Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pobrisali ste mi obe objavi

Pobrisali ste mi obe objavi

Napisala sem dva prispevka, pod njima je bilo enih 30 komentarjev in ste pobrisali seveda vse.

Hm.
Prvi je govoril o porazni stanovanjski politiki, saj se že 40 let ni zgradilo niti enega stanovanjskega bloka iz skupnega t. j. državnega denarja.

Drugi prispevek pa je govoril o tem, da Slo razpolaga zgolj s premoženjem, ki je še ostalo iz časov komunizma. Kljub uničenju vseh firm je tega premoženja še zmeraj večinskega. V času demokracije od leta 90 dalje se je Slo zadolžila za 40 milijard, s tem da ji ni uspelo zgraditi niti enega (ponavljam) stanovanjskega bloka, ne železniške proge, nič…. Glede na to, da so se v komunizmu zgradila popolnoma vsa stanovanjska naselja, vkljucno s fabrikami in to s polovičnim proračunom, saj se je druga polovica odvajala v vojaško državni font, je bil komunizem realno gledano najvecji dosežek v zgodovini Slovenije, ki se ne bo nikoli več ponovil.

Stanovanja in to popolnoma vsa in v celoti NEPROFITNA so bila zgrajena z družbeno skupnim denarjem, ki so se razprodala najemnikom leta 90 za drobiž. Zato imamo danes v Slo 85 odstotkov privatiziranega premoženja, to pa pomeni, da se lahko postavimo ob bok sami Ameriki. Iz največje socialne države je iznenada Slo začela rasti v čudno, skorumpirano, tajkunsko, v ogromno kapitalistično korporacijo. Ljudje so začeli masovno odhajati na delo v tujino, k nam pa naseljevali južno delovno silo, ki je pobrala vsa stanovanja in je še danes privilegirana v dodelitvi le teh, tudi do vseh subvencij, Slovenec pa ostaja zato popolnoma izoliran, saj pogojev tujca po tako zastavljenem točkovnem sistemu ne more nikoli doseči. V Vzhodni Nemčiji na primer, so vsa družbena stanovanja pošteno vrnili nazaj Stanovanjskim skladom, zato tam s stanovanji nimajo težav, tudi se jim ni treba ukvarjati z ameriškimi najemninami, kot je to sedaj grozljivi aksimorom v Slo. V Berlinu so protestirali in si izborili celo nižje najemnine v primerjavi z nami in to pri enkrat višjih plačah, kot so naše, vendar lahko tam protestirajo proti Stanovanjskim skladom, pri nas je pa to nemogoče, ker je vse pod ključem zasebnega kapitala, enako kot v ZDA. Med drugim imajo v vseh razvitih državah oblikovane Stanovanjske sklade kjer zato ni pomanjkanja stanovanj, tudi cene so temu primerne, dostopne, neoderuške. To še ni vse… Saj se teh 85 odstotkov privatiziranega kapitala počasi nadgrajuje v 100, glede na to, da se pri nas uveljavlja absurdna ameriška logika, da mora vsak odkupiti stanovanje, če hoče v njem živeti ali nekaj imeti, no če hoče sploh obstati, sicer te ni.

Česa takega razvite evropske države ne poznajo, pri njih je veliko bolj normalno, da se živi v najemu. V državi groznih razmer, krščanskih mračnih vrednot, nizkih plač, oderuških najemnin, kapitalistično logiko in privilegiranih priseljencev je vsak dan težje živeti… S približevanjem Madžarski bo to še težje, še bolj brezizhodno.

Takole na kratko povzetek obeh prispevkov, ki so zgrmel v monovsko prepadno brezno.

Ta post sem si zdaj skopirala, prejšnja dva si pa res nisem.

Je bilo dejansko pobrisano?

Ja….

nova
Uredništvo priporoča

I meni puno brišu pa se ne qurčim.

Nisi osamljen primer na tem forumu. Meni so ze tudi vec tem izbrisal. Ocitno jih moti resnica in dejansko stanje v tej globoki drzavi. Zato pa pravim, da je ta forum podaljsana roka ugrabljene in skorumpirane drzave.


Pristavljam tudi jaz svoj piskrček.

Od leta 2004 do 2008 se vam je zgodil največji propad te naše ljube države. Privatizirali so vse firme, veliko ljudi je postalo revežev. Reveži so prikriti, v Slo je to tak, kot da nisi človek, pa saj jamrajo upokojenci, vendar če imajo pa stanovanje reveži pač niso. Reveži smo vsi, ki nimamo svojega stanivanja in smo v najemu. Tujec živi sam v v dvosobnem zastonj. Slovenec po ne more dobiti nič, na trgu lahko, dobil pa bo samo luknjo, ker si ne more več privoščiti. V komunizmu smo imeli vse. Imeli smo super delo, imeli smo super stanovanja, imeli smo popolnoma vse kaj rabis brez stresa. Ljudje smo si med sabo pomagali, Zahod se lahko skrije pred kvaliteto življenja, ki smo jo mi živel.

Če se ne bi zgodil 2004 do 2008 ko smo zgubil službe in so tudi že prej, tam hitro po letu 90 so začel s privatizacijo, ko so firme razpadale zato pač, da se je pojavil novi lastnik in jo zastonj kupu ali za par obveznic, delnic.. Do konca se je pa vse uničilo od 2004 do 2008.
Ta država je postala pa grda in neprijazna do domačega človeka, hudo je vsaki dan bolj.

To ne moreš verjet no, resnica se v medijih ne piše, zdaj nas hočejo na silo prepričat, da boljše živimo. Fakof.

Na silo ne bo nič, država je v kurcu, vse je pokraden, piše se pa o tem nikjer. Dzabe dobijo stanovanja geji, tujci, tudi v cerkvenih organizacijahja tu se dobijo cele hiše in jebemu stanovanja so bila državna, danes so pa tržna. Državo so uničili, razprodali, matr jim…

Jebi ga, kje je nooooovinarstvo. Kje???

Forum so okupirali desni ali pa je pod desno upravo.

Slednji zagovarjajo kapital in strogi nacionalizem. Skupaj jim pa to ne gre, glede na to, da zagovarjajo domoljubje, a niso še nikoli dali niti ene pobude za gradnjo neprofitnih stanovanj. Za svoje vodine kadre so poskrbeli, jim zrihtal službe, tudi vsem njihovim otrokom, narod pa hehe…

New Report

Close