Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hči lahko ostane brez zdravnika?

Hči lahko ostane brez zdravnika?

pozdravljeni,

hči je januarja dopolnila 23 let. Trenutno ima še vedno zdravnika za šolske otroke in mladino, ki pa želi da izbere drugega zdravnika, ker pri njemu ne more več biti, zaradi starosti. Zdravnika v Ljubljani pač ni, za vsako stvar se peljat iz Ljubljane z avtobusom in pa če si bolan, je neprijetno. Jo lahko prisilijo, da si izbere zdravnika izven Ljubljane. Kaj če ne more do njega?

bo pa vzela taksi. Kako pa hodijo k dohtarju ljudje iz drugih krajev?
ne vem kaj cviliš, menda imamo ja super zdravstvo.

naš je zadnji letnik srednje šole, so mu že 2x rekli, da si mora najdi zdravnika, pa res ne vem če je to normalno, da ti to rečejo, ko prideš tja bolan, a srednješolci ne spadajo v katero kategorijo mladine?

naš je bil lahko pri svojemu šolskemu do 27. leta. Je bilo pa to nekaj let nazaj, 3 ali 4 leta

Kaj nimajo študentje svojega zdravnika? Včasih smo ga imeli.

naša je bila zdaj 23 in ni več študent.

malo je treba pogledat

Vaš link

Jaz sem bila do lani na Aškerčevi pri zdravnici, ki je nadomestila upokojeno zdravnico, ki sem jo izbrala med študijem.
Med študijem ni menjala ambulante oziroma zdravnika?

ne, ni menjala. Na Aškerčevi je imela samo sistematskega, če je bila kaj bolna je šla pa k svojemu “rednemu”.

Izbere naj DOBREGA zdravnika, ni vsak oh in sploh odličnjak, ki je medicino študiral, tudi postal dober zdravnik. So tudi slabi! Pametni a na koncu slabo zdravijo, službo pa imajo, zaradi plače se jim splača. Ko bo bolna bo rabila dobrega zdravnika, pa kjer koli že je. Za zdravje se bo peljala do kopra ali murske sobote. Ne izbiraj po lokaciji ampak kvaliteti obravnave. To hčeri razloži.

Oprosti, sicer razumem, vendar v Koper ali Mursko se bo z avtobusom (zaradi potrate časa) uspel peljati samo nekdo, ki ni zaposlen, zato je meni osebno še vedno tudi lokacija pomembna.


Pa tebi nič ni jasno? Zakaj bi se ljudje iz Ljubljane vozili okrog. Doma naj si najdejo zdravnika vsi tisti iz okolice mesta, ki so sedaj pri naših lokalnih zdravnikih. Tisti iz Kamnika naj gre v Kamnik ne v Ljubljano. Družinski zdravniki bi morali najprej sprejeti lokalne prebivalce, potem šele ostale, ampak zblojena država je že zdavnaj take stvari ukinila in dovolila v skladu z demokracijo, da vsak izbere zdravnika kjer hoče. In so vsi navalili v mesta. Tako so
se podeželske ambulante najprej spraznile, potem pa začele ukinjat. Sedaj pa imamo. Bo že novi minister to uredil? Kako in s katerim denarjem se ne ve, ampak bo. 1. april je blizu.

New Report

Close