Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Registracija VSEH psov in mačk

Registracija VSEH psov in mačk

Ste za to? Zakaj ja in zakaj ne? Jaz si težko predstavljam, da bi vsi podeželski lastniki mačk le te obvezno registrirali. Nekako imam občutek, da bi “naenkrat” ogromno mačk “ne imelo” lastnike…

Saj za pse je že obvezno.
Mačke pa, če so lastniške, je itak potrebno cepiti, pa se še registrirajo. A čipiranje mačk bi bilo tudi obvezno? To bi bil pa hec, ja.

Saj mora biti tudi mačka čipirana, če hočeš z njo čez mejo. Samo takih, ki bi mačko nesli s sabo, pa naj bo začasno ali za stalno, je precej malo.

to so nič drugega kot bruseljska mafijska posla vsaka država tono ve in ima že sedaj vzvode in zakonodajo da prepreči vse šteparje na črno, PA NE UKREPAJO.ČE PRIJAVIŠ TEBE BOLJ JEB EJO KOT PRIJAVLJENEGA. TO JE ZGOLJ MAFIJSKO NOVO DOLOČILO, DA BODO VETKI MASTNO SLUŽILI USR ANA DRŽAVA PA SI BO OPRALA ROKE Z NA ČELU POKVARJENIMI IN SKORUMPIRANIMI INŠPEKTORJI

Psi morajo tako biti vsi registrirani, sem tudi za to, da bi bile mačke.
Sploh te podeželjske- obvezno kastrirat ali sterilizirat in čipirat. Ker ljudje, ki ne živijo na podeželju (jaz živim na kmetiji) sploh nimate pojma, kako se mačke tam razmnožujejo, da jih imajo po par 10 na eni kmetiji, lačne, premražene, bolane, saj jim ne nudijo ne zavetja, niti hrane 🙁
Mi na naši kmetiji smo eni redkih v okolišu, ki imamo vse poštimane, tudi hranimo jih redno, ne tako kot drugi kmetje s srednjeveško mentaliteto, da mačke ne smeš hranit, ker ti ne bo miši lovila. Naše kljub hranjenju jih lovijo, toliko o tem.

Seveda jih lovijo, samo pojejo jih večinoma ne. Mi jih dobimo na teraso, lepo zložene v vrsto.
Na podeželju so pa itak mačke “potrošni materijal”, redko katera doživi pet let.
Ene par sosedov smo že prepričali, da so dali mačke sterilizirat/lastrirat, ko je bila občinska akcija, tudi namesto njih smo že to naredili (za ostarele sosede).
30 evrov, pa imaš mir.

Psi morajo biti čipirani in cepljeni že po zakonu in se mi zdi to dovolj. Registracija živali je v bistvu že narejena, torej ne vem kaj se v bistvu s to novo registracijo naj bi spremenilo?

zakaj so kure v mestu in predmestju prepovedane?

Sem nekje ujela, da bo cca. 50€ letnega davka po eni živalici.

Ker se sprehajam dnevno mimo njih. Rade pridejo do ograje in me “ogovorijo”. Ne bom napisala v katerem mestu, da ne bo nepotrebnih težav.
V Nemčiji je davek na cucka ali mačkona 10€/mesec. Žival dobi značko na ovratnico. V Avstriji je žival tretirana kot ena oseba za komunalni račun, za davek ne vem.
Moj maček je čipiran in s potnim listom.
Čipranje bi bilo pametno za vse živali. Glede davka pa mislim da imamo še prenizek standard. Naj država primakne kak evro k sterilizaciji pa bo nezaželjenih živali veliko manj v zavetiščih in na ulici.

Ker se sprehajam dnevno mimo njih. Rade pridejo do ograje in me “ogovorijo”. Ne bom napisala v katerem mestu, da ne bo nepotrebnih težav.
V Nemčiji je davek na cucka ali mačkona 10€/mesec. Žival dobi značko na ovratnico. V Avstriji je žival tretirana kot ena oseba za komunalni račun, za davek ne vem.
Moj maček je čipiran in s potnim listom.
Čipranje bi bilo pametno za vse živali. Glede davka pa mislim da imamo še prenizek standard. Naj država primakne kak evro k sterilizaciji pa bo nezaželjenih živali veliko manj v zavetiščih in na ulici.
[/quote]

A da bo 50 evrov pri nas si napisala?

Sem nekje ujela, da bo cca. 50€ letnega davka po eni živalici.
[/quote]

Visoko plačilo za nič ( če odmislimo, da je žival v bistvu že registrirana s čipom).

Ker se sprehajam dnevno mimo njih. Rade pridejo do ograje in me “ogovorijo”. Ne bom napisala v katerem mestu, da ne bo nepotrebnih težav.
V Nemčiji je davek na cucka ali mačkona 10€/mesec. Žival dobi značko na ovratnico. V Avstriji je žival tretirana kot ena oseba za komunalni račun, za davek ne vem.
Moj maček je čipiran in s potnim listom.
Čipranje bi bilo pametno za vse živali. Glede davka pa mislim da imamo še prenizek standard. Naj država primakne kak evro k sterilizaciji pa bo nezaželjenih živali veliko manj v zavetiščih in na ulici.
[/quote]

A da bo 50 evrov pri nas si napisala?

in kaj se bo potem pri tebi s to registracijo spremenilo razen da boš za vsako dala 50 evrov za en ničvreden papir.
ostali kmetavzarski kreteni jih pa itak en bodo ne kastrirali ne sterilizirali ne registrirali ostalo bo enako, če jih bo kdo prijavil bodo oač rekli da niso njihove malo razmisli predno pišeš neumnosti gre se sam za mafijski bitznis ničl drugega

Ker se sprehajam dnevno mimo njih. Rade pridejo do ograje in me “ogovorijo”. Ne bom napisala v katerem mestu, da ne bo nepotrebnih težav.
V Nemčiji je davek na cucka ali mačkona 10€/mesec. Žival dobi značko na ovratnico. V Avstriji je žival tretirana kot ena oseba za komunalni račun, za davek ne vem.
Moj maček je čipiran in s potnim listom.
Čipranje bi bilo pametno za vse živali. Glede davka pa mislim da imamo še prenizek standard. Naj država primakne kak evro k sterilizaciji pa bo nezaželjenih živali veliko manj v zavetiščih in na ulici.
[/quote]vi bedaki se primerjate s tujino pa kako je vse v avstriji pa tam in drugod, avstrijc lahko plača en komunalni za mačko ker ima 5 jurjev plače, mi smo pa cigani s 300 evrov enzije pa 600 evri miloščine, najprej daj ti meni plačo tako k v avstriji potem mi boš pa pamet solil stemi davki da je bem mater tej pof ukani gnili državi

Ma kaj se razmnožujejo mački in ne vem kaj!! Sploh ga ne dobiš več takega navadnega kmečkega mladiča, razen po kmečkih vezah, ker vse poberejo že sedaj! Samo tiste stare mačke zafrustrurane iz zavetišč ponujajo!

Ne morem verjet v kakšnih naselbinah že vse imate internet. Mislim predvsem na tiste ki obtožujete kmete, da stradajo/mo mačke.
Poznam kar nekaj kmetij pa na vseh po vrsti fejst futrajo mačkone. Saj zase marskje se ne gre v štacuno, zarad mačkov pa morjo it. In se pelje cel voz futra za mačkone. Da ne rečem, da ob kolinah in ostalih mesarskih prilikah dodatno pridejo na račun. Za povrh še debele rejene miši s koruzo in žiti. Vse to na svežem zraku in s sprehodi in potepi po bližnjih vrtovih, dvoriščih, skednjih. Tudi v mrazu kmetje skrbimo zanje.
Da ne rečem, da so vaši mestni muci priklenjeni v stanovanja in oropani normalnega mačjega življenja, čist zmešani še bolj kot zmešane babe, ki jih kastrirate in zapirate med štiri stene.
Da ne govorim o mačjih sekretih in pesku- posipu iz stranišč, ki se jim nabira v kožuhu in krempljih ter vam ga z obilico ljubezni dnevno servirajo na kavče, mize, blazine, … .Obleze pa en tak muc ko vas ni doma čisto vse.

Imej ti mačkone ZASE in naj serjejo med TVOJO solato, ne med TUJO!

Če bi že želeli , imajo okrog hiše povsod dovolj drugih prostorov za stranišče, tud kakšen kup peska se najde da ni treba v solato. Je pa najbrž res manj wc stranišč za mucke v kakšnih naseljih vrstnih hiš ali podobnih gosto poseljenih tudi urbanistično splaniranih naseljih raznih blokov. Na vasi kmetje teh problemov nimamo. Vsaj jaz ne poznam nobenega.
So pa se spomnim pokojni znanki ki je živela v vrstni hiši v Jaršah hodili mački iz drugih hiš na wc v vrt. To je res problem vas antikmetov brez zemlje in sovraštvom nad vsemi, ki ljubijo še kakšno živo bitje poleg vaše zlate ribice.

Jaz mačkov ne sovražim, ampak imejte jjih ZASE, tako kot imam jaz psa zase!

Jaz mačkov ne sovražim, ampak imejte jjih ZASE, tako kot imam jaz psa zase!
[/quote]

Saj pri nas ga imamo zase, pa sosedovi če pridejo ne motijo sploh, ulovijo tudi ti kakšo miš ali voluharja. So zaželjeni v bistvu.

Ampak tvoj pes naj pa raje doma ostane! Imamo dovolj svojega če si že glih omenil in res lepo če ga imaš zase, upam da ga ne spuščaš po travnikih da se zleta in izserje. Kar poberi za njim!

Vsak ta prav kmečki muc, vajen bivanja zunaj in lovljenja miši, pa da se ga futra, skrbi da nima glist, bolezi, bolh in kolkor toliko vajen ljudi in da pride k lastniku ko ga pokliče je zlata vreden. Pa da je samostojen, da se ne boji vsake mal večje mačke , da je borec po karakterju je tudi nekastriran v redu enako mačka. Stokrat boljši kot tisti mestni kastrirani čudaki, ki jih sem pa tja ven spustijo ali pa še to ne in so povsem zbegani in ubogi ko se znajdejo zunaj, tko da res od šoka serjejo po gredicah s solato ipd.
Za kaj naj imam sterilizirano mačko, če pa komi čakamo mlade mucke in huraa še več jih bo, bodo vsaj polovili vse glodalce!

Kja bluzite če je kdo za to, saj Evropa sprejema novo zakondajo, ker je očitno tudi za njih to cuckoljubje in mčkoljubje prešlo vse meje sprejemljivega. Nič ne berete novic, samo mon?

zavohali so nek denar, jaz žal vidim tukaj samo ogromno zapuščenih živali… 🙁

Večina naših kmetavzov gleda na živali izključno z vidika koristi in denarja.
Pes je zunaj na mrazu in na ketni, ker je pač čuvaj, ima svoj namen, svojo nalogo. Če zboli, kurc ga gleda, če se bo “zlizal”, prav, če se ne bo, bo pač crknil in bo kmetavz že kje dobil novega mešanca.

Mačke so zato, da miši lovijo po štali in po skednju. Če je lačna, nej žre miši. Pa mogoče malo mleka dobi izpod krave. Če mačka zboli, ma kakšen veterinar, naj se “zliže” al naj pa crkne, sej je dost mačk naokol…

Poznam to sebično in grobo mentaliteto kmetavzov. Če bo treba nujno čipirati živali, sploh mačke, jih bo raje v škaf mrzle vode fuknil takoj, ko se bodo skotile. Da bi kmetavz plačal sterilizacijo ali kastracijo, ni govora, pa tudi, če bi stalo samo 5 ali 10 evrov! Je predrago. Še prej bo pa počil od smeha, če mu to omeniš.

In tisti blesavi kurrci iz EU parlamenta mislijo, da je mentaliteta naših kmetavzev taka kot mentaliteta kmetov iz razvitih evropskih držav??? Svašta.

New Report

Close