Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Delodajalec zahteva mojo odpoved

Delodajalec zahteva mojo odpoved

Delodajalec se je odločil, da me želi odpustiti, ker sem storil določeno napako pri opravljanju dela. Moje mnenje je, da napaka ni bila niti približno take narave, da bi me bilo potrebno odpustiti, zato je verjetno le razlog za kakšne pretekle zamere ali pa me preprosto ne mara.

Delodajalec mi je rekel, da moram sam dati odpoved. S tem se seveda ne strinjam, saj izgubim vse pravice, zavod, nadomestilo, itd. Predlagate, da zaradi ljubega miru dam sam odpoved ali preprosto pustim ta del delodajalcu, da ga izpelje kot ve in zna?

Mah če te namerava odpustiti, naj te odpusti. Jaz definitivno ne bi dala sama odpovedi.

Seveda da ga pusti, da se sam znajde. Absolutno.
Nikar ne daj odpovedi !!!
Ničesar ne podpisuj. Oziroma, če ti ponudi kaj za podpisat, prej nesi k odvetniku.
Karkoli ti bo pisal, takoj nesi odvetniku, da ti bo pomagal in pravilno peljal zadeve.
On te mora odpustit, pa še to bo zelo težko speljal- ali pa sploh ne, če si najdeš pomoč.

Kakšnega “ljubega miru”? Zakaj bi delodajalca nagrajeval še z ljubim mirom po svinjariji, ki ti jo povzroči? Kar naj se sam potrudi urediti to odpoved, če mu je toliko do tega.

Torej delodajalec ni zadovoljen za zaposlenim. Zaposleni dela napake in škoduje ugledu, financam, procesom podjetja. Sam seveda misli, da je odličen delavec, tako kot vsi taki.

In po vaše delodajalec ne more/sme odpustiti takega delavca? Ni čudno, da smo kjer smo.


Če je tako, naj mu vse to dokaže. Bo že delovno sodišče odločilo, če so bili razlogi utemeljeni.
Očitno pa niso, če ga hoče naflodrat, da da sam odpoved.
Kar delodajalec naj jo da!

Ne, ne dajaj odpovedi. Razen, če gre za finančno škodo, ki jo je zaradi tvoje napake utrpel.
Sicer pa mora v odpovedi argumentirati, da je krivdni razlog res tako močan, da mu je/bo škodoval pri poslovni dejavnosti. To pa nikakor ni, če je šlo ža manjšo napako. Na podlagi njegove odpovedi boš lahko iskal pomoč pri sindikatu, oz odvetniku za delovna razmerja. Se zna zgoditi, da boš dobil dobro odškodnino, česar se tvoj šef zagotovo zaveda.
Ponavljam, ne dajaj sam odpovedi!

Sploh ne morem verjet da se nekdo to sam vpraša in to še ni dovolj, mora še na forumu vprašat??? Pa ljudje kaj je z vami??? Če pustite da tako hodijo po vas, se v naši kokoški nikoli nič ne bo spremenilo. Ne pusti se ustrahovat. Jaz bi ga še prijavil za mobing. Ti tele pa se še sprašuješ če mu ugodiš ,zaradi “ljubega mira” in popušiš vse ugodnosti na zavodu. Eni ste res sanjski hlapci, mokre sanje vsakega delodajalca

Seveda ga lahko odpusti!
Ampak odpustiti ga mora on in NE predlagati delavcu, da da sam odpoved!

Šef torej ne more nič, če zaposleni nikakor ne ustreza njegovi predstavi dobrega zaposlenega? Ne govorimo, da dela škodo, ampak recimo, da naredi goli minimum, karakterno ne ustreza, dela razprtije znotraj kolektiva, spletkari, itd. Ker pač naredi neko osnovo, ga šef nima pravice odpustiti? Resno? In to še zagovarjate? Ni čudno, da dobite tisti minimalec, če ga, saj očitno več vredni niste.


Matr, glavni si, res!

Seveda ga lahko odpusti!
Ampak odpustiti ga mora on in NE predlagati delavcu, da da sam odpoved!
[/quote]

Kje pa je sploh razlika iz strani delodajalca? Ne more dati odpovedi brez razloga? Ker, če ne more, je to katastrofa, da gledaš bedaka v lastni firmi, ki naredi osnovo, ravno, da je, ostalo pa je obup, ampak ni razlog za odpustitev.

Si pa drznejo kaj, kar od tebe zahteva da moraš dat odpoved.. če te hoče odpustit naj to kar sam naredi.


jaz dam TAKOJ odpoved, če mi izplača 2 letno plačo. V sekundi me ni več po potrebi. Tudi delodajalec dela napake in tudi njegove so kaznive. Od šikaniranja, diskriminacije, seksizma ipd. Uh kok je tega. Zdej pa ali to rešimo kot gospodje ali pa z mirovniki. Jaz imam za vsak primer file. Je kar debel že :)). Ampak ne kaže želje, da grem. Seveda. Katera budala pa še dela za jurja dvesto…


Si dobro prebral kaj piše? Šef od njega zahteva, da mora sam dati odpoved. Namesto da ga sam odpusti. Je razlika ane…

Ti povem en primer iz prakse.
Delodajalec je pri urednici spletne strani ugotovil, da je objavila napačne podatke. Res jih je, vendar niso bili vitalnega pomena. Zahteval je odpoved. Oziroma, če ga ne bo ubogala, ji je zagrozil z odškodninsko tožbo. Reva je bila čisto na tleh. Komaj smo jo prepričali, naj ne da ona odpovedi.
Ko jo je dobila, je odvetnik za delovno pravo absolutno izpodbil neupravičene razloge. Direktorja je prijavil na ustrezno ministrstvo in frajer je odletel, kolikor je dolg in širok. Po dobljeni tožbi, ki se je sicer res vlekla, je dobila še konkretno odškodnino.
Tako da, ne daj se!

Ti ne dajaj nobene odpovedi in niti NIČESAR NE PODPISUJ. Če delodajalec hoče te lahko sam odpusti in ti izplača odpravnino ti pa greš lahko na zavod.

Če boš sam dal odpoved ni odpravnine in nimaš nobenih socialnih pravic. Ne ga srat in ne se pustit da te zafrkava.

Evo, moj primer izpred 20 let…
Moj nekdanji direktor mi je ponudil vodstveno delovno mesto. Ker se z njegovim načinom poslovanja nisem strinjala in nisem želela sodelovati pri njegovih mafinacijah (nima veze kakšnih…) tega delovnega mesta nisem sprejela. Takratne vodilne se je želel znebiti, ker mu ni bila vizualno všeč!!! Evo točno to mi je rekel, da mi zato ponuja njeno delovno mesto.

Ponujeno sem odločno odklonila in mu tudi povedala zakaj. In mi reče: “Ja, potem boste pa vil morla oditi!” Jaz pa: “OK, bom pa šla!”
Nakar je dobesedno zahteval, da sama dam odpoved…Jasno sem mu rekla, da niti slučajno in naj se kar sam potrudi in me vrže na cesto.

Ker sem vedela, da se mi delovno razmerje prekine v 30-ih dneh po prejemu odpovedi, le te nisem želela prejeti osebno in sem rekla, da mi jo pošlje po pošti z vročilnico. Nisem prevzela pošiljke, tako, da je prišlo nazaj na firmo, no sem pa potem prevzela osebno.

Vem, da je bilo grdo od mene, da sem taklo postopala, ampak me je prav malo to brigalo. Nesramen on nato pa še jaz…sem si pa podaljšala čas, ko sem še prejemala plačo in še delovna doba mi je tekla tistih 20 dni.

Tako, da naj ti kar sami dajo odpoved, po možnosti kar po pošti…ha, ha…

Jaz sem enkrat dal odpoved in ti povem, da mi je bilo potem žal. Sem jo pa dal iz ljubega miru, ker sem tam delal z res hard core psihoti. Če bi obrnil čas, bi raje šel k odvetniku, kako jih lahk zjebem, tko da moj predlog je, da ne dat odpovedi. Izsiljuj prasca!

Vprašanje kaj je dejansko res. Po navadi je pa tako, da taki, ki vse zajebejo dobijo še povišico. Kljub temu, ne podpiši ničesar.

Je bila ena pametna pred dvasetimi leti. sem jo prijel za cupo i je takoj podpisala odpoved. Prijavila kasneje a brez posledic.

? Od mene bi tako čelno dobil, da bi ti nos na urgenci iz lobanje ven vlekli. Na sodišču bi pa lepo rekla, da si me spolno nadlegoval. Da te ni sram, da se s takimi hvališ…

Delodajalec se je sam odločil, da zaposli takega

Svojemu delo dajalcu morate vedno ustreči. Ne nazadnje imate v pogodbi tudi klavzulo “druga dela po nalogu” in sem spada tudi odpoved, magari v takšnih primerih:

Če delo dajalcem ne boste ustregli, bodo preselili svoje firme v tujino.

Ne dajaj odpovedi, ne podpisuj ničesar! Naj te odpusti delodajalec, potem pa lepo pritožba na delovno sodišče v roku 30 dni. Druga opcija, da daš odpoved samo v primeru izplačila konkretne odškodnine oz. odpravnine. Vse kar ti bo naložil dobro preveri, ker je lahko veliko neresnice in v tvojo škodo.
Ne se pustit nategniti, ker ti bo zelo žal. Treba je imeti hrbtenico!

New Report

Close