Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Delo na sejmu

Delo na sejmu

Redno sem zaposlen za ndč v gospodarstvu. V podjetju sem več kot 10let in zdaj so mi ponudili možnost, da grem delati za firmo na sejem, predstavitev podjetja potencialnim strankam. Nadomeščam sodelovko, ki je zbolela. Delo je v Sloveniji, traja 5dni (1nedelja). Firma plača prevoz, hotel in prehrano in znižano dnevnico (24h). Delo je od 7.00 do 22.00 vmes 1ura za kosilo.
Delal bom več kot 8 ur na dan, zamenjave nimam. Je dnevnica plačilo nadur?

Tudi jaz sem tako delala nadure pro bono. Načeloma bi morali obračunati nadure, ampak v realnosti si jih lahko pogosto nekam vtakneš. Preveri pri delodajalcu.

dnevnica je nadomestilo za stroške ki jih imaš na službeni poti in ne plačilo za nadure.

izračunaj si, koliko ur na teden boš dodatno oddelal in koliko od tega bi morale biti celo nedeljske nadure.
domnevam, da se gre od srede do nedelje, da boš v tem času namesto 24 ur oddelal 70 ur, kar je tak bajdevej itak protizakonito, ker je to 46 nadur v petih dneh…

na mesec pa jih lahko imaš 20

nova
Uredništvo priporoča

Nobeno sejmišče se ne odpre ob 7ih in zapre ob 22ih. So ponavadi odprta od 09. – 19., ali 20. ure. Razen, da je taka branža, da sproti vsak dan pripravljate in pospravljate robo z razstavnega prostora, da vam ne šecnejo kaj.

Po slo zakonu ne smeš za delodajalca delat več kot 8ur skupaj, po zakonu tudi ni več t.i. ” ruskega urnika” – 12 urni delovnik”; torej je delodajalec v prekršku, če ti ponuja, da boš delal od 07. do 22. ure….

Ne smeš delat toliko ur, morata bit dva, žal – si v prekršku – če pride inšpektor, oglobi tebe in delodajalca.

Sejem Dom?

Traja 9.00-19.00 (zadnji dan 2 uri manj) vmes v času kosila je mrtvilo med nekje 12.30-14.30, komot greš na pavzo in si malo odpočiješ noge.

Oddelala že mnogo sejmov, to je pač kratkotrajna zadeva, tisti teden pogagaš in že 92828282x odgovoriš na ista vprašanja pa je 🙂

Vmes pa klasično pade kakšna kavica, tudi zjutraj se razkužuje z alkoholom na okoliških štantih, zvečer pa se umiri okrog 18.00 in se spet pije. 🙂

Vsako jutro prevzamem svežo hrano in sadje, opremo prinesem iz skladišča, po končanem delovniku vse pospravim in odpeljem v skladišče, odgovorim na emaile in oddam poročilo.
Sam sem v prekršku če delam več? Koliko znaša kazen zame?

Pošlji prijavo na delovno inšpekcijo in boš dobil odgovor iz prve roke.

New Report

Close