Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vprašanje…

Vprašanje…

V navodilih piše, da (dobesedno) “…priporočamo 2 kapsuli na dan 2-krat na dan”.

A to pomeni 2×2 kapsuli, torej 4 kapsule na dan ali 1×2 kapsuli, torej 2 kapsuli na dan?

Trenutno jemlem 1×2 pa mam dvom, da sploh jemlem prav?

2x po 2 kapsuli.
Ja, narobe jemlješ.

Da ne bo tako enostavno tu je človek res nepismen oziroma postane.
Pomeni pa, dve kapsul na dan, torej to
dva krat po eno. Hahaha hvala za jutranji smeh.


Tukaj po moje v obeh primerih manjka beseda “po”.
Ali: 2x /dan PO 2 kapsuli
Ali: 2x/dan PO 1 kapsulo.

Če res piše:”priporočamo 2 kapsuli na dan, 2-krat na dan”. Vejico sem sam vstavil. Potem je 2x po 1 kapsulo na dan.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Jaz tudi razumem 2 na dan. Ne obe naenkrat, ampak v dveh rundah.

Če res piše:”priporočamo 2 kapsuli na dan, 2-krat na dan”. Vejico sem sam vstavil. Potem je 2x po 1 kapsulo na dan.
[/quote]

Piše točno tako kot sem zapisala. Gre se za neopersen – https://www.lekarnar.com/spree/products/33297/original/neopersen-trde-kapsule-navodilo-za-uporabo-lekarnar_compressed.pdf?1554900722 (poglejte na stran 2/4)

Res bi lahko napisali bolj nedvoumno. Že tako to jemlemo tisti nekoliko bolj živčni in raztreseni, potem te pa še z navodili dodatno zmedejo.

po moje gre za prevod, napiši kaj je originalno.

Sem že odgovorila v komentarju nad tvojim.

Oz. na zadnji strani embalaže piše dobesedno kot sem zapisala. Slikam, ko pridem domov. V navodilih pa nekoliko drugače ampak dvom ostaja.

Meni se zdi navodilo jasno:
Pri stresno povzročenih stanjih nemira in napetosti priporočamo 2 kapsuli 2 -krat na dan.
Za lažje uspavanje priporočamo 1 kapsulo pol ure do eno uro pred spanjem.

Torej 2 kapsuli, ki jih vzameš v enem dnevu, vendar ne skupaj, pač pa eno recimo čez dan, drugo pa pol ure pred spanjem.

Piše točno tako kot sem zapisala. Gre se za neopersen – https://www.lekarnar.com/spree/products/33297/original/neopersen-trde-kapsule-navodilo-za-uporabo-lekarnar_compressed.pdf?1554900722 (poglejte na stran 2/4)

Res bi lahko napisali bolj nedvoumno. Že tako to jemlemo tisti nekoliko bolj živčni in raztreseni, potem te pa še z navodili dodatno zmedejo.
[/quote]

Zgleda, da tudi navodila pišejo podobni. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Kako pa veš, da to ne pomeni, da obakrat vzameš po 2? To ni dovolj jasno.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Jaz bi razumela 2 kapsuli 2x na dan. Skupaj torej 4. Ampak nimaš kaj početi s toliko tega sranja v sebi. Zlasti, če si se samodiagnozirala. Če je predpisal zdravnik, potem so pa navodila glede jemanja najbrž jasna.

Če res piše:”priporočamo 2 kapsuli na dan, 2-krat na dan”. Vejico sem sam vstavil. Potem je 2x po 1 kapsulo na dan.
[/quote]

ampak ne piše tako
piše

pri s stresom povzročenih stanjih nemira in napetosti priporočamo 2 kapsuli 2-krat na
dan;

torej vzameš 4 kapsule, dve po dvakrat.

gre za neopersen. iz zdravilnih zelišč
špajka pa to, to je prosto dostopno v lekarni in je bolj ali manj blažev žegen, če mene vprašaš.

šele pri enkratnem odmerku 24 kapsul so neke stranske učinke zaznali, ki so minili v 24 urah.

Piše točno tako kot sem zapisala. Gre se za neopersen – https://www.lekarnar.com/spree/products/33297/original/neopersen-trde-kapsule-navodilo-za-uporabo-lekarnar_compressed.pdf?1554900722 (poglejte na stran 2/4)

Res bi lahko napisali bolj nedvoumno. Že tako to jemlemo tisti nekoliko bolj živčni in raztreseni, potem te pa še z navodili dodatno zmedejo.
[/quote]

Kopiram iz navodil

Odrasli in mladostniki, starejši od 12 let:
– pri s stresom povzročenih stanjih nemira in napetosti priporočamo 2 kapsuli 2-krat na
dan;
– za lažje uspavanje priporočamo 1 kapsulo ½ ure do 1 uro pred spanjem.

no le preberi, da si nisi narobe zapomnila

je razlika med
2 kapsuli na dan dvakrat na dan – kar ti trdiš
ali
2 kapsuli 2 krat na dan, kot piše v navodilih

Meni zdrava pamet pravi, da če je za uspavanje dovolj ena kapsula pred spanjem, sta za pomiritev dve na dan več kot dovolj. Poleg tega cena, 10 evrov za 20 tablet … če bi bilo štiri tablete na dan, bi to pomenilo 60 evrov na mesec (oziroma večja pakunga bi bilo 40 evrov na mesec).

No, pri navadnem persenu piše takole:

pri s stresom povzročenih stanjih nemira in napetosti priporočamo po 3 obložene tablete 3-krat na dan;
za lažje uspavanje priporočamo 3 obložene tablete ½ ure do 1 uro pred spanjem.

Se strinjam, da ni čisto jasno napisano, strinjam se tudi zgoraj z eno, ki pravi, da je razlika med 2 kapsuli NA DAN dvakrat na dan ali 2 kapsuli dvakrat na dan.

Skratka, 2 kapsuli na dan, vendar ne hkrati.

4tablete na dan: 2zjutraj in 2zvečer

4tablete na dan: 2zjutraj in 2zvečer
[/quote]

2 tableti dnevno je 1+1

New Report

Close