Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nekateri zdravniki porabijo celo do 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} delovnega časa za administracijo

Nekateri zdravniki porabijo celo do 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} delovnega časa za administracijo

S tem zdravnik na račun administriranja porablja čas, ki bi ga lahko uporabil za obravnavo bolnika in neposredno komunikacijo z bolnikom ….

Kaj pravite na to?

spet tema za glodanje.


Vprašaj Šarca, kaj je delal kot predsednik vlade. In še ene par predsednikov vlad v preteklost.
Še bolje pa je, da vprašaš znano spremljevalko Zemljaričevo v Beograd – Milojko Pokvarjeno Kolarjevo.

Naj se naučijo stenografije, bo šlo hitreje.


Vprašaj Šarca, kaj je delal kot predsednik vlade. In še ene par predsednikov vlad v preteklost.
Še bolje pa je, da vprašaš znano spremljevalko Zemljaričevo v Beograd – Milojko Pokvarjeno Kolarjevo.
[/quote]
Kaj ima vlada pri zdravstveni administraciji?
A vlada predpiše beleženje storitev in vseh sort obrazcev? Če nič ne zabeležiš, nimaš osnove za izdajo fakture!

Hvala ti, ZZZS?

Smo nekaj časa živeli v tujini, v več državah. Zdravnika administrira ves team osebja. Presenetljivo mi je zmeraj, ko mi zdravnik meri pritisk in razlaga terapijo. To je delo medicinske sestre in pri vsakem obisku zdravnika so bile v triazi izvedene meritv pritiska, kisika v krvi, teža in višina, terapije, razvade, na formularju popisane bolezni v družini Tudi popis bolezni sem v tujini naredila v triaži. Katere bolezni sem pred kratkim prebolela in katera zdravila sem jemala je že bilo v triažnem popisu ko sem prišla k zdravniku, ki je bil že seznanjen v grobem o tem, zakaj pridem. Niti enkrat se ni zgodilo, da ne bi bila poslana v laboratorij, pri nas dobiš antibiotike širokega spektra brez lab.diagnostike, ko ni potrebno, pri stvareh, kjer imajo navodila o omejevanju uporabe le teh pa jih ne dobiš niti, ko je to nujno potrebno, da se bolezen ne razvije preko vseh meja. Seveda v tujini nisem obremenjevala družinskega zdravnika z napotnico zaradi vreznine in poškodb, kot so pri nas prenesli vse na primarno raven obravnave, ampak si za take zadeve šel direkt na urgenco v bolnico. Zanimivo, enkrat letno mi je pripadala preventivna kontrola, laboratorij in ko je bil test za ščitnico pozitiven, mi je sestra na preventivi dala datum in kam naj grem. Do družinskega zdravnika nisem sploh šla. Zakaj tudi bi, če je za ščitnico drug zdravnik, ki je specializiral za to?Poskusite se zdraviti pri tirologu pri nas. V tujini sem imela prej ponovno kontrolo kot prvi termin pri nas. Za vnetje mehurja greš direkt v urolosko ambulanto. Ko je hitri test pokazal vnetje, so mi odvzem urina naredili s katetrom iz mehurja in določili točno specifičen antibiotik. Pri nas mi je splošni zdravnik tako dolgo pisal antibiotike na pamet, da je nepravilno zdravljenje vnetja postalo kronično. V vseh primerih so v naročanje in sporočanje izvidov, terapij in kontrol bile vpletene sestre ali administracija. Zdravnica me je klicala samo enkrat, ko jo je zanimal odziv na predpisano terapijo.
Ja, v naše zdravstvo je vpleteno preveč zavarovalnice in preveč birokracije.

ubogi so res. Jaz se javim,da me zaposlijo kot administratorko – bom tipkala in pisala. Samo, da že končno nehajo ta neskončni safr furat in se delat najbolj uboge.
ne vem kak so faks naredil če jim je računalnik tako tretje čudo v današnjem svetu,da ga tako težko obvladajo. No meni comp ni problem, v nove programe se hitro uvedem. Kam in kateremu dohtarju se javim, da začnem čimprej delati in da revček ubogi na najhujši tlaki, ki jo obstaja, končno neha jamrat.

Smo nekaj časa živeli v tujini, v več državah. Zdravnika administrira ves team osebja. Presenetljivo mi je zmeraj, ko mi zdravnik meri pritisk in razlaga terapijo. To je delo medicinske sestre in pri vsakem obisku zdravnika so bile v triazi izvedene meritv pritiska, kisika v krvi, teža in višina, terapije, razvade, na formularju popisane bolezni v družini Tudi popis bolezni sem v tujini naredila v triaži. Katere bolezni sem pred kratkim prebolela in katera zdravila sem jemala je že bilo v triažnem popisu ko sem prišla k zdravniku, ki je bil že seznanjen v grobem o tem, zakaj pridem. Niti enkrat se ni zgodilo, da ne bi bila poslana v laboratorij, pri nas dobiš antibiotike širokega spektra brez lab.diagnostike, ko ni potrebno, pri stvareh, kjer imajo navodila o omejevanju uporabe le teh pa jih ne dobiš niti, ko je to nujno potrebno, da se bolezen ne razvije preko vseh meja. Seveda v tujini nisem obremenjevala družinskega zdravnika z napotnico zaradi vreznine in poškodb, kot so pri nas prenesli vse na primarno raven obravnave, ampak si za take zadeve šel direkt na urgenco v bolnico. Zanimivo, enkrat letno mi je pripadala preventivna kontrola, laboratorij in ko je bil test za ščitnico pozitiven, mi je sestra na preventivi dala datum in kam naj grem. Do družinskega zdravnika nisem sploh šla. Zakaj tudi bi, če je za ščitnico drug zdravnik, ki je specializiral za to?Poskusite se zdraviti pri tirologu pri nas. V tujini sem imela prej ponovno kontrolo kot prvi termin pri nas. Za vnetje mehurja greš direkt v urolosko ambulanto. Ko je hitri test pokazal vnetje, so mi odvzem urina naredili s katetrom iz mehurja in določili točno specifičen antibiotik. Pri nas mi je splošni zdravnik tako dolgo pisal antibiotike na pamet, da je nepravilno zdravljenje vnetja postalo kronično. V vseh primerih so v naročanje in sporočanje izvidov, terapij in kontrol bile vpletene sestre ali administracija. Zdravnica me je klicala samo enkrat, ko jo je zanimal odziv na predpisano terapijo.
Ja, v naše zdravstvo je vpleteno preveč zavarovalnice in preveč birokracije.
[/quote]

Pri nas se to ne bi obneslo, ker mone dajo veliko na zasebnost. Njih moti že če morajo sestri po telefonu povedati, zakaj bi prišle na pregled, da o tem, da je pri kakem pregledu sestra prisotna ne govorimo. Sestra tudi nima kaj v karton gledat, nima kaj spraševat, pogledat izvidov, pa farmacevt v lekarni bi moral miže talat zdravila. Ti pa predlagaš celo ekipo firbčnih ljudi, ki bi vohljali in brkljali po tvojih zasebnih podatkih. Saj nisi pri pravi…..

Jap, e-revolucija nas je vse naredila administratorje. Enako ko pišete za zdravnike je tudi z delom drugod. Eksperti so postali administratorji, administratorji pa določajo, kaj in kako mora ekspert administrirati.

Krivi so si sami. 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} obiskov je brezpredmetnih in nepotrebnih.

Povsod razsaja gripa in virusi. Mi smo iz Lj, a je enako povsod. Naš otrok dobi vneto oko, kot ga dobi 1x letno vedno. Pomagajo kapljice na recept. Pokličemo, rečemo kaj in kako in prosimo za kapljice na recept.

Ne bo šlo, pripeljite otroka pokazat. Glede na stanje v zdr. domovih prosim, če to ne bi bilo potrebno, da otrok ne stakne še kaj drugega in da se točno ve, kaj ima, ker smo to že dali skoti večkrat in tudi takrat dobili kapljice brez obiska (druga zdravnica).

Ne bo šlo. Super. Vzemi dopust, nejevolja v službi, spet tale z otrokom s težavami. Otroka pelješ tja, čakaš, čakaš, čakaš. Vse kreha, smrka, kuha okoli tebe. Prideš notri. 10 sekund. Ja to bo pa bakterijsko vnetje očesa, bomo dali kapljice (ne, a res?). Čez 2 dneva je otrok seveda zbolel za gripo, jaz pa še čez dva. Bolniške, odsotnost od šole in novi potrebni obiski pri zdravnikih. Hvala lepa.

Pri nas se to ne bi obneslo, ker mone dajo veliko na zasebnost. Njih moti že če morajo sestri po telefonu povedati, zakaj bi prišle na pregled, da o tem, da je pri kakem pregledu sestra prisotna ne govorimo. Sestra tudi nima kaj v karton gledat, nima kaj spraševat, pogledat izvidov, pa farmacevt v lekarni bi moral miže talat zdravila. Ti pa predlagaš celo ekipo firbčnih ljudi, ki bi vohljali in brkljali po tvojih zasebnih podatkih. Saj nisi pri pravi…..
[/quote]

Raje nehaj imamo uvedene referenčne ambulante.

To, da sestre v navadnih ambulantah nimajo pravice nabasati si paciente v tist prostor in jih pred vsemi slačiti ali za tisto zaveso in da vsak potem vse posluša, pa imajo pacienti popolnoma prav. Pa se ti sleči in razlagaj vse že v čakalnici, če te je volja, ostali imamo pravico do osnovnega dostojanstva. In to je minimum. Sestra v ordinaciji naj tudi samo po enega sprejema. Še v banki za dnar velja črta diskretnosti, ne pa da se v ordinacijo tako kliče in tako dela z ljudmi.

Samo so si krivi, ker osnov organizacije ne poznajo. Imajo določena pooblastila in jih ne izvajajo, ampak delajo gužve po ambulantah, ko pacienta pošiljajo sem in tja z dokumentacijami. Ko zzzs uvede elektronski bolniški list, se bunijo, da oni tega ne bodo izvajali – ali kaj je že bila zgodba njihovega upora pred časom… naj se sami odločijo kaj sploh hočejo imet. Novosti, ki bi zmanjšale prihod pacientov v ordinacijo zavračajo, bunijo se pa da imajo gužvo in preveč administracije.
Včasih se res sprašujem, kje je ta njihova inteligenca s katero naj bi le najsposobnejši uspeli priti na MF in ga dokončati.

A ti veš, koliko pacientov jih vsak dan pokliče in jim že po telefonu pove svojo diagnozo, ki si jo kar sami postavijo? Ko so prepričani, kaj imajo, pa se potem izkaže, da imajo nekaj čisto tretjega? Oni morajo pogledat in pika, ne pa kar po telefonu odpravljat pacientov in talat receptov. Navsezadnje bi se lahko ti tudi zlagala o vnetem očesu tvojega otroka zato, da bi dobila recept in potem dala zdravilo eni tretji osebi, ki bi si sama nekaj zdravila na očesu, pa niti ne bi vedela, za kakšno težavo gre in če tisto zdravilo sploh ustreza. Tudi to ljudje počnejo. Grejo po zdravila kao zase, ker itak zdravnik ve, kaj jim dati in potem dajo zdravila naprej drugim osebam, ki nočejo k zdravniku. Zato mora zdravnik videt in se prepričat, da gre res za vneto oko in da gre navsezadnje res za tvojega otroka. Če bi ti dala potem zdravilo vseeno naprej, ima on črno na belem, da jih je predpisal na podlagi pregleda in jih ni kar na slepo dal. In če bi bilo slučajno z očesom kaj drugega in bi ga napačno zdravili, bi pa spet skakala do nebes o nesposobnih in neodgovornih zdravnikih. Tako da je čisto prav, da greš najprej na pregled. Ni nič zdravnik kriv, da sta dobila gripo, ampak ti. Imaš na voljo cepljenje, če ga nočeš, tvoj problem in pričakuj možnost, da zboliš.

Raje nehaj imamo uvedene referenčne ambulante.

To, da sestre v navadnih ambulantah nimajo pravice nabasati si paciente v tist prostor in jih pred vsemi slačiti ali za tisto zaveso in da vsak potem vse posluša, pa imajo pacienti popolnoma prav. Pa se ti sleči in razlagaj vse že v čakalnici, če te je volja, ostali imamo pravico do osnovnega dostojanstva. In to je minimum. Sestra v ordinaciji naj tudi samo po enega sprejema. Še v banki za dnar velja črta diskretnosti, ne pa da se v ordinacijo tako kliče in tako dela z ljudmi.

Samo so si krivi, ker osnov organizacije ne poznajo. Imajo določena pooblastila in jih ne izvajajo, ampak delajo gužve po ambulantah, ko pacienta pošiljajo sem in tja z dokumentacijami. Ko zzzs uvede elektronski bolniški list, se bunijo, da oni tega ne bodo izvajali – ali kaj je že bila zgodba njihovega upora pred časom… naj se sami odločijo kaj sploh hočejo imet. Novosti, ki bi zmanjšale prihod pacientov v ordinacijo zavračajo, bunijo se pa da imajo gužvo in preveč administracije.
Včasih se res sprašujem, kje je ta njihova inteligenca s katero naj bi le najsposobnejši uspeli priti na MF in ga dokončati.
[/quote]

Ne mešaj hrušk in jabolk. Razkrivanje podatkov pred drugimi pacienti je eno. Tu se pa mone zgražajo nad tem, da bi njihove podatke poleg zdravnika vedela še sestra. Na pregledu ne sme bit prisotna, da jim ne bo videla jošk in riti, pa da ne bo poslušala, kaj povejo zdravniku, prav tako ne bi smela prebrati, kaj je v kartonu, ne bi smela vedeti, zakaj je pacient pri zdravniku, itd.

Izkoreniniti ali sankcionirati bi bilo potrebno razne “rekreativne” odhode k splosnemu zdravniku. Pol teh pacientov ima psihosomatske tezave in rabijo prej psihologa ali nekoga, da poklepeta z njimi predvsem stari ljudje so osamljeni in radi po nepotrebnem delajo guzvo. Organizacija je zares porazna, veliko pacientov bi dejansko lahko obdelala diplomirana sestra ampak pravila so zastarela, sistem nefleksibilen in rigorozen. Cel kup vodstvenikov v zdravstvu zivi v nekih drugih časih, bistvo uspeha je v korenitih spremembah. Tudi miselnost ljudi, da morajo dejansko za vsako bedarijo k zdravniku je potrebno spremeniti. Ce je kader ucinkovit in dober se da marsikaj narediti a ravno, ker je v zdravstvu vecinoma delo timsko je dovolj en člen, ki ne funkcionira ok in se vse podre.

Ne mešaj hrušk in jabolk. Razkrivanje podatkov pred drugimi pacienti je eno. Tu se pa mone zgražajo nad tem, da bi njihove podatke poleg zdravnika vedela še sestra. Na pregledu ne sme bit prisotna, da jim ne bo videla jošk in riti, pa da ne bo poslušala, kaj povejo zdravniku, prav tako ne bi smela prebrati, kaj je v kartonu, ne bi smela vedeti, zakaj je pacient pri zdravniku, itd.
[/quote]
ne mešam – ampak to kar sem ti opisala delajo zdaj ambulantne sestre, enako je s prevezi itd., ki jio opravljajo in obravnavo pacientov v tisti kočurici v njenem prostoru ordinacije. Ko imajo pacienta tam in ga obravnavajo, nihče drug ne sme biti v ordinaciji notri pri sestri. To je temelj zasebnosti. Ampak nekaterim bom kar rekla kozam se fučka za to. Doživela, ko je prišla ven in v čakalnici spraševala ja gospod kaj pa vam je – pa ji je v obraz povedal pravilno! gospa jaz pa ne mislim vam tukaj pred vsemi razlagati stvari! In prav ima!
Zakaj za vraga pa bi ona šla brat kartone, daj povej – pa se tako pritožujejo,da nimajo časa in da so preobremenjene, a po tvoje pa imajo čas še kartone brati. To je res neumnost. enako kot je neumnost, da stoji zraven pri pregledu, kjer zdravnik opravlja svoje delo, ona se pa razgleduje okoli in posluša. Mislim to je res brezveze, nima kaj početi zraven. Kje pa opravlja delo, pa je z namenom zraven. Tudi horda zdravnikov, čeprav so zdravniki, nima kaj kar tako zraven početi pri pregledu, če nič ne delajo – za to gre.
če meni sestra naredi ekg in me pri tem sleče – opravlja svoje delo in ga opravlja korektno če zagotovil popolno zasebnost- in me ne moti, če me vidi, me vidi v okviru opravljanja svojega dela. Če pa npr. ginekolog opravlja ginekološki pregled, ona pa je zraven in se razgleduje – je pa to nepotrebna njena prisotnost – nima nobene funkcije, samo na ušesa vleče, naj gre raje opravljati svoje delo, kjer je koristna. To dvoje je razlika. In v zadnjem primeru tudi meni ne bi pasalo, da je zraven. Itak so tako preoobremenjene in stalno v gužvi pravijo, in je bolje da s stanjem v ordinaciji ne zapravljajo časa in lahko med tem drugo delo delajo.

Težavo bi lahko uredili tako, da bi zaposlili vseh miljavžnt ljudi z ekonomsko ali administrativno izobrazbo, ki nimajo/nimamo službe!!!!!
Problem rešen!

Ok, se strinjam, da je pri nas v vseh branžah preveč birikracije.
Ampak: doslej sem imela osebno zdravnico, ki se je res vedno mučila z vnosom podatkov in se pritoževala, koliko časa ji to vzame. Sedaj je šla v pokoj.
Pri novi, mladi, zdravnici je čisto druga pesem. Zabeležke vnaša skoraj neopazno. Ves čas je z mislimi in pogledom “prisotna” v interakciji z menoj in obisk praviloma zaključim najkasneje v 15 min.
Zanimiv mi je bil pogovor z znanko, ki živi v Avstriji. Pravi, da je pri njih že leta v praksi e-beleženje pacientovega stanja. Tudi bivši ministet Keber je nekoč povedal, da je tako že v večini evropskih držav in ne povzroča nobenih težav.
Morda naši zdravniki potrebujejo nekaj časa, da se vpeljejo v tak način dela, kaj pa vem.

Smo nekaj časa živeli v tujini, v več državah. Zdravnika administrira ves team osebja. Presenetljivo mi je zmeraj, ko mi zdravnik meri pritisk in razlaga terapijo. To je delo medicinske sestre in pri vsakem obisku zdravnika so bile v triazi izvedene meritv pritiska, kisika v krvi, teža in višina, terapije, razvade, na formularju popisane bolezni v družini Tudi popis bolezni sem v tujini naredila v triaži. Katere bolezni sem pred kratkim prebolela in katera zdravila sem jemala je že bilo v triažnem popisu ko sem prišla k zdravniku, ki je bil že seznanjen v grobem o tem, zakaj pridem. Niti enkrat se ni zgodilo, da ne bi bila poslana v laboratorij, pri nas dobiš antibiotike širokega spektra brez lab.diagnostike, ko ni potrebno, pri stvareh, kjer imajo navodila o omejevanju uporabe le teh pa jih ne dobiš niti, ko je to nujno potrebno, da se bolezen ne razvije preko vseh meja. Seveda v tujini nisem obremenjevala družinskega zdravnika z napotnico zaradi vreznine in poškodb, kot so pri nas prenesli vse na primarno raven obravnave, ampak si za take zadeve šel direkt na urgenco v bolnico. Zanimivo, enkrat letno mi je pripadala preventivna kontrola, laboratorij in ko je bil test za ščitnico pozitiven, mi je sestra na preventivi dala datum in kam naj grem. Do družinskega zdravnika nisem sploh šla. Zakaj tudi bi, če je za ščitnico drug zdravnik, ki je specializiral za to?Poskusite se zdraviti pri tirologu pri nas. V tujini sem imela prej ponovno kontrolo kot prvi termin pri nas. Za vnetje mehurja greš direkt v urolosko ambulanto. Ko je hitri test pokazal vnetje, so mi odvzem urina naredili s katetrom iz mehurja in določili točno specifičen antibiotik. Pri nas mi je splošni zdravnik tako dolgo pisal antibiotike na pamet, da je nepravilno zdravljenje vnetja postalo kronično. V vseh primerih so v naročanje in sporočanje izvidov, terapij in kontrol bile vpletene sestre ali administracija. Zdravnica me je klicala samo enkrat, ko jo je zanimal odziv na predpisano terapijo.
Ja, v naše zdravstvo je vpleteno preveč zavarovalnice in preveč birokracije.
[/quote]

Podpis, žal smo ga takole nastradali. Še to, če boš želela samoplačniško opravit laboratorijsko preiskavo v ZD, boš najprej morala najprej podpisat da ne boš tožila zavarovalnice. Pa to je več kot noro! Tako sem bila jezna nad to zahtevo, da sem vzela denar nazaj in šla v privat laboratorij.

Po moje pa čisto odvisno od posameznega človeka; nekomu so računalniki domači, drugi se jih bojijo in pri teh seveda traja sto let, da dvakrat kliknejo z miško.
Ravno tako, kot je nekomu pošiljanje e-napotnice opravek za mimogrede, se drug muči pol dneva.
Naj se sprijaznijo, da morajo iti s časom naprej, tako, kot moramo iti tudi drugi. Nas nihče ne vpraša, ali bomo ali ne, npr.prevzemali elektronske bolniške liste za zaposlene. Pa tudi panike ne delamo, kot jo delajo zdravniki.

Podpis, žal smo ga takole nastradali. Še to, če boš želela samoplačniško opravit laboratorijsko preiskavo v ZD, boš najprej morala najprej podpisat da ne boš tožila zavarovalnice. Pa to je več kot noro! Tako sem bila jezna nad to zahtevo, da sem vzela denar nazaj in šla v privat laboratorij.
[/quote]

prosim?
jaz sem lani med sistematskim za mojo hčerko tak mimogrede vprašala v laboratoriju, če lahko še meni biokemijo opravijo. noben problem in nobenega podpisa za zavarovalnico nisem rabila. 7 eur in roka, rezultati v 15 minutah

Če zdravniki 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} časa opravijo za administracijo, ali so tudi 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} časa plačani kot administratorji?
In če niso, zakaj ne?

prosim?
jaz sem lani med sistematskim za mojo hčerko tak mimogrede vprašala v laboratoriju, če lahko še meni biokemijo opravijo. noben problem in nobenega podpisa za zavarovalnico nisem rabila. 7 eur in roka, rezultati v 15 minutah
[/quote]

Zgodilo se je mislim da lani v laboratoriju ZD Bežigrad. Za okencem je bil moški.

Po moje pa čisto odvisno od posameznega človeka; nekomu so računalniki domači, drugi se jih bojijo in pri teh seveda traja sto let, da dvakrat kliknejo z miško.
Ravno tako, kot je nekomu pošiljanje e-napotnice opravek za mimogrede, se drug muči pol dneva.
Naj se sprijaznijo, da morajo iti s časom naprej, tako, kot moramo iti tudi drugi. Nas nihče ne vpraša, ali bomo ali ne, npr.prevzemali elektronske bolniške liste za zaposlene. Pa tudi panike ne delamo, kot jo delajo zdravniki.
[/quote]
tako je vse se spravlja v e obliko in modernizira v vseh sektorjih, pa samo ti dohtarji, družinski še najbolj, jamrajo v tri krasne non stop. vse je odvisno od zdravnika – mlada zdravnica specializantka me je pregledala, se posvetila meni, napisala napotnico in zapis v karton elekotronsko – vse rekordno hitro ampak vsekakor korektno, strokovno brez napak. Druga od njena samo malo starejša kolegica z ravno opravljeno specializacijo – uiber nesposobna organizacije, ona se dere po ordinaciji, že zjutraj ko pride v službo in se samo mimo čakalnice sprehodi in še predno sploh prvega pacienta sprejme, v ordinaciji jamra, dela in govori vse drugo, pametuje o tretjih stvareh, samo pacienta ne posluša, seveda karkoli ji ti poveš o lastnem počutji, ne zapiše v karton, ker ta čas raje pametuje o tretjih stvareh – pri njej si trikrat dalj v ordinaciji, kot pri prvo omenjeni, opravljeno delo te druge, je pa z napakami, napol narejeno, brez zapisanih vseh podatkov… tako da trdim,da je vse odvisno od strokovnosti, zavzetosti in volje zdravnika…
pa če še dodatm da taprvo omenjena – je nadomeščala drugo omenjeno -in je vse dnevne paciente obdelala v 4 urah… ta druga, ko se je vrnila ima ambulanto cel dan , cel delovni čas, pri njej vedno gužva in samo jamra in dela napol… vse je odvisno od strokovnosti in sposobnosti zdravnika! Pika!


ne mešam – ampak to kar sem ti opisala delajo zdaj ambulantne sestre, enako je s prevezi itd., ki jio opravljajo in obravnavo pacientov v tisti kočurici v njenem prostoru ordinacije. Ko imajo pacienta tam in ga obravnavajo, nihče drug ne sme biti v ordinaciji notri pri sestri. To je temelj zasebnosti. Ampak nekaterim bom kar rekla kozam se fučka za to. Doživela, ko je prišla ven in v čakalnici spraševala ja gospod kaj pa vam je – pa ji je v obraz povedal pravilno! gospa jaz pa ne mislim vam tukaj pred vsemi razlagati stvari! In prav ima!
Zakaj za vraga pa bi ona šla brat kartone, daj povej – pa se tako pritožujejo,da nimajo časa in da so preobremenjene, a po tvoje pa imajo čas še kartone brati. To je res neumnost. enako kot je neumnost, da stoji zraven pri pregledu, kjer zdravnik opravlja svoje delo, ona se pa razgleduje okoli in posluša. Mislim to je res brezveze, nima kaj početi zraven. Kje pa opravlja delo, pa je z namenom zraven. Tudi horda zdravnikov, čeprav so zdravniki, nima kaj kar tako zraven početi pri pregledu, če nič ne delajo – za to gre.
če meni sestra naredi ekg in me pri tem sleče – opravlja svoje delo in ga opravlja korektno če zagotovil popolno zasebnost- in me ne moti, če me vidi, me vidi v okviru opravljanja svojega dela. Če pa npr. ginekolog opravlja ginekološki pregled, ona pa je zraven in se razgleduje – je pa to nepotrebna njena prisotnost – nima nobene funkcije, samo na ušesa vleče, naj gre raje opravljati svoje delo, kjer je koristna. To dvoje je razlika. In v zadnjem primeru tudi meni ne bi pasalo, da je zraven. Itak so tako preoobremenjene in stalno v gužvi pravijo, in je bolje da s stanjem v ordinaciji ne zapravljajo časa in lahko med tem drugo delo delajo.
[/quote]

Še kar mešaš. Ne govorim o obravnavanju pacienta pred drugimi pacienti, ampak o tem, da sestra ve, po kaj in zakaj je pacient prišel. Pri pregledu ni nikdar prisotna zato, da se razgleduje, ampak je tam, če zdravnik karkoli potrebuje. Kartonov ne bere namesto romana, ampak tja pogleda, če za karkoli potrebuje pacientove podatke. Vse to pa mnoge ljudi moti. In če te moti ena sestra, ki “vleče” na ušesa, kako te ne bi motilo kup zaposlenih, ki bi urejali administracijo in vsi vse vedeli in natančno prebrali o tebi? Potem naj bo pri obravnavi samo zdravnik in naj tudi administracijo ureja zdravnik. Pa ne bo problemov ne z odvečnimi opazovalci, ne s poslušalci.

New Report

Close