekateri. Ves čas študija ste pravzaprav stran vrgli, namesto da bi šli raje takoj po končani SŠ delat in bi imeli sedaj dovolj delovnih izkušenj in bi lahko celo napredovali do delovnega mesta, katerega sedaj mislite, da si kar na lepe oči zaslužite. Vendar ni še vse izgubljeno. Spustite svoje grebene in pojdite delat v proizvodnjo z upanjem, da sčasoma napredujete. Morda boste imeli mene, srednješolsko izobraženo osebo, za šefa. Sem prijazna, nič bat :)
[/quote]

Mislim da bi moji starsi znoreli da bi hodla kuzna zdaj iz proizvodnje domov. Prisparala sem jim skrbi in jih ne bom okuzla ker nisem ko ostali "pametni" v proizvodnji. Pa hvala da me teras tja. Vidi se da si zelis da koronavirus tudi tu pobije ljudi kot v Italiji in Spaniji. Jaz si zelim da je folk doma in zdrav.
Default avatar

Haja

Mene nihče ne bo rabil preživljati, ker sem si vse kaj imam sam prislužil. Tudi za penzijo sem si sam plačeval pa zdravstvo in davke od svojega dohodka. Otroke si res sama naredila in če nisi hodila v službo, smo ti jih mi gor spravli. Šolali, oblačili in hranili. Tudi zdravstveno oskrbeli. Če si pa hodila v službo pa itak imaš svojo prisluženo pokojnino in te tvoja dva davkoplačevalca ne rabita podpirati. Torej, če si delala si itak, zgrešila temo, ker tukaj je govora o tistih prefinih in preveč izobraženih, da bi delali. Če pa nisi delal, smo pa plavčevali poleg dvojih dveh davkoplačevalcev tudi za tvojo rit.
Za tisti dve, ki sta v proizvodnji tako hitro postali nezmožni za delo, bi pa rekel tole. Si predstavljate koliko žensk je delalo v proizvodnji 40 let in več. Potem bo pa eden diplomiranec, ki štirideset let sedi ob fikusu v pisarni in gleda na uro, da gre domov. Tokšen gnoj bo predlagal, da se dela 45 let ali še več. Ja on res lahko hodi v službo skoraj do smrti. Če bi hodil delat, bi mislil drugače.
Default avatar

Bivša

Res je res je napisal/a:
Ja, če te je pa tako strah, potem pa počakaj, da bo pandemije konec in potem išči službo. Saj za visoko izobražene kadre sedaj dvomim, da bi lahko takoj našli službo, pri kateri bi lahko delali od doma. Za tako delo ti mora delodajalec najprej poznati, ti zaupati in vedeti, kakšne so tvoje sposobnosti. Kako boš pa hodila na razgovore, saj nalezeš se lahko tudi od izobraženega človeka na visokem položaju. Po moje je zate najbolje, da ta čas sedaj izpiliš za izdelavo svoje predstavitve delodajalcu in da se naučiš kake nove veščine. Ne vem, kaj te zanima, kakšna je tvoja smer izobrazbe.... Jaz bi na tvojem mestu naredila tako. Lepo se obleci, kot za na razgovor in reci mami, da te posname na telefon. Ti pa se prej dobro pripravi in imej en kratek zanimiv govor, v katerem se predstaviš, kot bi se na razgovoru. Predstavljaj si, da te delodajalec vpraša: "Povejte mi nekaj o sebi." Posnamita več takih filmčkov in jih nato poglejte, izberite tega, ki je najboljši in ga daš npr. na Youtube (komentiranje za vsak slučaj onemogočiš, da ti ne bi kdo kakih neslanih komentarjev pisal). Nato napišeš kratek mail delodajalcu, kjer ga prijazno pozdraviš, napišeš npr.: "Ker so zaradi izrednih razmer sedaj onemogočeni osebni stiki, sem se odločila, da se vam predstavim kot kandidatka za delovno mesto ......... kar z videoposnetkom. Če vas bo o meni zanimalo kaj več, mi prosim pišite na moj e-mail naslov. In prilepiš povezavo do svojega posnetka.
Default avatar

kje s častjo plačaš položnice

Jajaja je napisal/a:

Kje pa lahko s častjo plačaš položnice?
V kateri trgovini lahko odpelješ poln voziček hrane plačan s častjo?
Default avatar

Delo na domu

za 2x na dan dobrega fafa plačam 50€ v gotovini
Default avatar

Res je res

[quote="Delo na domu" post_id=13424181 time=1585078497]
za 2x na dan dobrega fafa plačam 50€ v gotovini
[/quote]

In potem se svinja zbudi s trdim...
Default avatar

Res je res

[quote="kje s častjo plačaš položnice" post_id=13424176 time=1585078213]
[quote=Jajaja post_id=13423642 time=1585060309]
Potem pa leži doma na leni koži. Z diplomo si pa rit obriši, če boš še imel kaj srat. Taki prepotentneži mi grejo na k. Tudi pri nas iščejo delavce za delo na poljih. Samo vi z diplomo ste prefini, da bi si umazali rokice. Bo treba delat, če boste vi diplomirani hoteli kaj jesti. Ta vlada ne bo podpiral lenuhov. Kdo ti je p plačal diplomo? Si že dal kaj tej državi ali jo samo cuzaš? Zapomni si VSAKO DELO JE ČASTNO!
[/quote]

Kje pa lahko s častjo plačaš položnice?
V kateri trgovini lahko odpelješ poln voziček hrane plačan s častjo?
[/quote]

Mi prepotentnezi vemo da zgubis socialno ce delas na crno. In se ne splaca niti za 1 mesec nekje delat ker sploh pogodb ne dajo ce pa ze pa je samo papirovje na csd najprej vzamejo pravico do socialne pol ti jo dajo. Edino kul je da dobis 600 e nagrade od csdja ker si naso sluzbo. Po enem mescu pa spet nazaj na zavod.. meni se to ne da. Ce mas v svojem profilu sanse za delo te ne morejo tako odpravit.
Default avatar

Haja

Tisti, ki vam ni za delo, boste itak našli sto in en izgovor. Samo bolj kot boste stari, manj možnosti bo, da dobite službo, ker vas bo čas povozil. Hitro boste stari 40 in več in brez dneva delovne dobe. Takih nihče več noče. Pa brez izkušenj samo s papirjem za rit obrisat.
Default avatar

res je tole res

[quote=Haja post_id=13424238 time=1585080211]
Tisti, ki vam ni za delo, boste itak našli sto in en izgovor. Samo bolj kot boste stari, manj možnosti bo, da dobite službo, ker vas bo čas povozil. Hitro boste stari 40 in več in brez dneva delovne dobe. Takih nihče več noče. Pa brez izkušenj samo s papirjem za rit obrisat.
[/quote]

Mislim kje je point?Da gre en z magisterijem na njivo delat, ne dobi pogodbe, ni prijavljen, se poskoduje, pade npr. z kake lojtre dol, pol pa bo kaj reko pa mu vzamejo socialno pomoč. ker je delal na črno. Na ZRZS pa tu recejo kaj je narobe s tabo, če maš službe za krajši čas, kot tu npr. sezonsko 1 mesec. Edino ok je nagrada, ko obvestiš csd dobiš 600 nagrade ker si našo službo. Druga pa ni pomembo. Če pa je npr delo v tvoji stroki, za kero maš diplomo, morejo že malo več met razlogov da te odpustijo. :) Tam se pa lahko buniš ker maš interes da ostaneš not.
Default avatar

Pri meni

Sedaj tudi, če najdeš službo nimaš kje narediti zdravniškega pregleda. Iz izkušenj.

Sem imela že 2 termina za zdravniški in ga še vedno nimam narejenega. Ker več sploh noben zdravnik ne bi delal, tudi tam kjer so zdravi pacienti.
Default avatar

Nova sluzba pri 60ih

Še 2 meseca mi manjkata do 60.
V tej službi sem na začetku vložila veliko, da sem se uveljavila in da sem si uredila, optimirala delovno mesto. Temu sem posvetila 2 leti življenja, opravila veloko neplačanih nadur. Pokrivam celotno poslovno administracijo, delno tudi računovodstvo, finance, priprave gradiv za sodišče....
Z lahkoto tu, kjer sem, delam do 65.
Se pa sprašujem, če bi v primeru nove službe še zmogla ta napor, da se uveljavim in od začetka delam nadpovprečno veliko. Trenutno ne čutim te sposobnosti. Upam da je to samo začasna brezvoljnist, bom pa vseeno začela delovati v smeri novih priložnosti.
Default avatar

Ali kdo

zaposli starejše ljudi?
Default avatar

Kakšne diplome lepo vas prosim

Res je res je napisal/a:
In točno kakšno diplomo imaš? Si zdravica, zobozdravnica, okulistka, dipl. med. sestra ali karkoli od teh poklicev?
Default avatar

V domu Metlika

V domu starejših občanov Metlika kličejo po kadru. Prijavi se.
Default avatar

Okultistka

A nudijo zraven tudi sobico in prehrano?
Default avatar

težka bi bila

Nova sluzba pri 60ih je napisal/a:
Morda bi zmogla, a bi se ti primanjkljaj energije poznal na drugih področjih. Ali pa bi udarilo kasneje. Ni vredno menjat, razen če bi šlo za 100 % višjo plačo in še da bi ta denar res rabila.
Default avatar

Savinjska Radlje

V današnjem DELU piše, da iščejo obiralke hmelja, ker ciganov ne spustijo skozi mejo.

Ampak kje se prijaviš?