Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Katere dobre kriminalne serije priporočate?

Katere dobre kriminalne serije priporočate?

Všeč so nam Umori na podeželju, Skrivnosti Brokenwooda, Umori v Fijalbacki ..
Še kaka serija podobna?

Sherlock, 4 sezone so, vsaka sezona ima 3 dele po uro in pol.

Malo nekaj drugačnega … Hannibal. Meni zažiga. Sicer je malo sci-fi tudi notri ampak je končno nekaj drugačnega za pogledati. Tu pa tam me zmoti sicer kakšen lik, ki bi ga lahko igral kdo drug ampak v osnovi je kul. Vrti se na TV3 ampak je že druga sezona, .. priporočam pa, da gledaš od začetka, da ti bo jasno kaj se dogaja.

Kosti, NCIS in še kaj bi se našlo. Kako skriti umor, npr.
Pa Umor, je napisala.

Moneyheist

Na kraju zločina: Miami (NY, LA), Castle, Hawaii 5.0, Homeland (prve 3 sezone), Scandal, White Collar, The Mentalist, Burn Notice, Monk

– Zakaj ženske ubijajo ( Fox Crime, vsak ponedeljek ob 22h)
– Elementary= Osnove Sherlocka Holmesa, Fox crime in Netflix vse sezone dosedaj
– Agatha Raisin ( ta četrtek štarta nova sezona na Fox Crime),
– Lucifer, Netflix vse sezone, zdaj vrtijo prvo na POP tv.
– Inšpektor Montalbano= Il comisarrio Montalbano ( italijanska serija sicer, nova sezona štarta 09.03.2020 na RAI 1); tudi na Fox crime
– Taxy brooklyn ( posneto 2014) Fox crime
– Detektiv na Floridi
– Death in pradise= Smrt v raju ( Fox crime)
-Barabe iz Pizzofalconeja ( posneto 2017; original naslov: Il bastardi di Pizzofalcone – Fox crime je predvajal)

The Night Manager, Bodyguard (Netflix)

Twin Peaks.

Nekaj zelo dobrih ste našteli, dodajam serijo Sopranovi.

– Luther
– Zakon in red UK
– Vera

No, meni niti inšpektor Montalbano, niti barabe iz Picolfalconeja ne potegnejo, sploh zadnja ima katastrofalno igro.

Na Fox crime je taka lušna, bolj lahkotna francoska Tandem, pa Sharif, samo ta je že mal težja.

Drugače pa Fargo serija je meni top, in ni ga čez True detektiv prva sezona. (oboje na HBO)

Fijalbacka. Sem enkrat nekje naletela na to, a sta bili le dve nadaljevanji. Ne spomnim se, kje? Sicer so knjige boljše.

Montalbano je dobra serija, Umori v Midsummerju tudi, pa še ena je bila – ne spomnim se naslova- igra Michael Kitchen.

Fijalbacka. Sem enkrat nekje naletela na to, a sta bili le dve nadaljevanji. Ne spomnim se, kje? Sicer so knjige boljše.

Montalbano je dobra serija, Umori v Midsummerju tudi, pa še ena je bila – ne spomnim se naslova- igra Michael Kitchen.
[/quote]
Foylova vojna je bila serija. Mislim, da so bile 3 , ali 4 sezone. Meni je bila všeč. Precej tipično angleška.

Narcos … serija govori o narkokartelu, notri lepo kažejo klanje kakršnega se poslužujejo narkoti v južni ameriki. Huda serija … najhuje pa je, ko se zaveš, da se dejansko vse to dogaja v realnem življenju. Serija je posneta po resničnih dogodkih …

https://www.netflix.com/browse?jbv=80025172&jbp=5&jbr=10

Obe predlagani sta super, sploh The Night Manager. Predlagam tudi Na dolžnosti, štiri sezone so se odvrtele na Planetu.

Potem imajo skandinavci dobre stvari, Goljufija (Bedrag) je bila na RTVSLO nekaj časa nazaj, pa Bron je tudi kar zanimiva.

Samo te vse niso tako simpatične, ene so kar hude:)

Dobre so skandinavske, True detetctive, Breaking bad …

Kje pa jih gledate oz. dol snemate?
Ker sem čisti analfabet v tem..

[list]The Killing
Trapped
The Wire
Killing Eve
Luther
The Night Manager
The Fall
True Detective[/list]

Meni je bila huda bonsika, pa na kraju zločina las vegas in miami.

Candice Renoir (najdeš na AXN-u)

New Report

Close