Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Liverin Forte – zavajanje

Liverin Forte – zavajanje

Sem ravno prebrala na spletni strani ZPS tole o zavajajočih informacijah v prilogi Z naravo je vse bolj zdravo, ki je bila priložena revijama Zarja in Zvezde. Kopiram:

1. ZPS ni nikoli razglasila nobenega prehranskega dopolnila za najbolj varen izdelek za razstrupljanje.
2. ZPS uporabo prehranskih dopolnil za razstrupljanje odsvetuje. Potrošnikom svetujemo, naj namesto dopolnil raje izberejo uravnoteženo prehrano, dovolj tekočine in gibanje.
3. ZPS je v okviru tržnega pregleda januarja 2019 ugotovila, da označbe na tovrstnih prehranskih dopolnilih vsebujejo nedokazane in zavajajoče navedbe. Opozorili smo, da za nobeno od učinkovin, uporabljenih v pregledanih izdelkih, še niso dokazani pozitivni učinki na razstrupljanje telesa, oziroma jih Evropska agencija za zdravila (EMA) ali Evropska agencijo za varno hrano (EFSA) (še) nista odobrili.
4. ZPS opozarja, da je očitno trg s prehranskimi dopolnili premalo nadzorovan.
5. ZPS je podala prijavo zoper podjetje Sanofarm in Salomon na Tržni inšpektorat RS in opozorila medije, kjer so objave zasledili, da s tem nemudoma prenehajo.

Sicer je pa objava javno dostopna, še z nekaterimi zanimivimi povezavami:
https://www.zps.si/index.php/mediji/izjave-za-javnost-2020/1112-izjave-za-javnost-2020/10158-zps-ni-razglasila-prehranskega-dopolnila-liverin-forte-za-najvarnejsi-izdelek-za-razstrupljanje

Kdo bi si mislil, da si neka revija, ki se že v imenu opredeljuje za naravno in zdravo življenje, dovoli takšno zavajanje?

Na škatlici piše Odgovorna odločitev.

Za pegasti badelj ( glavna sestavina liverina) za razstrupljanje jeter je men ze ogromno teklo da je skoda denarja. In da ne pomaga cisto nic.

Jaz 2x letno nardim kuro za 3 mesece z Resveratrolom in sicer tisti,ki ima japonski dresdnik. To je najmocnejsi antioksidant ki sciti celice.

Je pa res da ta prehranska dopolnila so bla bla.. tega je ogromnooooo.. uravnotezena in pravilna prehrana je bolj pomembno. Se strinjam. Jst mam v planu se narocit na ZPS,na njihovo revijo. Pisala sem jim ze,ce se lahko samo posebaj clanek,ki te zanima na netu placa ali samo doticna revija tisti mesec,pa ni blo odgovora sploh. Sem uim dvakrat pisala. :((

"Življenje in Svoboda"

Kaj pa rabiš odgovor? Pri vsakem članku, ki je plačJiv, je cena. Plačaš in bereš. Članarina pa se mi bolj splača, tut prek neta zrihtaš. Kje je problem?

Sem ga jemala tri mesece in povedala dr.Je sama povedala,da farmacevti sluzijo na naivnih ljudmi..No,zdaj pa jem veliko cesna..in jetra so ok.Zanemivo kar v mesecu dni,prej je bil rezultat nicen.


Opravljene terapije pa nisi pomislila? Rezultati so dolgorocni in ne hipni. Cesen ti ni mogel hipno urediti. Cist lahko,da si si jih ocistila z peg.badljem ker traja,da se obnovijo celice.


Opravljene terapije pa nisi pomislila? Rezultati so dolgorocni in ne hipni. Cesen ti ni mogel hipno urediti. Cist lahko,da si si jih ocistila z peg.badljem ker traja,da se obnovijo celice.
[/quote] Sem bila vsak mesec pregledana .Jetrni testi..itd..no,kdor verjame..izvolite..

Ne samo, da te stvari ne pomagajo, jetra še dodatno zapackajo. Izjava zdravnika.

to je isti nateg, kot s pripravki za hujšanje. Če ne boš nič naredil, se ne bo nič spremenilo. Te tabletke so samo eno velko zavajanje naivnih ljudi. Treba je drastično spremenit prehrano, pa se bodo tud jetra v treh mescih spucala

Ima kdo jedilnik za ciscenje jeter? Imam mocno zamascene in moram urgirati.

Že izdelki in reklame si dovolijo hudo zavajanje. Pa tega je kolikor hočeš na trgu.

Ljudje smo pa naivni.

No, upam, da bo kazen bolj konkretna od “zahtev” in ugovorov ZPS.

To, da bi jedla prehr. dopolnila v obliki tablet, mi je itak mimo. Sem pa jedla pol leta pefasti badelj eno žličko vsak dan semen, zdrobljenih v možnarju, po pol leta z jetri ok. Prehrane nisem bistveno spremenila. Mogoče več radiča, pa redno kurkumo in ingver v hrano.

shujšaj – to je prvo

nehaj se basat s cukrom in sadjem. fruktoza najbolj zamasti jetra.

jej dosti zdravih maščob, zelenjave, malo ogljikovih hidratov. je paradoks, ampak zamaščena jetra lahko najhitreje v red spraviš z dieto z zdravimi maščobami in minimalnim cukrom ter OH –

Gre v bistvu za to, da se učinkovina iz pegastega badlja (mislim da je silimarin) uspešno absorbira samo v kombinaciji z mlečno kislino. Ljudje pa kupijo kapsule in mislijo da se bo zgodil čudež. Moj mož si je znatno popravil sliko trigliceridov z jemanjem zmletih semen pegastega badlja v nekaj žlicah kefirja ali jogurta. Futranje s tableti tri mesece na leto pa najbrž res ne naredi kakšne bistvene razlike, zato je fajn kaj prebrat, preden daš denar zanje.

Ne rabiš nobenega jedilnika, črtaj samo tisto, kar povzroča zamaščenje jeter in se gibaj.

tudi jaz sem imela zamaščena jetra (povišan gama), pa ne pijem alkohola in ne jem mastnih jedi. Na koncu se je izkazalo da imam hepatitis C. Pred tem sem ravno tako uživala raznorazna prehranska dopolnila in ‘čistila jetra’ ipd. Po diagnozi sem se 3 mesece jemala Harvoni, zelo drago zdravilo, ki ga hvalabogu plača ZZZS in sem se pozdravila. Jetrni encimi so normalni. Če se ti ne da čakat na vrsto pri gastroentereologu, pojdi na infekcijsko na Japljevo, ob ponedeljkih imajo od 12h – 14h brezplačna anonimna testiranja na hepatitis C, B in HIV (to testirajo naenkrat). Baje da je s hepatitisom C okuženih veliko ljudi, pa tega sploh ne vedo, ker ni nikakršnih bolečin ali simptomov, razen zamaščenosti jeter in povišanih jertnih encimov…

Tut sam ne verjamem tem tabletom ko sm mev zdravniškega za siht mi je pisalo jetra nenormalno a me mora skrbet 

New Report

Close