Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ste prebrali knjigo Gnilo rdeče (Jean-Baptiste Malet)?

Ste prebrali knjigo Gnilo rdeče (Jean-Baptiste Malet)?

Knjiga je v slovenščini izšla lani. Jaz sem jo prebrala ta teden – od ponedeljka do včeraj. Že dolgo, dolgo sem si želela to knjigo. Pa je končno prišel čas. Prebrala sem jo v hipu. Pred službo in po službi.

Kaj takega! No, saj sem že od prej vedela par stvari. Ampak veliko dejstev me je prav šokiralo. Verjetno ne bom več dala kupljenega paradižnika v usta – v katerikoli obliki.

Kaj si pa vi mislite o knjigi, tisti, ki ste jo prebrali?

Knjige nisem brala, je bil pa dokumentarec že dvakrat predvajan na nacionalki, prvič že predlani.

Nasploh predvaja nacionalka že vrsto let odlične dokumentarce.

Ne še. Za kaj gre? Fake in mrtva hrana?

nova
Uredništvo priporoča

Ne še. Za kaj gre? Fake in mrtva hrana?
[/quote]
O globalni industriji paradižnika.
https://www.bukla.si/knjigarna/druzbene-vede/gnilo-rdece.html
Dokumentarec je bil posnet leto pred knjigo in avtor knjige je soavtor dokumentarca, tako da po napisanem sodeč se vsebina verjetno bistveno ne razlikuje.

https://youtu.be/MxqCKRj51BU


O globalni industriji paradižnika.
https://www.bukla.si/knjigarna/druzbene-vede/gnilo-rdece.html
Dokumentarec je bil posnet leto pred knjigo in avtor knjige je soavtor dokumentarca, tako da po napisanem sodeč se vsebina verjetno bistveno ne razlikuje.
[/quote]

Hvala za odgovor.
Večni problem te naše mrtve hrane, ki se je zave vsak, ki je prešel s svojega vrta v šoping centre.
Paradajzova problematika je sinonim te mrtve prehrane, ki je pridelana na neustrezni način.
Biokemiki in ostali strokovnjaki, tudi zdravniki, so ugotovili, da umetna gojitev, z umetnimi gnojili zavira vnos mineralov v rastlino, zaradi katerih sploh jemo.
Četudi je le-ta gojena na zemlji, na prostem.
Posledica je naš z minerali podhranjeni organizem, kateremu botruje nešteto težav z zdravjem, od psihičnih, mentalnih, čustvenih, do fizičnih.
Katere se pa zopet rešuje z naftnimi proizvodi, sintetičnimi zdravili.
Krog sklenjen.

Ni le paradajz. Kar poglejmo naše telo, s čim vse se bori, da sploh sklenemo 24 ur do naslednjega dneva.

Ja, zato pa je življenjska doba danes dvakrat daljša kot pred sto leti, ko je bilo še vse zdravo.

Hvala za odgovor.
Večni problem te naše mrtve hrane, ki se je zave vsak, ki je prešel s svojega vrta v šoping centre.
Paradajzova problematika je sinonim te mrtve prehrane, ki je pridelana na neustrezni način.
Biokemiki in ostali strokovnjaki, tudi zdravniki, so ugotovili, da umetna gojitev, z umetnimi gnojili zavira vnos mineralov v rastlino, zaradi katerih sploh jemo.
Četudi je le-ta gojena na zemlji, na prostem.
Posledica je naš z minerali podhranjeni organizem, kateremu botruje nešteto težav z zdravjem, od psihičnih, mentalnih, čustvenih, do fizičnih.
Katere se pa zopet rešuje z naftnimi proizvodi, sintetičnimi zdravili.
Krog sklenjen.

Ni le paradajz. Kar poglejmo naše telo, s čim vse se bori, da sploh sklenemo 24 ur do naslednjega dneva.
[/quote]

Bistvo dokumetarca (in verjetno tudi knjige) je v pridelavi, ne toliko v pridelku. Tudi proizvodi, ki jih kupujete pod bio znamko, lahko (in dejansko pogosto ga) dodobra obremenijo okolje.
Nima vsakdo možnosti, niti volje, biti samozadosten. Kako pa to uspeva tebi? In kako si lahko prepričana, da je tisto, kar pridelaš na vrtu, pa res 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} naravno in živo (kar pač bi naj to pomenilo).
Kaj pa tisto, kar daš nase, s čimer se voziš, okolje v katerem živiš in delaš? Imaš telefon, računalnik, uporabljaš internet, se voziš z avtomobilom, kupuješ živila in izdelke, ki so pridelani in izdelani na drugem koncu sveta in ki obremenjujejo okolje? Si gledala kakšen dokumentarec o zlorabah in prevarah, ki se dogajajo v povezavi z bio nazivi? Misliš da je majica z bio nalepko pa res okolju in ljudem, ki so bombaž pridelali, stkali blago, ga pobarvali in zašili majico, pa res proizvajalcem prijazna? Pa transport iz Bangladeša ali Indije. Tudi o bio industriji je bilo nekaj dobrih dokumentarcev na nacionalki.

New Report

Close