Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek S samomorom pustila za sabo dojenčka, mamo in zmedo

S samomorom pustila za sabo dojenčka, mamo in zmedo

Tako sem žalostna. Sorodnica mojih let, s katero sem odraščala, je naredila samomor. Sploh nisem vedela, da ji je hudo. Srce se mi trga, ko vem, da je za seboj pustila 4mesečnega dojenčka. Z očetom nista več par, ni želel, da se otrok rodi. Sprva niti rojstnega lista ni hotel podpisat. Živela je z bolno ostarelo mamo, tudi njej bo hudo. Mene je prav iztirilo. Tako lepe spomine imam na otroštvo, ko sem še z njo hodila v šolo. In sedaj to? Mogla sem se malo izpovedat. V naši družini noče namreč noben o tem govoriti.

Majhen cvet, zal mi je za vse, kar je prestajala tvoja sorodnica, in kar prezivljate sedaj njeni bliznji. Materinstvo je dalec od tega, da bi bilo samo lepo, sploh ce si za vse sam in brez custvene opore, in zensko hitro lahko pozene v brezno globoke zalosti. O tem se cisto premalo govori! Ce imas moznosti, prevzemi skrbnistvo nad malckom. Veliko moci vam vsem!

Res žalostno :(((
Sicer pa popolnoma razumem, da ji je bilo v taki situaciji, po porodu in v tej sceni s partnerjem, zelo hudo. Res škoda, da takih stvari nekako ne uspemo prepoznati oziroma nanje odreagirati. Ali bližnji ali strokovne službe.

Zelo žalostno in tragično. Ni se zmogla boriti, ne obsojam jo, ta svet je zelo krut in nepravičen. Ko hijene zavohajo ranljivost se zberejo okoli človeka zato se je treba boriti do zadnje kaplje krvi. Če lahko kako pomagaš ponudi pomoč. Otroka bodo verjetno dali v posvojitev, če oče noče imeti nič s tem nedolžnim otrokom, ki ima tako smolo že od rojstva.

Življenje zna biti presneto težko. Verjetno tudi ta tvoja sorodnica v tistem trenutku ni videla nobenega izhoda. Najbrž jo je pokopala poporodna depresija. V njej se je nakopičilo preveč hudega, da ni več zmogla naprej.
Zadnjič sem poslušala eno psihiatrinjo, ki je povedala, da ženska, ki jo pusti v nosečnosti ali po porodu mož (partner) tega ne more nikoli preboleti.
Ko ti žalost zamegli um, nisi sposoben več trezno razmišljati, zato naj ne pade nikomur na pamet, da bi jo obsojal. Pomagajte ostareli mami, poskrbite za dojenčka. Čeprav življenje ne bo nikoli več tako kot prej.
Ljudje okrog nas lahko prestajajo hudo stisko in žalost, mnogokrat žal tega ne opazimo.

Še ena spregledana poporodna depresija. To bi se dalo spremljati, pa se ne. Sem šla skozi ta pekel, pa ni nihče v vsej zdravstveni verigi, s katero si v stiku v nosecnosti in po njej, temu polagal pozornosti, kljub ocitnim znakom.
Sožalje. Če lahko, poskrbi za dojenčka.

…ne bo druge, da ti prideš nasproti in jim pomagaš v težkih časih. Pusti to da se v tvoji družini nočejo pogovarjat o tem….

Pomagaj kolikor upaš. In se ne oziraj na to kaj kdo govori.

Velik objem in bodi močna!!

Joj, tako žalostno. Kako neodgovorni moški. Grozljivo neodgovorni moški. Seksal bi, ko se zgodi, pa ne bi več sprejel odgovornosti. Ta prekleta sebičnost in neodgovornost res ne pozna meja. Če si sposoben seksat, še odgovornost prevzemi.

Moje iskreno sožalje draga avtorica … 🙁

te popolnoma razumem. ko sem to prebrala,me je stisnilo full. takoj sme pomislila,da je mogla bit to ena oseba,ki je na njo svet pozabil. Ali pa je veliko pretrpela. Pa je v sebi nosila stisko,žalost in obup. kr na jok mi gre .. 🙁 Samomori so najvišja stvar v sloveniji,veliko jih imamo. Zato,res vedno govorim vsakmu bodite prijazni,sočutni,ljubeznivi.. nikoli ne veš kakšno bitko kdo bije in čisto vsi imamo svoje križe in za vsakega je drugače,enim je breme prehudo. Pomagajte,če se le da vedno. In ne obsojajte.

Zelo mi je žal,draga avtorica za tvojo izgubo. Jaz sem izgubila pri 20ih mojo najboljšo otroško prijateljico iz osnovne šole. Dala mi je najlepše otroštvo kadarkoli. Z njo bit prijatelj je bilo neki najboljšega. Zbolela je za kostnim rakom,v rekordnih 3 mesecih je umrla. ko sem zvedla,je imela samo še 14 dni.. in na busu sve se srečale z njeno mamo,in sem se odločila,še danes se točno spomnim,da se ne grem do nje poslovit,ker jo bom vidla vso shirano,rakavo,plešasto in tega ne bi zmogla. Vedla sem da ne bi zmogla. vsako leto prižgem svečko za njo,večkrat jo imam v mislih. hudo,je ko nekoga izgubiš..

"Življenje in Svoboda"

Uboga duša, naj počiva v miru.
Verjetno res poporodna depresija. Kot je napisal Carlos, pomagaj kolikor je v tvoji moči materi, ki je izgubila hčer in skrbi okoli dojenčka. Mogoče če bi se še kak sorodnik vključil in pomagal babici in otroku.
Glede očeta otroka pa nimam besed.

Ja avtorica,imajo prav ostali.. poskušaj zdaj babici in otročku pomagat. Se ponudit za pomoč. Sigurno je babici zdaj neizmerno težko.. mah,vsekupaj je zelo žalostno 🙁

"Življenje in Svoboda"

Ženska, ki ima znake poporodne depr je prej deležna norčevanja kot podpore.

Kot je že ena zgoraj zapisala, hijene zavohajo ranljivost. Preizkušeno na lastni koži.

Pa še nekaj sem enkrat nekje prebrala, da ima mamica okrog sebe več ljudi, ki jo vidijo v slabi luči, kot pa tistih, ki jo vidijo v dobri.
Žal mi je tako zanjo kot za otroka.

Koliko pa je bila stara, da pises o ostareli mami? Jo je mati pozno imela ali pa je ona pozno rodila? Namrec pri doloceni starosti bi morala biti dovolj samostojna, da bi tudi sama prevzela skrb za otroka. Ne glede na ocetovega otroka. Razen, ce je bila tudi brez sluzbe. Pa je ne obsojam, samo sprasujem…da ne bo pomote.

Koliko pa je bila stara, da pises o ostareli mami? Jo je mati pozno imela ali pa je ona pozno rodila? Namrec pri doloceni starosti bi morala biti dovolj samostojna, da bi tudi sama prevzela skrb za otroka. Ne glede na ocetovega otroka. Razen, ce je bila tudi brez sluzbe. Pa je ne obsojam, samo sprasujem…da ne bo pomote.
[/quote]

jah lej, če je bila mamica 30-35, je lahko njena mama komot 70..To pa je že nekak ostarelo, oziroma, eni so že pri 60 ostareli, drugi pri 80 funkcionirajo samostojno.

Škoda da tvoja mama ni vzela “tabletke”:(( bi nam bilo prihranjeno…

Jeza na pokojnico ne bo nič pomagala in nič spremenila, ker tja kamor gredo od tam ni vrnitve. Oče otroka je še živ, poskrbi naj za otroka.
Gledat je treba na tiste, ki so se tukaj in njim pomagat. Zaviha naj rokave in poskrbi za svojega otroka. Mrtvi ne morejo skrbeti za nikogar.

Koliko pa je bila stara, da pises o ostareli mami? Jo je mati pozno imela ali pa je ona pozno rodila? Namrec pri doloceni starosti bi morala biti dovolj samostojna, da bi tudi sama prevzela skrb za otroka. Ne glede na ocetovega otroka. Razen, ce je bila tudi brez sluzbe. Pa je ne obsojam, samo sprasujem…da ne bo pomote.
[/quote]

lej…ta tvoja vprašanja ne koristijo nobenemu. Ona ima tako situacijo, da lahko, al pa ne, pomaga otročiču in babici. Da je un oplojevalc brez trohice vesti…nima smisla razglabljat.
Dejstvo je, da sta dve osebi potrebni pomoči…un dojenček…in una nona.

Vse ostalo je BV:((

Tako je zdravstvo in sorodstvo,ki so si zatiskali oči pred njenimi težavami.Škoda da je njen bivši ni raje za lase na psihiatrijo odpeljal.

Resno? Resno?!?!?!? Tip NI HOTU OTROLA, tip SE MU JE BIL PRIPRAVLJEN ODREČI… in ti bi dalo takšnemu tipu v varstvo tega otroka?! Noro, res! A vam ne potegne, da je tip psiho?!? Budala!
[/quote]
Vsaj finančno naj poskrbi zanj, če že ne vzgojno. Mati tega ne more več. Babica je že v letih.
Ni nujno da je psihopat, je pa neodgovoren in čas je da postane odgovoren. Sicer je to vprašljivo, ker nekateri do smrti ostanejo neodgovorni.


Vsaj finančno naj poskrbi zanj, če že ne vzgojno. Mati tega ne more več. Babica je že v letih.
Ni nujno da je psihopat, je pa neodgovoren in čas je da postane odgovoren. Sicer je to vprašljivo, ker nekateri do smrti ostanejo neodgovorni.
[/quote]

Saj finančno bo moral skrbet, ker je pač podpisal papir za očetovstvo… Bi bilo pa najbrž boljše, da bi za otroka sicer poskrbel nekdo, ki bi ga imel rad.
Upajmo, da se očetu “kaj premakne”… in da bo konec srečen, kolikor je pač lahko.


Vsaj finančno naj poskrbi zanj, če že ne vzgojno. Mati tega ne more več. Babica je že v letih.
Ni nujno da je psihopat, je pa neodgovoren in čas je da postane odgovoren. Sicer je to vprašljivo, ker nekateri do smrti ostanejo neodgovorni.
[/quote]

Ja, sploh črnci so taki. Eni so sploh nezmožni živeti v paru. Ogromno moških je pa samo neodgovornih in se jih ne da spremeniti, nikoli. Najbolj se spomnim ene mamice, otroka, ki je bila v oddaji, kjer so prenavljali stanovanje. Delala je kot varnostnica. Za partnerja pa kar odkrito povedala, da je skrajno neodgovoren. To so taki ljudje, pa nič ne moreš. Otrok je pač odgovornost. In pol sta bile ful vesele, ker so jima prenovili stanovanje.


Lepo si opisala, kot je.
Se pa tega dobro zavedate Gašper in Zala, nastane pa prezir do njiju, kakšni ljudje, ki to niso.

lej…ta tvoja vprašanja ne koristijo nobenemu. Ona ima tako situacijo, da lahko, al pa ne, pomaga otročiču in babici. Da je un oplojevalc brez trohice vesti…nima smisla razglabljat.
Dejstvo je, da sta dve osebi potrebni pomoči…un dojenček…in una nona.

Vse ostalo je BV:((
[/quote]
ne obstaja nič takega, kot so nekoristna vprašanja … še posebno v podobnih primerih, ki so pri nas do skrajnosti stigmatizirana. o vsem se moramo pogovarjati, na tak način mogoče komu drugemu olajšamo problem.

tukaj bo CSD naredil svoje … upamo da v dobro otroka.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯


ne obstaja nič takega, kot so nekoristna vprašanja … še posebno v podobnih primerih, ki so pri nas do skrajnosti stigmatizirana. o vsem se moramo pogovarjati, na tak način mogoče komu drugemu olajšamo problem.

tukaj bo CSD naredil svoje … upamo da v dobro otroka.
[/quote]

In kaj je v tem vprašanju, citiram: “Koliko pa je bila stara, da pises o ostareli mami? Jo je mati pozno imela ali pa je ona pozno rodila? ” …koristnega??

In kaj je v tem vprašanju, citiram: “Koliko pa je bila stara, da pises o ostareli mami? Jo je mati pozno imela ali pa je ona pozno rodila? ” …koristnega??
[/quote]
zate mogoče ne, za koga drugega pa, se ti ne zdi?

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

New Report

Close