Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko dek imate ponoči za pokrit ob odprtem oknu?

Koliko dek imate ponoči za pokrit ob odprtem oknu?

Mož ne razume, kako lahko bolje spim, če sem pokrita s kovtrom, merino deko in še s pregrinjalom.
Imate vi v spalnici prižgano ogrevanje ponoči? Spite ob odprtem oknu pozimi?

Me zanima, če se vam da mogoče odgovoriti.

ZIMA:
Ponoči imamo ogrevanje vklopljeno.
In okna v spalnici zaprta.
POLETJE:
Ponoči imamo ogrevanje izklopljeno.
In okna v spalnici odprta.

Jaz imam deko tudi poleti, mi je prijeten občutek, rjuha mi je preveč lahkotna.

Drugače pa, velikokrat imam pozimi vsaj eno uro ponoči odprto okno. Ogrevanja pa nimamo pozimi v nobenem prostoru.

Pozimi odeja (pa ne taka 1/2 kg, ampak malo težja), radiatorji zaprti, okno odprto.

Poleti in pozimi okno na kip, pozimi pernica in po potrebi deka, po še večji potrebi še pižama.
Poleti tanka prešita odeja.

Spalnice ne ogrevamo, okno je zaprto. Odprem ga zjutraj za pol ure in pred spanjem prezračim za 10 min. Pokrita sva s koutrom. Kadar je zelo mraz , imava čez še deko.
Poleti okno odprto in tanko pokrivalo.

Hudičevo izolirana bajta, okna na kip, roleta na mrežo.
Sedaj ko ni takega mraza spim gol nepokrit.
Če je fajn mraz pa samo z rjuho – zelo izjemoma deko.
Žena pa je poleg zadekana kot da smo v sibiriji.

Samo sem pa res bolj pingvinske sorte 🙂

Meni pa ustreza obtežena odeja. 🙂

Še raje pa imam objem. Spim v mrzli spalnici, pokrita pa sem, kakor mi paše.

A.nja je samozavestna ženska, ki ve, kaj hoče od življenja. Je ženstvena, čustvena, nežna. Je svetovljanka. Je mati. Je nosečka. Je ženska polna idej in polna modrosti. Je frklja, tehnični frik, ljubiteljica socialnih omrežji, novinarka in je urednica. Je dama in hkrati modna navdušenka. Je preprosta, divja ženska. Je simpatična sramežjivka. Je žena. Je partnerka. Anja je življenjski navdih!

Pozimi imam flanelaste rjuhe, kapne. In deko. In okno odprto na kip tudi ponoči. Pri tej zimi…
In se zakopljem pod kovter tako, da mi smo šnofla gleda vun :-)).
Poleti pa obvezno hladen saten. Vsa okna odprta. In operem vse vsak teden. Ker zjutraj flikneš v stroj, obesiš na sonce in zvečer nazaj na posteljo. MMMMMmmm diši….

Rada imam svet zrak, zato spalnico zracim vsako jutro in pred spanjem.
Tudi posteljnino perem kar pogosto, ce je priloznost pa vcasih vmes se na soncek vrzem kovter.
Rada imam prijetne materiale, ki ze s svojo teksturo, mehkobo delujejo pomirjajoce. Ce so naravni sploh dobro, ampak danes so nekateri umetni celo bolj higienicni, predvsem pa brez smrdecega vonja. Se spomnim enkart naravne vzemtnice. Je imela pet let, pa se vedno en vonj oddajala.
Za rjuho obozujem lan. Deluje prav pomirjujoče – verjetno imamo kje v genih zapisano od zacetka razvoja posteljnine.
Za pokriti imava svilnato odejo (kovtr, novo odkritje, priporocam), ce je res mrzlo (to zimo ni bilo), ponoci cez nogice uno mehko puhasto dormeo odejo. Drugace pa imam rada lahkotjo pokrivalo, pa da ne sumi!!! in da ne stoji v luftu.
Spanje je meni najjubsi del dneva. Rada grem spat in rada se zbujam v postelji, ki mi odgovarja. Zjutraj odprem okno in svrknem nazaj pod oddejo. Ko fajn zarazi mi je sicer zal da sem odpirala, ampak naslednji dan ponovim.

Mona, pridi pogledat.

Sploh ne štekam tega spanja v hladilnikih. Kako vam poleti sploh uspe preživet čez noč?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Nekaj ful žal ti že ni, če pol ponoviš, al kako? Al delaš kontra sebi? 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Spalni kovter je čisto dovolj, kaj več mi je preveč, pretežko čez telo. Poleti pa poletno odejo ali zgolj rjuha, odvisno koliko vroče poletje je. Ne kurim ponoči, ker mi v pretopli sobi ni za spat.

Mož te pa ne razume, ker se verjetno ne stisne k tebi/te ne objame, ti pa to pogrešaš, pa potrebuješ tri pokrivala za nadomestek objema. Kot reklamira tale Anja obtežilno odejo, ki naj bi nadomeščala objeme (no, kaj vse se ne spomnijo…;)

Vidis nekaj je potem na tem. Vcasih sem rada imela odejo, ki je bila tezka in jmse je vlegla po telesu. obcutek je res kot da te nekdo objemal. Potem pa sem dobila fanta in me on zacel objemati.
Danes ziviva skupaj in imam rada lahek kovter, da ga komaj cutim na sebi.
Hmmm fora

Nekaj ful žal ti že ni, če pol ponoviš, al kako? Al delaš kontra sebi? 🙂
[/quote]

Svez zrak mi pase in tisto ko svezina pride v sobo. Potem pa postane mrzlo in brrr mi je zal vstati v ledenico in iti zapret okno. Potem pa spet skok nazaj v posteljo. Jaa, imas prav, malo delam proti sebi :).

Kot prvo se stisni k možu čimmanj oblečena, vama bo topleje in prijetneje.

V neogrevani sobi so včasih spali ko še ni bilo ogrevanja, saj druge možnosti kot 2 kovtra ni bilo.

Ogrevaj sobo, ne pa da zmrzuješ, bo dovolj ena deka ali tanek kovter.

Ne vem koliko dek imam, preračunaj sam, 88,3 kg, koliko je dek?

Vidis nekaj je potem na tem. Vcasih sem rada imela odejo, ki je bila tezka in jmse je vlegla po telesu. obcutek je res kot da te nekdo objemal. Potem pa sem dobila fanta in me on zacel objemati.
Danes ziviva skupaj in imam rada lahek kovter, da ga komaj cutim na sebi.
Hmmm fora
[/quote]
Jah kakor za koga.
Meni je od nekdaj všeč puhast občutek odeje na meni, kar je več je že pretežko.
Objema ljubljenega človeka pa se ne da nadomestit z odejami ali čem drugim.
Ampak lej, prodajni trikec, če bo šel pač…

… precej vroča in vročekrvna tudi:)) in za ponoči potrebujem le lahko prešito odejo, nič več. In to ob na kip odprtem oknu zdaj pozimi. V moji spalnici je okrog 18 stopinj, če je več, mi je prevroče in ne morem spati.
Poleti spim pri široko odprtem oknu (hvalabogu za komarnike), gola in pokrita le s tanko rjuho, pa še ta je ob res toplih nočeh čisto odveč. Klime nimam, če bi jo imela, bi lahko kdo zraven mene poleti tudi zmrznil:))

Največja muka mi je pozimi iti v kakšen hotel v terme, kjer imajo tiste debele kovtre in še totalno vročino v sobah!!! O.O
Takoj slečem kovter in sem pokrita le s pregrinjalom, okna pa sredi zime odprem na široko! Če v sobi kjer spim, ni hladno, bom celo noč pokonci…
P.S. Se najde tudi kakšen moški, ki mi lahko parira glede tega, vendar jih ni prav veliko!

Samo eno, pa še tista je preveč, ker me “termofor” greje :)))

Pozimi imam eno srednjo deko in dolgo pižamo. Okno zaprto, radiatorji pa tudi, ene 17 stopinj v spalnici ponavadi. Poleti menjam deko za tanjšo, spim v gatah in majici in pri odprtem oknu.

E, Marko, Marko. Še nisi dojel, da gre za starejše gospe, večino njih že v menopavzi? Misliš, da odgovarjajo 30-letnice?

Ne odpiramo oken.
Spim pokrita z odejo s pravim gosjim puhom, mož pa je pokrit s svileno odejo.
Mene vedno zebe, njemu je vedno vroče.
Imamo pa v spalnici morda kakšno stopinjo manj, kot po ostali hiši. Ugasnemo ogrevanje, sicer je tudi v spalnici 24 stopinj. Meni ni preveč možu pa zelo.

Sovražim vse povezano z mrazom, tudi smučanje.
V spalnici kurim na približno 20 stopinj. Spim dolgi pižami, dela na rjuhi, deka, ko ter in če je zunaj minus 5 še ena deka. Vedno z termo nogavicami, spodnjo majico in po potrebi termofor. Brez ječa kadar me kaj premazi npr. drsanje, dolg delovni dan spim v postelji kar s spalno vrečo, plus kovter.
Najbolje spim poleti, v pižami pokrita s kovtrom. Poleti imam okno na kip.
Nepokrita sploh ne morem spati.
Sem kot kuščar, pozimi se komaj premikam,prisilm na sprehod. Zame idealne temperaturo so med 25 in 32 stopinj. Ko drugi crkujejo, jaz komaj za živim.
Moji družinski člani me gledajo kot čudo, starši na obisku želijo odprta okna, otroci v sobah imajo zaprte radiatorje, nenehno bosi, spijo v gatah, ponavadi ne odkriti.
Sploh ne spadam v svojo familijo. Tudi med sodelavci, prijatelji sem vedno kot neroden slon z 1000 plastmi oblačil. Že od 10 leta, ko imam kaj vpliva nad življenjem nisem oblekla kratkih hlač, ni ga morja, term z dovolj toplo vodo za kopanje.
Še na biciklu, med tekom ali hojo v hrib mi ji vroče, pa me drugi komaj odhajajo.
Zavidam vsem vročekrvnežem. Res

New Report

Close