Forum.Over.Net

Koronavirus

Javna tribuna: Kako si pomagati pri simptomih novega koronavirusa

Default avatar

Andreja_123

Veliko govorimo o zdravilnih zeliščih ... je kaj takega kar raste že sedaj zunaj na vrtovih ali travnikih in si lahko pomagamo?
Default avatar

antonio83

Meni najbolje pomaga pri vročini in suhem kašlju caffetin.
Default avatar

Borut Strukelj

Lovilecsvetlobe je napisal/a:
Zdravilo, ki ga omenjate, je zdravilo na recept, ki ima poleg paracetamola še tramadol. Tramadol spada med opioidne analgetike, torej zdravilne učinkovine za močnejše bolečine, zato menim, da v primeru okužbe in bolečin ni primerno zdravilo. Mogoče ga bodo predpisali lečeči zdravniki v primeru hujših zapletov, v času hospitalizacije.

Borut Štrukelj
Default avatar

Borut Strukelj

antonio83 je napisal/a:
Zdravilo, ki ga omenjate, ima tudi protibolečinsko delovanje (zmanjšuje glavobol in bolečine v mišicah oziroma občutek bolečin v kosteh), zato je primerno za uporabo, ki jo navajate.

Borut Štrukelj
Default avatar

Borut Strukelj

miska111 je napisal/a:
Vaše vprašanje ni natančno,a če imate v mislih zdravilo brez recepta za lajšanje simptomov virusnih prehladov, gripe in okužbe z nvim koronavirusom, potem je moj odgovor: DA.

Borut Štrukelj
Default avatar

miska111

Pozdravljeni,

Zelo sem vesela, da na vprašanja odgovarja prof. dr. Štrukelj, priznani strokovnjak. Kaj se vam zdi torej najbolj primerno vzeti ob prehladu gripi npr in hkratnem suhem kašlju, glavobolu? Hvala
Default avatar

Borut Strukelj

preventiva2 je napisal/a:
Preventivno svetujem inhalacijo s parno kopeljo (lahko lonec z vročo vodo in brisačo čez glavo), v katero nakapajte nekaj kapljic evkaliptusovega ali smrekovega eteričnega olja in to vdihujte vsaj 10 min, 2 x dnevno

Borut Štrukelj
Default avatar

miska111

Ja navezala sem se na prejšnji vaš odgovor. Mislila sem na eno varno zdravilo, ki ga lahko kupim v lekarni brez recepta in bi ga uporabila ob simptomih, ki bi se lahko pojavili ob morebitnem koronavirusu. Katero bi bilo najboljše.
Default avatar

Borut Strukelj

miska111 je napisal/a:
Na to vprašanje sem že odgovoril. Na kratko: zdravilo, ki ima paracetamol, ki zmanjšuje glavobol, povišano telesno temperaturo, neprijetne občutke v mišicah. Za suhi kašelj: slez, slezenovec, lahko pa kar kombinacijo paracetamola in kodeina, kar vam bodo znali svetovat v lekarni.

Borut Štrukelj
Default avatar

Borut Strukelj

inhalatorji je napisal/a:
Virus se bo težje vgnezdil v sluznico, če bo ta vlažna. 100% odgovora na vaše vprašanje ni. Svetujem parno kopel z eteričnimi olji (nekaj kapljic na 5 litrov vrele vode)

Borut Štrukelj
Default avatar

Borut Strukelj

miska111 je napisal/a:
Glede na kombinacijo najpogostejših simptomov (glavobol, suh kašelj, redkeje izcedek iz nosu, povišana telesna temperatura, razdraženost zaradi strahu pred boleznijo), se navezujem na vaše prejšnje vprašanje, ali vzeti Caffetin. Moj odgovor je DA, to je varno zdravilo brez recepta. Dobro ga poznajo v lekarnah in vam bodo znali pravilno svetovati.
Default avatar

Med.Over.Net

Hvala vsem uporabnikom za vprašanja in prof. dr. Štruklju za izčrpne odgovore.

Uredništvo Med.Over.Net