Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sodelavka se je vrnila iz Kitajske

Sodelavka se je vrnila iz Kitajske

Vidim, da je veliko panike na vasem koncu. Tu se je sodelavka, ki sem jo omenila v postu pred nekaj casa, po enem mesecu vrnila iz Kitajske, ziva in upajmo, zdrava. Danes je prisla prvic v sluzbo in sva cvekali dobre pol ure na 1 m razdalje. Kar bo, pa bo.

Je rekla, da je bilo prvi teden vse normalno. Vedeli so, da razsaja virus, a se niso zavedali, da je tako hudo. Je rekla, da je vnukinjo peljala na sprehode po mestu in v park. Hodila je volontirat v solo, kjer uci sin. Tam je za ucence pripravljala zahodnjasko hrano, od katere so imeli najraje doughnuts. En mozak je vsako jutro v center mesta pripeljal zivega pujsa in ga kar na vogalu ulice zaklal. Do vecera ga je razprodal mimoidocim. To ni bilo v bogatem delu mesta, a je bilo v centru mesta in se je zgodilo vsak dan. To je bil njegov delovnik.

Po enem tednu so se vsi skupaj, ona z mozem in sin z druzino (vnukinja ima 9 mesecev), vsedli na letalo in se odpeljali gledat glinaste vojake in potem so nameravali se v Disneyland. Bili so sredi leta, ko so jim stevardese povedale, da je vlada ravnokar zaprla vse atrakcije. Tako jim ob pristanku ni ostalo drugega, kot da gredo v hotel. Hotel je bil 5 zvezdic. Vse so razkuzevali z bleachem, tako v hotelu, kot zunaj. Je rekla, da ga je bilo toliko, da jim je slo na bruhanje.

V bistvu se je vse spremenilo za casa leta iz normalnega v nenormalno. Morali so imeti maske, ki so jih prinesli s sabo za vsak slucaj. Prvo noc so mirno prespali. Naslednji dan jih poklicejo v recepcijo. Pridejo dol in manager jim rece,” Tako, mi zdaj gremo. Tu so kljuci. Sami boste ostali v hotelu.” in je odsel. Cisto tako. Enostavno je odkorakal skozi vrata. Zive duse ni bilo vec v celem hotelu, razen njih. Ker so tudi kuharji pobegnili, so hodili po hrano v trgovino, a je bil problem, ker je mesa zacelo primanjkovati, so jim pa ponujali vse od kac do netopirjev, a tovrstne beljakovine niso bile po njihovem okusu. Po 4 dneh kraljevanja v hotelu so kljuce dali v predal v recepciji. V teh 4 dneh se noben od zaposlenih ni vrnil v hotel. Potem so se vrnili domov, kjer zivi sin. In vse je bilo drugace.

Taksist jih ni hotel vzeti brez mask. Ko so se peljali do sinovega stanovanja (ima 3-sobno stanovanje v stolpnici, kar je za tam veliko stanovanje), so bile ulice, ki so se nekaj dni prej vrvele z ljudmi, bile popolnoma zapuscene. Njihovi koraki so odmevali od zidov, ker ni bilo vec mnozice, ki bi absorbirala zvok. Mozak s pujsom je izginil z vogala. Avtobusi in vlaki so vozili, a prazni. Le vsake toliko je bilo videti kaksnega potnika. Naslednje tedne so preziveli doma, za 4 stenami. Niso srecevali sosedov, cela stolpnica je bila kot izumrla. Tudi na ulici, ce je slucajno prisel kdo nasprti, se jih je na dalec izognil in sel na drugo stran ceste. Pravi, da v zivljenju se ni preigrala toliko namiznih iger kot v teh tednih. In seveda se je ukvarjala z vnukinjo, ki ze “furniture walks”, se premika ob pohistvu. Najvec je sin sel vsakih nekaj dni ven, po nakupih. In bilo je vedno tezje, ker so se trgovine zapirale po tekocem traku. Na vsako zaprto trgovino so nalepili cez vrata velik bel kriz, tako da nihce ni upal vlomit. Ena od ameriskih fast foodov je bil odprt in tam so dobili vecino hrane. Bila je ogabna, a se vedno boljsa od kac, kajti tudi doma je zacelo primanjkovati mesa, ampak cudne kitajske vrste mesa “divjacine” (beri kac, netopirjev, podgan, psov, mack in podobnih zivali) se je pa se vedno dalo dobiti brez vecjih tezav. Je rekla, da netopirji prosto visijo od his in srackajo na tla vse okoli his, v vodo, ki se potem steka v reko. Vcasih kakec pristane na cloveku ali v kaksnem loncu, ce kuhajo zunaj, a se nic kaj ne sekirajo.

Ko sta hotela kupiti nov let za domov, ker na prejsnjega nista mogla zaradi karanten, nista mogla dobiti leta. 5 dni sta se neuspesno mucila s Kitajci s sinovo pomocjo, ki govori kitajsko. Vsa obupana sta potem poklicala Air Canado in dobila let v 10 minutah.
In tako sta prisla domov. Na letaliscu ju niso pregledovali. Kolega ju je peljal domov in ju preskrbel s hrano. Klicala sta tukajsno verzijo NIJZ, ki niso vedeli, kaj naj pocno z njima. Potem so se zmenili, da si naslednja 2 tedna vsak dan 2x zmerita temperaturo, oni pa so ju vsakih nekaj dni klicali in telefonsko preverjali, da sta v redu. Direktor ji je odobril neplacan dopust in mozev direktor enako.

Danes je prisla v sluzbo. Po klepetu sem se ji zahvalila za virus. Nekaj ljudi je bilo kakih 5 metrov stran in vsi so se ozrli in planili v krohot. Zdaj bomo videli. Dam si en mesec. Ce sem prezivela Hongkonsko gripo s pljucnico, ko je umrlo par milijonov ljudi, ni hudobec, da ne bom tudi coronavirusa. Ce pa ne bom, pa lep pozdrav.

O, porajkel, hvala. Mi tukaj smo prestrašeni. No, ne vsi, eni se tudi norčujejo. A mene nič ne skrbi bolj kot panika in praznjenje trgovin. Tega še v osamosvojitveni vojni leta 1991 ni bilo. Ni bilo kave in kakšnih manj pomembnih izdelkov, a hrana je bila.
Pa napiši nam še kaj lepega, tako lepo te je brati…

Meni se zdi zelo grdo, da se tako hecate. Lahko, da mimogrede okužite kakšnega kroničnega bolnika, ki ne bo imel možnosti preživetja in bo v mukah umrl.

Hvala za tale zapis.
Se je pa tale tvoja sodelavka samoiniciativno obnašala družbeno odgovorno, saj je bila 2 tedna v karanteni (morda bi sicer bilo bolje 3 tedne po zadnjih sumih). Tako da predvsem njej zahvala.

Hmm, a vnukinjo sta tam pustila?? Glede na to, kako pišeš, da so tam bili sodelavka, sin in vnukinja, a nazaj sta prišla samo sodelavka in sin.


Nehajte nasedat takimle.Kako pa se je vrnila? Peš? Dej to povej od kod je priletela? Iz Pekinga v Istambul z Air Canada, potem v Ljubljano. Brez maske, brez vsega. Tole bo pravo.
Bedaste koze ste, ker menite, da nihče od nas ni živel na Kitajskem, kjer po tvoje netopirji iz hiš visijo. Res?


sodelavka in njen mož sta šla obiskat sina z družino, ki živi na kitajskem.

Hvala, ker si se javila, porajkel 🙂 Lepo je v času , ko se pripravljamo na napad te krone, brati tak svetal, slikovit in zanimiv opis iz jedra okužb.
Torej, sodelavka je imela srečo, da se ni okužila in mesec samo karantene je bil odlična naložba v zdravje družine.
Najbolj zabaven in zanimiv je del, ko so jih v hotelu prav vsi zapustili.
Ti pa, če si hongkonško prebolela, boš tudi vse ostale. Drži se ! 😁


Nehajte nasedat takimle.Kako pa se je vrnila? Peš? Dej to povej od kod je priletela? Iz Pekinga v Istambul z Air Canada, potem v Ljubljano. Brez maske, brez vsega. Tole bo pravo.
Bedaste koze ste, ker menite, da nihče od nas ni živel na Kitajskem, kjer po tvoje netopirji iz hiš visijo. Res?
[/quote]

Vrnila se je z letalom. Na letalu so imeli maske. Za let je nisem vprasala, vendar vem, da ni letela v Ljubljano, ker Ljubljane se ni videla v svojem zivljenju. Vem, da je letela na Vancouver. O netopirjih, ki na podezelju visijo s streh, mi je ona povedala. Ce je ona lagala, lazem tudi jaz. Vendar je oseba, ki ji zaupam. Pa lep pozdrav.


Nehajte nasedat takimle.Kako pa se je vrnila? Peš? Dej to povej od kod je priletela? Iz Pekinga v Istambul z Air Canada, potem v Ljubljano. Brez maske, brez vsega. Tole bo pravo.
Bedaste koze ste, ker menite, da nihče od nas ni živel na Kitajskem, kjer po tvoje netopirji iz hiš visijo. Res?
[/quote]

pa dobro, pa kaj misliš, da pri nas ni netopirjev ali kaj?
dvomim sicer, da po hišah visijo, ker jih šunder, svetloba in galama fejst motijo.

“a je bil problem, ker je mesa zacelo primanjkovati”
“Bila je ogabna, a se vedno boljsa od kac, kajti tudi doma je zacelo primanjkovati mesa”

od hrane se lahko je samo meso?
ko ga začne primanjkovati, pa kar panika?
v izrednih razmerah bi se lahko prilagodili in jedli kaj drugega še…

pa dobro, pa kaj misliš, da pri nas ni netopirjev ali kaj?
dvomim sicer, da po hišah visijo, ker jih šunder, svetloba in galama fejst motijo.
[/quote]
V Aziji imajo leteče lisice. In ne takih netopirjev, kot jih imamo mi. S hiš visijo ta mali netopirčki sredi mesta, pa ja.
Prosti spis ene brezposelne osebice, ki kar nekaj nalaga. In v Kanado je letela in takoj poklicala tole prijateljico, da bi ji povedala, da je bila na Kitajskem?


V Aziji imajo leteče lisice. In ne takih netopirjev, kot jih imamo mi. S hiš visijo ta mali netopirčki sredi mesta, pa ja.
Prosti spis ene brezposelne osebice, ki kar nekaj nalaga. In v Kanado je letela in takoj poklicala tole prijateljico, da bi ji povedala, da je bila na Kitajskem?
[/quote]

saj pa ti piše. iz pekinga je letela v vancouver. to je v kanadi, veš. preko pacifika

in nato od tam v evropo – domov


Nehajte nasedat takimle.Kako pa se je vrnila? Peš? Dej to povej od kod je priletela? Iz Pekinga v Istambul z Air Canada, potem v Ljubljano. Brez maske, brez vsega. Tole bo pravo.
Bedaste koze ste, ker menite, da nihče od nas ni živel na Kitajskem, kjer po tvoje netopirji iz hiš visijo. Res?
[/quote]

To je res o netopirjih na hišah. Kitajska je velika in to obstaja. Je bil dokumentarec in so točno to pokazali, netopirja na hiši. To niso taki netopirji, kot so pri nas, to je druga vrsta.

Ni šla v Kitajsko. Ampak na Kitajsko. Torej se vrača s Kitajske… SRAM vas bodi!

Za tvojo parodijo in zajebancijo: okužila se je zagotovo, saj je potovala preko mnogo letališč in z letali. Na letalih in po letališčih je pa največja verjetnost, da ga fašeš. krožišče ljudi in masa ljudi na tako majhnem mestu.

mi smo prišli s kitajske prejšnji mesec, lepa, lepa, dežela.
nihče ni zbolel, na kitajskem je čisto ok, ljudje nič panični
ok ko smo prišli nazaj smo bili utrujeni bolj zaradi leta, ker je bilo ful turbolence

Hvala, ker si se javila, porajkel 🙂 Lepo je v času , ko se pripravljamo na napad te krone, brati tak svetal, slikovit in zanimiv opis iz jedra okužb.
Torej, sodelavka je imela srečo, da se ni okužila in mesec samo karantene je bil odlična naložba v zdravje družine.
Najbolj zabaven in zanimiv je del, ko so jih v hotelu prav vsi zapustili.
Ti pa, če si hongkonško prebolela, boš tudi vse ostale. Drži se ! 😁

Če tale forum z mediji vred ne bi prehiteval o tej tematiki, se niti spomnila ne bi na to. Tako kot se ne, ko začnejo o gripa in cepljenju.
Sodelavka je začela kregat v petek, v ponedeljek ostala ba bolniški. Ja sigurno sem najprej na krono pomislila no 😂 Pa še sedaj ne, četudi tole vse prebiram.
Kako vas ni skrbelo prej, ko ste napol bolni hodili v službe, na polne buse naučile raztresen? Takrat je blo vseeno menda, če jih stresete po zdravih.
Glejte, da ne boste pol hrane stran metali. On če ne bo pet krožnikov na mizi, bo pač eden, p kozarec vode namesto cukranih pijač.

Tale autocorrect mi je ponagajal, ampak res koga je prej skrbelo, ko ste stresali na pol bolni viroze na busih in v službah? Pa krehanje tako, da so mene pljuča skor bolela.
Opominjajo, ne hodite v prostore, kjer je gruča ljudi, a vsi derejo v štacune 🤣😂😂😂

Stara, dej tole mal prevedi, kdo te razume.

Stara, dej tole mal prevedi, kdo te razume.
[/quote]

Sej sem povedala glede autocorrecta. 🤷‍♀️ Pa da vas človek mal preusmeri no. 🤣😂😂😂

Hvala fiddle za zgodbo. Me veseli, da si sploh še živa in neizgubljena. Ravnokar je znova štartalo staro zbirališče ali pa staremu dodaj še 45.

Ta sodelavka je pa lahko vesela, da jo je odnesla brez posledic. Kaj, če bi se morala zdraviti v kakšni kitajski bolnici, pa da jo potem rešuje Kanada.

Ha, ha. Ta je pa dobra, da so jih kar pustili v hotelu. So jim potem izstavili račun za bivanje?
Drugače pa mnogo zanimivega o raznih virusih izveš na https://sur.ly/o/cvek123.com/AA000014 Tale tvoja sodelavka je pa kar trpežna, da ni zbolela. Skoraj si ne predstavljam, da se ni nič okužila. Pa z air Canada so šli domov? jih je prišla iskat kanadska vlada? Zadnji tvoj prispevek je bil včeraj, upam da danes nimaš že bolezenskih znakov ha ha.

sicer koristno branje , tako je bilo, ampak KAKO PREKLETO SE LAHKO TA TEMA ZNAJDE NA VRHU ČE SEM PRVI KATERI KOMENTIRA V TEJ TEMI PO DVEH LETIH, NE ME JEBAT, A STE RES TAKO V KURZU IN NI PROMETA PA NAM STARE TEME DVIGUJETE GOR !

New Report

Close