Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Valencia

Valencia

Naslednji vikend bi morali iti na izlet v Valencio. Letimo z Dunaja in se na Dunaj vračamo.
Bi vi šli? Mi smo ful v dvomih ni bi najraje odpovedali. letalske karte so zavarovane, apartma ne, ampak bi se poskusila dogovorit za prebooking.

Nikjer še nisem zasledila, kakšna je možnost okužbe, npr, v aparmtaju, če je pred mano bil noter kdo, ki je virus pozitiven.

Ni me strah samega virusa, strah me je, v luči dogodkov, kakšne odpovedi leta (za nazaj), kakšne prisilne karantene, kot se je zgodilo na Tenerifah.

Nasveti, prosim, na koncu vem, da je naša odločitev.

mi naslednji vikend letimo iz Trsta… . Medtem, ko poznam ljudi, ki jih vse skupaj nič ne moti in hodijo za podaljšane vikende (tudi prihajajočega) na smučarijo v IT.

zdaj me bodo vsi popljuvali tu gor, ampak ČE NI NUJNO, jaz zdaj v tem trenutku ne bi hodila nikamor.
že letala so riziko, stevardese dajo preko na tisoče potnikov, od katerih jih ima vsaj že 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} virus.
itak sem besna, ker mora mož danes na pot z letalom. z letalsko družbo iz milana. iti bi moral s šefom, pa mu je šef javil, da naj gre sam, ker je on dobil vročino

vročino my ass, po mojem noče it nikamor.

mislim, da je v tem trenutku najbolje, da se zminimizira možnost okužbe

razen, če misliš, da je bolje, da ujameš virus v prvi rundi, ko še ne bo navala na bolnišnice. tud to je ena strategija

Lepo, sopotniki :-). (Tudi midva naslednji vikend Trst – Valencia). Zaenkrat še resno ne razmišljamo o odpovedi. Življenje je pač nevarno. Tudi če si lepo doma, pa pride potres (ali pa tudi virus), pa je po tebi.
In seveda tudi “korona” je neko dodatno tveganje – a ko ga racionalno pretvoriš v verjetnost je nakako na ravni tega, da bo letalo padlo dol. In vsi vemo, da se to pač lahko zgodi, pa v večini še vedno gremo,

Lepo, sopotniki :-). (Tudi midva naslednji vikend Trst – Valencia). Zaenkrat še resno ne razmišljamo o odpovedi. Življenje je pač nevarno. Tudi če si lepo doma, pa pride potres (ali pa tudi virus), pa je po tebi.
In seveda tudi “korona” je neko dodatno tveganje – a ko ga racionalno pretvoriš v verjetnost je nakako na ravni tega, da bo letalo padlo dol. In vsi vemo, da se to pač lahko zgodi, pa v večini še vedno gremo,
[/quote]
sta dala riziko odpovedi? Mi nismo :(.. . Sta že potovala iz It? Koliko pred letom boste tam? Kje boste parkirali? Mi daš kaj hintov pls. Smo že leteli iz Avstrije in Nemčije zdaj pa sicer že 4 leta ne pa smo malo zakrneli..in prestrašeeeni. Seveda se delamo da nismo. Fake it to make it.

Da v Italiji kontrole policistov,in tudi se ne cudim za Kitajsko da vojakov kar mrgoli.

Riziko imamo, ja. Ampak bo moral nekdo “zbolet”.


sta dala riziko odpovedi? Mi nismo :(.. . Sta že potovala iz It? Koliko pred letom boste tam? Kje boste parkirali? Mi daš kaj hintov pls. Smo že leteli iz Avstrije in Nemčije zdaj pa sicer že 4 leta ne pa smo malo zakrneli..in prestrašeeeni. Seveda se delamo da nismo. Fake it to make it.
[/quote]

Vse v lastni režiji, Ryanair dvomim da bi še kaj vrnil, nastanitev bi še lahko brezplačno odpovedal (Booking). Iz Trsta je tudi nama prvič (navadno Benetke ali Treviso), sem pa že našel malce naprej (800m) parking za 6,5 na dan. In navadno planiram kako uro in pol poprej na letališču.

Vse v lastni režiji, Ryanair dvomim da bi še kaj vrnil, nastanitev bi še lahko brezplačno odpovedal (Booking). Iz Trsta je tudi nama prvič (navadno Benetke ali Treviso), sem pa že našel malce naprej (800m) parking za 6,5 na dan. In navadno planiram kako uro in pol poprej na letališču.
[/quote]

tudi mi tako. Hvala za parking hint. SREČNO!!

Brez panike…ne avstrija ne španija ne veljata za žarišči…. Zna se zaplesti edino za potnike iz italije, v primeru da se španija odloči da jih ne sprejema….

Mentalna sirota – riziko za potovanja lahko daš tudi v lastni režiji!
Mi brez tega ne gremo nikamor

Pač odnos do “rizika”. Sva sva že velikokrat bila marsikje, nikoli (tudi z agencijami) zavarovala rizika, v mnogih letih tako “privarčevala” zagotovo za eno potovanje.
Sem pa tudi drugače “neugoden” za zavarovalne agente (pri vsakem zavarovanju zagotovo profitira le zavarovalnica),
Morda izjema le stanovanje/hiša – pri teh ob uničenju težko sam pokriješ škodo.

No, ja, 16 evrov se mi ne zdi tako huda cifra, če to pomeni, da lahko dobim 400 vrnjenih

in pol se čudite, da se virus širi
ker se francki ali janezu zdi škoda, da tistih 400 EUR propade.
bo vseh 300.000 franck in janezev še naprej potovalo in od teh 300.000 jih bo pač 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} širilo bolezen dalje.

noben ukrep širjenja epidemije ne bo zajezil, če hočejo ljudje na vso silo okoli
na tem letalu iz trevisa bo 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vsaj en okužen potnik. v petih urah vas bo kužnih 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}

Meni se ne zdi škoda 400 evrov – zato pa imam riziko.

“na tem letalu iz trevisa bo 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vsaj en okužen potnik” – že ta stavek pove vse o tvoji “paničarski” naravi, !00{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ????
Pa počasi. Italijanov je menda 60 miljonov. Okuženih je uradno nekaj čez 200, pa recimo, za dobro mero, da jih je 1000. (Ne upoštevam, da jih je večina obolelih “pod nadzorom”.)
To je manj kot 0,001{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
In če upoštevano nekje 200 potnikov na letalu (od katerih nas je, kot kaže tudi nekaj slovencev) je to še vedno krepko pod 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} verjetnosti, da bi bil kdo na letalu okužen.
Ne 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tudi ni povsem zanemarljiv, a “paničariti” z 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} – je pa kljub temu “totalna ignoranca dejstev”


stroške ne bi smel nosit posameznik. Države bi morale sprejeti prepoved letov iz/v državo in bi bila situacija 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} korigirana. Ampak potem bi izgubili letališke pristojbine, pa parkirnine, pa karte, pa benz, pa plače za osebje na letališčih, dobavitelji itd itd. Torej v ozadju je denar in pohlep, da se situacija ne sanira oziroma korigira. In potniki , predvsem pa OSEBJE bodo raztrosili virus po cvetu.


stroške ne bi smel nosit posameznik. Države bi morale sprejeti prepoved letov iz/v državo in bi bila situacija 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} korigirana. Ampak potem bi izgubili letališke pristojbine, pa parkirnine, pa karte, pa benz, pa plače za osebje na letališčih, dobavitelji itd itd. Torej v ozadju je denar in pohlep, da se situacija ne sanira oziroma korigira. In potniki , predvsem pa OSEBJE bodo raztrosili virus po cvetu.
[/quote]

vsi bomo neke stroške morali požreti. si predstavljate, kakšen strošek je uvedba karantene? pa izplačevanje nadomestil za čakanje na delo? to vse bo na plečih države. zdaj pa bi eni radi še, da vam vrne strošek dopusta… jaoooo

epidemija bo itak šla svojo pot. nekje do konca maja bo pač par sto tisoč mrtvih, ampak hej, glavno, da ste na dopust šli.


stroške ne bi smel nosit posameznik. Države bi morale sprejeti prepoved letov iz/v državo in bi bila situacija 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} korigirana. Ampak potem bi izgubili letališke pristojbine, pa parkirnine, pa karte, pa benz, pa plače za osebje na letališčih, dobavitelji itd itd. Torej v ozadju je denar in pohlep, da se situacija ne sanira oziroma korigira. In potniki , predvsem pa OSEBJE bodo raztrosili virus po cvetu.
[/quote]

Lahko omejiš vse polete, a dokler bodo ljudje hodili na delo normalno do 100 km daleč (ne glede na državne meje) in v “šoping” do nekaj 10 km daleč, bi z takim ukrepom morda upočasnil, zagotovo pa ne ustavil virusa.
Epidemije so bile tudi v srednjem veku in antiki, pa je bilo gibanje prebivalstva mnogo bolj omejeno kot danes (jih je veliko živelo v svoji “vasi” od rojstva do smrti)

vsi bomo neke stroške morali požreti. si predstavljate, kakšen strošek je uvedba karantene? pa izplačevanje nadomestil za čakanje na delo? to vse bo na plečih države. zdaj pa bi eni radi še, da vam vrne strošek dopusta… jaoooo

epidemija bo itak šla svojo pot. nekje do konca maja bo pač par sto tisoč mrtvih, ampak hej, glavno, da ste na dopust šli.
[/quote]
pa sej ne rabiš na dopust. Pejt kamorkol sej je polno Italijanov in Kitajcev. Ne rabiš nikamor hodit da dobiš. Smučat Slovenci še danes brezbrižno hodijo v It.


pa sej ne rabiš na dopust. Pejt kamorkol sej je polno Italijanov in Kitajcev. Ne rabiš nikamor hodit da dobiš. Smučat Slovenci še danes brezbrižno hodijo v It.
[/quote]

pa saj to pravim. nihče se ne bi dopustu odpovedal in doma občepel. ne ti ne kitajc in ne italijan.

ker baje to itak samo stare in bolne prizadene

Lepo, sopotniki :-). (Tudi midva naslednji vikend Trst – Valencia). Zaenkrat še resno ne razmišljamo o odpovedi. Življenje je pač nevarno. Tudi če si lepo doma, pa pride potres (ali pa tudi virus), pa je po tebi.
In seveda tudi “korona” je neko dodatno tveganje – a ko ga racionalno pretvoriš v verjetnost je nakako na ravni tega, da bo letalo padlo dol. In vsi vemo, da se to pač lahko zgodi, pa v večini še vedno gremo,
[/quote]

Ni problem, da se okužiš, ampak da je javni prevoz okrnjen. Pa poskusi priti nazaj iz Valencie brez letala, avtobusa in vlaka, če bo mesto v karanteni. Meni bi bil zdajle dopust zadnja skrb, sploh v države s potrjenim virusom. In iz države s potrjenim virusom. Bodo stroških bistveno višji od odpovedi.

In kaj ti nuca riziko odpovedi v tem primeru? To velja samo za bolezen, ne za “strah pred boleznijo”.

Malo je treba tudi računat, da boš mogoče ob povratku mogla za 14 dni v karanteno. Tako se ti lahko zgodi.

Dodatno se pa lahko 14 dnevna karantena zgodi kar v Italiji, npr. v apartmaju, če slučajno kdo tam zboli. Tako se dogaja zdaj nekaterim na dopustu v Avstriji, Italiji, na Kanarskih…

New Report

Close