Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Žar na atriju v bloku

Žar na atriju v bloku

Vaše mnenje? Razmišljam, da bi ga letos nabavil. Za občasno peko. Kolebam med klasiko ali pa tistim plinskim z bulkanskimi kamni. Izkušnje?

Po eni strani se mi zdi popolnoma normalno, po drugi rahlo moteče zs ostale. Imamo pa precej velik atrij, a nad nami 5 nadstropij z balkoni.
Hvala za mnenja! Lp

Mene ne bi motilo, če bi spodnji sosedi uporabljali žar. To diši, sploh klasika!

Ima skoraj vsak balkon, noben problem.

Šo mojem mnenju sam žar občasno ne more biti preveč moteč.
Se pa spomnim situacije pred leti, ko so v atrijskem stanovanju pogosto imeli žarijade v atriju pozno v noč in so neprestano regljali. V vrhnjem stanovanju pa mladci žure z nabijanjem glasbe, včasih pa so tudi bruhali in urinirali čez balkon. Srednji stanovalci so ga krepko nasrkali.

Fajn, če v atriju pečeš na žaru, sosedje nad tabo pa kozlajo dol..

Mi imamo plinskega s kamni. Manj čiščenja in ni težav s sosedi zaradi dima. Iz takega se veliko manj kadi

Ubogi sosedje.

Ja, pod nadstreškom bi bil ok, tako direkt pod balkoni in okni pa ne, kaj veš, kaj vse sosedje dol mečejo, vsaj pri nas so ti v atrijih kar bogi, jim stalno nekaj dol pada.

Jaz živim že leta v atriju. Klasiko na oglje ne smeš uporabljati ker je več stanovanjska stavba in protipožarna varnost itd. Sem imel zmotilo samo enega soseda. Dobil inšpekcijo se nekako zmenil brez kazni zgolj opozorilo. Nabavil na plin ni panike in se to sem naredil nek kvazi nadstrešek, da jih ne moti po navodilih inšpekcije. Navodila inšpekcije so sledeča. Do vhoda Oz izhoda do vrat balkona lahko delaš kar želiš pa tud če kres v stanovanju narediš. Čim pa stopiš na balkon so pa že full enih zahtev Oz zakonov kaj vse ne smeš uporabljati. Tako da na t ojem mestu bi nabavil nekaj na plin če seveda drži da so to občasni pikniki Oz peka. Pa veliko gurmanskih užitkov.

Žar brez rešetk in oglja zame sploh ni žar. Plinske itd. variante so približno tako, kot bi štedilnik iz kuhinje postavil na plano.

Sicer prisegam na oglje, ampak na tvojem mestu bi izbral plin z lavo. Je najboljši približek oglju, ima pa tudi nekaj prednosti. Ni dima, ni pepela, enostavna regulacija itd. Hrana ima pa še vedno okus po dimu, ker kaplja na lavo in se dim vrača na hrano.

Atrij ni vrt in blok ne hiša in not ne živi le vaša družina /vi.
Kam bi pa prišli, če bi vsi, ki živijo v bloku, to naumili, tudi tisti brez balkona, bi pač ob oknu ane… Pa vsi bi ob tem špilali na bobne in kitare in preizkušali svoje vokalne zmožnosti pa vsi bi ob tem še skirojali, premikali nonstop pohištvo itd itn……

Ja a egoisti pa lahko kadijo na balkonih in pa skozi okna? Se grozno voha v stanovanja okoli. Bi me vonj roštilja dosg manj motil, kot nagravžni vonj cigaret.

Takile so zakon – pravo oglje, ne kadi se – vonj je pa še vedno rajcig, tudi za sosede :). kakšen dodatni kos gor vržeš in jim ponudiš, da je “volk sit in koza cela” 😛

http://aliansa.si.site.sitexo.com/iskanje?q=lotus+grill

Imam XL varianto že 7. leto – kupljeno sicer takrat na nemškem Amazonu; fino je tudi,ker ga lahko vzameš kamorkoli s seboj, enostavno se pomije in res ne dimi.

Takile so zakon – pravo oglje, ne kadi se – vonj je pa še vedno rajcig, tudi za sosede :). kakšen dodatni kos gor vržeš in jim ponudiš, da je “volk sit in koza cela” 😛

http://aliansa.si.site.sitexo.com/iskanje?q=lotus+grill

Imam XL varianto že 7. leto – kupljeno sicer takrat na nemškem Amazonu; fino je tudi,ker ga lahko vzameš kamorkoli s seboj, enostavno se pomije in res ne dimi.
[/quote]
Oprosti, ampak to ni gril, ne glede na to pod kaj ga prodajajo. Bistvo grila je radiacijska toplota, konvekcijska pa je nezaželena.

Mene dim in vonj po pečenju na žaru precej motita.
Blok pač ni hiša ali jasa s prostorom za piknike.
Če bi jaz živela nad teboj, bi gotovo protestirala.

Edino na drve, brikete je pravi žar. Če je na plin, lahko vse skupaj spečeš v poni na plošči na štedilniku. Brez veze za to kupovat žar. Če je klasičen (tudi plinski smrdi, le da ni toliko dima), je zelo moteč za sosede. Ne bi hotela biti tvoj sosed . Niti 5 štukov više.
V hlavnem, to ni za v blok; atrij gor ali dol.


Verjamem, povsod se najdejo zateženci. Dokler pa blok nima pravila glede roštiljanja v atrijih, bi imela pa poleg vonjav še sliko srednjega prsta.


Oprosti, ampak to ni gril, ne glede na to pod kaj ga prodajajo. Bistvo grila je radiacijska toplota, konvekcijska pa je nezaželena.
[/quote]

Daj se prepričaj, predno išeš – zakuriš noter pravo oglje in nič drugega – gori in ogreva enako, kot klasični gril na holz- ni treba sploh nič pokrivat, bajdevej , kakšna konvekcija, lahko prosto n aodprto pečeš na rešetki….. Nisi preizkusil/a, zato ne moreš vedet….

Daj se prepričaj, predno išeš – zakuriš noter pravo oglje in nič drugega – gori in ogreva enako, kot klasični gril na holz- ni treba sploh nič pokrivat, bajdevej , kakšna konvekcija, lahko prosto n aodprto pečeš na rešetki….. Nisi preizkusil/a, zato ne moreš vedet….
[/quote]
Gril je vir radiacijske toplote pod/ob hrani. In nič vmes razen rešetke.

Mah dej no – ni lepšega, kot ko te “zrajca” vonj po na pravem oglju/lesu pečeno meso, ki ga nekdo peče v bližini.. Ok, če si vegi te pa razumem, zakaj si tako zadrgnjena in protestirujoča proti takemu užitku.

Sem ženska, bajdevej 😛

Oglje in ogenj bi za v blok in atrij. Motiš ostale.

Svetujem električnega. Vse ostalo smrdi po dimu. Moj nasvet.

V bloku oz.vec stanovanjski stavbi je prepovedano kurit oz.grilat in pripravljati jedi iz žara. To pise v hisnem redu…tako,da razmisli o posledicah,ki te lahko doletijo!!!!!!

Mislim, da to LAHKO piše v hišnem redu.
Pri nas npr – ne piše.

New Report

Close