Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 5-članska družina, nakupi

5-članska družina, nakupi

Smo 5-članska družina, otroci stari: 10, 5 in 2 leti.

Za hrano na teden zapravimo cca 40€, malico jemo v šoli oz. službi.
To se pravi da kuhan obrok jemo za kosilo in večerjo in vikende.
Se vam zdi to veliko? Imamo pa nekja domače zelenjave, kakšno vloženo stvar…

Kaj pa jeste doma in kaj kuhate za 40€ na teden?
Daj napiši, ker me rws zanima, kako vam uspe!

Mi smo štirje, dva odrasla+ 2 najstnika. Na teden v trgovini pustim cca.100 eur. Vsak dan kuham kosilo, s hrano se ne preseravamo (ne kupujemo lososa, kaviarja,..).
Zdi se mi, da porabimo za nakupe nekako v povprečju.

nova
Uredništvo priporoča

primeri jedilnikov:
– KOSILA: ričet, golaž, krompirjev golaž in podobno za dva dni ponavadi skuham, ali meso in prilogo, rižali kuskus in pač podobne stvari, šataraš, omako plus makaroni…..

– popoldne še sadje

– VEČERJA: topli sendviči, palačinske, mlečni gres, mlečni riž, kosmiči in podobno

Otroci imajo zajtrk in kosilo v soli oz. vrtcu.

To pomeni da dnevno zapravite 5,7 EUR. Meni se zdi malo.

kakooooo?

Mi smo tudi 5 članska družina, 10, 5 in 2 stari otroci… Na dan cca 30€ za hrano (kosilo, malica, večerja) med tednom… Za vikende pa dodaj še ene 20€
Na mesec sva računala da damo okoli 1000€ za hrano, vklučeni tudi obroki zunaj!

??????????

Jaz samo zase tok zapravim..

Če je vam prav, je nam tudi.
Vsak naj naredi tako,kot mu paše in znese.

Se pravi, da gledate kam daste denar in da znate pošparati.
Lep dan, družinica!

Kaj pa zelenjava? To pogrešam na vašem jedilniku.

Smo 5 članska družina. Za hrano damo okrog 400-500 evrov. Kupujemo večinoma Hofer, večinoma bio, malo mesa, malo sladkarij in nič delikates (salam). Kuhamo dama. Ko so otroci jedli kosila v šoli je bila številka večja, saj je v tem primeru treba prišteti znesku še cca 250 evrov, kar je znesek vseh obrokov v šoli za 3 otroke. In prištej še denar, ki ga z možem data za malico (cca 100evrov) Torej date za hrano skupaj okrog 400 – 500 evrov, kar je normalno za 5 člansko družino. Če imate hrano oz vrtec subvencioniran, pa to ni dodaten strošek in je znese za hrano 160+ vajina malica (cca 100evrov)?
Ne vem pa kaj te zanima? Če bi lahko še prišparala? Seveda bi. Najceneje je vsekakor, če kuhaš doma vse obroke, pa tudi najbolj zdravo..

Mi toliko porabimo v 2eh dneh, če pazimo. Poleg hrane v službi, šoli.
Pravzaprav cca 30€/dan.
Imamo 3 najstnike.

Na dan porabite v povprecju 1.14 eur na osebo.

Pride otrok domov, poje jogurt in je to to za ta denar.

Liter alpskega mleka je toliko. Pri nas ga gre skoraj vsak dan liter (dve osebi ga pijeva samo v kavi+otrok.)

Kila banan pri 5 osebah ali katerega drugega sadja, meso za 5 oseb, zelenjava, vrečka kave, kruh ali pecivo, kakšen sok, radenska….

Res porabite malo. Danes sem samo za plenice zapravila 30 eur.

Bravo, res vam gre dobro. Ampak imate male otroke. Mi 3 najstnike, kosila jemo vsak dan doma- kuham. Na teden naredim en velik nakup za okoli 120 EUR, čez teden jih ziher porabim še 50. Torej 170 na teden.

mah, to kar pravi avtorica ni mogoče. Saj večina družin popoldne poje nek topel obrok in večerjo, ampak za to – glede na cene hrane – zapravijo krepko več, četudi so varčni pri nakupovanju in hrana temelji na poceni škrobnatih jedeh.

Saj vsi vemo, kakšne so cene, zato je brezveze delati izračune, ker je že na prvi pogled jasno, da avtorica naklada ali pa v svojem izračunu ne upošteva vsega, kar zapravi za hrano.

Kaj pa zelenjava? To pogrešam na vašem jedilniku.
[/quote]

delate pri vas sataraš it žrebičkovega mesa ali morda telečjega?

Zelo malo. Mi smo 4 pa pod 100 eur na teden nikakor ne pridemo, kjub temu, da kupujem zelo preudarno. Pa govorim samo o hrani, brez čistil, kozmetike, …

liter “alpskega” mleka dobiš v eurospinu za 57centov, ob akcijah celo za 49 centov, jogurt je po 19 centov, ob akcijah petnajst.
sok ni življensko pomembna pijača, še celo škodljiva zaradi visoke vsebnosti sladkorja, radenska s svojimi mehurčki pa tudi ni kaj bolj zdrava od vode iz pipe…

To je normalno – okrog 100 evrov na osebo mesečno se da preživeti, z več tudi, z manj pa praktično nemogoče.

Nekateri nimamo evrospina za prvim vogalom.

Kakorkoli obrneš je to malo.

Pa ce ne kupis radenske ali soka pa kupis cedevito ali sirup. Tudi če obiski pridejo dam nekaj na mizo.

Pa saj je vseeno, zaradi mene lahko preživijo tudi s pol evra na dan z najcenejsim jogurtom za 19 centov.

Pri nas nismo tako varčni niti z eno plačo, zdaj pa da otroku odrečem še tisti jogurt, ki ga poje….

odvisno, kaj in kako računaš; a strošek hrane v šoli/ službi je vračunan in če ni, a je ta zastonj?
ena omenja še čistila in kozmetiko, druga plenice… ma, jaz dvomim, da kdo to je?

V zacetnem postu si napisala malico..zdaj pa ze kosilo..40 evrov na teden?..ha,ha,ha..nabijaj komu drugemu..

Za laganje,moras imeti spimin
Ti,ga pac nimas.😁😁😁😁

Euro za sadje
4 eure za pol kile mesa
Vsaj euro za zelenjavo…

Pa smo na 6€ na dan, a niste še nič ko konretnega pojedli in vsak je pojedel komaj 1 sadež in komaj 200g zelenjave…

Kaj pa vem, verjamem, da nekateri živite od OH, mi bi z vašim jedilnikov imeli vsak po 150kg!

Smo trije, pojemo ogromno sadja in zelenjave, porabimo 500€ za hrano.

Mi smo danes porabili:
1 račko
Mlince
Nekaj ajdove kaše in suhih jurčkov
1 endivjo solato
Cca 500 g brstičnega ohrovta
Ene 3 korenčke

1 velik ananas
Cca 6 banan
Nekaj jabolk
Nekaj kivijev (ne vem točno, a blizu 10)
Nekaj lončkov kefirja (3 do 5 verjetno)..verjetno tudi kakšen jogurt.
12 jajc
Nekaj kruha…ne veliko
Nekaj sira

Čokoladno mleko 500 ml 2krat po treningu.
V šolo so odnesli nekaj žitnoh rezin in vsak je spil vsaj 1 Dana detox in podobno..napitek.
Plus kava, čaj zjutraj in napitki..limonade…za kar samo zjutraj porabimo veliko limon.
Mi s hrano na dan pod 20, niti pod 30 € verjetno ne pridemo.
Imamo 3 najstnike.

A ni malo brezvezno računati dnevne porabe?
Recimo 5-članska družina naj na mesec da za hrano 500 €. Se pravi 100 € po osebi. In to gre potem tako, da npr. kupiš neko stvar, ki je v akciji, na zalogo. Sadje in zelenjavo kupiš na 14 dni ali vsak teden. Sicer pa se mi ne zdi potreba delat dnevnih izračunov. Zakaj ne izhajate npr. iz budgeta? Vedno izhajate iz dnevne porabe oz. koliko ste zapravili. Nikoli vas ne berem, da bi izhajali iz budgeta.

New Report

Close