Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Delanje na otroku

Delanje na otroku

S partnerjem delava na otroku, trudiva se 3 mesece. Stara sva 28 let. Priznam, da sem mislila, da bo ratalo že kar v prvo in sem z vsako novo menstruacijo bolj razočarana. Jemala sem KT cca. 8 let, kar me sploh mori. Kako je bilo pri vas? Menstruacijo imam vsak mesec 3-5 dni prej. Je to še to?

Saj bo. Ne smeš se sekirat. Tri mesece ni nič.

Naj ti odgovorim, čeprav mi je izraz “delanje na otroku” grozen. Malo je že dolgo odkar smo to doma počeli, pa vseeno. Takrat je veljala doktrina, da če jemlješ KT so ti svetovali, da 3 mesece bolje da sploh ne zanosiš, da telo vzpostavi samo svoj naravni ritem. Tudi se spomnim, kot sem takrat prekinila s KT, je telo še tri mesece vzdrževalo vsiljeni ritem, potem se mi je pa v dveh mesecih ciklus postavil na glavo glede na prejšnje stanje, zanosila sem pa šesti mesec po prenehanju s KT. Tako da nič panike, najslabše je če začneš s tem pretiravat, se preveč poslušat in seksaš dobesedno na ukaz. Zdravniki te pa itak povohajo šele po letu ali dveh povsem nezaščitenega seksa.

nova
Uredništvo priporoča

3 mesece res ni se nic. Ce pogledas statistiko, imas vsak mesec zelo malo moznosti, da zanosis, zato je nekje cca 12 mesecev “normalno”, da zanosis.

Ne bodita obremenjena s tem, ker to vaju le ovira. Bo ze, ko bo pravi cas za to.

Srecno!

Pa ce si po kt, mogoce pricni z jemanjem kapsul svetlinovega olja, da se ti normalno vzpostavi ciklus nazaj. Ni pa nujno, da bos imela enak M ciklus kot prej. 3-5 dni ni nic, M je malo fleksibilna zadeva;)

Meni je ginekolog rekel, da se v prvih mesecih po jemanju KT najhitreje “prime”.
Pri meni je drzalo. Prvic zanosila takoj prvi mesec (sem zelela se pocakati zaradi folne, a sem bila prepricana da tako hitro ne more biti), drugic zanosila takoj v mesecu, ko sva se odlocila, tretjic zanosila po metodi “pazi”. Ocitno sva zelo plodna 🙂 No, zdaj striktno kondom, ker hormonske kontracepcije ne prenasam dobro 🙁

Z jemanjem KT sem prenehala že eno leto nazaj. Sprva sem imela M točno, skoraj na dan, zdaj mi pa malo prehiteva.

Z jemanjem KT sem prenehala že eno leto nazaj. Sprva sem imela M točno, skoraj na dan, zdaj mi pa malo prehiteva.

Kaj naj bi pomenilo? Ne razumem.

Drugače pa ja, kot pravijo…po enem letu se to smatra šele kot težava. ne obremenjuj se.

Tega nočeš slišat, ampak cena KT je včasih kar konkretna.

Sem bila v podobni situaciji. 10 let jemala kt, po prenehanju sva počakala 3 mesece, nato pa akcija. Tudi jaz sem mislila, da se prime takoj. Pa ni bilo nič. Z vsakim mesecem, ko sem dobila menstruacijo, sem bila bolj razočarana. Uspelo je šele po 9 mesecih.

Pa še nekaj. Pravijo, da si otrok sam izbere starše. Morda si vaju še ni izbral. Kaj veš?!

Tako, da imej potrpljenje… Bo že.

Če po enem letu ne bo nič, pa na posvet k ginekologinji.

Pa srečno!

vem za gospo, ki se je trudila zanosit 10 let. umetne oploditve in vse…. ko je spremenila prehrano, je končno ratalo, zdaj ima dva otroka. imela pa je pco sindrom

iz svoje prehrane izloči sladkor in večino ogljikovih hidratov, jej veliko nadzemne zelenjave, kvalitetnega mesa in zdravih maščob.

Jaz jih nisem nikoli jemala, pa po skoraj treh letih ni nič od nič.

Jaz sem KT jedla 5 let…
1 otrok – zanosila takoj v prvo…
2 otrok – sva se “matrala” 4 leta…
3 otrok – zanosila, kljub dojenju in jemanju KT, ko je imela mala 2 meseca…
4 otrok – spet ne pa ne zanosit 2 leti…
5 otrok – ne paziva, nimava zaščite že skoraj 3 leta pa nič! Bom pa čez 2 meseca 35 let in grem na sterilizacijo… sva rekla če bo do 35, super… če ne pa imava 4 lušne, zdrave in je dovolj!

Zdrav par naj bi ob nezaščitenih in rednih spolnih odnosih, vsaj 3-4 krat tedensko, spočel otroka znotraj obdobja enega leta. Če se to po enem letu ne zgodi, je potrebno na pregled.

Pa nehajta se trudit in raje uživajta!

Kaki odgovori. Jao.
Ja. Najbolje da cele dneve samo led liže, pa bo zanosila.
3mesece ni nič. Malo je takšnih, ki zanosijo takoj, zelo zelo malo.
Pač ne gre vse po načrtih, razen če si vajena, da vse dobiš takoj, ko si to zaželiš.

Za začetek spremljaj ovulacije in depresiraj vsak mesec, ko pride menstruacija. Zaradi takšnih potem vsi pametujejo, odmisli, sprosti se pa bo. Zaradi neučakanih.
To ni kredit, ki ga vzameš na banki in lahko naslednji dan izkopaš temelje.

Vse ob svojem času.

Pri prvi je trajalo 15 mesecev.

Pri drugemu 3 mesece.
Prva dva meseca delala ob ” idealnem času” pa nič, tretji mesec pa 1x ful pred ovulacijo in enkrat ful po ovulaciji…nisem niti delala testa ker, ah….sej ni.

2x zanosila že prvi mesec, ko sva si zaželela. Nikoli nisem jemala hornonske kontracepcije, ker si ne želim “pacati” telesa in svojega naravnega cikla z umetnim vnosom hormonov.
3 mesece ni veliko, v najini družbi je povprečje nekje 6 mesecev, po enem letu se gre pa k zdravniku. Samo raje ne razmišljaj o tem, seksajta iz želje po spolnosti in ne želje po otroku pa bo.
Pa srečno.

Nobene kemije ze 20 let, zanosila v prvo, takoj, ko sva se odlocila. Donosila in rodila,,vse bp. Starost 39.

New Report

Close