Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prideš v službo in greš na porodniško

Prideš v službo in greš na porodniško

Lani poleti smo vzeli v službo mlado mamico, ker je šel sodelavec v pokoj. Jaz sem najbolj glasno navijala, da damo priložnost ženski, ker zadnje čase zaposlujemo samo moške. Žal mi je, kolikor imam las na glavi. Ženska se je tri mesece uvajala, vsi smo pomagali, sodelavec je odšel v pokoj, ona pa čez en teden pride da je noseča in da bo delala po 4 ure. Zdaj je seveda več na bolniški kot v službi, sploh ne vem več kdaj ima rok. Gre za specifično delo, potrebno je precej uvajanja, veselila sem se mlade, sveže moči. Zdaj bo potrebno spet nekoga dobiti, ga naučiti in bo leto okoli, medtem pa drugi delamo kolikor znamo. Naslednjič si bom raje nogo odgriznila, kot da zagovarjam ženske. Če bi vzeli moškega, bi bili zdaj že iz najhujšega.

Še to, ima že enega otroka, ampak smo se takoj pogovarjali o 8 urnem delavniku, ker rabimo celega delavca.

Mlade ženske imajo otroke. To bi lahko vedeli sami. Ni treba biti nič jezni na to žensko. Ona pač ne živi za službo, ampak za sebe in svojo družino, služba pa ji je vir prihodkov. In dam ji povsem prav. Drugič pa izberite moškega in upajte, da ne zboli, da ne najde čez pol leta bolje karierne priložnosti, da se ne ponesreči na motorju, da ne gre v bolje plačano službo, da se ne izkaže za nesposobneža, da ne bo sodoben oče, ki bi šel na porodniški dopust (žena pa predhodno v služb), itd..

nova
Uredništvo priporoča

Škodo je naredila vsem nam, ki bi z veseljem delale, pa delodajalci zaradi takih ne marajo žensk 🙁

Groza. Ženska ženski volkulja. Nikoli nisem razumela takih kot si ti avtorica. Kaj pa če ni namerno? Ste vi vsi brez družin? Vsi tempirate otroke glede na delo, ki ga imate? Vsi dajete tujo firmo pred svojo druzino? A res?
Za sodelavce in direktorje ni nikoli primeren čas za za nosečnost in porodniško. Vedno najdete nekaj …

Tisti mamici pa privoščim bolj človeške sodelavce.

Daj še enkrat preberi kaj si napisala.
Delodajalci ne marajo žensk, ki niso sposobne. Jaz
Sem svojemu na razgovoru povedala, da nameravam imet družino, pač, ko bo “bog” dal in da se ne držim nazaj. In so me vseeno vzeli, in to izmed 60 kandidati. Kdo bi si mislil, a? In ko sem zanosila so bili vsi veseli in začeli z iskanjem novega, da smo ga pravočasno uvedli. Glej ga zlomka, pa spet žensko.

Ja kaj zdej ne smejo zenske imeti otroka?? Kaj pa jaz kuraac kjer sem garala ko zmesana v pofukkani kuhni celih 7m in rodila lih v 7m ?? Na koncu pa se pika na i , ostanem brez pogodbe.. kaj naj jaz recem??ma zal je in meni da imamo pofukane delodajalce:// ..

Ko sem jaz jemala v službo, sem se tudi takole “nasmolila”. Moram pa reči, da so bile odlične kolegice in delavke mame s po tremi ali celo štirimi otroki. Kot da ne bi imele doma nič dela 🙂 Prizadevne, malo odsotne itn. Mlade mamice z edinčkom pa – kar se službe tiče – popolna katastrofa.

Zakaj pa niste vzeli ženske, ki ima že večje otroke? Torej ženske recimo v 40ih ali 50ih letih?

Saj ne rabi biti moški, da ne gre na porodniško. Kaj točno je narobe z ne več rosno mladim, a izkušenim kadrom? Mislim, govorijo, da bomo morali delati do skoraj 70ega leta, ampak tam po 40em pa delodajalci gledajo, kot da je človek že za pod rušo. Katastrofalna logika.

Tak človek ima že izkušnje, tako delovne kot življenjske, praviloma dokaj umirjeno življenje, zna se obrniti in ve, kaj hoče. Ni to 20+, ni pa tudi ne 60+.

Dokler delodajalci ne boste sprejeli, da se vsi staramo in dlje živimo, ter da bomo celo morali delati dosti dlje kot smo želeli, boste morali res uvažati delovno silo, medtem ko bodo domači ždeli doma.

Ali nas delodajalci marajo ali ne, je njihova stvar. Da ima ena ženska otroka, pa tebi s tem ni nič škodila.

A ti pa nisi imela otrok oz. jih ne boš imela? Komu si pa ti škodo naredila oz. jo boš? ALi pa boš kar na uporabo temu kapitalističnegamu svetu ostala brez otrok, da ne boš škode delala…

Mislim, kake imate ene.

Ha kaj pa jaz.
Noseca sla na razgovor
So me zaposlil.
Nobben se ne ve da sem noseca skrivam.sem 7mes.
Drug teden mi dajo za nedol cas.
Potem jim povem ha

Če prav razumem, zaposlena niti sebi ni naredila usluge, razen če ste jo takoj vzeli za nedoločen čas. Verjetno ji bo potekla pogodba v času porodniške.

Prav res nikoli ne pomislite, da je ogromno delavcev, ki izkoriščajo delodajalce ? Da niso avtomatično vsi delodajalci slabi in vsi delavci uboge izkoriščane ovčke ? Sploh igra na karto otrok. Tu se vsi zaženete, da je groza. In ravno takih, ki se zaposlijo samo zato, da potem vlečejo porodniško je kar precej. Če že drugega ne, ni fer do delodajalca, ki te uvaja in vlaga v tvoje znanje, da greš takoj na bolniško, na porodniško, on naj pa išče novega delavca, spet vlaga vanj… Ni vse črno belo, verjemite.

Hvala ti za tale zapis.

Hvala ti za tale zapis.
[/quote]

Osebne izkušnje. Nisem delodajalka, zaposlena sem pri zasebniku. Dobrem zasebniku. Ker je dober, je bil že večkrat žrtev preračunljivk.

Jaz pa brez službe, delovno sposobna, bila vedno prisotna in veliko naredila. Ker nisem več mlada, 5 let do penzije, me ne zaposli noben. Ok, pa naj mlade mamice delajo in hodijo na porodniško, bolniško. Meni bi služba pomenila veliko več kot mladim, ki jim je ena služba samo prehodno obdobje med eno in drugo, boljšo. Jaz bi ostala do penzije.

ja pa res v Sloveniji, kjer je rodnost koliko ? 1.5 otroka na žensko, se pravi, bo ženska rodila enkrat ali dvakrat sem pa tja kakšna trikrat ali 4 krat. Delovna doba je pa 40 let.
Plus porodniška se plača iz zavarovanja.
na bolniško pa ponavadi kar delodajalec sili, zato ker imajo nosečnice omejitve.
očitno vam je bolj prav, da rojevajo samo šiptarke in črnke, samo ne vem, kaj ste toliko proti migracijam.
dobiš astro fizika direkt iz faksa čisto zastonj.

Mene je pa prejšnji delodajalec zajebal… ne gledam več na nikogar, razen na sebe.

Eni kričijo nosečnost ni bolezen lahko delaš, ampak ni junaka, ki te bi zaposlil za določen čas.

Sama sem na 2 razgovorih povedala, da sem noseča, ker sem imela cilj dolgoročno tam delat.

V enem, kjer mi pa ni cilj dolgorocnega dela pa nisem povedala. Pac v kolikor dobim oddelam poskusno dobo in adijo. Uvajanje pa tudi ni taķšno, da bi se uvajala pol leta.

Tega ti pa nekako ne verjamem 😉 delodajalec te te poslje na zdravniski in tam lepo pokaze ce si noseca. Vem, ker sem poskusila isto in je na zdravniskem pokazalo da sem noseca 😉

Tega pa delodajalec ne sme preverjati. Tako da lažeš kot pes teče.

Glede na to, da danes veliko žensk rodi tam okrog 35. leta, so torej za delodajalce zanimive samo ženske od 40 do 45 let, potem so verjetno že prestare? Delali bomo pa do 65. leta?
Jaz sem v novo firmo prišla kot “stara” donda, morala poslušati, da smo starci počasni, da se ne moremo več nič novega naučit, da to bodo stalne bolniške … Po enem letu sem zaradi odličnega dela napredovala, boljše delovno mesto in višja plača. Moji mlajši sodelavci na prejšnjem delovnem mestu so bili pa vsi adijo pamet! Kake zgodbe bi vam to lahko napisala, saj mi ne bi verjeli. Od tega, da je mama klicala, da sina ne bo v službo, ker je zbolel, do tega, da je klical pet minut pred popoldansko izmeno, da ga ne bo. Eden je prišel samo podpisat pogodbo, potem je šel na bolniško.

Razumem obe strani, da ne bo pomote. Ampak da bi Slovenci sloveli po neki delovni morali in zavesti, pa tudi ne morem rečt.

Nabijaš, na zdravniškem sporočijo delodajalcu samo to, ali je bodoči delojemalec sposoben za opravljanje dela ali ne. Nobenih podatkov o nosečnosti.

Sama sem se zaposlila v podjetju za dolocen cas -3mesece (to so moji prvi 3je meseci delovne dobe). Nekaj tednov po podpisu pogodbe sem zanosila – nevede (pac se je zgodilo ravno takrat prej pol leta pa ni uspelo). Pogodbo sem torej dobila do konec decembra, povedala sem ko sem bila noseca malo vec kot 2 meseca zaradi neprimernega delovnega mesta. In kaj niso mi podaljsali. Kot sem ze prej napisala sem imela do konec decembra samo 3 mesece del. Dobe. Torej tudi ce bi me do konca N zaposlili se vedno nebi imela dovolj del. Dobe za placano porodnisko. In se mi je kar malce zamerilo vse skupaj. Komot bi lahko delala do konca N ker na koncu tako ali tako nebi imeli nobenih stroskov z mano. Meni pa bi teh par mesecev dela se kako prav prislo sploh glede denarja.Tako pa sem zdaj doma brez sluzbe, nikjer pa ne dobim nove ker sem pac noseca.

do porodniške si upravičena, če si na dan nastopa porodniške zaposlena. nima veze, ali en teden ali eno leto.
višina je seveda različna v različnih primerih, ampak, še vedno se lahko zaposliš. pa magari za en teden, pa magari pri lastni mami.

Ker v 21. stoletju ne veste odkod pridejo otroci? Prve tri mesece službe se pač zaščitiš ane in se ne prepustiš naključju. Tukaj ni delodajalec nič kriv, če ne znate natakniti kondoma.

New Report

Close