Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kefir- kdo ga pije in katerega iz trgovine? Ste opazili kakšne pozitivne učinke na telo?

Kefir- kdo ga pije in katerega iz trgovine? Ste opazili kakšne pozitivne učinke na telo?

Je v redu Kefir znamka MU?

Dober je za trebušno slinavko.

vsak dan … delam ga sama iz kefirjevih kultur … če slučajno kupim, pa je to Krepko … ostalo ni podobno pravemu kefirju.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
nova
Uredništvo priporoča

Kje se dobi Krepko kefir? Mercator ga ima? Zakaj je pa boljši od ostalih? A kupuješ bio?

Kje se dobi Krepko kefir? Mercator ga ima? Zakaj je pa boljši od ostalih? A kupuješ bio?
[/quote]

ta je narejen iz pravih kefirjevih zrn … povsod ga imajo. navadno in bio varjanto.
http://www.mlekarna-krepko.si/kefir/

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Opazila sem, da mi draži želodec:))))

Kefir naj bi bil menda dober za prebavo? Ugotovili so mi laktozno intoleranco in uživam samo mleko brez laktoze, drugih mlečnih izdelkov ne. V kefirju naj bi bila laktoza fermentirana in za osebe z intoleranco neproblematična, torej bi kefir lahko uživala? Predvsem da nekoliko uredim prebavo. Ima kdo s tem izkušnje?

Ne bom rekla za znamko MU, ampak sem nekje brala zgodbo ene punce, ki je trpela za rozaceo in se ji je po rednem pitju kefirja stanje zelo izboljšalo. Sigurno so najboljši domači kefirji ali kefirji Krepko.

V tem primeru je bolje, če si delaš sama kefir doma iz kefirjeve gobe, ker je šele po 36 urah primeren za tiste, ki so alergični na laktozo. V 36 urah kefirjeve gobice laktozo v mleku spremenijo, da ni več nevarna.

Včasih sem ga delala sama, odličen je bil. Zdaj se mi preprosto ne da in kupim Vindija Kefir.

semenom kopive, ki ga naberem in posušim sam. Pomaga ali ne pomaga, nimam pojma, sigurno pa ne škodi.

semenom kopive, ki ga naberem in posušim sam. Pomaga ali ne pomaga, nimam pojma, sigurno pa ne škodi.
[/quote]

Delaš kefir iz kopriv?

Sir ima najmanj laktoze, mocarela ne šteje, pač ementalec, edamec, whatever.

Delaš kefir iz kopriv?
[/quote]
odgovarjam………..

Kupim kefir Krepko. Imajo ga povsod. Včasih ga spijem namesto večerje. Če imaš težave z želodčno kislino lahko pomaga, meni je. Kaj drugega nisem opazila, mogoče bi ga morala piti pogosteje.

Tudi jaz jem samo kefir Krepko, imam pa raje 1,5 mascobe kot 3.2, ker mi je ta rahlo prekisel. Ko sem poskusila Mu, Vindijo, pa znamke trgovin, sem se uštela, sploh ni kefirju podobno. Zelo se trudim izboljšat stanje moje prebave, ampak zaenkrat še ni uspeha, ker si ga po 5 dni pozabim kupit. Bom delala 6 tedensko kuro z 2 lončkoma kefirja dnevno in bom takrat poročala o učinku. Dokazano pomirja razdražljivo črevo in ureja tako drisko kot zaprtje in zmanjša pline zaradi naselitve dobrih črevesnih bakterij.

Hvala za komentarje, bom probala ta Krepko. Sem pa brala, da ima kefir tudi veliko B vitaminov in raznih mineralov.

Mi delamo kefir doma in mlečnega in vodnega. Oba sta zelo dobra. Semizdi, da ko enkrat sprobaš domačega, kupljen nima več okusa.
Priporočam

New Report

Close